Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polise Giden Yok (Haber Alıntı) Yorumsuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı: Hürriyet Gazetesi 13 Şubat 2006, Pazartesi 15:30

Onur SAĞSÖZ/ ERZURUM, (DHA)

Erzurum polisi, halktan yardım alamamaktan şikayetçi. Polis bu durumu ispat etmek için, güpe ündüz hırsızlık yaptı. Ancak kimse bir evden ya da otopartan çalınanlarla ilgili kimse Polis İmdat 155'e telefon açmadı ve polise bilgi vermedi.

Erzurum'da son günlerde artan hırsızlık olayları nedeniyle eleştirilen Emniyet Müdürlüğü, halkın polisiye olaylara karşı ilgisizliğini ortaya koymak için ilginç bir uygulama yaptı. Hırsız gibi davranan polisler, girdikleri bir apartman dairesini güpegündüz soydu, otoparktan da otomobil çaldı. Soygun sonrasında ‘155 Polis İmdat’ hattına ihbarda bulunulmaması dikkat çekti. Emniyet Müdürü Tahsin Demir, “Hırsızlarla mücadele edebilmemiz için vatandaşların daha duyarlı olup, bizlere yardımcı olması gerekir” dedi.

'HIRSIZ POLİSİ' KİMSE İHBAR ETMEDİ

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Masası ekipleri, Gürcükapı Semti'ndeki bir apartmanda kimsenin bulunmadığı bir daire tespit etti. Sivil kıyafet giyen polis memurlarından biri apartmana girerek belirledikleri evin yanındaki daireye, “Hasan Ekinci adında bir arkadaşımı arıyorum acaba burada mı oturuyor?” diye sordu.

“Hayır” cevabını alan polis memuru, bir süre sonra evsahibinin bilgisi dahilinde girdiği evden bir DVD player ile uydu alıcısını alarak apartmandan çıktı. Apartmanın altındaki işyerleri ve vatandaşların gözü önünde elindeki aletlerle koşarak kaçmaya başlayan ‘hırsız’ polis, kendisini 100 metre ileride bekleyen otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı. Kimsenin dikkatini çekmeyen hırsızlık olayından 10 dakika sonra ekipler, Emniyet Müdürlüğü merkezine, hırsızlık ihbarı olup olmadığını sordu. Merkezin ‘İhbar yok’ anonsu sonrasında kentin en işlek alışveriş merkezinin önündeki otoparka geçen hırsızlık masası polisleri, yine onlarca kişinin ve çıkış kapısında bulanan taksicilerin gözü önünde dakikalarca tek tek otomobilleri kontrol etti.

MÜDÜR: VATANDAŞ BİZE YARDIMCI OLMUYOR

Kontak anahtarını üzerinde unutan bir otomobili belirleyen hırsız polisler, dikkat çekici tavırlarıyla bindikleri otomobille otoparktan hızla uzaklaştı. Kimsenin bir şey görmemesi ve ihbarda bulunmaması dikkat çekerken, Emniyet Müdürü Tahsin Demir, vatandaşların kendilerine yardımcı olmadığını belirtti. Hırsızlarla mücadele için vatandaş desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydeden Müdür Demir, “Görüldüğü gibi, gündüz saatlerinde bile hırsızlık çok rahatlıkla yapılabiliyor. Çünkü halkımız olaylara karşı çok duyarsız. Böyle olunca da hırsızlık olaylarının önüne geçmek ve suçluları ele geçirmek zor oluyor. Biz halkımızdan yaşanan olaylar için yardımcı olmalarını istiyoruz. İşlenen bir suçu ihbar eden kişinin kimliği kesinlikle hiçbir ortamda açıklanmıyor. Kaldı ki, hiçbir ihbarcının ne adını, ne de adresini almıyoruz. Vatandaşımız bize yardımcı olursa, hiçbir sorun kalmaz” diye konuştu.
    Sadobey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Ya polislerde bişey yapamıyo ki Ertesi gün serbest bırakıyolar
    0 Rh (+)
    06 - 09

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Polislerin bir suçu yok .
    Olay kısaca şudur Polis yakalar, adliyeye götürür, kanunlar serbest bırakır,hırsız elini kolunu sallayıp çıkarken polisler hırzızın kağıtlarını oda oda gezdirip 1-2 saat kadar sürede imzalatırlar ve uğraştıkları yanlarına kar kalır Daha sonra polisler halkı böyle bir suçluyu yakaladıklarında ağzına ağzına vurmalarını el altından tembihler çünkü muhtemelen o suçlunun çekeceği tek ceza budur
    Alıp başımı gideceğim bu memleketten sonunda

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    İlginç belkide vatandaş artık polislerin ilgisizliğine karşı bir tavır almışlardır. Ben motosikletimi çizdiklerinde 3 hafta karakoldan çıkmadım ama "0" elde var "0" 6 ay oldu haber yok ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Valla polislerin sucu yok mu bilmem ama yalandan sahilde içenleri alıp nezarette bi güzel dövüp bırakıyolar böle tipler dayak bille yemeden serbest kalıyor. Hem pasta çalıp 40 yıl hapis yatacağıma Banka hortumlayıp 8 yıl yatmayı tercih etmesi lazım bu tiplerin

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Suçlu kanundan ve cezadan korkmaz çünkü ağır değil, eskiden polisden korkarlardı da biraz çekingen davranırlardı. Şimdi avrupa mavrupa ayağına polisinde elini kolunu bağladılar. İyice azıttı şerefsizler, hükümet yasaları değiştirmek ve cezaları caydırıcı yapmak için ne bekliyor anlamıyorum.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Polisin çalıştığı ne zaman görülmüş arkadaşlar. İstanbulda, Diyarbakır ve Mersinde evime hırsı girdi, polis oralı bile olmadı. Bir tanesinde çağırdığımız memur evime ayakkabılarını çıkartmadan girdi ve sözüm ona evde araştırma yaptı. Sadece çalınanaları not etti. Daha sonra hırsızın 3 aydır aynı mahalleyi soyduğunu bunu polislerin de bildiği ve bize gelen polisinde alacağı payı hesaplamak amaçlı liste tutttuğunu anladık. Bu olay D.bakırda oldu. Hırsızın kim olduğunu herkes biliyordu. Rica (!) ettiler hırsız bey boş cüzdanlarımızı yurdun bahçesine attı da öyle kavuştuk kimliklerimize.
    Bir kaç ay önce arabama çarpıp kaçtılar (ne yazıkki bu ehliyetsiz, çocuk sayılacak yaşta bir scooter sürücüsüydü) plakayı ve eşgali polise verdim ses seda çıkmadı daha sonra tesadüfen çarpan çocuğu buldum, karakola gittim bana 'Yeni kanunlara göre maddi hasarlı kazalara müdehale edemiyoruz' ve akabinde 'İstersen yakala adamı, döv, paranı al' dediler. Arkadaşlar ''kanunlar böyle adamlar naaapsın'' demek kolay aynı kişiler kanunların dışına çıkmayı, havuzda çorba pişirip yemeyi, kendisinin de memur olduğunu unutup memurları dövmeyi pekala biliyorlar hatta bu konularda ihtisas yapmışlardır kanaatindeyim...

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    O kadar da uzun boylu değil.Güzel memleketimde bir kaç tane şerefsiz memur için hepsini suçlayamayız.Ben de bir gizli istihbarat memuru torunuyum.Kimi zaman neler çektiklerini bir onlar bir de Allah bilir.Ama Güzel Memleketimin en üstünde g.tünü devirip her ay milyarlarca maaş alan efendiler avrupa'ya uyum sağlayacağız diye benim polisimin,askerimin,jandarmamın,ordumun yetkisini elinden alıyor,yasaları hırsızları bir günde bırakacak şekilde değiştirebiliyorsa,tecavüz edeni ödüllendiriyorsa...vs. ve bunu bilen benim güzel insanım hala o EFENDİLERE oy verebiliyorsa;MÜSTAHAKTIR!!!

Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı
    O kadar da uzun boylu değil.Güzel memleketimde bir kaç tane şerefsiz memur için hepsini suçlayamayız.Ben de bir gizli istihbarat memuru torunuyum.Kimi zaman neler çektiklerini bir onlar bir de Allah bilir.Ama Güzel Memleketimin en üstünde g.tünü devirip her ay milyarlarca maaş alan efendiler avrupa'ya uyum sağlayacağız diye benim polisimin,askerimin,jandarmamın,ordumun yetkisini elinden alıyor,yasaları hırsızları bir günde bırakacak şekilde değiştirebiliyorsa,tecavüz edeni ödüllendiriyorsa...vs. ve bunu bilen benim güzel insanım hala o EFENDİLERE oy verebiliyorsa;MÜSTAHAKTIR!!!
    Doğru memleketim güzel ama şerefsizler öyle değil, çünkü ne yazık ki dostum düşündüğün gibi bir kaç tane değiller...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    valla trükiye ilginç. televizyonda görüyoruz (filmlerde değil, haberlerde). amerika'da adam araba çalıyor, polis uyarıyor, adam kaçıyor, polis uyarıyor, adam kaçıyor. 3. kez uyarı yok. dan kafadan deviriyorlar ki adam kimsenin canına kastetmemiş. türkiye'de adam içmiş, polise döner bıçağı ve satırla yürüyor. hiçbir polis silahını çekip adamı -değil kafasından- etkisiz hale getirmek için bacağından bile vuramıyor.
    bunlar olurken bilimum tecavüzcü ve katil hapishanelerden salınıyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Ben psikoloğum şu anda vatani görevimi yapmaktayım. Yaklaşık bir yıldır haftada 8 ila 10 adli müşahade yapıyorum bunların çoğu gaspçı, katil, hırsız. Ve Watercolours dediğin gibi hepsi aftan yararlanıp çıkıyor, en az bir kez daha suç işleme fırsatı buluyorlar. Bir sanık vardı teyzesi ve yeğeniyle beraber taksi gasp etmişler, şöförü bağlayıp boğazını kesmişler, daha sonra teyzesi ve yeğeninin ilişkisini öğrenen sanık ikisini de kesmiş. Adam 90'ların sonunda hapis yatmaya başlamış ve 2005'in ortalarında serbestti. Bence kendi üzerine düşmemesine rağmen üç beş oya muhtac olup, af çıkarmak büyük bir acilik ve hata. Birisi benim ailemden birini öldürecek ve ben affetmeden, bana sorulmadan bazı işgüzarlar onu benim yerime affedecek. Sizce de devlet bu konumda 3 kişi konumunda değilmi...? (Rahşana sorulur)

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    hoca polisler hırsız ateş etmeden ateş edemiyor.polis yakalıyor adliye ye teslim ediyor sonra hakim mağdur kişiye soruyor davacımısın diye mağdur hayır derse hırsız en fazla 3 aya yatıyor yoksa serbest kalıyor herşeyi polisin üzerine yıkmamak gerek ama bazı polisler hırsızlar ile birlikte çalışıyorlar ama körler dünyayı siyah görüyo diye dünya siyah diyemeyiz
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler