Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun açıklamasını yapmıştım ama halen aynı şeyi söylüyorsunuz. Hayvanları kafese sadece gece saatleri koyuyor. Onun haricinde zaten çiftlik gibi bir ortam var, etraf yeşillik, ihtiyaçlarını giderecek herşey var. Bu arkadaş onların yaşamasına sadece yardımcı oluyor. Ayrıca bu türler yabani hayvanlar değil, çiftlik ve köy hayvanlarıdır. Bıldırcın ve keklikler sadece ormanlık, çayırlık alanlarda yaşar. Yüzyıllardır da çiftlik, köy yerlerinde bu hayvanlar beslenilir. Kafese hapsetme falan yok yani. Bunun dışında doğal ortama salsa dahi sizin gibi avcılar gelip öldürecek yada atmaca sahipleri kendi kuşlarını eğitmek amacıyla avlattırır. Eğer apartmanda besleseydi dediğiniz doğru olabilirdi ama öyle değil. Ki egzotik türleri, doğal ortamlarından koparıp evlerinde besleyenler var. Mesela kertenkele türleri, bukelamun, iguana, yılan türleri, örümcek türleri özellikle tarantule, hele hele o yavru şempanzeler, Çarli, Hüsnü idiye maymunlar vardı televizyonlara çıkarılıyordu. Annelerini öldürüp yavruların ticaretini yapıyorlar. İşte kafese koyma dediğiniz şey bunlardır, dolayısıyla canilikte bu oluyor.
    ayrıca pet shoplarda aynı suça ortak oluyorlar...o cam kafeslerin içine konulan hayvanların suçu günahı ne...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Yeni yapmaya başladığım makine tahminimce 250-300 tavuk ördek
    400 bıldırcın yumurtası kapasiteli olacak

Maliyeti 300 tl civarı

Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Evet genlerinde özgürlük olan bir hayvan kafeste dogunda kafes hayvanı yani evcil oluyor
    O zaman hayvanat bahçesinde doğmuş Arslan'da evcil oluyor o zaman ormanda doğmuş cocukta vahşi olur sadece gülerim ben
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Bunlarda gerekli malzemelerin çoğunluğu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:27 ----------

Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet genlerinde özgürlük olan bir hayvan kafeste dogunda kafes hayvanı yani evcil oluyor
    O zaman hayvanat bahçesinde doğmuş Arslan'da evcil oluyor o zaman ormanda doğmuş cocukta vahşi olur sadece gülerim ben
    Saçmalamanın sınırlarını aştınız bravo .Gerekli açıklamar yapıldı ama kavrayamıyorsunuz sanırım bir sorun var .
    Aynen sizin söylediğiniz gibi evcilleştirilmiş oluyorlar .Kafeste insanların bakımıyla yaşamlarını sürdürüce evcil oluyor .

Evcil olup olmadıklarını kavramak için isterseniz gelin beraber açalım kümesin kafesin kapısını genlerinde özgürlük olan hayvanlar ne yapacak görelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

Genlerinde özgürlük olan bıldırcınları bahçede dolaşırken izleyin gelin ne bir kafes ne bir tel örgü

Genlerinde özgürlük olan ördeklerin kendilerince gidip evden kafesten kümesten uzaklaşıp yüzüp akşam olunca geri geldiklerini izleyin
    özgür genli hayvanlarım benim
    banno1957 bunu beğendi.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    hepsi güzel nadide hayvanlar.yalnız güvercinler eksik kalmış en kısa zamanda güvercin folluğu yapıp eksikliği tamamla kolay gelsin kardeşim

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi güzel nadide hayvanlar.yalnız güvercinler eksik kalmış en kısa zamanda güvercin folluğu yapıp eksikliği tamamla kolay gelsin kardeşim
    Eyvallah güvercin düşünmüyorumm

ama aklımda olan türler var olunca paylaşırım burdan .

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal sana be... benimde hayalimde böyle bir kümes.. bende güvercin ve tavuk hastalığı var.. forumda 4 arkadaş daha var kümes hayvanlarına meraklı benim tanıdığım....

biride ben biliosun ramço ...
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen güvercinsiz bi kümes balkonsuz ev gibidir
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yapmaya başladığım makine tahminimce 250-300 tavuk ördek
    400 bıldırcın yumurtası kapasiteli olacak

Maliyeti 300 tl civarı

bu buzdolabı kuluçka makinası olacaksa hata etmişsin..sharp,bosch yada siemens olsaydı 600-700 kapasiteli olurdu...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

yf304 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    horozlarda denizli horozu gibi sanki :-)
    SARI BUSA

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farklı türlerin kavga ettiği oluyor mu?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı türlerin kavga ettiği oluyor mu?

Edebilirde farklı türlerden çok aynı türlerdeki erkekler kavga eder.Bıldırcınlarda direk gözlere dalar kafasını deler gözleri çıkarır.

Keklikler öldürür sakat bırakmaz.

Sülünlerde sadece erkekler değil dişilerde kavda eder hatta erkekler dişileri döver kafatasını deler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:51 ----------

Civciv çıkışını izleyin net değil ama

http://www.izlesene.com/video/kendi-...cikisi/2046559

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    kulucka makinasını nasıl ayapacaksınız onun için PİC devresi lazım bu konuda PİC işi yapan arkadaşınız varmı oldukça zor bir uğraş
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulucka makinasını nasıl ayapacaksınız onun için PİC devresi lazım bu konuda PİC işi yapan arkadaşınız varmı oldukça zor bir uğraş
    benim makinenin anneside babasıda belli pic olmuyacak

Pic falan gerek yok çok daha basit işlemlerle yapacağım sadece mazlemeleri al dolaba monta et elektrik bağlantısını yap çalıştırmadan önce gerekli ölçümleri yap hepsi bu

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay buna döndü

''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Motosikleti
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay buna döndü

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    vay arkadaş resmen hayvanat bahçesi gibi maşallah.ama bunların yemi suyu temizliği için saatlerce uğraşmak gerek =) tatile fln nasıl gidiyorsun ki =)

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Başlığı işyerinde görmüş ama resim siteleri engelli olduğundan görememiş ve dikkat edememiştim. Ama şimdi evden bakıyorum ve çok hoşuma gitti, helal olsun diyorum
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş resmen hayvanat bahçesi gibi maşallah.ama bunların yemi suyu temizliği için saatlerce uğraşmak gerek =) tatile fln nasıl gidiyorsun ki =)
    Evet biraz uğraştırır özellikle temizlik günü sabah başla akşama anca ilaçlama falan .

Tatile nasıl gidiyorsun diye sormuşsun gayet basit evin kapısını açıyorum biraz gidiyorum evin bahçesi oturup onları izliyorum ne yani bu tatil değilmi ha plajda bikinili kızları izlemişsin ha birbirine kur yapan keklik sülün bıldırcınları
    banno1957 bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet biraz uğraştırır özellikle temizlik günü sabah başla akşama anca ilaçlama falan .

Tatile nasıl gidiyorsun diye sormuşsun gayet basit evin kapısını açıyorum biraz gidiyorum evin bahçesi oturup onları izliyorum ne yani bu tatil değilmi ha plajda bikinili kızları izlemişsin ha birbirine kur yapan keklik sülün bıldırcınları
    Değişik bi fantezi.
    Tavuğa tecavüz eden adam geldi aklıma.
    banno1957 bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)