Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Seninki kaç santim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    spam maillerden gına gelmişti, bide burdamı karşıma çıktı dedim. meğer mevzu farklıymış yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gibi konularda devletin halkı yönlendirmesi, bir vizyon ortaya koyarak bu şekilde hareket etmesi gerekli .

memleket dahilinde devletin ve toplumun dünya görüşü ve ortak paydası "rant" olunca bu tip yarına miras bırakabilme kaygısı da olmuyor.

mevcut durumdaki hayvancılığa ve tarıma bakar isek balıkçılığın nereye gideceğini anlarız.

esas itibari ile boyu değil işlevi önemli,
    balık ne kadar güzel olursa olsun yanında güzel bir salata ve bir büyük olmadan her dem işlevsiz olacaktır.
    Devletin halki yonlendirdigi yegane yer seçim sandigi.
    Olaya yiyecek açisindan bakacak olursak, bugün geldigimiz noktada bütün yoneticiler sucukla gezmeye basladigina gore, balik yine ikinci planda kalacak ve asil gundem sucuklu yumurta olacak.

Balik besin olarak oldukça degerli.
    devlet bugune kadar butun gida satislarini bir sekilde denetim altina almaya çalissa da balik için yapilan herhangi bir uygulama ya da yonetmelik varmi arastirmak lazim.
    Bu kanaate nereden vardigimin açiklamasi ise balik satis noktalaridir.
    Balik gibi bayat tuketilmesi halinde saglik problemleri açmasi buyuk olasilik olan bir besinin satisi ve denetimi savsak ve vurdumduymaz bir sekilde yapildikça bu sorunlarin ustesinden gelmek de zor olacaktir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bildiğiniz gemilerin 1. kaptanı 2. kaptını vs. oluyor, yatlarda ise böyle bir ayrım yok tek kademe var. Türkçesi de yok, cüzdanımızda yazan ibare bu sadece.
    Meslektaş sayılırız o zaman.
    Ben de şişme botlar üzerine mastırımı tamamlamak üzereyim kıçtan takmalı motorlar,marine işi yani.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatch master ne demek oluyor, yat üzerinde mastır mı yaptın.
    Elinden geleni yapmis çocuk, niye öyle diyosun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslektaş sayılırız o zaman.
    Ben de şişme botlar üzerine mastırımı tamamlamak üzereyim kıçtan takmalı motorlar,marine işi yani.
    Deneyimlerinden faydalanmak isterim. Ben de palamardım bir aralar, botla tekne yanaştırmaya çalışırdık.

Hangi marina, belki denk geliriz?
    www.motorumla.net

Deneyimlerinden faydalanmak isterim. Ben de palamardım bir aralar, botla tekne yanaştırmaya çalışırdık.

Hangi marina, belki denk geliriz?
    O kadar denizcilik terimi bilmiyorum araştırma aşamasındayım.
    Orca-Joker-Mercury-Tohatsu falan onlardan anlarım jigle balık tutmayı dün öğrendim mesela.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Palamar; gelen tekneleri bağlayan, en ufak hatada bir ton laf yiyen, milyon dolarlık teknelerin karaya vurmaması için var gücüyle uğraşan, kolunu bacağını bir yere sıkıştırsa tekne sahibinin hiç dikkatini çekmeyen birisidir.
    www.motorumla.net

Palamar; gelen tekneleri bağlayan, en ufak hatada bir ton laf yiyen, milyon dolarlık teknelerin karaya vurmaması için var gücüyle uğraşan, kolunu bacağını bir yere sıkıştırsa tekne sahibinin hiç dikkatini çekmeyen birisidir.
    Bilirim ben de fırtınada 10mt'lik balıkçı teknesini parçalanmasın diye itmeye kalkışmıştım aklım sıra yardım edeceğim, araya sıkışmadık bereket. Zahmetlidir.

Gelen e-mail i paylaşmak istedim.

200.000

Yavru Balık kampanyamızda tam 200.000 kişi olduk.

Sayımız ve kampanyaya olan inancımız her geçen gün artıyor. 200.000 kişi, denizleri bekleyen tehlikenin farkına vardı, bunu engellemek için harekete geçti ve internet eylemine katıldı. Birçok kişi balık pazarlarını gezdi, tezgahlarda yavru balık avına çıktı. Kampanyamız internette yüzbinlerce kere paylaşıldı, defalarca görsel ve yazılı basında haber oldu.

Ve nihayet yetkililer çağrımıza cevap vermeye başladılar.

Geçtiğimiz hafta, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü özellikle İstanbul Liman sahası içerisinde Su Ürünleri Kanununa aykırı avlanmaların engellenmesi için çalışma başlattı. Deniz polisi, Kumkapı ve Kadıköy'de kullanıma hazır trol ağları ve deniz dibinde trol kapakları buldu. Vinç yardımıyla su altından çıkarılan kapaklara ve diğer malzemelere el koydu.

Denizin dibine atılan ve teknelerle sürüklenen trol, yavru balıklar ve balık yumurtaları dahil su altında bulunan her şeyi topluyor ve denizlerin geleceğini yok ediyor.

Seninle büyüyen bu kampanyayı daha çok kişiyle paylaş. Sayımız artıkça gücümüz de artacak.

Facebook'ta paylaş

Twitter'da paylaş

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıktan dolayı tebrik ederim, doğayı gözardı etmeyen insanları görmek beni sevindirdi. Yapılması gereken birşeydi, hatta geç bile kalındı. Balık sıkıntısından evvel bütün Dünya'yı ilgilendiren şeylere de kafa yorsak daha iyi olacak. Greenpeace çok iyi yapıyor işini, ah birde ota boka arayıp para istemeseler daha iyi olacaktı. Üyeydim, zırt pırt para istedikleri için çıktım.

Ayrıca meslektaşlar da varmış, iyi iyi. Yat kaptanlığı bir zamanlar revaçtaydı şimdi her denizci gibi onlar da iş sıkıntısı yaşıyor. Ekim çıkışlı cüzdanım var güverteciyim ben de daha bulamadım, sektördeki pisliklerden gına geldi sanırım vazgeçicem. Allah size selamet versin.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Ne iğrenç bi konu başlığıdır bu !

Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne iğrenç bi konu başlığıdır bu !
    Başka türlü de ilgini çekeceğini sanmam.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    dikkat çekmesi açısından gerekli , yavru balık yemeyelim diye bir konu başlığı konsa büyük ihtimal bakmazdım bile .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat çekmesi açısından gerekli , yavru balık yemeyelim diye bir konu başlığı konsa büyük ihtimal bakmazdım bile .
    Forumun seviyesini düşürmeye gerek yok. Benim aklıma da ne başlıklar geliyo ama yazmıyorum. Edepten yoksun edebiyat olmaz.

Espriden yazılmış neden tepki gösteriyorsun, beğenmiyorsan git motorcamisine.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Konunun içeriğiyle ilgilenmeden başlıkta takılıyorsun. Sadece ilgi çekmek amaçlı promosyon olarak esprili bir başlık konmuş,ben de bozmadım. Biliyorum her türlü pislik var başlıkta,bilerek konu başlığını özenle seçtim.Orjinalini bozmak olmaz.
    Dostum sana samimi bi soru, başlık normal bi başlık olsaydı bu içeriği yine siteye taşır mıydın? Tamam, espri yapmak istemişsin belki ama gerçekten sitenin seviyesine yakışmamış. Söylediğim gibi edepsiz milletler kaldırabilir belki ama burası Türkiye. Ecdadımızdan utanmamız lazım. Biz şehid oğluyuz, bunlar yakışmaz bize, bir şey kazandırmaz, aksine kaybettirir.

Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana samimi bi soru, başlık normal bi başlık olsaydı bu içeriği yine siteye taşır mıydın? Tamam, espri yapmak istemişsin belki ama gerçekten sitenin seviyesine yakışmamış. Söylediğim gibi edepsiz milletler kaldırabilir belki ama burası Türkiye. Ecdadımızdan utanmamız lazım. Biz şehid oğluyuz, bunlar yakışmaz bize, bir şey kazandırmaz, aksine kaybettirir.
    Başlıkta orjinalden yanayım güzel kardeşim, iyisi güzeli argoyu gizli kullanmaktır doğru, ama bunu denizlerimiz ve balıklarımızın geleceği için yapmışlarsa hiçbir şey diyemem, doğru olmayan bir durum kabul ediyorum.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Sana şahsi olarak bir şey söylemek istemedim zaten. Kötü bir niyetin olmadığını anlıyorum fakat menfiyatla başlayanın müsbet bitmesi çok rastlanır bir durum değildir.

Çok kişinin merakını uyandırır doğru, ama millet merakını giderdikten sonra okuma ihtimali az. Çünkü ciddiyetsiz başlıyor. Okuduysa da aklı başka yere kaydığından pek etkisi olmaz.

Hani aylardır yayınlanan reklamları izlersin, müziği, senaryo vs. aklında kalır ama başka bir yerde o müziği çaldıklarında çok aşina gelir ama ürünü hatırlayamazsın. Çünkü reklam diye koşullanıp sallamıyorsun. Bilinç altı reklamları gereksiz olarak nitelendirdiğinden bilinç ile arasında köprü kuramıyolar.
    (Ama yine de bilinç altı reklamdaki ürünün renklerine falan aşina olduğundan sen yine o ürüne yöneliyorsun markette.)

Bu yüzden ilgi çekersin ama amacına ulaşması zor. Çünkü insanlar girerken ciddiyet şalteri kapalı, makara kukara şalterleri açık vaziyette konuya dalıyor...

Durun kardeşim balıkları rahatsız etmeyin ,amaç farklı burada , balık neslini de siyasete kurban vereceğiz.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Hep hoca çıkarıyor bu mevzuları yok kaç cm,yok patlattım.ondan sonra ayıkla pirincin taşını

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)