Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların hepsine sadece senmi bakıyorsun?
    Evet Tavuklara yemi evdekilerde veriyor diğerlerinin tüm bakımı bana ailt .
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    birde biz avcılara kötü laf edenler bu keklikleri görsün bu dogrumu onu söylesin
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Yem kovalarım

Bıldırcın yumurtaları

Bir tas has hoşaf

Sülün yumurtası

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:39 ----------

İşte üretim bu resimler eski resimler yaza çokdaha iyilerini eklerim

ördek yumurtaları

bıldırcın yumurtaları

tavuk yumurtaları

değişik bir cins tavuk yumurtası

ısı ve nem ölçer

cakturkc, ushuaia, banno1957 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde biz avcılara kötü laf edenler bu keklikleri görsün bu dogrumu onu söylesin
    Pardon ben tam olarak anlayamadım.
    Biraz açarmısınız?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti

cakturkc, banno1957, hyanax100 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Dostum sen olayi aşmişsin.
    Bunlari gerçekten hobi amaçlimi besliyorsun, yoksa orasi üretim çiftliği felanmi?

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    abi şu bıldırcınların ortasından sopayı geçirip ateşin üzerinde döndüreceksin off yaptığını görebiliyorum

ne lezzetli hayvan onlar ya.

Ayrıca çok masraflı bir iş gibi görünüyor.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Pardon ben tam olarak anlayamadım.
    Biraz açarmısınız?
    biz avlayınca canı kafese kapatınca hobi
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Bak şimdi olmadı kendini böylemi savunuyorsun sen .Savunma mekanızması bu .

Bu hayvanlar evcilleşmiş hayvanlar dağdan doğadan yakalayıp kafese koymuyoruz .Zaten bunları doğaya salsan ertesi günü göremezler ev ortamına alışmış hayvanlar.

Şimdi konuyu dağıtma kendine yeni konu aç orda tartış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

Dostum sen olayi aşmişsin.
    Bunlari gerçekten hobi amaçlimi besliyorsun, yoksa orasi üretim çiftliği felanmi?
    Çiftlik falan yok evimizim bahcesinde bakıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 ----------

Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şu bıldırcınların ortasından sopayı geçirip ateşin üzerinde döndüreceksin off yaptığını görebiliyorum

ne lezzetli hayvan onlar ya.

Ayrıca çok masraflı bir iş gibi görünüyor.
    Yok o dediklerini yapmadım hiç

Evet güzel gibi görünsede masraflı iş

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika... Bahçeli bir evimiz olsa ben de başlardım yavaştan.
    www.motorumla.net

Bence hobilikten çıkmış profosyonel üretim çiftliği koy adını.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet avcılık cani, acımasız bir hobidir. Bana göre, bu benim fikrim. Açmısınız açıktamısınız, son model tüfekleri alıp korunmasız canlıların yaşam haklarını elinden alıyorsunuz. Doğanın kucağındaki ördeğin, kazın, bıldırcının, kekliğin, tavşanın, ceylanın size ne zararı varda durup dururken hobi niyetine, can sıkıntısından öldürüyorsunuz. Bu arkadaşın takdir edilecek bir işleyişi var, baltalamayalım bunu lütfen. Özrünüz kabahatinizden büyük. Başkalarının fikirlerine, görüşlerine de değer verelim.
    En azından bu arkadaşın imkanı var, apartman köşelerinde beslemiyor. Beslediği yer doğanın içinde, çiftlik tarzı bir yer.

Diğerlerinden kesmedim kesmemde zaten bu hayvanlara bakma amacım kesmek et yemek değil.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/konu...#ixzz1B0t2HiLs
    Arkadaşım cidden kutluyorum seni ve destekliyorum bravo. Bir keresinde bir veteriner arkadaşım civcivin gelişimini anlatan kısa bir belsegel seyrettirmişti. O günden beridir yumurta yemiyorum. Dana eti, hindi eti yerim ancak kuzu eti yemem asla örneğin. Daha 1 yaşını doldurmamış yavru hayvanların kesilmesine, yenmesine karşıyım. Çok fazla et ürünü tüketirim, severim de ama yavru hayvanlardan sağlanmış ete, besine hayır!

İmkanım olsada senin şu kuluçka makineni geliştirmende, büyütmende bir faydam dokunsa keşke. İşi ticarete dökmem deme ayrıca, hayvanat bahçesine döner valla. Düşün 2 ayda her çeşitten 10 adet yavru, pek baş edilecek gibi değil sana kolay gele
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Motosikleti
    Yorumlarınız için teşekkürler .Masraflı bir hobi oldugu için bundan sonra kendi masraflarını kendileri çıkaracak yaptım olacak
    .Yeni yapacağım makine yaklaşık 400 yumurta kapasiteli olacak
    ve biraz seri üretim olacak

İkinci bir amacım ise bazılarını ayırıp yabanı hayata alıştırıp salmak .Bıldırcın ve keklikler özellikle .

Bir diğer konu bu yaz 150 adet hindi çıkarmayı düşünüyorum ticari amaçlı

Bir diğer konu ise buda beni düşündürüyor bu sene açık öğretimim biterse askerlik gelecek ve bu hayvanların hepsini elden çıkartıcam büyük bir ihtimalle .Dada sonra tekrar edinirmiyim bilmiyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet avcılık cani, acımasız bir hobidir. Bana göre, bu benim fikrim. Açmısınız açıktamısınız, son model tüfekleri alıp korunmasız canlıların yaşam haklarını elinden alıyorsunuz. Doğanın kucağındaki ördeğin, kazın, bıldırcının, kekliğin, tavşanın, ceylanın size ne zararı varda durup dururken hobi niyetine, can sıkıntısından öldürüyorsunuz. Bu arkadaşın takdir edilecek bir işleyişi var, baltalamayalım bunu lütfen. Özrünüz kabahatinizden büyük. Başkalarının fikirlerine, görüşlerine de değer verelim.
    En azından bu arkadaşın imkanı var, apartman köşelerinde beslemiyor. Beslediği yer doğanın içinde, çiftlik tarzı bir yer.

Arkadaşım cidden kutluyorum seni ve destekliyorum bravo. Bir keresinde bir veteriner arkadaşım civcivin gelişimini anlatan kısa bir belsegel seyrettirmişti. O günden beridir yumurta yemiyorum. Dana eti, hindi eti yerim ancak kuzu eti yemem asla örneğin. Daha 1 yaşını doldurmamış yavru hayvanların kesilmesine, yenmesine karşıyım. Çok fazla et ürünü tüketirim, severim de ama yavru hayvanlardan sağlanmış ete, besine hayır!

İmkanım olsada senin şu kuluçka makineni geliştirmende, büyütmende bir faydam dokunsa keşke. İşi ticarete dökmem deme ayrıca, hayvanat bahçesine döner valla. Düşün 2 ayda her çeşitten 10 adet yavru, pek baş edilecek gibi değil sana kolay gele
    hür yaşamak kanında olan hayvanları kafese koyunca o canilik degil dimi o hobi sizin anlaşınız bu işte daha söyleyecek pek birşey kalmadı

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    hür yaşamak kanında olan hayvanları kafese koyunca o canilik degil dimi o hobi sizin anlaşınız bu işte daha söyleyecek pek birşey kalmadı
    Halis abi.
    Her ne kadar henüz tanışmamış olsakta kişiligine son derece saygı duydugum nadir insanlardansın.
    Bu söyleceklerimi eleştiri olarak algılama lütfen. Sadece düşüncene karşı fikrimi bildiriyorum.

Avcılık kanunen yasak degil, zaten belirli periyodlarda avın türüne göre av mevsimleri belirlenmiş.
    Yani sen kanun dışı bir iş yapmıyorsun, bundan dolayı kimse seni yargılayamaz.
    Zaten ortada bir ayıp varsada bu senin ayıbın değil.
    Olaya hukuki yönden baktığımız zaman bu tabloyu görebiliriz.

Fakat birde işin vicdani boyutuna inelim.

Biraz düz mantık olacak ama ;
    Benim zihniyetime göre eli silahlı bir avcının doğadaki ceylan'ı vurmasıda aynıdır, hız denemesine çıkmış sarhoş bir otomobil sürücüsünün bir motosikletçiyi ezip geçmeside aynıdır.

Sonuç itibariyle ikiside savunmasız ve ikiside hiç hak etmediği bir şekilde ölüme terk ediliyor.

Yeryüzündeki tüm canlılar yaşam hakkına sahiptir.
    Fakat bunun farkında olan sadece insanoğludur,
    İnsanları ottan, samandan, taştan topraktan ayıran en büyük özellik düşünebilme özelliğidir.
    Ama ne yazıkki insanoglu bu gerçeği bildigi halde doyumsuz egolarına yenik düşmüştür.
    Bugün bir orman yangınına sebebiyet vermek her ne kadar doga'ya aykırı ise, doğanın bir parçası olan canlıları sırf hobi ugruna avlamakta o kadar dogaya aykırıdır.

Bizler bu güzellikleri kendi ellerimizle yok ediyoruz. Etine ve sütüne hiç ihtiyacımız olmadığı halde sırf hobi ugruna canlarına kast ediyoruz. Hayat bize bi ömür verir, karşılığında bi ömür alır, bi ömür karşılığı bi ömür yani? Ne saçma

Haddimi aşıyorsamda özür dilerim Halis abi.
    Ama gerçekten çok üzücü...
    atomhamdi bunu beğendi.

Bahçe bahçe değil kuş cenneti maşallah,
    her tür kuş var maşallah ama güvercn yok şaşırdım.

bide o yavrular resmen oyuncak gibi duruyor, çok tatlılar ya

Birden aklıma, küçükken kardeşimle hevesle pazardan aldığımız civcivler geldi,
    dalin reklamlarından esinlenip, küveti doldurup, hayvanları şampuanlayıp,
    küvette yüzdürüp, fön makinasıyla kurutyorduk ama zavallıcıklar bir kaç saat sonra telef oluyordu :(

Çocukluk işte kızmayın

Motosikleti

Önceki yorumumda açıklamayı yaptım okuduysanız siz hala aynı şeyleri söylüyorsunuz.

Hangi hayvan yabanı değil tüm hayvanlar yabanilikten evcilleştirilmedi mi ?

Atlar , koyunlar , tüm kuşlar vs. söylediğim gibi savunma mekanızlası paçayı kurtarmak için başta tarafları taşlıyorsunuz .

''Bak şimdi olmadı kendini böylemi savunuyorsun sen .Savunma mekanızması bu .

Bu hayvanlar evcilleşmiş hayvanlar dağdan doğadan yakalayıp kafese koymuyoruz .Zaten bunları doğaya salsan ertesi günü göremezler ev ortamına alışmış hayvanlar.

Şimdi konuyu dağıtma kendine yeni konu aç orda tartış.''

Ayrıca bende hafiften avcıyım avcılıkla ilgilenmemden dolayı hayvanlarla içiçe olmamdan dolayı edindim bu hayvanları banada avcılığa karşı gelenler denk geliyor tartışıyoruz ama senin gibi yapmıyorum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:26 ----------

Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahçe bahçe değil kuş cenneti maşallah,
    her tür kuş var maşallah ama güvercn yok şaşırdım.

bide o yavrular resmen oyuncak gibi duruyor, çok tatlılar ya

Birden aklıma, küçükken kardeşimle hevesle pazardan aldığımız civcivler geldi,
    dalin reklamlarından esinlenip, küveti doldurup, hayvanları şampuanlayıp,
    küvette yüzdürüp, fön makinasıyla kurutyorduk ama zavallıcıklar bir kaç saat sonra telef oluyordu :(

Çocukluk işte kızmayın
    Bir türlü güvercinlere hevesim olması nedensen

Eğer sevimlilikten bahsediyorsan yeni çıkmış ördek yavrularını hiçbir şeye değişmem

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    güzelmiş,benimde zamanında tavşanlarım vardı o kadar çok çoğalıyorlardı ki baş edemedim,ama şimdi yoklar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    helal olsun...biraz kredi alsan teşvik alsan geri ödemesiz desteğin olsa 2-3 yıl içersinde orta ölçekli bir firman olur...5 yıl sonra da markalaşmaya başlarsın vs...bu işler böyle olur...zaman içersinde bu yeteneğini mesleğe dönüştürürsen kendi yolunu çizersin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:58 ----------

siz uçan hayvanları keyif için öldürüyorsunuz adam haklı valla agam...kafeste hayvanı ölü hayvana tercih ederim...eli kanlı avcılar rausss...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun açıklamasını yapmıştım ama halen aynı şeyi söylüyorsunuz. Hayvanları kafese sadece gece saatleri koyuyor. Onun haricinde zaten çiftlik gibi bir ortam var, etraf yeşillik, ihtiyaçlarını giderecek herşey var. Bu arkadaş onların yaşamasına sadece yardımcı oluyor. Ayrıca bu türler yabani hayvanlar değil, çiftlik ve köy hayvanlarıdır. Bıldırcın ve keklikler sadece ormanlık, çayırlık alanlarda yaşar. Yüzyıllardır da çiftlik, köy yerlerinde bu hayvanlar beslenilir. Kafese hapsetme falan yok yani. Bunun dışında doğal ortama salsa dahi sizin gibi avcılar gelip öldürecek yada atmaca sahipleri kendi kuşlarını eğitmek amacıyla avlattırır. Eğer apartmanda besleseydi dediğiniz doğru olabilirdi ama öyle değil. Ki egzotik türleri, doğal ortamlarından koparıp evlerinde besleyenler var. Mesela kertenkele türleri, bukelamun, iguana, yılan türleri, örümcek türleri özellikle tarantule, hele hele o yavru şempanzeler, Çarli, Hüsnü idiye maymunlar vardı televizyonlara çıkarılıyordu. Annelerini öldürüp yavruların ticaretini yapıyorlar. İşte kafese koyma dediğiniz şey bunlardır, dolayısıyla canilikte bu oluyor.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)