Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından kullanılmış parça?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Elimde biraz eski model bir makina var,ihtiyacım olan parçaların yurtdışında yetkili satıcı fiyatı yaklaşık 1200 lira.

Fakat ben bu parçaları doğrudan kendi motosikletini parçalayarak malum internet sitesi üzerinden satmak isteyen avrupalı vatandaştan almak istersem fiyat yaklaşık 200 lira...

Bu konuda yaklaşık iki,üç saat kadar internette araştırma yaptım,bir kaç tanıdığa danıştım.Herkesten farklı yorumlar gelince acaba burda böyle bir tecrübesi olan arkadaşlar varmıdır diye sormak istedim.

Sormak istediğim şey tam olarak;

Bana içinde çıkma parçaların olduğu bir kargo gelicek,doğrudan şahıs tarafından gönderilmiş ve üzerinde bilgilendirme notu eklenmiş olacak.

Şahıs fatura kesemeyecek,bu iş ne olacak acaba diye düşünüyorum...

Teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:15 ----------

...............

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Kullanılmış 2.el bir ürün ise,(Bunu kutunun üzerindeki bildiriye yazsın gönderici) ticari bir değeri yoksa ve 150€ yu geçmiyorsa PTT ile kapına kadar getirtirsin. Gümrük vergisi ödemezsin. Ancak çok ağır ve büyük bir kargo ise gider PTT merkezinden alırsın.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Valla ben o sekilde bayaga bi parca getirttim adamla anlas 75 dolar alti gostersin maliyetleri bide kargo fisinde send as gift i isaretlesin o zaman geliyo 91 model ktm arka amortisorunu getirtmistim adam saglam dedi fakat patlak cikti 2elde bole bi olayda var
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    belli bir maliyetin altında olursa parçanın fiyatı, gümrük vergsi alınmıyor.

Teşekkürler arkadaşlar,

Yani anladığım kadarıyla;

Gönderici arkadaş kargo formunu doldururken bu ürünlerin toplam değeri mesela 65 euro'dur diye yazacak,hediye olarak gönderdiğini belirtecek ve iş bitecek öyle mi???

Fatura kesilememesi sorun çıkartmaz ise ben de para biriktirecem falan diye kendimi kasıp zorlamadan yollayayım bi 250 lira gelsin,zaten el bebek-gül bebek toplayacağım bir motosiklet değil sıfır parçaya bi commuter parası niye vereyim di mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:39 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben o sekilde bayaga bi parca getirttim adamla anlas 75 dolar alti gostersin maliyetleri bide kargo fisinde send as gift i isaretlesin o zaman geliyo 91 model ktm arka amortisorunu getirtmistim adam saglam dedi fakat patlak cikti 2elde bole bi olayda var
    Eh be kardeşim 20 yaşında arazi makinasının amortisörünü getirtirsen patlak da çıkar çatlak da çıkar yani...

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Ls_motard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar,

Yani anladığım kadarıyla;

Gönderici arkadaş kargo formunu doldururken bu ürünlerin toplam değeri mesela 65 euro'dur diye yazacak,hediye olarak gönderdiğini belirtecek ve iş bitecek öyle mi???
    değeri 65 euro yazıp yanına da hediye yazamaz tabiki, ikisinden birini yapıcak.
    ya bedelini düşük gösterecek, yada bedelsiz hediye olarak yollayacak.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs

Eh be kardeşim 20 yaşında arazi makinasının amortisörünü getirtirsen patlak da çıkar çatlak da çıkar yani...

ama çok ucuzdu zaten daha öncede arkadaşa komple r1 orjinal egzost almıştık satan adam yeni egzost taktığı için egzost muhafaza tüp ve borusunu satıyodu 200 tl ye almıştık komple olarak o cillop gibiydi mesela 0 diye satarsın
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Fatura kesemeyeceğine göre gerçek kişi, kesinlikle gönderici adına kendi ismini yazsın.. artı olarak bu nedenle fiyat yazmasın Gift yazsın, ben bir sürü parça getirttim böyle..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Paketin üzerine gift yazdırıyorum,bir de hediye paketi,üstüne de "Doğum günün kutlu olsun kardeşim" diye bir not

Sağolun varolun arkadaşlar gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Ödemeyi de paypalla yaparım,paket gümrükten geçemese bile param direkt iade!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:18 ----------

Hih hih hih!!!

Ulan ne çakal milletiz yahu...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Paketin üzerine gift yazdırıyorum,bir de hediye paketi,üstüne de "Doğum günün kutlu olsun kardeşim" diye bir not

Sağolun varolun arkadaşlar gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Ödemeyi de paypalla yaparım,paket gümrükten geçemese bile param direkt iade!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:18 ----------

Hih hih hih!!!

Ulan ne çakal milletiz yahu...
    "Doğum günün kutlu olsun kardeşim" diye bir not yazdırma, Gümrük muayene memurları o kadar saf değildirler, hatta hepsi okumuş, ingilizce bilen, işinin gerekelrini çok iyi bilen insanlardır.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Doğum günün kutlu olsun kardeşim" diye bir not yazdırma, Gümrük muayene memurları o kadar saf değildirler, hatta hepsi okumuş, ingilizce bilen, işinin gerekelrini çok iyi bilen insanlardır.
    Tamam,sağolasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler