Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Böyle saçmalık ancak sevgili ülkemde olur...

Motovento
    REKLAM ALANI
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Yılbaşını Uludağ'da geçirmek istedim...
    24 Aralık günü Uludağ'a gittim...
    Heryer kar kaplı olmakla beraber Kervansaray Oteli'nin önünü arabaların park edebileceği şekilde temizlemişlerdi...
    Arabamı güzelce park ettim ve bu arada otelden bavulları almaya gelen şahışlar ise el frenini çekmemem konusunda beni uyardılar... Hava -15 derece kadar soğuk olduğu için el freni yapışabilirdi...
    Bu arada hatırlatırım, Uludağ Oteller Bölgesinde Park Yeri yoktur... Herkes arabalarını bulduğüu yere park eder... Park Yapılmaz levhası da yoktu...

Arabamı Kervansaray'ın önüne park etmenin rahatlığıyla tatilime devam ettim...
    Tatil bitti tabii ki... Arabamı 20 dakika kadar süren bir cebelleşme sonunda temizledim ve İstanbul'a döndüm...
    Tam 7 Şubat günü ( 47 gün sonra! ) 21. Jandarma Trafik Tim Komutanlığı Osmangazi imzalı A. Öztürk adındaki şahsiyetin arabaya yanlış park adı altında 45 YTL. ceza yazmış olduğu POSTACI tarafından tebliğ edildi...

Bu şu demek oluyor...

Uludağ'a tatile gidiyorsan, kaç gün kalacağın önemli değil, 45 YTL. park parası ödeyeceksin...

Ben ödemem arkadaş...
    Bana cezayı yazan Jandarma ile yarım saat kadar şehirler arası konuşma yaptım... 45 YTL. önemli değil... Önemli olan HAKSIZLIK yapılması...

Gerekirse bir dünya para harcayacağım ama bu cezayı ödemeyeceğim...
    Yarın savcılığa gidiyorum...
    Burası Türkiye... Ne olacaksa...

Bir fikri olan varsa lütfen söylesin...

Cezayı ödeyeceksin arkadaş demeyin... Onu biliyoruz...

Başka fikirler lütfen...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Geçmiş olsun Bülen Abi
    Sizin de yaptığınız gibi dava açmanız gerek, ancak bu şekilde cezanın iptali söz konusu olabilir benim bildiğim.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı
    Park Yapılmaz levhası da yoktu...
    Park Yapılmaz levhası yoksa ve park yapılan yer trafiğin akışını etkilemiyor ya da herhangi bir yerin girişini kapatmıyorsa, o jandarma görevlinin sana Trafik Kanununun hangi maddesine göre ceza yazdığını belirtmesi lazım !

Sana gönderilen tebligata bir bak bakalım, sonra da hazırlığını ona göre yaparsın

Tabii, cezayı ödemenin senin için en ucuz ve en az yorucu çözüm olduğunu söylemeye gerek yok.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Jandarma kolay kolay başına buyruk davranmaz, büyük ihtimalle orada park yasağı vardır ama tabelayı çalmışlardır yada kardan dolayı gözükmüyordur
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    cezayı ödeme,,ben bugüne kadar arabama dışarıdan yazılan cezaların hiçbirini ödemedim,,ve satarkende hiç çıkmadı,,ama sistem değiştiyse bilemem...Bu arada olay gerçekten çok saçma,,haksızlığa uğramışsın hakkını araman taraftarıyım,,müneccim değilsin nerden bilesin nereye park edilmez şayet levha yoksa..
    "Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tabela yoksa veya cezada sebep belirtilmemis ise o ceza ilk celsede iptal olur. Bir sekilde resimini cekmen lazim olay yerinin. Ve otel onu oldugunu ve trafige engel tasimadigini filan soylemen gerek. Dagda da ne trafik kanunu olur ya , ne ise. Dilekceni siki ve ciddi yap. Bir ihtimal. Basarilar
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun arkadaşım. bence burada vakit kaybetmeden bir avukata danışsan iyi olur. sitemize üye avukat var mı bilmiyorum ama varsa yadım edecektir mutlaka. önce cezayı öde de onun da faizi binmesin üzerine. ne olur ne olmaz dava da açsan sana karşı her tür dolap dönebilir. malum otelde dava açılmasına karşı savunmaya geçecektir.

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Allah'ın dağında bile park parası ee sizinde dediğiniz gibi "BURASI TÜRKİYE"

KLEBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws 100... WR 125 R
    burası türkiye yorumsuz akıl almaz bi memleket burası ne yapalım.hakkını arasan bir türlü aramasan bir türlü.
    MOTOSİKLET BİR TUTKUDUR...

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Dostum orada park yasağı levhası yoksa bile,olayı büyütünce konacaktır.Keşke acilen aksini resimleyebilsen ya da bir noterce tesbit ettirebilsen diyorum.
    gaza gelme;kaza gelmesin

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizimde başımıza böyle bir olay gelmişti.
    bir gün baktım evde ceza var açtım baktım 34 vy 908 beyaz skoda 1 ay kadar önce ceza yemiş bize geldi iyide biz o arabayı 2 yıl önce satmıştık hemde beyaz skoda değil kırmızı woswosdu:D

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GSW,otelinde sorumluluğu var.O ceza sana yazılıyorsa,bence Otelin ödemesi gerekir.Park yeri yapmamışsa yaratmak zorunda.Orayı parkyeri olarak Jandarma'ya kabul ettirmeliydi.Şunuda belirtmek isterim,Mücavir alanda Jandarma'nın yazdığı cezayı iptal ettirmek baya zor olacaktır.

bartender07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr ...bws.. aprilia rc 50
    jandrmada kanıt varmı? yoksa bişey çıkmaz ama sen otelin önünde arabanın bi fotosunu çek senin kanıtın olsun ve davanı aç sonuna kadar kovala ama olay anlattığın gibi vukku ettiyse bişey çıkmaz...
    ZEKİ ÇEVİK VE AHLAKSIZIM

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Tüm arkadaşlara açıklamalar için teşekkürler...

Park yasak levhası kesinlikle yoktu ve tam da kaldığım Kervansaray'ın önü idi...

Jandarma ile konuştum dedimya... O gün tam 27 arabaya daha 61. maddeden (park cezası) ceza yazmışlar...
    Bizim millet te ceza geldi mi aaaa devlet yazmış, ödemek lazım diye düşünmüş itiraz etmeden ödemişlerdir...

Jandarma itirazını savcılığa yap dedi... Bugün Bakırköy de savcılığa bir uğrayacağım bakalım... Bu 45 YTL. nin üzerine daha ne kadar harcayacağız...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    İlginç . Ama boşuna savcılıkla polisle falan uğraşma, dediğin gibi burası Türkiye! Benim motosikletin heryerini çizdiler 6 ay önce savcılığa vermiştim sonuç çıkmadı ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Bence Trafik Kuralları ve Cezalar Hakkındaki Başlıktan Prifo'ya sorun. ;)
    Sadobey

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Bende sonuna kadar hakkını araman taraftarıyım!Ne demek?Burası Türkiye diyerek hep bizi mi s_kecekler.Hangi hakla,hangi kanuna dayanarak,hangi yasayı ihlal ettiğini öne sürerek sana ceza kesebilir?Madem park yasaktır levhası yok,istersen uçak indir oraya.Kim karışabilir yaa.Böyle saçma birşey olamaz.İster jandarma,ister orgeneral olsun kardeşim,sen herhangi bir yasayı ihlal etmediğin sürece sana ne ceza kesebilir,ne de bir şey söyleyebilir.İnsan Hakları denen bir şey var yaa.

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Bence de dava aç. Hatta cezayı ödemeden bir avukata da danış. Cezayı ödeyerek suçu kabullenmiş de olabilirsin.
    Bir kez, bir tanıdığımın karıştığı trafik kazasında tutulan trafik bilirkişi raporuna dayanılarak verilen ceza ve karara karşı açılan davada, yerinde mahkeme istendi ve mahkeme nin bir duruşması kaza mahalinde yapılmıştı. Hakim, taraf avukatları, şahitler kaza mahalinde toplandı ve ifadeler kaza mahalinde alındı. Daktilo, masa ,sandalye bile söz konusu mahale taşındı. Ben de şahit olarak kavşakta ifade verdim. Kaza ise maddi hasarlı bir kazaydı ama iş innada binmişti. Yeter ki işini bilen bir avukatın olsun.
    Bu kadar yazdıktan sonra, sonucu da bildireyim; Eski kararlar bozuldu ve davayı tanıdıklarım kazandı.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam merak ettim. Bu olayın sonucu ne oldu ?
    Davalık olduysan muhtemelen hala sürüyodur ?
    Yoksa ödedinmi ?
    Ödediysen paylasabilrsin?
    Comfirmation Bias

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Burası Türkiye PaRK PaRAsI çOKKKKK
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler