Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yaz başı Rusya'ya vize kalkıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kakova tsel yehat demelisin.idti yürüyerek demek.
    Valla Google amca o kadar çevirdi
    Yoksa kelime değil tek harf bile anlamam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hadi gözünüz aydın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    desenize davişkalarla haşır neşir olacağız xD

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun mu desem geçmiş olsun mu desem bilemedim.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    süper iyi haber..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    savulun ....
    geliyorum ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hatun içinse sevinciniz, ne gerek var?
    Hepsi Türkiye'de zaten.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    gidipte dönmek istemeyenlerdenim

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rusya turuna katılacak olan varmı ?

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rusya turuna katılacak olan varmı ?
    ben ben
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatun içinse sevinciniz, ne gerek var?
    Hepsi Türkiye'de zaten.
    Ama orada kendilerini görecek konu komşu yok

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    1 yıl ukrayna'da kaldım iş nedeniyle kurubuzun dediği gibi vize zaten sorun değildi çok nadiren eğer bizim kapımızdan geçememiş ruslar olmuşsa siz de ordan çevrilebiliyorsunuz misilleme gibi yani 1000 kişiden fazla türk çalışan şantiyemiz vardır yaklaşık 10-15 kişi dönmedi ordaki türk firmalarında çalışmaya devam etti benim bildiğim biri adanalı diğeri istanbullu iki kişi orada evlendi ..benim için en zoru yemek konusuydu
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    ben de rusyada kaldım 1 yıla yakın.güzellikleri:kadınlar,tarihi binalar,yemekler,ucuz ve kaliteli içkiler.mesela öyle bir biralar var ki aklınız durur.ayrıca kızlar türkiyede ki gibi saçma sapan hareketler yapmıyorlar.orda oldukça edepliler.hastaneler türkiyenin aksine boş.bizde devlet hastaneleri ishal bile olsa doktora gelen cahil köylü veya yeşil kartlı doğulu insanlarla dolu.

kötü yönleri:abartı her şeye alkol konulması,yabancı karşıtı skinhead grupların sizi döve döve öldürme tehlikesi,polisin sizden haraç istemesi,aşırı soğuklar ve 100 senelik iğrenç içi kedi köpek kokulu evler.evler çok pahalı.anca tek odalı ev tutabilirsiniz.hatta komunolka denen sistem toplumun büyük kesiminden talep görüyor.sistem şu.bizdeki gibi 4 odalı apartman dairesi.her oda bir aileye ait.tuvalet banyo mutfak ortak kullanılıyor.ben 6 odalı dairede her odada 2-3 genç kız var.bir gece geçirmek zorunda kaldım.bana bir garip baktılar.meğer orası kadınlar yeriymiş.ertesi gün çıktım.soğuk havadan dolayı motosiklet denen birşe yok.yemeklerde istemeyerek de olsa domuz eti yemeniz yüksek ihtimal.kızlar güzel olsa hiv virüslü kişi sayısı fazla ve dikkat edilmeli.kavga,dövüş,belaya karışmamanız zor.özellikle karı kız alem yapacaksanız.mafyası polisi başınıza dert açar.hava alanında türküm diye 3 saat bir odaya kapatıldığımı hatırlıyorum.

uzun lafın kısası artısından çok eksisi olan bir yer.rus kızları güzel olur.tatar,özbek kızları var.müslüman ve çok güzeller.diyeceğim sırf kız için oraya gidilmez.zaten antalya da dolu.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rusyaya bi gezi topiği açıyorum
    Aç bakalım. Ben hemen sana rotayı çiziyorum. Zonguldak'tan skadovsk ukraynaya feribot. Kamara dahil 200 usd / kişi ( motor dahil). Ukrayna transit vizesi 100 usd ( gidiş dönüş). Skadovks'tan kiev'e ( 2 gün kiev'de kalırız ) , sonra gazla Moskova'ya. Ukraynada benzinin litresi 1,5 tl, yak yakabildiğin kadar
    Evet kayıtları alalım beyler kim geliyor

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç bakalım. Ben hemen sana rotayı çiziyorum. Zonguldak'tan skadovsk ukraynaya feribot. Kamara dahil 200 usd / kişi ( motor dahil). Ukrayna transit vizesi 100 usd ( gidiş dönüş). Skadovks'tan kiev'e ( 2 gün kiev'de kalırız ) , sonra gazla Moskova'ya. Ukraynada benzinin litresi 1,5 tl, yak yakabildiğin kadar
    Mt Rusya Turu

Katılımcılar :

1. Kurubuz
    2. Tarkan1981

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    bende gelirdim ama hatunla papaz oluruz.hem benim ybr o yola gelirmi bilmem.rusyada 1 liraydı benzin en son.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad anladığım kadarı ile bu güzergahı iyi biliyorsun .Şöyle Moskovayı karıştırmadan,Ukrayna sahil şeridi odaklı bir rota+masraf çalışması yapabilirmisin,tahmini tabiiki.Hava yolunu kullandım Rusya için.Ama bu güzergah hakkında hiç bilgim yok.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad anladığım kadarı ile bu güzergahı iyi biliyorsun .Şöyle Moskovayı karıştırmadan,Ukrayna sahil şeridi odaklı bir rota+masraf çalışması yapabilirmisin,tahmini tabiiki.Hava yolunu kullandım Rusya için.Ama bu güzergah hakkında hiç bilgim yok.
    Daha önce 2 kere istanbul odessa otomobil ile gitti. Güzergah Bulgaristan,
    romanya, moldova ( romanya ukrayna sınırında kapı yok mecburen moldovadan geçiyoruz ama moldova içinde yapılan yol 2 km sadece) ve ukrayna. Bulgaristan ve romanyada yol biraz bozuk ama yine de gidiliyor ancak ukraynada yollar çok berbat. Komrat odessa arasındaki 250 km yolu 6 saatte aldım, umarım bu yollar hakkında bir fikir verir. Aracımın ön aks rulmanları kırıldı. . Türkiyeye girip e5 e çıktığımda ( tem değil) kendimi formüla 1 pistinde gibi hissettim. Yamalı yollarımız bile bana mükemmel gözüktü. Ukraynada benzincilerde tuvalet yerine bir çukur üzerine yerleştirilmiş delik bulunuyor. Öğürmekten hiçbir tuvalete giremedim. Romanya ve bulgarda böyle bir sorun yok, pırıl pırıl. Ukrayna' da sokak köpekleri sorunu var. Bizdekilerin yarı boyunda 20-30 köpekten oluşan bu çeteler çok vahsiler, şehir dışında aracınızı durdurduğunuz anda parçalamak üzere ağızlarından salyalar akıtarak saldırıyorlar, bizim garibanlar gibi havlayıp kaçan tiplerden değil yani. Ancak odessa Kiev arası otoban var, 500 km lik güzel bir yol. Anlayacağın ukrayna da kıyı şeridinden öyle keyifli bir yolculuk yapamazsın , motorla tam bir işkence olur. Odessa nikolayev arası da berbat, yol yok, aks kıran komyonlar yolda dizilmiş vaziyette.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Arkadaşlar; lütfen kabul edelim bizi kuzeye çeken tek şey oradaki kadınların güzel olmaları. ben başka bir neden bulamıyorum. evet çok güzeller hatta ve hatta taş gibiler.. tek neden bu..
    Kimseyi yadırgamıyorum çünki bende oraya gitmek isityorum

Balalayka filmini izleyenler bilir.. orada otobüste bir yaşlı karadenizli amca "Aldınmı rus karısı alcan, gerisi fasa fiso" demişti
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bilgiler için teşekkür ederim Kurubuz,öğrenmek istediklerimin hemen hepsini yazmışsın,sağol.Peki Zonguldak üzerinden gemi ile Skadovsk'a geçtiğimizi varsayarsak,o bölge için ne düşünüyorsun.Mesela Skadovsk-odessa yada Skadovsk'dan güneye doğru?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)