Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
75. sayfa BirinciBirinci ... 25657374757677 ... SonuncuSonuncu

Orhan Afacan - Şiir köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
    http://https://www.haberler.com/alan...287434-haberi/
    ORHAN AFACAN ve atillatopal9 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
    http://https://www.haberler.com/alan...287434-haberi/
    Ben de türküm ama "ne mutlu insan gibi insan olana" diyorum..
    ORHAN AFACAN bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE

ORHAN AFACAN ve fz6_fazer bunu beğendiler.

ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence öncelikle yazım kurallarını öğrenmelisiniz.
    Alışveriş ayrı yazılmaz.
    Sepze değil sebze.
    İkilemeler arasına noktalama işaretleri konulmaz. (Yaprak yaprak, baka baka, tane tane)
    İki noktalama işareti birlikte kullanılmaz (...?)
    Şehir isimleri özel isimdir, büyük harfle başlar. (İzmir)
    TEŞEKKÜRLER.
    Ancak şiirlerimi akademik kadro devamlı takipte ve alıntı yapmaktadır.işte Cimere gönderdiğim metnin esası ÇEVİRİ HALİYLE aslı İngilizce

• PREMİUMA YÜKSELT

Academia.edu <premium@academia-mail.com>
    Adınızdan hangi belgelerde bahsedildiğini biliyor musunuz?

386 PDF, Orhan Afacan'dan bahsediyor, bir ÇAnakkale Savaşı makalesi de dahil.

Bahsetmelerinizi Görüntüleyin ▸

https://independent.academia.edu/ORHANAFACAN
    Son Şans, Premium% 50 İndirim% 50 İndirim Alın

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEŞEKKÜRLER.
    Ancak şiirlerimi akademik kadro devamlı takipte ve alıntı yapmaktadır.işte Cimere gönderdiğim metnin esası ÇEVİRİ HALİYLE aslı İngilizce

• PREMİUMA YÜKSELT

Orhan abi ben virüse inanmıyorum. Ülkemiz üzerine oynanan büyük bir oyun olarak görüyorum. Büyük resmi gördüm.
    ORHAN AFACAN bunu beğendi.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan abi acilen şiiri bırakmalısın..
    TEŞEKKÜRLER.

• PREMİUMA YÜKSELT

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Alıntı ORHAN AFACAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEŞEKKÜRLER.

• PREMİUMA YÜKSELT

---

DOÇ. DR. MUSTAFA SEVER | Akademik Bilgi Sistemi | Sayfa 3www.akademikbilgisistemi.com › akademisyen › doc-d...
    Hakkında kaynaklarda kalıp bilgiler dışında geniş bir bilgi bulunmayan; ancak ... Ana Sayfa Kurumsal Yayınlar Kim Kimdir Haberler Okuyucu Köşesi İletişim ... Ferrariye Binen 'Hacı' Orhan AFACAN, Bin Canla Seviyorum Türkiye'mi (Şiir) Talat ...
    Bu sayfayı 3 kez ziyaret ettiniz. Son ziyaret tarihi: 30.07.2020

TEŞEKKÜRLER.

• PREMİUMA YÜKSELT

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

DOÇ. DR. MUSTAFA SEVER | Akademik Bilgi Sistemi | Sayfa 3www.akademikbilgisistemi.com › akademisyen › doc-d...
    Hakkında kaynaklarda kalıp bilgiler dışında geniş bir bilgi bulunmayan; ancak ... Ana Sayfa Kurumsal Yayınlar Kim Kimdir Haberler Okuyucu Köşesi İletişim ... Ferrariye Binen 'Hacı' Orhan AFACAN, Bin Canla Seviyorum Türkiye'mi (Şiir) Talat ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam üşenmiyor yazıyor...
    Aradan yıllar geçsede hiç bir ilerleme yok dayı da...

Orhan abi ben virüse inanmıyorum. Ülkemiz üzerine oynanan büyük bir oyun olarak görüyorum. Büyük resmi gördüm.
    olabilir.Allahın farz kıldığı Hac bu sene yasaklandı seneye de yasaklana bilir.Demek istedeğim en büyük ceza müslüman alemine.Hacca gitmek ve ümre yapmak nasip oldu.orada müslümanların iç acısı hallerini çok gördüm.AlLAH ın tecelli evi olan Kabe de araplar Kuranı kerimi belden aşağı tutarak okuyor vede yastık yapıp başını koyuyordu.uyardım ama nafile...Ceza olan virüs ALLAH ın izniyle mevcuttur.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Sizin ailenizin,birinin başına gelmeden,anlamız dileğiyle.
    Ben de türküm ama "ne mutlu insan gibi insan olana" diyorum..
    YAMAHA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Türklük ile gurur duymabilirsin, bu artık sana abi demeyeceğim bile anlamına gelir. Saygı duyulacak bir adam değilsin. Türklük Bizim onurumuz ve serefimizdir.
    Sahi sen hala bu forumda ne arıyorsun?
    İslami eleştirirsin
    Türklüğü yüceltmek yerine siradanlastirirsin
    Herşeye ayrı bir muhalefetsin
    Zaten yaşadığın topraklar Türkiye bile değil.
    Ben sözümden vazgeçtim, sen git Ermeni forumlarında takıl, onlar sana göre daha medenidir.
    Türk olmam da dahil olmak üzere kimliğimle gurur duyuyorum tabii ki. Ancak saygıyı hakketmek için Türk olmak ne gerekli, ne de yeterli. Düşmanların bile överek bahsettiği kahramanlık destanlarını yazanlar Türk olduğu gibi, gazetelerde okuduğunuz ağza alınmayacak iğrenç suçları işleyenler de Türk.

İslami eleştirdiğim tek yer gösterebileceğinizi zannetmiyorum. Müslümanları eleştiriyorum tabii ki.

Her olguya hakkını vermeye gayret ediyorum. Ne İslami yüceltecem diye farklı inançlara sahip insanları aşağılarım, ne de Türklüğü yüceltecem diye diğer milletleri. Kimse milletini seçmiyor, doğuştan öyle oluyor. İnanç ise herkesin özgür olduğu bir tercih.

Türklüğünüzle sonuna kadar gurur duyun. Ancak bunu yaparken diğer milletleri çiğnemeye ihtiyaç duymak niye? Türklüğe ait olumlu haslet yokmuş gibi...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Dayı ortalığı birbirine kattı gene...
    Ya adminlere çağrımdır..
    Dayı ya alıntı yapmayı öğretin bi zahmet...

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk olmam da dahil olmak üzere kimliğimle gurur duyuyorum tabii ki. Ancak saygıyı hakketmek için Türk olmak ne gerekli, ne de yeterli. Düşmanların bile överek bahsettiği kahramanlık destanlarını yazanlar Türk olduğu gibi, gazetelerde okuduğunuz ağza alınmayacak iğrenç suçları işleyenler de Türk.

İslami eleştirdiğim tek yer gösterebileceğinizi zannetmiyorum. Müslümanları eleştiriyorum tabii ki.

Her olguya hakkını vermeye gayret ediyorum. Ne İslami yüceltecem diye farklı inançlara sahip insanları aşağılarım, ne de Türklüğü yüceltecem diye diğer milletleri. Kimse milletini seçmiyor, doğuştan öyle oluyor. İnanç ise herkesin özgür olduğu bir tercih.

Türklüğünüzle sonuna kadar gurur duyun. Ancak bunu yaparken diğer milletleri çiğnemeye ihtiyaç duymak niye? Türklüğe ait olumlu haslet yokmuş gibi...
    Sen bir ayrı konuşuyorsun bir ayrı. Hiç ama hiç güven vermiyorsun. Senin dediğin o sapıklık,ırkçılık Türklük tarihinde ender rastlanan olaylar. Onların hepsi 750'yıllarda Türklerin islam ile buluşmasından oldu. Sapıklığı yapanlar, dolandırıcı olanlar ve sahtekarlık yapanların hepsi araplaşanlar. Türklüğün küçülmeye başladığı kısımda hep Araplaşma ile başladı.
    Türklük anlatıldığında kaldırılabilen bir şey değil.
    Altın elbiseli adam, rusya'da Cirit attırmış dönemin sovyetlerine. Bu asil savaşçının adını bile ağızlarına almaktan korkarlarmış.
    Attila Han, avrupaya ve maceristana diz çöktürmüş, avrupalılar o kadar korkmuş ki, kimileri kendisini tanrı olarak görmüş kimileri ise tanrının kırbacı adını vermiş.
    Kürşad, dönemin kısmen esir altında olan Türk impratorluğunda, çinliler tarafından baskıcı politika sonucunda zorla bir çinli hanedan kadınıyla evlenmiş, bu kadın yıllarca çine ajanlık yapmış, yıllarca tüm HAN'larımıza zaten bu şekilde asimilasyona uğratmaya çalışmışlar. Sonrasında Kürşad, çine saldırma planlarını karısıyla paylaştıktan sonra, karısı anında çine haber uçurmuş, Kürşad bunu öğrendiğinde ise o gece ansızın en güvendiği 40 çeriyle çin sarayını basmış, 3000 kadar muhafızın savunduğu çin sarayında büyük ilerleme kaybetmiş, dönemin çin hanedanına ulaşamayacağını ve kendisinde büyük yaralar oluşunca saraydan ayrılmış, bir dere kenarında kendisini temizlerken, dere komple kırmızıya bürünmüş. O sıra kendisini gösteren ve suya yansayan ay ve yıldız figürü oluşup, Türk bayrağının ilk oluşum sürecini göstermiş.
    Timur, islamı kabul etmeyen şuan ki özbekistan topraklarında bir lider, o zaman islamı kabul eden Türklere karşı savaş açmış, Türklüğün şu an ki dönemlerde, araplaşacağını ve kötüleşeceğini öngörmüş ve savaşmış. hatta Türklerin ilk kaybettiği savaş yani Osmanlının 1402 ankara savaşı. Timur tarafından kaybediyor. Yani bir Türk, sadece bir Türke yenilebiliyor.
    Bir başka ve günümüzün döneminde en önemli liderlerden olan Mustafa kemal Atatürk
    Ülkenin marmara kısmı ingilizler, ege kısmı italyanlar, akdeniz kısmı fransızlar, doğu kısmı gene ermeni ve ingilizler, karadeniz kısmı ruslar ve rumlar tarafından paylaşılmıştı. Osmanlının son padişahlarında, bilimi değil de ilimi seçip yanlış politikalar izlemesi sonucu Reform hareketlerinden geri kalmış, kendisini ilerletememiş ve kendi topraklarını kaybedip, sevr anlaşmasını imzalamak zorunda kaldı. böyle bir anlaşmayı iptal eden, yerine daha kullanışlı ve demokrat bir anlaşma sağlayan Atatürk ise, bizleri işgalden kurtarıp milli mücade adı altında, kendi topraklarımızı kurtarmamızı sağladı. Türk halkının tekrardan doğuşunu gösteren, onlara savaşmayı değil, ölmeyi emreden gerçek bir Türk komutanı bize tanıttı.

Niye bunları anlattım?
    Çünkü Türklük deyince, benim aklıma dürüst, Asil ve esir alınamaz bir millet geliyor. Nice paşalar, hakanlar, kağanlar, hatunlar, han'lar geliyor. Böyle kendimle ve soyumla gurur duyuyorum.
    Senin aklıma kuyumcu soyan Türk geliyorsa, motor çalan Türk geliyorsa, para ödemeden yemek yeyen Türk geliyorsa, bakış açını değiştir. Türklük, Gerçek Türklük çok başkadır, anlatmak ile bitmez. Oyüzden tekrar Diyorum
    Ne mutlu Türküm diyene,
    başka bir ırk dediğin ermeniler ise, yıllardır ermeni katliamı yalanının altına sığınıp, Türk milletini hem avrupaya, hemde diğer gelişmiş devletler arasında katliamcı olarak tanıtmış, Türk düşmanı bir millettir. Daha önce bir çok ermeni tanıdım, her biri nefret doluydu ülkemize ve halkımıza, Osmanlı yıllarca onları beslemişti, onlar ise Sırtından vurdu.
    yani ARAP = ERMENİ başka farkı yok.
    alp_tunay bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sen bir ayrı konuşuyorsun bir ayrı. Hiç ama hiç güven vermiyorsun. Senin dediğin o sapıklık,ırkçılık Türklük tarihinde ender rastlanan olaylar. Onların hepsi 750'yıllarda Türklerin islam ile buluşmasından oldu. Sapıklığı yapanlar, dolandırıcı olanlar ve sahtekarlık yapanların hepsi araplaşanlar. Türklüğün küçülmeye başladığı kısımda hep Araplaşma ile başladı.
    Herhangi bir millete ya da inanca mensup olmayi mutlak ustunluk vesilesi sayanlarin tipik problemi, kotu bir ornek gosterildiginde hemen "Aaa ama onlar bu milletten degil", "bu dinden degil", "baskalasmis", "tefessuh etmis" diye yan cizmek zorunda kalmalari...

Yahu insan durust ve ahlakli olunca Turk ya da musluman oluyor, ahlaksiz ve namuzsuz olunca olmuyor mu? Oyleyse ne menem bir sey bu Turkluk? Annesi babasi Turk olan, Turkiye'de dogup buyuyen bu insanlar iyi olunca Turk, kotu olunca baska milletten mi oluyorlar?

Bi zahmet aydinlatin... Hic mantikli degil cunku.

Bakin benim kitabimda Turk olmak var. Durust ve ahlakli olmak var. Ama belli ki bunlar birebir ayni seyler degil. O kadar cok ornek var ki. Israrla "yok, olmaz, ayni" diye zorlamanin amacini anlamakta zorlaniyorum.

Dogustan ustun olunmuyor iste. Zor zamanlarda acitsada dogru tercihleri yaparak, cok calisarak, kazanilarak oluyor. Baska yolu yok bunun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sana ben ne kadar anlatsam boş, sen anlayamazsın kapasiten yetmez.

Alıntı ORHAN AFACAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir.Allahın farz kıldığı Hac bu sene yasaklandı seneye de yasaklana bilir.Demek istedeğim en büyük ceza müslüman alemine.Hacca gitmek ve ümre yapmak nasip oldu.orada müslümanların iç acısı hallerini çok gördüm.AlLAH ın tecelli evi olan Kabe de araplar Kuranı kerimi belden aşağı tutarak okuyor vede yastık yapıp başını koyuyordu.uyardım ama nafile...Ceza olan virüs ALLAH ın izniyle mevcuttur.
    Allah onları kaffar sıfatıyla kahru perişan eylesin abi. Petrol olmasa açlıktan birbirini yer onlar. Şeytan taşlamaya gerek yok, onları taşlasak kâfi.
    Bu arada, bekliyorum yeni şiir gelmedi? Gülü susuz bizi şiirsiz bırakma abi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ahlak denen şey, Yıllardır ırkların ve bölgelerin kültüründe olan bir şey, Türkler yedi düvele örnek olurken, araplar parasıyla her şeyi satın alabileceğini gösteren bir millet ( günümüzde ) zamanında da, pis sapık ve hırsızlık yapmaları ile popülerlerdir.
    ben sana İslamı veya müslümanlığı savunmadım ki? çünkü günümüz çağında müslümanlığın savunulacak hiç bir şeyi yok. Peygamber izinde olduğunu düşünen bir grup, Öteki peygamberin izinde olan gruba saldırıyor. Ben bu dinin nesini savunacağım ? Elhamdürillah müslümanım, bu benim için iyi bir şey mi ahirette göreceğim.
    Nasıl İyiyse Türk, kötüyse Türk olmuyor biliyor musun?
    Toplumun ona verdiği Ahlak ile, Yıllardan beri Türklük ve Türk Toplumlarının yerleşim biçimleri, kıyafetleri ve yemeklerde kullanılan aletler diğer medeniyetlerden örnek alındı. Örneğin yazıyı bulan topluluğun adı sümerliler, ve Sümerliler'in soyu M.Ö 4000 ' lere dayanıyor. Aynı toplumda yaşayan ve o topraklarda yıllarca hükümdarlık süren 6000 Yıllık ( bilinen 2500 yıl ) Bir hükümdarlıktan bahsediyorum,

Söze gelelim Kültürel Ahlaka,
    Bir Türk oğluna, " oğlum git hırsızlık yap, oğlum git dilencilik yap, oğlum sapık ol " demiyor.
    Bir Türk oğlunu veya kızını yetiştirirken, Onu en edepli bir Topluma uyum sağlayacak şekilde yetiştiriyor.
    Sen bilir misin bilmem, ben 94'lüyüm sana göre çok küçüğüm ancak benim ilkokul dönemimde, bir takım çocuklar tükürük savaşı yapıyordu, anneme gidip söylediğimde bana onlardan uzak durmam gerektiğini öğretti, bir başka örnek verecek olursam, küfretmek. bugun küfür etmeyen kimse yoktur, ben dahi ediyorum, Ancak zamanında yetiştirildiğimizde Küfür etmenin ayıp olduğunu öğrettiler bize.

Yani işin özü şu, Ailenin verdiği Gerçek bir eğitim ve Ahlak ile, Bir Türk olabilirsin.

Bir arap medeniyetinden bahsedecek olursak, 4 avrat almasını hoş karşılayan, kur-an kurslarında çocukları biraz dövmeyi helal kılan, hoca efendinin abdest aldığı suyu içen, s.çtıktan sonra organını temizlemeyen, günümüzün çağında parasıyla sadece gündeme gelen ( ki arapların günümüzde paradan başka hiç bir şeyi yok ) bir toplum var.
    bakınız, 1970-1980'li yıllarda toplumun ne kadar medeni olduğuna, konuşma tarzlarına. Benim babam 65 yaşında ve gençliğini anlatıyor.
    benim babaanem 103 yaşında vefat etti. ben doğduğumda sanırım 90'lı yaşlardaydı. ben ilk torunuyum bana ilk Öğrettiği şey, " ATATÜRK" Gibi Türk ol dedi. 1919 yılında Atatürk samsuna geldiğinde, giresundan eşşek ile birlikte samsuna gitmişler, dedem yolda rahatsızlanmış ve büyük amcam ile birlikte eve göndermişler ama babaannem devam etmiş ve gene Atatürk'ü görmeye gitmiş.
    Biz rahmetli ile konuşurken, bana her zaman örnek bir insan olmamı, kimseyi üzmememi ve Toplumda yozlaşmamamı söylemişti.
    her neyse,
    umarım anlatmak istediğim Ahlak konusunda ki, kötü insanların kötülüğü nerden aldığını ve iyi insanların da iyiliği nereden aldığını anlatabilmişimdir.

düzeltme: Türk olmak için Türk doğmaya gerek yok. Türkiye topraklarında Vatanına laik, ailene ve toplumuna laik olan her ırk Türk milletinin mensubudur.
    alp_tunay bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Orhan abi hiç motosikletle ilgili şiir yazmıyorsun.Darılıyoruz.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    düzeltme: Türk olmak için Türk doğmaya gerek yok. Türkiye topraklarında Vatanına laik, ailene ve toplumuna laik olan her ırk Türk milletinin mensubudur.
    Sizin "Türk" tanımınızla sözlükteki Türk tanımı aynı değil anlaşılan.

Kısa bir video, bi zahmet izleyin:

Şimdi bu insan Ermeni mi, Türk mü? Net bir cevap lütfen.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin "Türk" tanımınızla sözlükteki Türk tanımı aynı değil anlaşılan.

Kısa bir video, bi zahmet izleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=qAkRoqekaMg

Şimdi bu insan Ermeni mi, Türk mü? Net bir cevap lütfen.
    ben burda yayınlamayacağım, ama youtubeye şunu yaz haşmet " balıkesirin çılgın eşşekleri " ilk videoyu aç izle. Farklılık olsun senin için

REKLAM ALANI
75. sayfa BirinciBirinci ... 25657374757677 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler