Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Orhan Afacan - Şiir köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçmalarden seçmelere başladı orhan baba yorumlar sapıttı yavaştan
    --kenarda dur yara alma savaştan.
    Mahrum kalırsın susuz aştan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    orhan baba sen artık cevapları bile şiir yazar gibi veriyorsun senin yerin burası değil bendce harcanıyorsun motosiklet sitelerinde değerini iyi bilen sitelerde takılmalısınız bence
    Mengu16 bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Orhan Bey her şeyi biliyor muş gibi birşeyler yazıyorsun.Kendi fikrin dışında fikir kabul etmiyorsun.Kişisel menfaalerin için başka yerlere(din) sığınıyorsun.
    Sana bir soru soruyoruz kimyager misin diyorsun.Ben bankacıyım.Sana o soruyu niye sorduğumu anlatayım,yaşamın başlangıcı=amino asitler desem yeter.
    Bazı arkadaşlar bana sana sorduğum bazı sorularıma saçmalamışsın dedi güldüm geçtim hadi asıl niyetimi paylaşayım.
    Bir kaç soru sordum sana.O soruları bilip bilmemen önemli değil çok da doğal.Ben kendi bilgimi de göstermeye çalışmadım.Asıl amacım sen de bir merak uyanack mı.biraz araştırıp geri gelip birşeyler karalayacak mısın oldu.Ama bünye kabul etmedi bu durumu.Masal'dan başka birşey yazmadın.Ben iki yüzlü değilim ,umarım sen de kötü biri ve de cahil değilsindir.Çünkü okuduğum şiirlerinde sadece bunları buluyorum.

Alıntı ORHAN AFACAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimyagerliğemi başlatınız.?Hayırlı olsun.Yerinde bir tercih.İsmim ORHAN AFACAN yazılı olduğu siteye girmek zorunda değilsin.Girersende insdan gibi paylaşımda bulunursunuz sen ve benzerleriniz.Ama siz iki yüzlüsünüz.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ooops yapta Abdullah ARDA meydanında dur.Bel altı çalışmam,anlayışınız size uygun.Türkiye Türklerin ama senin Türklerin değil.
    alp_tunıng bu sana kapak oldu galiba... adamı hafife aldınız 1 groston pambık gücünde sözler..ağır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    şiirden anlamıyor ama gaziemirli güzel diyor.daha sonra şiirlerimi kötülüyor.çelişki.
    Dimi...
    Eşek ne anlar hoşaftan....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ooops yapta Abdullah ARDA meydanında dur.Bel altı çalışmam,anlayışınız size uygun.Türkiye Türklerin ama senin Türklerin değil.
    Dayım ne yiyip ne içersin...
    Nasıl bir anlayış yaratıyor sende...
    Nerden bağladın imzamı başka konuya....
    Az dur hele...Serin gel...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp_tunıng bu sana kapak oldu galiba... adamı hafife aldınız 1 groston pambık gücünde sözler..ağır...
    Olm bel altı çalışmak illa kötü anlamda kullanılmaz...
    Ağır laf söyleyen, ya da kısaca ağır yapana deriz...
    E adam anlamamış..
    Naapalım...
    Canı sağolsun...

Sende kına yak hibinator...
    mete_han ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Bu şiirler yoğurdun kaymağı beyler.Arkasında bir bilgi dayanağı ,ruhunda bir derinlik yok.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    kim ne derse desin motosiklet sitesinde paylasilacak siirler boyle olmali:

dele neden endüro değildir.

bizler endüro motorları çok severiz, çünkü endüro motorlar güzeldir.
    aslında tüm motorlar güzeldir ama esas endürolarda güzeldir. dele de
    bir motordur , hemde güzeldir ama endüro değildir . çümkü endürolar
    daha güzeldir . ama delede pek fazla güzeldir , diğerleri kadar.

dele endüro değildir , çünkü jantları alaşımdır . alaşımlar kırılır ,
    endürolar kırılmaz çünkü güzeldir , dele de güzeldir ama kırabilir. bu
    yüzden endüro değildir. tel jant sert darbede yamulur , sökülür
    düzeltilir , yolumuza gideriz ama delenin cantları kırılır , oturur
    üzülürüz.

delenin aküsü kurudur , enduroda kuru akü olmaz , fazla ısınırsa
    patlar ayrıca , dahada kötüsü su eklenmez , bu yüzden endüro değildir
    ama kuru aküde güzeldir . ama endürolar kuru akü sevmez , bozulursa
    yolda bırakır , endürolar yolda kalmaz , çünkü endürolar çok güzeldir.

dele nin amortisörleri serttir , bu yüzden endüro olamaz .
    **örtüsörleri yumuşlatılabilir ama en yumuşak hali bile çok serttir ,
    sert iyidir ama toprakta sert olmaz , çok zıplar yer tutmaz, yer
    tutmazsa düşer , düşerse güzel olmaz , güzel değilse endüro değildir.
    çünkü endürolar güzeldir.

dele 'de tork yerine beygire vardır . endüro beygirden çok torku sever
    . dele caddede hepsini geçebilir ama arazide cırt cırt fites
    değiştirilir , vitesi falza değiştirisen kırılır ( hatta bir
    arakadaşın delesinin fitesi kırılmıştı ) . endüro kırılmaz , fiteside
    zırp pırt değiştirmesi gerekemz çünkü torkludur . tork güzeldir , eğer
    güzel se demekki o endürodur. tork bize çok faydalıdır , beygir
    yorulur , acıkır , kişner ama tork sakin bir hayvandır her zaman
    çalışlır ( tork: öküz ile sığır karışımı bir heyvan).

dele de elcik koruma , motor ( karter) koruma , balans topuzu , falan
    filan yoktur . çünkü o endüro değildir . koruma olmazsa korunamaz ,
    korunamazsa bozulur . bozuldumu kızar tekme atarız . tekme atarsak
    yamulur . yamulursa güzel olmaz . enduro güzeldir , demek ki deelee
    endüroo değildir.

dele nin lastikleri tüpsüzür. endüro tüp vardır . demek ki dele ye
    eksik parça koymuşlar . parçası eksik olan şey güzel değildir , bu
    yüzden dele endurö değildir. ayrıca tüplüsü her yerde tamir edilir ve
    şişirilebilir , tüpsüzünün her yerde tamir edilmesi zordur , güçsüz
    pompa ilede şişip canta oturmaz. yerine oturmazsa çirki gözükür , o
    zaman endürö olamaz.

peki dele endüro değilse nedir . ? dele melezdir . eğer bir beyazla
    bir siyah bir birlerini çok servse , leylek onlara melez verir. melez
    iyimidir , iyidir . enduromudur , değildir çünkü melezdir. peki melez
    güzel olmazmı... olur. eğer annesi ve babası onu iyi yetiştirirse
    güzel olur , enduro gibi olur ama , enduro değildir enduro taklidi
    yapar. ama bu önemli değildir , çünkü o da enduro ile dolaşır ama
    enduro değildir çünkü enduro bir başka bişeydir. çok güzeldir...
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp_tunıng
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Önce evreni sen sorgula, nasıl var oldu, neden var oldu, sonu ne olacak... Benim AZİMÜŞŞANA GÖRE çok farklı bir evren var
    "Azimüşşan" kelimesinin anlamını hiçbir Laik Türkiye Cumhuriyeti sözlüğünde bulamadım Benim özendiğim ülke Çin olsa benimde Çince mi yazıp konuşmam lazım, tamam konuşayım da kim anlayacak diye bir düşünmek bazen iyidir

Yapı olarak eski Öz Türçe' den gelmediği çok açık, en fazla Arap Fars özentisi yakın geçmişimizden belki olabilir

Ama geçmişten kelimeler ile yazan biri büyük dedelerinin inancına, Şamanizme saygı duyardı. Oysa ki siz Şamanları, yani büyük dedelerinizin inançlarını Müslüman düşmanlığı olarak kullanıyorsunuz, Ateist(İnançsızlığa İnanan) ile aynı sınıflandırıyorsunuz, Ateistlerin bir Gök Tanrı' sı yoktur

Ayasofya ‘dedi Papazın ini. Kâbe içinde ’O’ Arabın Evi. Ateist mi, Şaman mı, ne bu kini
    Türkler Müslümanlığı, Şamanizme çok yakın buldukları için kolaylıkla benimseyebilmişlerdir. İslamiyet var olmadan önce de yaratıcı Gök Tanrı inancı olan bir ırk, hiçbir dini yapıya "İn" demez, şurası Arabın evi, buralar İspanyolun demez!

SENDE OLMALIYDIN KABE'DE ŞİMDİ..mısraı ve şiiri KABE'DE OLDUĞU BİR ANDA yazılan şiirim.
    Şiir mi Kabe de bulunmuş mısra ile birlikte, yoksa siz mi şiir yazmaya Kabe ye gittiniz. Hazır Kabe ye gitmişken şiir yazayım mı dediniz... çok zor çook

DÜNYA ahiretin tarlası, insanın ruhlar aleminde ahirete geçeceği bir hazırlama yeri. Burada alacağın iyi-kötü sonuçlar senin ahiretteki hayatını etkileyecek.

Hirsitiyan,Musevi,Ateist veya Müslüman kişin tercihidir.Ben Müslüman olmanızı tercih ederim.
    Daha düne kadar dünya insanlığın hatta canlının yaşayamıyacağı kadar soğuk bir buz kütlesiydi, buzlar eriyip çayır çimen olunca mı tarla oldu

Yine kıt görüşlülüğümüzle içine ediyoruz, dünyayı tekrar yaşanamıyacak hale sokup, yok edersek ne olacak, geçiş için hangi tarlada hazırlanmam gerekecek

Siz niye Müslüman tercih ediyorsunuz? Sizde mi insanı insan olduğu için sevenlerden değilsiniz, sarı kediyi değilde gidip beyaz kedinin başını okşayanlardan Oysaki özünüzde iyisiniz zannediyordum

Valla dayıcım, hiçbişey anlamadım desem yeridir, eğitimim yetersizmiş sağlık olsun. Ben sizi, neye inanırsanız inanın bişeyler yapmaya çabaladığınız için kutluyorum.

Ama inandığını alakasız platformlarda ısrarla başkalarına aktarmak ve inandırmak için, dolu görünen, süslü fakat bomboş cümleler kuran özünde iyi niyetli birine hiç rastlamadım!
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan baba sen artık cevapları bile şiir yazar gibi veriyorsun senin yerin burası değil bendce harcanıyorsun motosiklet sitelerinde değerini iyi bilen sitelerde takılmalısınız bence
    ------ diyorsun ki orhan baba
    katlanmam ben bu azaba.
    Kendine başka site ara..
    Vermeyiz sana sonra merhaba.
    Ayıp ayıp tavrın çok kaba.

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Mahallenin delisi kıvamına geldi artık.Yaşı büyük diye gösterilen saygı da arsız yorumları sebebi ile azalıyor.
    Sen çok güzel analiz yapmışsın ama karşında ANALİZ YAPABİLEN DEĞİL EZBERDEN giden biri var.Dünya buz kütlesi dedinya şimdi o ya dünya bir öküzün boynuzunda dönüyor der, ya da dünyayı atlas sırtında taşıyor der

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Azimüşşan" kelimesinin anlamını hiçbir Laik Türkiye Cumhuriyeti sözlüğünde bulamadım Benim özendiğim ülke Çin olsa benimde Çince mi yazıp konuşmam lazım, tamam konuşayım da kim anlayacak diye bir düşünmek bazen iyidir

Yapı olarak eski Öz Türçe' den gelmediği çok açık, en fazla Arap Fars özentisi yakın geçmişimizden belki olabilir

Ama geçmişten kelimeler ile yazan biri büyük dedelerinin inancına, Şamanizme saygı duyardı. Oysa ki siz Şamanları, yani büyük dedelerinizin inançlarını Müslüman düşmanlığı olarak kullanıyorsunuz, Ateist(İnançsızlığa İnanan) ile aynı sınıflandırıyorsunuz, Ateistlerin bir Gök Tanrı' sı yoktur

Türkler Müslümanlığı, Şamanizme çok yakın buldukları için kolaylıkla benimseyebilmişlerdir. İslamiyet var olmadan önce de yaratıcı Gök Tanrı inancı olan bir ırk, hiçbir dini yapıya "İn" demez, şurası Arabın evi, buralar İspanyolun demez!

Şiir mi Kabe de bulunmuş mısra ile birlikte, yoksa siz mi şiir yazmaya Kabe ye gittiniz. Hazır Kabe ye gitmişken şiir yazayım mı dediniz... çok zor çook

Daha düne kadar dünya insanlığın hatta canlının yaşayamıyacağı kadar soğuk bir buz kütlesiydi, buzlar eriyip çayır çimen olunca mı tarla oldu

Yine kıt görüşlülüğümüzle içine ediyoruz, dünyayı tekrar yaşanamıyacak hale sokup, yok edersek ne olacak, geçiş için hangi tarlada hazırlanmam gerekecek

Siz niye Müslüman tercih ediyorsunuz? Sizde mi insanı insan olduğu için sevenlerden değilsiniz, sarı kediyi değilde gidip beyaz kedinin başını okşayanlardan Oysaki özünüzde iyisiniz zannediyordum

Valla dayıcım, hiçbişey anlamadım desem yeridir, eğitimim yetersizmiş sağlık olsun. Ben sizi, neye inanırsanız inanın bişeyler yapmaya çabaladığınız için kutluyorum.

Ama inandığını alakasız platformlarda ısrarla başkalarına aktarmak ve inandırmak için, dolu görünen, süslü fakat bomboş cümleler kuran özünde iyi niyetli birine hiç rastlamadım!
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu resim sahte adam dalga geçio bizle

Alıntı sabiht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel ifade etmişsiniz, herkes bunun bilincinde olsaydı dünya çok farklı olurdu....Elinize-dilinize sağlık...
    Biz göle yoğurt çalmanın farkında OLMADIK.AMA SENDE OLMAMIŞSIN YAZIK....
    Olumlu yoruma da atarlanmaya başlamış, yazık bunamaya mı başladı yoksa...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumlu yoruma da atarlanmaya başlamış, yazık bunamaya mı başladı yoksa...

Bugün de bana sardı dayı...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    dayı nerde kaldı yaw bu akşam çok geçikti...

Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu resim sahte adam dalga geçio bizle
    Hangi resim,sizin sahte ve abartılı isimlerinize resimlerinize mi özeneyim....

---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayı nerde kaldı yaw bu akşam çok geçikti...
    Teravihe gittim,size de yer vardı.gelmediniz.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---siz hala kendinizi inkar etmeye devam ediniz. Buzulmuş,kızılmış,falanmış ,Gök tanrısı,şu,bu ..
    ---Allah .c.c ezeli ve ebedidir.İhlas suresını okuyunuz ve yalnız kaldığınız sığındığın Alemlerin Rabbine artık dönünüz.Kabe olsun yönünüz.esselam,son kelam.Azimüşşanı merak ederler internet sözlüğüne baksınlar .Azim...büyük,şan---şanı.dır .Siz lep demeden anlarsınız da bunu anlayamamak size yakışmadı.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    tamam dayı herşeyi tadında bırakmak lazım..

teşekkürler

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam dayı herşeyi tadında bırakmak lazım..
    OLUR BIRAKALIM
    İŞİMİZE BAKALIM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler