Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ADSL de yavaşlama??

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar ADSL hızlarınızda yavaşlama var mı?
    3 Gb limitli 512k kullanıyorum fakat son zamanlarda ölçümler hep 400-440k arası veriyor.Site bile zor yükleniyor.Sizlerde de sorun var mı?
    gaza gelme;kaza gelmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    ADSL Türkiye'de henüz randımanlı olarak hiç bir zaman çalışmamaktadır.Hatta keşke bu kadarla da kalsa iyi.Ben bildiğiniz üzere net kafe işletiorum ve günde 15-20 kere 5-10 dakika sürelerle kopmaların yaşandığı hatta saatlerce kesilmelerin olduğu da oluyor ki bunun yanında yavaşlama ufak bir sorun.Fazla kafana takma.Ancak bazı trojan,worms,virüsler... de bağlantı hızını yavaşlatır,hatta explorer'ını uçurabilirler.En kaliteli bi kaç yazılımı tavsiye etmemi istersen NOD32 Antivirüs System,Zone Alarm İnternet / Wireeless Security,Avast Antivirüs.Kesinlikle mükemmel çalışıyorlar.Hatta kendi makinanda virüs yazmak istediğinde bile NOD32 tarafından engellenio Sırf bu yüzden haftada 5-10 kez kaldırıp tekrar kurmam gerekio

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Marmarada Dış hatlarda kablo kopukluğu var, Erhan Bey in anlaştığı Host yurt dışındaysa tahminim dosya alımı ve verimi yavaşlayacaktır.
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de bugün msn açamadım bi ara. tüm adresleri denedim başka bi sorun vardı sanırım. adsl de arada gidiyor ya da yavaşlıyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı crazy adlı üyeden alıntı
    Hatta kendi makinanda virüs yazmak istediğinde bile NOD32 tarafından engellenio Sırf bu yüzden haftada 5-10 kez kaldırıp tekrar kurmam gerekio
    Dostum,virüs mü üretiyosun habire

Virüs vs oalcağını zannetmiyorum.Firewall kullanıyorum,3. site yönlendirmeleri vs kapalı.Yakın zamana kadar 509 k ölçtüğüm hız son biriki haftadır 400 lere indi.Sence bu anormal değil mi?Yine de dediğin yazılımı arayacağım sağolasın .
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    MSN mesenger ve adsl - internet birbirinden çok farklı şeyler arkadaşlar.Hatırlatmak istedim sadece.Yani internet bağlantınız varken bile MSN kullanamayabilirsiniz.MSN anlık görüşme yapabilmek için tasarlanan internet tabanlı bir proğramdır.Bu proğramın serverleri problem yaşadığı zaman MSN de kopukluklar yaşanabilir.
    motorinn;şimdi gördüm hocam yazdıklarını.Bu bahsettiğim proğramlar gerçekten çok muhteşem.Ne kayspersky,ne norton ne de başka birisi inan yerini tutamaz.Senin de dediğin gibi ADSL in 509lardan 400 lere inmesi çok anormal bir durum olmakla beraber alışılması gereken bir durumdur da.Dediğim gibi bir trojenla alakalı olması ihtimalini şu açıdan söylüyorum ki;bazı trojanlar vardır (isim vermeyeyim),modem arkasına port'a yapışır ve o portu açık bırakır sürekli!!!Ve bu port sayesinde lamer,hacker...vs. istedikleri gibi makinanı + proğramlarını + adsl ini kullanabilirler.+bu port arkası trojenler bağlantı hızında yavaşlamaya sebep olabilirler!!!

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı devilcerkez adlı üyeden alıntı
    Marmarada Dış hatlarda kablo kopukluğu var, Erhan Bey in anlaştığı Host yurt dışındaysa tahminim dosya alımı ve verimi yavaşlayacaktır.
    Soruma cevap bu olabilir.Ne zamandır kopukmuş,ne zaman bitecek veye nerde duyruldu bilgi var mı?
    gaza gelme;kaza gelmesin

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Telekom fiber kabloları eski bakır kablolarla aynı yöntemle döşemiş sanırım.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Türkiye'de kullanılan tip fiberler genellikle 10 mikrometreye 125 mikrometrelik fiberdir ve tek kaplama içinde iki kablo olur.Ve Telekomünikasyon ya da kablolu Tv ağlarında genellikle tipik uzak mesafe fiber kulanıldığı görülür.Ayrıca fiberoptik kablolar belirli standartlarda üretilirler:FRNC = Yanmaz, Paslanmaz (Flame Retardant, Non Corrosive)
    LSNH = Az duman, Halojensiz (Low Smoke, Non Halogen)... gibi.Bu nedenle bu kabloların yanması,aşınması,kırılması,kopması,paslanması,kemi rgenler tarafından zarar verilmiş olması... ihtimali çok düşüktür.ADSL bağlantısındaki yavaşlama,kopma,kesilme...vs. gibi olumsuzluklar kesinlikle fiber kablolara maledilemez.Tamamıyla Türk Telekom ve işbirliği yaptığı firmaların yetersizliği - bilgisizliğinden kaynaklanmalıdır diye düşünüyorum.Acizane fikrimdir.

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı
    Türkiye'de kullanılan tip fiberler genellikle 10 mikrometreye 125 mikrometrelik fiberdir ve tek kaplama içinde iki kablo olur.Ve Telekomünikasyon ya da kablolu Tv ağlarında genellikle tipik uzak mesafe fiber kulanıldığı görülür.Ayrıca fiberoptik kablolar belirli standartlarda üretilirler:FRNC = Yanmaz, Paslanmaz (Flame Retardant, Non Corrosive)
    LSNH = Az duman, Halojensiz (Low Smoke, Non Halogen)... gibi.Bu nedenle bu kabloların yanması,aşınması,kırılması,kopması,paslanması,kemi rgenler tarafından zarar verilmiş olması... ihtimali çok düşüktür.ADSL bağlantısındaki yavaşlama,kopma,kesilme...vs. gibi olumsuzluklar kesinlikle fiber kablolara maledilemez.Tamamıyla Türk Telekom ve işbirliği yaptığı firmaların yetersizliği - bilgisizliğinden kaynaklanmalıdır diye düşünüyorum.Acizane fikrimdir.
    Haaa,tamam
    Baba kablo kopuk mu,diil mi? ya da (yavaşlama en azından site yüklenirken)sizde de var mı?
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    hayır son günlerde bişi yok harbi ya adam ne sordu bizim verdiğimiz cevaplara baksana

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepimizin öyle dert etme.

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    -Arkadaşım yurt dışı çıkış hızları zaten yerlerde sürünüyor.hiç bir zamanda iyi olmadı zaten.Türkiye de host edilen ve sunucuları türkiyede olan firmaların ve ona bağlı olan sitelere çok kolay gezinti yapabilirsin.
    -ama TT nin (adı çok güzel hep bana Audi TT yi çağrıştırsada) yurt dışı çıkışları herhalde bizim eskiden kullandığımız 56 k modemlerden bile eski ve aşırı yüklenmede (tabiyki modem sayısıda çok az) manda gibi yere yığılıyorlar.
    -(türk modemi işte zoru görünce hemen feryat ediyor...) Alcatel ve bir kaç firma alt yapıyı oluşturuyor ama ne oluyorsa orada oluyor kimse ne oldugunu bilmiyor.
    -Ama artık o sorun düzeltimiş deniyor evet düzeldi sayılır ama bu seferde upload komple gitti.bir tarafı yapılıyor diğer yerden patlıyor...
    ------------------------------------------------
    -TT'nin kendi sitesinde kullandığı adsl hızı ölçmesinde sana sadece alcatel logolu boyutu büyük bir resim gönderiliyor ve cup diye resim bilgisayarına indiriliyor ve hız yüksek çıkıyor.(haberiniz olsun)(ben sınırsız 256 kullanıyorum-TT'nin ölçme sitesinde 216kps 26 kb çıkıyor ama yabancı sitelerde ölçme işlemi yaptığında 144kps çıkıyor.Sende dene istersen.)
    -sınırsıza devam bilgisayarım tüm güm açık ve sömürme işlemine devam verdiğim paranın son yeni kuruşuna kadar almam gerekli...
    -------------------------------------------------
    virüs olayına gelince abuk subuk sitelere girmezseniz hiç bir şey olmaz.Deep freeze diye bir şey var Cafeci arkadaşa öneri bir sürü virüs programına ihtiyac yok.bir de zırt pırt format atmak bence saçmalıktan öte değil.ben 2 yıldır aynı sistemi kullanıyorum ve tık yokh....
    deep freeze ya da norton ghost ile images al ve istediğinde tekrar yükle.
    -siz isteyin ben anlatayım...
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı heytbecom adlı üyeden alıntı
    -Arkadaşım yurt dışı çıkış hızları zaten yerlerde sürünüyor.hiç bir zamanda iyi olmadı zaten.Türkiye de host edilen ve sunucuları türkiyede olan firmaların ve ona bağlı olan sitelere çok kolay gezinti yapabilirsin.
    -ama TT nin (adı çok güzel hep bana Audi TT yi çağrıştırsada) yurt dışı çıkışları herhalde bizim eskiden kullandığımız 56 k modemlerden bile eski ve aşırı yüklenmede (tabiyki modem sayısıda çok az) manda gibi yere yığılıyorlar.
    -(türk modemi işte zoru görünce hemen feryat ediyor...) Alcatel ve bir kaç firma alt yapıyı oluşturuyor ama ne oluyorsa orada oluyor kimse ne oldugunu bilmiyor.
    -Ama artık o sorun düzeltimiş deniyor evet düzeldi sayılır ama bu seferde upload komple gitti.bir tarafı yapılıyor diğer yerden patlıyor...
    ------------------------------------------------
    -TT'nin kendi sitesinde kullandığı adsl hızı ölçmesinde sana sadece alcatel logolu boyutu büyük bir resim gönderiliyor ve cup diye resim bilgisayarına indiriliyor ve hız yüksek çıkıyor.(haberiniz olsun)(ben sınırsız 256 kullanıyorum-TT'nin ölçme sitesinde 216kps 26 kb çıkıyor ama yabancı sitelerde ölçme işlemi yaptığında 144kps çıkıyor.Sende dene istersen.)
    -sınırsıza devam bilgisayarım tüm güm açık ve sömürme işlemine devam verdiğim paranın son yeni kuruşuna kadar almam gerekli...
    -------------------------------------------------
    virüs olayına gelince abuk subuk sitelere girmezseniz hiç bir şey olmaz.Deep freeze diye bir şey var Cafeci arkadaşa öneri bir sürü virüs programına ihtiyac yok.bir de zırt pırt format atmak bence saçmalıktan öte değil.ben 2 yıldır aynı sistemi kullanıyorum ve tık yokh....
    Cevap için sağol dostum.Yaklaşık 1 yıldır ADSL ve 2 yıldır işyerimde GPRS kullanıyorum.Ancak son günlerde GPRS bağlantının ADSL den daha hızlı olduğunu gözlemlemekteyim.Yani yakın zamanlara kadar 509k ölçtüğüm hızı şimdilerde 400-440 arası ölçmeme rağmen 56k dial-up bağlantıdan dahi yavaş olduğu izlenimi veriyor.
    Norton Ghost programına gelince: Sistemin temiz iken image alman gerekir ve ben de bunu yaklaşık 3 sene önce yapmıştım yani hiç ihtiyaç duymadığım için güncel değil.Sorun değil formatta atarım ancak virüsten kaynaklanacağını zannetmiyorum.
    Bu durumda 512k diye sunulan bağlantı hızına tahammül etmekten başka çare gözükmüyor.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Alıntı heytbecom adlı üyeden alıntı
    Bir sürü av proğramı kullandığımı nerden çıkardın???Güzel öneri ama ben zaten Deep Freeze 5,5 sürümü ,avast,nod32 yi müşteri bilgisayarlarımda kullanıyorum.2 senedir bende bir format atma işyle uğraşmadım!ama ev kullanıcıları için sanki çok da uygun değil gibi geliyor bana.Ayrıca fikirlerimiz aynı olmayabilir ama gelmiş geçmiş en b_ktan sistem dondurucu proğram norton ghost'tur (bana göre).Piyasada en mükemmel sistem dondurucu deep freeze 5,5(yine bence).Bir anda hararet yapmışsın da açıklama ihtiyacı hissettim.Yazdıklarımı okursan(iyi okursan) senin söylediklerinin aksini belirten bir şey olmadığını anlarsın!!!heytbecom!!!

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar konu dışı oluyor belki ama bir de goback diye bişey vardı.Otomoatik her yeni yükleme vs.nin image'ını alıyor,fazla uğraştırmadan,sistem yüklenmeden bios açılışından sonra seçim için bir an devreye girip sonra kayboluyordu.Son sürümlerini bilmiyorum ama virüs vs için güzel bir programdı.Bilginize...
    gaza gelme;kaza gelmesin

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    evet orada bir anlam karmaşası olmuş cümleler birbirine karışmış...
    hemen düzelteyim... bir kusur ettiysek affola...kimseye hakaret etmek istemedim..

-cafe işletmecileri hep yedekleme ya da imaj alıp ilk günkü halinde sistemi bulabiliyorlar.ama normal kullanıcılar zırt pırt format atmaktan çekinmiyorlar.tüm veriler ve ayarlar kayboluyor ve istediğiniz sisteme bir daha dönmek çok zor oluyor. onun için imaj alan ve ya her seferde sizin belirlediğiniz gibi açılan windows yapmak çok kolay.(deep freeze evet ev kullanıcıları için kötü ama küçük ve yeni kullanıcılar için mukemmel.sil yap boz resetle takrar eski haline dönsün..)
    -bende program yükleyip silerek imaj alıp dvd ye kaydedip en iyi windowsu yakalamaya çalışıyorum.2 yıldır bunu yapıyorum evet şu an ki sistemim çöplük ama hiç bir sorun çıkarmıyor.
    ------------------------------------------------------------------
    -denizlide nerede cafen.özle mesaj atarsan konuşabiliriz. denizli 2. memleket...
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    siz adsl'nin yavaşlığına şükredin. türkiye cumhuriyeti'nin başkentinde, cumhurbaşkanlığı köşküne taş çatlasa 3km mesafede, şehir içi meskenlerde yağmur yağsa elektrikler kesilmektedir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çanakkale Boğazında ki Fiber kablolarda sorun var, Telekom dan gelen bilgi bu. Yaparlar yakında...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Yaw arkadaşlar bütün akşam uğraşıp siteye anca girebildim.Bazı yerli forumlara girebiliyorum ancak sanırım yurtdışı bazlı sitelerde sorun var.Girdiğim sitelerde gördüm ki İnternet çökmüş durumda,herkes şikayetçi.Ortak dilekçe vs.den sözediyor.
    Sizlerde de durum aynı mı? Bu mesajı yazdım ama upload edebilecekmiyim diye tereddütteyim.İnanın bütün gece uğraştım anca sitemize girebildim.Az kalsın sorun bende diye formatlıyordum...
    gaza gelme;kaza gelmesin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler