Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki kaç rengi vardır kusura bakma çok soru soruyorum kümes hayvanları üzerine kurulan bir site varmı link atabilirmisiniz
    Soru sormanızda bir mahsuru yok mavi gri kahverengi kırçıllı bildiğim 4 rengi başka renkleri varmı bilmiyorum.Bu türden bakmadığım için bilgim yok fazla.Ama birdahaki denemede 10-15 yumurta koycam makineye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:24 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen tam benim kafamdasın bizde kardesimle kulucka makinemizi kendimiz yaptık Brahmalarımız ve bir kac tur koy tavugu ve süs tavugu var tamamen hobi ama şu anda askerde olduğumdan biraz mola verdik :D sen aşmışsın tabi ayakta altışladım Balık esire gelirsem kumesini ziyaret edicem :D
    Beklerim herzaman yakında bende giderim heralde askere o zamana kadar geldiniz geldiniz gelmediniz sıfırlıycam hayvanları

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:26 ----------

Biraz tatile girdim üretim durdu bunlarda son resimler

Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Arayışta...

beşiktaşa amigo olarak gider bu ikili
    Araba Bedeni Taşır
    Motosiklet Ruhu

Motosikleti
    Çekerken aklıma geldi gerçekten yanyana çektim bende Bjk lılara armagan olsun :D
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    Takashi Pioneer
    Ilk denemendeki yumurtalari ureticiden aldin galiba, cunku koy tavugundan tum civcivler sari cikmaz. Ikinci kuluckada koy tavugu civcivleri hemen kendini belli ediyor zaten.

Yanliz bence senin kumeste KAZ eksik. Bence en guzel kumes ve bahce hayvani kazdir. Kopek gibi bekcilik eder ve seni tanir, yavru iken senden kacmaz, tersine pesinden kosar ve hep senin sicakligini arar. Bence sen acilen kaz edin ve zevkine var...

Bende 2 kaz ve yeni cikan 3 yavrusu, 6 tavuk-3 pilic(kendi tavugumdan cikma) 1 horoz (tavugumun biri gurk yatiyor, ticari dusunmedigim icin kulucka makinesi de hic dusunmedim) 2 yesilbas ve 2 disi ve 9 tane yavru (bu bahar cikti) ordegim var... Hayvanlar bahcede acik alanda her zaman daha mutlu
    A.Cenk Tuzun
    Karsiyaka / Izmir

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    130'u gördüm :D kısmetse gelirim bu yazım haberleşiriz cins tavuklarını ordeklerine yada yumurtalarına talibim :D ben istanbuldayım nasil olur bilmem de kumese yeni kan gelir :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    hocam ALLAH daha fazla fazla versın eger bu ıslerı severek benımseyerek yapıorsanız gercekten hayvanları cok sevıyorum hangı hayvan olmus onemlı degıl ,onlar bızlere emanet can onlar can , ahhh o alttakılerı gorunce var yaa ! gıkkıbık gıkkıbık dedıkce onlar offf nesye hocam super bır hobıdır devam etmenı tavsıye ederım.

Motosikleti
    Alıntı A.Cenk Tuzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk denemendeki yumurtalari ureticiden aldin galiba, cunku koy tavugundan tum civcivler sari cikmaz. Ikinci kuluckada koy tavugu civcivleri hemen kendini belli ediyor zaten.

Yanliz bence senin kumeste KAZ eksik. Bence en guzel kumes ve bahce hayvani kazdir. Kopek gibi bekcilik eder ve seni tanir, yavru iken senden kacmaz, tersine pesinden kosar ve hep senin sicakligini arar. Bence sen acilen kaz edin ve zevkine var...

Bende 2 kaz ve yeni cikan 3 yavrusu, 6 tavuk-3 pilic(kendi tavugumdan cikma) 1 horoz (tavugumun biri gurk yatiyor, ticari dusunmedigim icin kulucka makinesi de hic dusunmedim) 2 yesilbas ve 2 disi ve 9 tane yavru (bu bahar cikti) ordegim var... Hayvanlar bahcede acik alanda her zaman daha mutlu

Tam olarak hangileri bilemiyorum ama aldığım yumurtalarda vardı evet Ama tüm civcivler sarı çıkmaz diye birşey yok anne baba sarıysa hepsi sarı çıkabilir
    Kaz konusuna gelince bende istiyorum kaz inşallah bu yaz edinicem .Hayvanlar açık alanda daha mutlu olduguna katılıyorum hem gelişimlerini hem yumurta verimlerini olumlu yönde etkiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:10 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130'u gördüm :D kısmetse gelirim bu yazım haberleşiriz cins tavuklarını ordeklerine yada yumurtalarına talibim :D ben istanbuldayım nasil olur bilmem de kumese yeni kan gelir :D
    Tamam beklerim.Ama cins tavugum yok şuanda Pekin ördeklerim olabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:12 ----------

Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ALLAH daha fazla fazla versın eger bu ıslerı severek benımseyerek yapıorsanız gercekten hayvanları cok sevıyorum hangı hayvan olmus onemlı degıl ,onlar bızlere emanet can onlar can , ahhh o alttakılerı gorunce var yaa ! gıkkıbık gıkkıbık dedıkce onlar offf nesye hocam super bır hobıdır devam etmenı tavsıye ederım.
    Sağolun Allah razı olsun.Bu işi gerçekten severek yapıyorum sevmesem 1 dk durmam sevmesen bunlar için bu kadar uğraşmam fedakarlık etmem zamanımın çoğunlugunu bunlara ayırmam hasta olunca moralim bozulmaz iyileşmeleri için ilaçlara biton para vermem vs. Bazen yoruluyorum sıkılıyorum ama onları seviyorum

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bu kadar emek ve sevgi görünce selam vermeden geçemedim. 130 Gördüm arkadaş oldukça çabalamış. Başarılar diliyorum.
    Küçüktüm ufacıktım. Bir ördek yavrum vardı. Mahallede herkes sürüler halinde hindi ördek tavuk falan bakardı o zamanlar. Bir gün bizim yavru, sürüye bir karıştı; koş koş arkalarından, ayıramadık sürüden gitti onlarla beraber. Ne ağlamış, ne üzülmüştüm...

Bahçede gezinen kanatlı hayvanları seyretmek insan ruhuna sakinlik verir, hoştur..
    Apartman çocuklarının bilmediği, televizyon ve atari çocuklarının anlamadığı bir duygudur.

Tekrar bol şanslar diliyorum...

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar emek ve sevgi görünce selam vermeden geçemedim. 130 Gördüm arkadaş oldukça çabalamış. Başarılar diliyorum.
    Küçüktüm ufacıktım. Bir ördek yavrum vardı. Mahallede herkes sürüler halinde hindi ördek tavuk falan bakardı o zamanlar. Bir gün bizim yavru, sürüye bir karıştı; koş koş arkalarından, ayıramadık sürüden gitti onlarla beraber. Ne ağlamış, ne üzülmüştüm...

Bahçede gezinen kanatlı hayvanları seyretmek insan ruhuna sakinlik verir, hoştur..
    Apartman çocuklarının bilmediği, televizyon ve atari çocuklarının anlamadığı bir duygudur.

Tekrar bol şanslar diliyorum...
    Sağol Teşekkürler

Motosikleti
    Bu fotografları yayınlamak doğrumu bilmiyorum ama paylaşmak istedim

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    abi naaptın sen yaa
    konunun başlangıcına bak sonuna bak.
    bir tavuğun başından geçenler gibi oldu
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi naaptın sen yaa
    konunun başlangıcına bak sonuna bak.
    bir tavuğun başından geçenler gibi oldu
    Bunu demenizden korktugum için paylaşmakta tereddüt ettim Bu işi yapma amacım hiçbir zaman et yemek değil akrabalar gelmişti ve resimde gözükenler etlik tavuk piliçleri hazır arkabalar gelmişken ziyafet verelim dedik büyüdükce aşırı yem yiyorlar Zaten etlik civcivleri yemek için bakıyordum amacıma ulaşmış oldum ufak tabaktakiler ise kavga eden erkek bıldırcınlar birbirlerini öldürürler yoksa mazur görün

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu demenizden korktugum için paylaşmakta tereddüt ettim Bu işi yapma amacım hiçbir zaman et yemek değil akrabalar gelmişti ve resimde gözükenler etlik tavuk piliçleri hazır arkabalar gelmişken ziyafet verelim dedik büyüdükce aşırı yem yiyorlar Zaten etlik civcivleri yemek için bakıyordum amacıma ulaşmış oldum ufak tabaktakiler ise kavga eden erkek bıldırcınlar birbirlerini öldürürler yoksa mazur görün
    elbette ne olacakları belli ama sonunu düşünmüyoruz biz.ayy çok şekeeer çok güzeller derler.sabah kahvaltıda yumurtasını da yerler etini de bakma kardeşim işin makarasındayız biz.

Afiyet, bal, şeker olsun pek bi güzel kızarmışlar
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Yaaavv arkadaş

Bana et yasak, tavık yasak, hatta kanatlı dahil alayı yasak Semizotu yimekten kumaşım kamaştı (söyleyemediniz değil mi)
    Sen kalkmışın buraya, maşallah lezzet dimağını fotolamışsın yazık bana yaav.

bari ben de fotolardaki küçük civci leri seveyim. O yasak değil işte

ellerine sağlık

Bu arada, ilkokul öğrencisi ile ilgili şu anektod bir ara nette gezmişti:

Öğretmen:
    -Sevdiğiniz hayvanları yazınız
    Öğrenci:
    -tavuklarıçok severim, özelikle Tavuk Kızartmasını )))
    Poturdak

Motosikleti

baslıgı hatım ettım.gordugum kadarıyla kendı damızlıklarından degılde.yumurta toplayıp kuluckadan cıkarıyorsun.pek makbul degıl.bılhassa sulun ve süs tavugu cinsleri için.hiç degilse elinde anac bır tavugun varsa cıkan civcivleri onun altına koy.anac olmayı ogrensınler.yoksa zıraat ,makıne gıbı tabır edılen kanatlılar anac olmuyor.ve yavru alamıyorsun.makine çıkınlarında aşı yapmak zorunda kalıyorsun.oda en ufak hava ve ortam degısımlerınde hastalanıp olmelerını neden oluyor.nacizane fikrim bu hususada dıkkat etmen.mumkun oldugunca dogallıktan sasma.

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baslıgı hatım ettım.gordugum kadarıyla kendı damızlıklarından degılde.yumurta toplayıp kuluckadan cıkarıyorsun.pek makbul degıl.bılhassa sulun ve süs tavugu cinsleri için.hiç degilse elinde anac bır tavugun varsa cıkan civcivleri onun altına koy.anac olmayı ogrensınler.yoksa zıraat ,makıne gıbı tabır edılen kanatlılar anac olmuyor.ve yavru alamıyorsun.makine çıkınlarında aşı yapmak zorunda kalıyorsun.oda en ufak hava ve ortam degısımlerınde hastalanıp olmelerını neden oluyor.nacizane fikrim bu hususada dıkkat etmen.mumkun oldugunca dogallıktan sasma.
    Yanlış yorumlamışsınız yumurtaların % 90 kendi damızlıklarımdan.Çıkan civcivleri tavuk altına koymaya kalksam hangi birine başedicem ayda 50-100-200 duruma göre civcvi çıkıyor.Tavuk altına koymadın mı anaç olmazlar diye birşey yok makineden çıkan civcivler anaç olmaz diye birşeyde yok makineden çıkan civcivlerden yavru alınır aşıya falan gerek yok orda yanlışınız var teşekkürler yorumlarınız için

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yo yo. bunları yayınlaman çok iyi oldu. gözüm gönlüm açıldı yav
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125

Kaybolan tavukların sonu ....
    TAVUĞUN ŞUÇU NE GİBİ BAŞLIKLAR OLABİLİRDİ
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)