Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Garanti bankası hesap işletim ücreti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhaba beyler, yazının size yardımcı olabileceğini düşünerek hazırladım.

2 gün önce hesabımda 55 lira vardı, dün bunu çekmeye gittiğimde 17 lira kalmış olduğunu farkettim, 39 lira almışlar hesap işletme ücreti olarak(6 ayda bir alınıyor). Sinirlendim ve bu konuyu araştırmaya başladım. 17 yaşında açıköğretim okuyan bir öğrenciyim bu arada. Herneyse, bugün bankaya gittim bir hışımla yanımda öğrenci belgelerimle birlikte. Bankada gayet güleryüzlü bir bayan yardımcı oldu bana. Sinirimin yersiz olduğunu anladım bayan çok yardımcı oldu adını sormadım, dedim öğrenci belgelerime gerek varmı yok dedi genç bankacılık 23 yaşına kadar devam eden bir uygulama ve hesap işletim ücreti alınmasını engelliyor gibi birşey söyledi, alınan param büyük ihtimalle yarın tarafıma geri verilecek, eğer bıraksaydım bu olay böyle böyle devam edecekti her 6 ayda bir paramı alacaklardı. bu olay çok yasal değil, 23 yaşını bile geçmiş birsürü kişi uğraşıp paralarını geriye alabiliyorlar, yarın gelişmeleri yazarım bu yazı umarım sizede yardımcı olur.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Garantideki bu " yerse " uygulaması hep var. İtiraz ettim mi geri veriyorlar. Geçen sene hesaplarımı kontrol ederken 35 tl lik tutarın çekildiğini açıklama olarak da garip harflerden oluşan bir kod olduğunu gördüm. Aradım sigorta pirimi kesintisi olduğunu öğrendim. Meğersem benim şubem benim haberim olmadan bana "görünmez kaza sigortası" adı altında kaza sigortası yapmış, parayı da hesabımdan çekmiş. Benim 4 ay sonra haberim oluyor. Sigorta yapılırken bana sorulmamış, sigorta poliçem gelmemiş, sigortalı olduğumdan haberim bile yok. O kadar sinirlendim ki avukata nitelikli dolandırıcılıktan dava açılması talimatı verdim. Yalvar yakar oldular davadan vazgeçtim. Nereden para kazanacaklarını şaşırdılar iyice.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    4 ayrı bankada toplam 7 hesabım var ve hepsinden bu ücretler takır takır kesiliyor
    Toplamda dünyanın parası tutuyor yahu

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ayrı bankada toplam 7 hesabım var ve hepsinden bu ücretler takır takır kesiliyor
    Toplamda dünyanın parası tutuyor yahu
    Hocam başvurun bir avukata ! Dünyanın parası tutar o araştırdım ben 23 yaşın altında veya öğrenci olmamanız önemli değil bu haksız bir para ve biraz uğraşırsanız geriye alabilirsiniz.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bilmediğimiz neler var aslında.
    Garanti bankasındaki hesabımdan maaş çekerken ATM'den fiş alıyorum.
    O aldığım fiş için maaşımdan 3 tl kesiliyormuş, benim haberim yok, daha 3 ay önce ögrendim bunu. O gün bugündür maaşımı çekerken fiş almıyorum.

Artık bankalarla alışverişim olduğunda sözleşmedeki küçük yazıları okuyorum öncelikle.
    Büyük yazılar bana verilecek olanlar, küçük yazılarda benden alınacaklar oluyor genelde.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğimiz neler var aslında.
    Garanti bankasındaki hesabımdan maaş çekerken ATM'den fiş alıyorum.
    O aldığım fiş için maaşımdan 3 tl kesiliyormuş, benim haberim yok, daha 3 ay önce ögrendim bunu. O gün bugündür maaşımı çekerken fiş almıyorum.

Artık bankalarla alışverişim olduğunda sözleşmedeki küçük yazıları okuyorum öncelikle.
    Büyük yazılar bana verilecek olanlar, küçük yazılarda benden alınacaklar oluyor genelde.
    Çok güzel tespit hocam İnsan psikolojisini bile çözmüş adamlar, birde dürüst çalışmayı öğrenseler güzel olacak.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Enflasyonun düşmesi ile ıvız vızırlardan para almaya başladılar. %75 enflasyon zamanında garantide her türlü havale ve eft bedavaydı biliyor musunuz ?, Hemde internetten falan değil şubeden yapılan transferlerde.

Enflasyonun yüzde 1 in altında olduğu danimarkada bir banka hesabı açmayı düşünmüştüm, oranın meşhur bankalarından den danske bank ile temasa geçtim. Aklımda kalanlar ilginç ücretler : Yıllık hesap işlerim ücreti 2000 kron ( 300 euro ), banknotu makineye yatırdığınızda ( ozamanlar zarfla yatırılıyordu) ters koymanın cezası ters konan banknot başına 4 kron !!!!!!!!!

Geçen sene bulgaristanda bir hesap açtırdım , hesaptan aylık 10 euro hesap işletim ücreti kesiyorlar....

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Garanti bankası bunu hep yapar, tez zamanda batması dileğiyle. Bunların grubunda bir arkadaşım çalışıyor. Krizi bahane edip birsürü insanı işten çıkardı, öğlen yemeğindeki ekmekleri bile normal ekmekten halk ekmeğine çevirmişti. O Haftada gitti 95milyon dolar verdi gitti kral tv + kral fm'i aldı.

Bir örnek te geçenlerde yaşadım, bunların bankasında bir hesabım var ve üzerinde 4 adet otomatik ödeme talimatı var, geçen ekstreyi kontrol ettiğimde 38tl aldıklarını gördüm. Eee 2 tane otomatik ödeme talimatına hani almıyordunuz, 4 tane ödeme talimatı var gerekçede şuymuş otomatik ödenmesini beklemeden kendi hesabımdan ödüyormuşum.

45tl kart aidatı aldın, maaş hesabımdan 38tl aldın(itiraz ettik geçmiş dönemden kalma dedin), diğer hesaptan da 38tl aldın eee kaz buldun yolacaksın.

Bu hafta da uğraştığım sorun Bonus premium'a geçmişim ekstrelerinde öyle diyor, yanına da bir not iliştirmişler, diğer şartları yerine getirmem lazımmış, aradığımda da 1,48tl daha bonus kazanmam lazımmış ee ekstrende geçtin bonus tutarını diyorsun dur bakalım ne yapıcaz seninle 6 ayda bir şikayet ediyoruz. En sonunda mahkemeye vericem sanırım.

Maalesef Türkiyede bankacılık sistemi sömürü düzenine göre kurulmuş, gerçek böyle hangisine gidersen git böyle
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti bankası bunu hep yapar, tez zamanda batması dileğiyle.
    Aynen.

Maaşlı bir çalışan olarak, iş verenler keyfine göre zırt pırt banka hesabı değiştirdiği için bugüne kadar hemen hemen tüm bankaların müşterisi olmak zorunda kaldım. En kötüleri garanti ve akbank diye düşünmekteyim. Ama mesela finansbank'ın telefon ve mesaj tacizcisi olduğunu, citybank'ın resmen dolandırıcı olduğunu, durağan hesaplardan hiç bir gerekçe göstermeden para eksildiğini hatırlayınca berbat bankacılık konusunda kupayı kime verebiliriz emin değilim.En iyi banka hangisi diyecek olursanız bence iş bankasıdır. Dolandırılma gördüğüm kadarıyla sıfır. Bu bankanın işleyiş mantığı kısa sürede çok para kazanmak değil mümkün olduğunca müşteriden yana tavır almak. Aslında ziraat bankası da dolandırmaz ama işiniz düştüğünde devlet bankası olduğunu hemen anlarsınız. Bir keresinde 1000 lira tüketici kredisi istedim, dosyamı kaybettiler!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hesap işletim masrafı eğer bankacılık hizmetleri sözleşmesinde imzanız var ve karşı taraf bunu belgeleyebiliyorsa yasaldır Ama çoğu banka şubesi (kurumsallaşıp ortak arşiv merkezi oluşturanlar hariç) bu tür sözleşmeleri bodrum katta saklar ve bol bol su basar. Tüketici mahkesinde dava açarsanız ve banka bu sözleşmeyi ibraz edemezse geriye dönük tüm kesilen tutarları alabilirsiniz. Bunun dışında tamamen yasaldır, Kart iadatları gibi.. Yurtdışında banka hesabı açtıranlar çok güzel özetlemişler, orada gak deseniz para keserler, guk deseniz para keserler, işlem ücretleri gerçekten bize göre çok ama çok fahiştir.
    Bir bankacı olarak size tavsiyem, bu tür ücret kesintilerini engelleyebilmek adına bankalar çeşitli uygulamalar yapar, kendi bankamda 1 tane fatura talimatı yeterli, diğerlerinde 2-3-4 şeklinde gidiyor..
    Yurtdışında insanlar bankalar ile çalışmak zorunda, kayıtdışını bu şekilde engelliyorlar, biz AB standartlarına ulaşabilirsek seyreyleyin o zaman işlem ücretlerini, komisyonlarını, devlete vergi verir gibi bankaya aidat ödemeye başlarız
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bankalar ticari işletmelerdir, alışveriş yapmak zorunda değilsiniz.

Kart ücreti hesap işletim ücreti vs almayan bir sürü banka var, devlet bankalarının ücretleri ya çok düşük yada hiç yok, onlarla çalışmayı deneyin.

Yada çalıştığınız bankadan memnunsanız talep ettiği ücreti ödeyin

Bu şeye benziyor, sürekli aynı marketten alışveriş yapıp "burası çok kazıkcı yea" demek gibi birşey.

Memnun değilsen alternatifine bak
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Türkiye o kadar hukuksuz bir ülkedir ki içtihat kararı olan(yani o adamın bankaya kazandığı dava örnek teşkil eder ve diğer bankaların artık bu ücreti talep etmesi kanuna aykırıdır) bir konuda bile gözünüzün içine baka baka sizi kazıklarlar.

Dün televizyonlarda gördünüz yeni alkol satışı ile ilgili düzenlemeleri.Hukuksuzluk diz boyu olmuş uğraştıkları işlere bakın.Hani yanlıştır doğrudur tartışılır ama allah aşkına öncelik verilecek neler var?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:10 ----------

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyi de sevgili eyong yurtdışında birçok yerde(en azından bildiğim yerlerde) bankamatik kartından veya hesaptan kullanım ücreti talep edilmez veya varsa da çok cüzi ücretlerdir.Yurtdışında yaşamış biri olarak söylüyorum.
    21. yüzyıldayız beğenmezsen kullanma denilecebilecek birşey değildir banka hesapları.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında insanlar bankalar ile çalışmak zorunda, kayıtdışını bu şekilde engelliyorlar, biz AB standartlarına ulaşabilirsek seyreyleyin o zaman işlem ücretlerini, komisyonlarını, devlete vergi verir gibi bankaya aidat ödemeye başlarız
    Hoca eğer bilmiyorsam düzelt ama hiçbir banka gidip de 17 yaşında mesleksiz bir adamın hesabına 6 aylık 40 lira kira ücreti kesmez.Tam tersine,sistem senin önerdiğin gibi TR de de oturursa alınan ücretler düşer ve daha nizami olur gibi geliyor.
    Kolpa Adamları

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Garanti bankasındaki hesabımı bu yüzden kullanmıyorum. Maaş hesabım bu bankadayken ücret almıyorlardı. Banka değiştirince ücret kestiklerini gördüm hesabı kapatmak istedim ama bir miktar param hesapta blokeli olduğundan iptal edemiyorum. Bütün paramı çektim hesaptan. Şu durumda hesap işletim ücreti kesamiyorlar ama blokeli olan o paradan bloke kalkarsa elimi çabuk tutamazsam kesecekler.

Sırf bu yüzden garantiden hiç bir işlem yapmıyorum artık. Adilik diz boyu.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    deveye sormuşlar "boynun neden eğri?"
    demiş "nerem doğru ki?"
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye o kadar hukuksuz bir ülkedir ki içtihat kararı olan(yani o adamın bankaya kazandığı dava örnek teşkil eder ve diğer bankaların artık bu ücreti talep etmesi kanuna aykırıdır) bir konuda bile gözünüzün içine baka baka sizi kazıklarlar.

Dün televizyonlarda gördünüz yeni alkol satışı ile ilgili düzenlemeleri.Hukuksuzluk diz boyu olmuş uğraştıkları işlere bakın.Hani yanlıştır doğrudur tartışılır ama allah aşkına öncelik verilecek neler var?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:10 ----------

İyi de sevgili eyong yurtdışında birçok yerde(en azından bildiğim yerlerde) bankamatik kartından veya hesaptan kullanım ücreti talep edilmez veya varsa da çok cüzi ücretlerdir.Yurtdışında yaşamış biri olarak söylüyorum.
    21. yüzyıldayız beğenmezsen kullanma denilecebilecek birşey değildir banka hesapları.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

Hoca eğer bilmiyorsam düzelt ama hiçbir banka gidip de 17 yaşında mesleksiz bir adamın hesabına 6 aylık 40 lira kira ücreti kesmez.Tam tersine,sistem senin önerdiğin gibi TR de de oturursa alınan ücretler düşer ve daha nizami olur gibi geliyor.
    Kendi çalıştığım bankamda 18 yaş altından hiç bir ücret alınmaz, diğerlerininde alabileceğini zannetmiyorum bu hesaplar veli izni ile açılır ve 18 yaş altı için zaten veli onayı olmazsa sözleşme bile yapamazlar.
    Yurtdışı bankalar konusuna gelince basit bir örnek buradan yurtdışındaki bir kişiye müşteri bizden 10 dlar masrafla swift geçiyor, karşı banka gönderilen 120 doların 45 dolarını işlem bedeli olarak kesmiş yurtdışı bankalar çok acımasız hele kredi kartı knusunda aylık %28 nakit çekime faiz işleteni var. Hesaplardan ise her işleminizde para keserler, hatta kendi hesabınıza bile para yatırırken.. Farkında olöayabilirsiniz ama bankalar yavaş yavaş her şeyden ücret almaya başladılar yakında herkes alışacak, enflasyn eknomilerinde mevduat önemlidir, halktan toplanıp devlete satılır aradaki farktan kar elde ederler, bu dönemde işlemlerden masraf almazlar çünkü ihtiyaçları yoktur. fakat düşük enflasyon döneminde ise mevduat toplayıp devlete satan banka batar (demirbank örneği), kar sağlamak için işlem ücretleri ve komisyonlarını artırırlar. 10 sene önce bugünkü alınan ücretlerin çoğu yoktu. Ama o zmanlar bankaların çağrı merkezleri, internet şubeleri, yaygın şube ağı, online sistemleri ve internet şubeleride yoktu.. maliyet arttıkçada gelir sağlama yöntemlerine yönelicekler, ve gerçek bu, katıldığım onlarca konferansta yıllar önce bu konulardan bahsettiklerinde hadi be canım demiştim ama şimdi yavaş yavaş gerçekleştiklerini görüyorum..

Son olarak sözleşmelerde serbesti vardır, okumadığınız ve sonradan kabul etmeyeceğiniz şeylere imza atmayın..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yıllardır garanti bankası ile çalışırım bütün hesaplarımda otomatik ödemelerim vardır,
    zırnık hesap işletim ücreti vermem.
    kart ücretini de bonuslardan az çok çıkarıyorum.
    kredi kullanmam,
    ek yahut tek hesap kullanmam.

bilinçli olduğunuzda çok da sıkıntı çıkaran bir banka değildir müşteri için, tabi müşteri var müşteri var.

en güzel müşteri bankaya para kazandırandır.

ayrıca bankaların o güzelim karları nasıl yaptılarını düşünüyordunuz ?
    ayrıca devletin her türlü tahsilatına aracılık eden, piyasayı maddi olarak destekletyen kurumların kucağında bir kaç vatandaş kalmasının ne sakıncası olabilir ki ?

zaten bu ikibin krizinin bankaların satılmasının önünün açılması için mi kriz olduğu için mi bankaların satıldığı konusu halen benim için muallaktadır.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kart ücreti hesap işletim ücreti vs almayan bir sürü banka var, devlet bankalarının ücretleri ya çok düşük yada hiç yok, onlarla çalışmayı deneyin.

Yada çalıştığınız bankadan memnunsanız talep ettiği ücreti ödeyin

Bu şeye benziyor, sürekli aynı marketten alışveriş yapıp "burası çok kazıkcı yea" demek gibi birşey.

memlekette ticari olmayan işletme kaldı mı ?
    ayrıca eksik önerme, bankalar ile çalışmayı siz seçmesenizde çalışmak zorundasınız,
    maaşınız oradan yatar,
    bu sebepten kredi kartınız aynı bankadan olur.
    belki kredi de çekersiniz.

kiracısınızdır, kiranızı ödemeye gidersiniz ama kiranızı ödemek yasal zorunluluk iken kira ödemelerinden komisyon alınmaması igibi bir yasal düzenleme yoktur,
    ufaktan araştırın bakalım hesabınızın olmadığı bir bankada kira ödemesi yaptığınızda ne kadar komisyon ödemeniz gerekir.

alternatif olduklarını iddia edenler de alternatif olmaları gereken kurumlardan az değillerdir.

bankaları batırıp parasını bizden aldılar,
    yenilerinin kaymağını da ele yediriyorlar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    cbf150
    Bankalar kar ettikçe karları banka sahiplerinin ama zarar edip batınca zarar halkın.
    Nasıl ama?

Hani kapitalizm?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

En gıcık olduğum ve yabancı sermayenin el attığı bir bankadır.
    Hoplayana zıplayana düz bakana yan bakana yasal yollardan ! hizmet ücreti keser,

Geçen yıl Money KK için aradılar, tamam yollayın dedim, kart geldi kullanmaya başladım 2. ekstre de gacırt diye senelik üyelik aidatı diye 35 tl yi bastılar (ektreye) , aramadığım gitmediğim yer kalmadı bi türlü iptal ettiremedim bu ücreti, tok satıcı edasıyla sözleşmenizde yazıyor ''ödiyceksin kardeşim'' varimsi konuştular. bende ................... davası olmaz dedim, kullanmaya devam ettim 11 ay kullanıp kapattırdım, telefonla 2 ayrı kişi ayrı ayrı zamanlarda kendini bu işin en yetkilisi olarak tanıtıp puan vs. ler ile telafi edeceklerini söğlediler, ama nafile....
    Genel olarak :
    Bankacılık sektörü yabancı sermayenin eline geçmişken ve insanları yolunacak kaz gibi görürlerken
    ARTIK BENİM BANKAM %100 YERLİ SERMAYELİ İŞ BANKASI dır,
    Kk aidatı yok, otomatik ödeme ile hesap işletim ücreti de yok..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)