Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
72. sayfa BirinciBirinci ... 22627071727374 ... SonuncuSonuncu

Orhan Afacan - Şiir köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ORHAN AFACAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberde Bir ermeni yaşlı kadın Azerbaycan askerlerine evinize hoş geldiniz diyor.oradan alıntı,Galileyi dünya dönüyor dediği için diyotıne yattırıler.Bu sefer Galile dünya dönmüyor der ve ölümden kurtulur.Dışarı çıkınca dünya dönüyor diye sesleniyor.İster kabul et ister etme Türk ve İslam kavgası değiş formatta devam ediyor.
    1) Diyotin diye bir sey yok.
    2) Galiei olum cezasi almadi, ev hapsi aldi.
    3) Ama yine de donuyor efsanedir aciklamasi asagida.

Bir efsaneye göre Galileo dünyanın güneşin etrafında döndüğü teorisini yalanladıktan sonra “Ama yine de dönüyor” gibi bir cümle sarf etmiştir. 1640'larda İspanyol ressam Bartolomé Esteban Murillo veya onun ekolünden bir ressam tarafından yapılan bir resimde Galileo, hapisteyken duvarda yazılı olan “E pur si muove” sözcüklerine bakmaktadır. Bu hikâye ölümünden yüz yıl sonra çıksa da Stillman Drake'e göre bu sözler Galileo ölmeden önce bile ona itham edilmiştir.

Bir süre Ascanio Piccolomini (Siena Başpiskoposu) ile kalan Galileo, 1634'te Floransa yakınlarındaki Arcetri'deki villasına dönmüş ve hayatını ev hapsinde geçirmiştir. Üç yıl boyunca haftada bir kere yedi pişmanlık ilahisi okuma emri verilmiş ancak kızı Maria Celeste bu görevi üstlenerek babasını kurtarmıştır. [1]

Iki halkin, baska bir ulke tarafindan cizilmis sinirlarini paylasma amacli kavgasina dini anlam yuklemeye calisiyorsunuz. Ortada dini bir kavga yok.
    Neyse, sizi engelleyeyim ben en iyisi olmayacak boyle.

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilei#%C3%96l%C3%BCm%C3%BC
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Tarumar olmuşuz ermenistanın korkusu kimin umurunda?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberde Bir ermeni yaşlı kadın Azerbaycan askerlerine evinize hoş geldiniz diyor.oradan alıntı,Galileyi dünya dönüyor dediği için diyotıne yattırıler.Bu sefer Galile dünya dönmüyor der ve ölümden kurtulur.Dışarı çıkınca dünya dönüyor diye sesleniyor.İster kabul et ister etme Türk ve İslam kavgası değiş formatta devam ediyor.
    Giordano bruno'yu da canlı canlı yaktılar abi bu kifayetsiz muhterisler. Sebep? "Ulan biz cennetten kelepir arsa satıyor, dalgamıza bakıyorduk; sen neden bizim tekerimize çomak sokuyorsun?"

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giordano bruno'yu da canlı canlı yaktılar abi bu kifayetsiz muhterisler. Sebep? "Ulan biz cennetten kelepir arsa satıyor, dalgamıza bakıyorduk; sen neden bizim tekerimize çomak sokuyorsun?"
    "Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Daha yeni 30 kusur ulke Cinlilerin Turklere yaptyigi eziyeti kinama bildirisi yayinladi...

Yine katilmadik...

Islam deseniz hic konusmayalim... Bakara makara diyene yurt disinda cami acilisi yaptiriyoruz. Coluk cocugun irzina gecenlere "bi kereden bisey olmaz" diyoruz.

Dedigim gibi... Hic konusmayalim.

Hikaye guzel de gerceklere vurunca paramparca...
    tommygun bunu beğendi.

ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu haraketlerin İslam diniyle ilgisi varmı.Okumayan halk cahillikten hep yanlış içinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

bu haraketlerin İslam diniyle ilgisi varmı.Okumayan halk cahillikten hep yanlış içinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

gurcanozturk.com
    CHIOS (SAKIZ) – LESVOS (MIDILLI) GEZISI – 4. GÜN – MOLYVOS
    Molyvos - Lesvos
    Sakız ‘dan Midilli ‘ye gitmek için haftalar önce feribot bileti almıştım. Hatta tatilimizi ilk halinde Midilli-Sakız şeklinde planlamama rağmen Midilli’den Sakız’a feribot sadece akşam 20:00 civarında olduğu için daha sonra Sakız-Midilli’ye çevirmiştim. Sakız-Midilli feribotu sabah saat 09:00’da idi. Sabah kalkıp limana yürüdük, Μάνικα Καφέ (Manika Kafe) ‘de oturup feribot gelene kadar birer kahve içtik. Feribot geldikten sonra limanda büyük bir hareketlenme oldu, Atina, Kavala gibi büyük şehirlere gitmek isteyip limanda geceleyen mülteciler limanın bekleme alanına akın etmeye başladı.

Açıkçası ben daha küçük bir feribot beklerken 193 m. boyundaki Nissos Rodos limana yanaştı. Limana yanaşması yaklaşık 30 dk sürdü. Biz herkes binene kadar bekleyip son binmeye karar verdik. Bavulumuzu, bavulların bırakıldığı alana bıraktıktan sonra koltuklarımızın bulunduğu 8. güverteye çıktık. Gemi oldukça yeni, temiz ve konforlu. Tek problem bizim koltuklarımızın bulunduğu iç güvertedeki alanın gereğinden fazla soğuk olmasıydı. Resepsiyondaki görevliye sebebini sorduğumda soğutma sisteminin aslında çalışmadığını, dış havanın içeri havalandırma yoluyla verildiğini söyledi. Yani ısıtmayı çalıştırmadan hava sıcaklığı değişmezmiş, bunu da yapmayacaklarmış. Yaklaşık 3 saatlik feribot yolculuğumuz boyunca yanımızdaki dergileri okuduk, Yunan haber kanallarında tekrar seçilen Tsipras ile ilgili haberlere baktık.

Mytilene, Lesvos (Midilli) adasının en büyük yerleşim alanı ve ana limanı. Tüm büyük feribot ve gemiler buraya yanaşıyor. Buradan diğer küçük şehirlere ve köylere belli saatlerde otobüsler var ama saatleri çok sık değil gördüğüm kadarıyla. Feribotumuz yanaşırken hava hafif yağmurluydu ve yerler ıslaktı. Buna rağmen limanda büyük bir mülteci yolcu kalabalığı vardı, hatta bazıları limana çadır kurmuştu. Küçük bir kargaşada ineceğimiz yolu ve merdivenleri bulamadık, görevliler yardımcı oldu, bavulumuzu alıp limana indik. Liman karmaşa, çöp atıkları, rüzgarda yırtılmış çadırlarla doluydu. Limanın çıkışındaki turizm bilgi ofisindeki kadın bana Molyvos (Mythimna diğer ismi) otobüslerinin kalktığı yeri verdiği haritada işaretledi, otobüslerin saatlerini belirten bir broşür verdi. Bavulumuzu çekiştire çekiştire limanın diğer tarafındaki otobüs terminalini aramaya başladık. Terminale varınca önce Molyvos otobüsünün saatini ve hangisi olduğunu bulduk, bavulumuzu otobüse verip biletlerimizi aldık. (Bilet kişi başı 7,5 Euro). Uzaklığın yaklaşık 60 km olduğunu ancak virajlı yollar ve ara duraklar sebebiyle yolculuğun 1-1,5 saat süreceğini öğrendik. Otobüs bakımlı karayollarından ilerleyip şu güzergahı izliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    İster kabul et ister etme Türk ve İslam kavgası değiş formatta devam ediyor.
    Diyelim ki oyle... Peki biz bu kavganin neresindeyiz?

Icinde olmadigimiz kesin cunku.

Elin Almanyasinin Amerikasinin, zorla Turkleri toplama kamplarina tikadigi icin kinadigi Cin'e agzimizi acip tek laf etmedik. Onu birak, bizden istedigi Turkleri iade ettik. Tipis tipis.

Peki oy kaybedecegini bilse iktidar boyle yapar mi?

Oyleyse soyleyin, kimin umrunda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mozart konserine locadan gittim gecen sene, inanmıyorsan aha dayıya sor
    Mozartin ..tunun giliyih

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yok artık, daha geçen hafta 500 lira olan "ryzen 3 1200" işlemci şu anda 990 liradan başlıyor. bir haftada iki kat zammı olur?

edit: dolar konusuna yazacaktım, yanlışlıkla buraya yazdım.
    siyanoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Gök kubbe altında değişen bir şey yok.
    Orhan bey de bu şiirlerini Posta gazetesi falan yerlere yollasa ya ? Emekli memur amcaların kahve köşelerinde okumasında sıkıntı yok. Burada olmuyor.
    Osm@n bunu beğendi.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gök kubbe altında değişen bir şey yok.
    Orhan bey de bu şiirlerini Posta gazetesi falan yerlere yollasa ya ? Emekli memur amcaların kahve köşelerinde okumasında sıkıntı yok. Burada olmuyor.
    BloodyBaron, drtayfun ve ORHAN AFACAN bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hatırlar mısın sazlar çalınırdı çamlıcanın bahçelerinde
    Benim de arabamın teybini çalmışlardı
    Şimdi de seni çaldılar benden
    Ve şimdi içiyorum her gece
    Her gece başka bir işkembe
    Paça tuzlama kokareç kelle
    Gel beni kısmen yelle
    drtayfun ve ORHAN AFACAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alemsiniz

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırlar mısın sazlar çalınırdı çamlıcanın bahçelerinde
    Benim de arabamın teybini çalmışlardı
    Şimdi de seni çaldılar benden
    Ve şimdi içiyorum her gece
    Her gece başka bir işkembe
    Paça tuzlama kokareç kelle
    Gel beni kısmen yelle
    ORHAN AFACAN ve espresso bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    ermenistan ne hali varsa görsün umrumda değil,isterlerse komple silsin,bir çok Azerbeycan gruplarında yazdım,Türk'ler soykırım yapsaydı,konuşacak ermeni kalmazdı.
    Müslüman Türk’tür toprağınla ,adın. .
    = Müslüman olmayan Türk Devletleri ve Etnik gruplar var
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ermenistan ne hali varsa görsün umrumda değil,isterlerse komple silsin,bir çok Azerbeycan gruplarında yazdım,Türk'ler soykırım yapsaydı,konuşacak ermeni kalmazdı.
    .
    Yahudiler soykırım geçirdi mi?
    Hâlâ yahudi var mı?
    Öyleyse bu mantık çok geçerli değil.
    fz6_fazer bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    = Müslüman olmayan Türk Devletleri ve Etnik gruplar var
    Aynı şey benim açımdan suriyeliler için geçerli. Komple yok olsalar da zerre umurumda olmaz.
    fz6_fazer bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Çin yönetimine ortak bir mektup gönderen 39 ülke, Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygurların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu. Ülkeler içinde Türkiye'nin yer almadığı belirtildi.

Çin’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul eden Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Türkiye’nin Doğu Türkistan İslami Hareketi’ni terör listesine almasından övgüyle bahsetti.

buradan azerilerin sonunu tahmin edebilirsiniz.

ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İSRA SURESİ 5,6,7, vs ayetlerde açık net yazıyor.Birinci vakit Hitlerin yaptığı kırım,2.ci vakitte yaklaşıyor.ister kabul et,ister etme.Ayet hükmü bu.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu konulara girmesek ? Sonuçta peygamberimiz zamanında yazılmayan , çok sonraları derlenen , pek çok nüshası zamanın hükümdarlarınca yaktırılan ve sadece o hükümdarın onayladığı ve çoğalttırdığı ve anlamı , çelişkileri tartışılan bir kitaptan söz ediyoruz. Bir sürü islam tarihi tartışmasına yol açarız.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Yüreğinize sağlık.

REKLAM ALANI
72. sayfa BirinciBirinci ... 22627071727374 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler