Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Balıkesir Gönendeyim beklerim ama senin gibi siteden bir çok kişi uğrarım demişti ne gelen var ne giden :D Yakında bursaya taşınabilirim oradaki durumu bilemiyorum belki hayvancılığım sona erecek belki orada devam edecek.Orada devam ederse ayağına gelmiş olurum sen Balıkesire gelmeye zahmet etmezsin.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesir Gönendeyim beklerim ama senin gibi siteden bir çok kişi uğrarım demişti ne gelen var ne giden :D Yakında bursaya taşınabilirim oradaki durumu bilemiyorum belki hayvancılığım sona erecek belki orada devam edecek.Orada devam ederse ayağına gelmiş olurum sen Balıkesire gelmeye zahmet etmezsin.
    İkiside olur kardeşim Baba Balıkesir'li arada geliyorum o taraflara. Bi şekilde paslaşırız umarım. Bursa'ya taşınırsan haber ver bana :D
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Fena gaza geldim, en son geçen sene bir mesaj atmışım başlığa ama bir kaç gün önce farklı bir yerden tekrar tetiklendim ve başlığa hızlıca göz attım.

Önümüzdeki hafta kuluçka makinesi yapımına başlayıp önce tavuk civcivi sonrada bıldırcın yumurtası temin edebilirsem bıldırcın çıakrıp yaklaşık bir metre kafeste bıldırcın bakmayı planlıyorum.

Fena stres atacağım galiba dur hayırlısı
    -unnamed- bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fena gaza geldim, en son geçen sene bir mesaj atmışım başlığa ama bir kaç gün önce farklı bir yerden tekrar tetiklendim ve başlığa hızlıca göz attım.

Önümüzdeki hafta kuluçka makinesi yapımına başlayıp önce tavuk civcivi sonrada bıldırcın yumurtası temin edebilirsem bıldırcın çıakrıp yaklaşık bir metre kafeste bıldırcın bakmayı planlıyorum.

Fena stres atacağım galiba dur hayırlısı
    Bıldırcın dolması ne gider beaaaa...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Tix-9 dan çıkan ödekler :

nezih77, -unnamed- ve Mikuni bunu beğendiler.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

yzf125remre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF125R
    ortak sen nesin yaa,ben olsam walla çiftlik kurarım kendime küçükten yumurtaları satarım gerçekten sen artık aşmışsın bunu paraya dönüştürme zamanı gelmişte geçıo bile...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bende gazın etkisiyle işe başladım, dolap hazır ekipmanlar hazır yumurta viyollerini bekliyorum. Yumurta çevirme sisteminin de prototipini yaptım geriye toplamak kaldı.

Sağolsun Muhammet kardeş de baya fikir verip yardımcı oluyor , ben tavuk ve bıldırcın haricinde çıkım yapamam sanıyorum çünkü bakacak yerim yok.

Bıldırcınları kafes içinde dükkanda bakmayı düşünüyorum, tavuk civcivlerinide biraz büyüyünce kümesi olanalra vereceğim.

Yanlız bir kaç gündür Kocaeli Sakarya filan müstakil ev bakmaya başladım haftada bir gider kafa dinlerim hayvanlarla uğraşırım diye
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    İnşallah iyi bir makine yaparsın iyi çıkımlar alırsın.

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

Hindiler

Motosikleti
    21 gram gelen bıldırcın yumurtası

En büyük ve en küçük sülün yumurtası

En büyük ve en küçük bıldırcın yumurtası

---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

Yavru ördeklerimin dereyle ilk buluşmaları ;D

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

Buda videosu

http://www.youtube.com/watch?v=UnWnBMLzmkU

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

Resimlerini hiç yayınlamadığım yeşil sülünlerim ;)

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Muhammet hani bıldırcın yumurtası toplayacaktın?

Hadi makine hazır

Valla aynı olcay gibi bahçeli bir evim olsa bende bu çapta olmasada bişiler yapmak iisterdim ama bizim gibi apartman mahkuları için sadece hayal
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Abi bende bahçeli ev yok ki

len ev yok ama dükkan 3 dönüm

Motosikleti
    Honda NC 750X
    He orası öyle abi makine için ve civciv çıktıktan sonra kafes mafes için yer var. Bıldırcın kolayda tavuk civcivleri kapalı yerde olmazmış illaki açık alanda gezinmek istiyormuş. Civcivleri biraz büyüttükten sonra bahçesi olan bi eleman var ona vercem ondan sora o büyütcek yarı yarıya kırışcaz

Sırf bu hevesden müstakil ev veya arsa bakınıyom abi, çok heveslendim be.

ya aslında tüm iş bi arsaya bakar şu yeni depreme dayanıklı demonte ,ağaç evler var 20-30 M kareden başlıyo içinde tuvaleti banyosu her bi boku püsürü var arsayı alacan bu evelrden bi tane kuracan deprem derdi yok kanatlılar bahçede .. maydonoz,soğan, maruluda ektinmi bahçeye.. hafta sonları .. bayramlarda al sana 5 sıtar otel.. bide bu arsayı dere kenarı falan bulabilirsen .. ohhhh değme keyfine

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

ha olci bide şu benzinle yana sobayı bir incele sende seversin böle incık cinciği

http://www.coleman.eu/it/c-407-liqui...el-stoves.aspx

çeşitli markaları mevcut hiker var mesela oda güzel .. türkiye de kamp malzemeleri satan yerlerde var ama fiyatlar uçuk .. sen yaparsın bunlardan bi tane

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He orası öyle abi makine için ve civciv çıktıktan sonra kafes mafes için yer var. Bıldırcın kolayda tavuk civcivleri kapalı yerde olmazmış illaki açık alanda gezinmek istiyormuş. Civcivleri biraz büyüttükten sonra bahçesi olan bi eleman var ona vercem ondan sora o büyütcek yarı yarıya kırışcaz

Sırf bu hevesden müstakil ev veya arsa bakınıyom abi, çok heveslendim be.
    Alalım sana bizim ordan bi zeytinlik Olcayım süper modum! Ben kışın aldım en deniz göreninden 4,5 dönüm, emekli olunca yerleşme hayalleri kuruyom şimdiden!

Bıldırcını benim kuzen bakıyordu bi ara, tamam dolaşmak istemiyorlar ama sürekli kapalı yerde üstüne birde hijyene dikkat etmezsen toplu halde de ölebiliyorlar, dikkat derim..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Barış alalım valla, bi ara kandıra civarına filan baktım ama uzak geldi. şile köylerine bakıyorum onlarda çok fiyatlı. sen nerden aldın kaça aldın

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heheh benim memleket Ayvalık be Olcay anlaşılan sana uzak!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hacı yakın olsa keşke 3 dönüm araziler var 20 bin lira filan mis gibi, zeytinlik hemde

Motosikleti
    Ben geldim

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

Daha önce bursaya taşınabileceğimi söylemiştim ve bursaya taşındık bu yüzden bu hobiyi bıraktım yada ara verdim artık üretim yok hayvanların %90'ınıda sattım.Zaman ne gösterir bilmiyorum belki seneye yeni kafes ve kümeslerle yenide daha güzel başlarım.Hadi kalın sağlıcakla.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)