Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Orhan Afacan - Şiir köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol arkadaşım adıma şiir yazdığın için
    ---yazdım şifasını bulursun inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Neden tek ümidiniz şefaat? Allah'a karşı gerçek bir samimiyetle tövbe edip af dilemek gibi bir seçeneğiniz var?

[QUOTE=C@LiMeRO;3092178]Neden tek ümidiniz şefaat? Allah'a karşı gerçek bir samimiyetle tövbe edip af dilemek gibi bir seçeneğiniz ...Resülü sevmeden,Allaha gidemezzsin .Kim olursdan ol,İlla MUHEMMEDER RESULÜLLAH a inanacaksın.,Anahtar ondan alınır.daha fazla açmak istemedim bununla yetinirsiniz. tşk.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Aga kusura bakma, dinle falan alakası yok bu yazdığımın, ama şiir dediğin bu değil, olmamalı.

Sercan'nın canı sıkılır biner motora,
    Bakar benzini yok uğrar benzin istasyonuna.
    Deposunu doldurur tekrar çıkar yollara,
    Yapacak bişey bulamayınca vurur kendini çaya çorbaya.

Yukarıdaki dörtlük ne kadar anlamlıysa seninki de o kadar anlamlı.

Kendini geliştirmen dileğiyle...
    pistolpitt, [Turan], mete_han ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga kusura bakma, dinle falan alakası yok bu yazdığımın, ama şiir dediğin bu değil, olmamalı.

sen bunu yazmasaydın ben aşık memodan girecekim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    [QUOTE=ORHAN AFACAN;3092182]
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden tek ümidiniz şefaat? Allah'a karşı gerçek bir samimiyetle tövbe edip af dilemek gibi bir seçeneğiniz ...Resülü sevmeden,Allaha gidemezzsin .Kim olursdan ol,İlla MUHEMMEDER RESULÜLLAH a inanacaksın.,Anahtar ondan alınır.daha fazla açmak istemedim bununla yetinirsiniz. tşk.
    Peygamberimi tabi ki çok seviyorum, Ama kelime-i şehadetin anlamı "Ben şahitlik ederim ki Allah'tan başka tanrı yoktur, ve yine şahitlik ederim ki Hz. Muhammed (S.A.V) Allah'ın kulu ve elçisidir." O yüzden birşey istenirken Yüce Allah'tan istemek gerekir, yukarıda kurmuş olduğunuz cümlede de zaten bir anlam bozukluğu var, Hz. Muhammed insanları Allah'a inanmaya davet etti, kendisine inanmaya değil..

Bununla yetinmek lafı da manidarmış : ))
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tanrı nedir yahu? Tanrı sizi korusun amen. Bana Allah c.c yeter.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    cahillik başa bela..

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/ba...?sayfa=8&yid=2 çok sığ sularda yüzüyorsunuz,
    daha tevhidin, kelimei şehadetin manasından bihabersiniz..

size Allah'tan başka tanrı edinin diyen de olmadı, ama algılama sorunu yaşıyorsunuz sanıyorum !!

Kur'ân-ı Kerim » 39 / ZUMER - 44
    Sonraki Ayet : http://www.kuranmeali.org/39/zumer_s..._mealleri.aspx
    Ayetin Tefsiri : "ZUMER suresi, 44. ayeti" tefsiri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75

قُل لِّلَّهِ الشَّفَاعَةُ جَمِيعًا لَّهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ثُمَّ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ

Kul lillâhiş şefâatu cemîâ(cemîan), lehu mulkus semâvâti vel ard(ardı), summe ileyhi turceûn(turceûne).

1. kul : de, söyle
    2. li allâhi : Allah'a aittir, mahsustur
    3. eş şefâatu : şefaat
    4. cemîân : tümü, hepsi
    5. lehu : onun
    6. mulku : mülk, hükümranlık
    7. es semâvâti : semalar, gökler
    8. ve el ardı : ve yeryüzü, arz, yer
    9. summe : sonra
    10. ileyhi : ona
    11. turceûne : döndürüleceksiniz

İmam İskender Ali Mihr : De ki: "Şefaatin hepsi Allah'a mahsustur. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz."
    Diyanet İşleri : De ki: “Şefaat tümüyle Allah’a aittir. Göklerin ve yerin hükümranlığı O’nundur. Sonra yalnız O’na döndürüleceksiniz.”
    Abdulbaki Gölpınarlı : De ki: Bütün şefâat, Allah'ın; onundur göklerin ve yeryüzünün saltanatı ve tedbîri, sonra da dönüp onun tapısına gideceksiniz.
    Adem Uğur : De ki: Bütün şefâat Allah'ındır. Göklerin ve yerin hükümranlığı O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz.
    Ahmed Hulusi : De ki: "Şefaat tümüyle Allâh'ındır! (Çünkü) semâların ve arzın mülkü O'nundur! Sonra O'na rücu ettirileceksiniz. "
    Ahmet Tekin : 'Bütün kâinatı tek başına yardımcısız-eşşiz yaratmak, nizamını sağlamak ve ayakta tutmak Allah’a aittir. Göklerin ve yerin mülkü ve hükümranlığı O’nundur. Üstelik O’nun huzuruna götürülüp hesaba çekileceksiniz.' de.
    Ahmet Varol : De ki: 'Şefaatin tümü Allah'ındır. [2] Göklerin ve yerin hükümranlığı O'nundur. Sonra O'na döndürülürsünüz.
    Ali Bulaç : De ki: "Şefaatin tümü Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz."
    Ali Fikri Yavuz : De ki: “- Bütün şefaat Allah’ın kudretindedir. Göklerin ve yerin mülkü O’nundur. Sonra (ahirette) hep döndürülüb O’na götürüleceksiniz.”
    Bekir Sadak : De ki: «Butun sefaat Allah'in iznine baglidir. Goklerin ve yerin hukumranligi O'nundur. Sonra O'na doneceksiniz.»
    Celal Yıldırım : De ki: Şefaatin tamamı Allah'a aittir (O'nun iznine bağlıdır). Göklerin ve yerin mülkü (ve tasarrufu münhasıran) O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz.
    Diyanet İşleri (eski) : De ki: 'Bütün şefaat Allah'ın iznine bağlıdır. Göklerin ve yerin hükümranlığı O'nundur. Sonra O'na döneceksiniz.'
    Diyanet Vakfi : De ki: Bütün şefâat Allah'ındır. Göklerin ve yerin hükümranlığı O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz.
    Edip Yüksel : De ki, 'Tüm şefaat ALLAH'a aittir.' Göklerin ve yerin yönetimi O'na aittir. Sonra O'na döndürüleceksiniz.
    Elmalılı Hamdi Yazır : De ki Allahındır o şefaat bütün, onundur mülkü Göklerin ve Yerin, sonra hep döndürülüp ona götürüleceksiniz
    Elmalılı (sadeleştirilmiş) : De ki: «Bütün şefaat Allah'a aittir. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra hep döndürülüp O'na götürüleceksiniz!»
    Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : De ki: «Bütün şefaat Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra hep döndürülüp O'na götürüleceksiniz.»
    Fizilal-il Kuran : De ki: «Bütün şefaat Allah'ın iznine bağlıdır. Göklerin ve yerin hükümranlığı O'nundur. Sonra O'na döneceksiniz.»
    Gültekin Onan : De ki: "Şefaatin tümü Tanrı'nındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz."
    Hasan Basri Çantay : De ki: «Bütün şefaat (hakkı) Allahındır. Göklerin ve yerin mülk (-ü tasarrufu) onundur. Nihayet (hepiniz) ancak Ona döndürü (lüb götürü) leceksiniz».
    Hayrat Neşriyat : De ki: 'Şefâat tamâmen Allah’a âiddir. Göklerin ve yerin mülkü, O’nundur. Sonra ancak O’na döndürüleceksiniz.'
    İbni Kesir : De ki: Bütün şefaat Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra hepiniz O'na döndürüleceksiniz.
    Muhammed Esed : De ki: "Şefaat (hakkını verme yetkisi) yalnız Allah'a aittir: Gökler ve yer üzerindeki hakimiyet (yalnız) O'nundur ve sonunda yalnız O'na döndürüleceksiniz".
    Ömer Nasuhi Bilmen : De ki: «Bütün şefaat, Allah içindir. Göklerin ve yerin mülkü O'nun içindir. Sonra O'na döndürüleceksinizdir.»
    Ömer Öngüt : De ki: "Bütün şefaat (hakkı) Allah'ındır. Göklerin ve yerin hükümranlığı O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz. "
    Şaban Piriş : De ki: Şefaatin hepsi Allah’ındır. Göklerin ve yerin hakimiyeti O’na aittir. Bir zaman sonra O’na döndürüleceksiniz.
    Suat Yıldırım : De ki: "Şefaatin tamamı Allah’a aittir. Çünkü göklerin ve yerin mülk ve hâkimiyeti de O’nundur. Sonunda da O’nun huzuruna götürülecek, O’na hesap vereceksiniz."
    Süleyman Ateş : De ki: "Şefâ'at tamamen Allâh'ındır (yardım ve destek yalnız O'ndandır). Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra O'na döndürüleceksiniz."
    Tefhim-ul Kuran : De ki: «Şefaatin tümü Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra da O'na döndürüleceksiniz.»
    Ümit Şimşek : De ki: Şefaat tümüyle Allah'a aittir. Göklerin ve yerin egemenliği Onundur. Sonunda Onun huzuruna döneceksiniz.
    Yaşar Nuri Öztürk : De ki: "Şefaat, tümden ve sadece Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü/yönetimi O'nundur. Sonunda O'na döndürüleceksiniz."

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben tanrı tanımam. Ben Allahı tanırım. Tanrı çoktur. Ateş tanrısı, su tanrısı, cart tanrısı, curt tanrısı. Allah c.c tektir. Tanrı kelimesi bana terstir. Tanrıların canı ceheneme. Allahta bi tanrı değilmidir diye soracak varsa diğer osuruktan tanrılarla bi kefe ye koymak demektirki bu Allaha şirk koşmak demektir.diğer tanrı denilen şeyler benim için yoktur. Tanrı kelimesi bir çok şeye kullanılır. Allah tektir.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tanrı tanımam. Ben Allahı tanırım. Tanrı çoktur. Ateş tanrısı, su tanrısı, cart tanrısı, curt tanrısı. Allah c.c tektir. Tanrı kelimesi bana terstir. Tanrıların canı ceheneme. Allahta bi tanrı değilmidir diye soracak varsa diğer osuruktan tanrılarla bi kefe ye koymak demektirki bu Allaha şirk koşmak demektir.diğer tanrı denilen şeyler benim için yoktur. Tanrı kelimesi bir çok şeye kullanılır. Allah tektir.
    O zaman kelime-i şehadet getirirken ne diyorsunuz, Allah'tan başka Allah yoktur mu diyorsunuz?

Olaya sizin pencerenizden bakmaya çalıştım, Allah'tan başka ilah yoktur dendiğinde de yine aynı tepkiyi mi verirsiniz? Yani Tanrı kelimesi mi problem?
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    O zaman kelime-i şehadet getirirken ne diyorsunuz, Allah'tan başka Allah yoktur mu diyorsunuz?

Olaya sizin pencerenizden bakmaya çalıştım, Allah'tan başka ilah yoktur dendiğinde de yine aynı tepkiyi mi verirsiniz? Yani Tanrı kelimesi mi problem?
    ilah arapça olunca uhrevi bir havası oluyor.
    tengri deyince insanın kımız içesi geliyor
    35emre35 bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Yamaha x-city 250

Allahtan başka ilah yoktur diyorum. Evet bana göre tanrı kelimesi ters. Tanrı çoktur. Allah tektir. Bukadar basit. Tanrı çoktur derken dilde ve inançlarda çoktur. Hakikatte yoktur.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Her zamanki mesele, netice değil önemli olan Hatice..

Yazının başından beri Allah birdirin aksine birşey söylemediğim halde, beni hristiyanlaştırıp, kendinizi kutsadınız..
    ) Tanrı birdir desemde Allah biliyor kalpleri, yaratıcı birdir desemde, ilah birdir desemde..

Sizin benim içimi görmenize hacet yok, ben de sizin "ben tanrı tanımam" lafınızdan ateyizt olduğunuz kanısına vardım )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet ben tanrı tanımam. Bi tek Allah ı bilirim.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Neden tek ümidiniz şefaat? Allah'a karşı gerçek bir samimiyetle tövbe edip af dilemek gibi bir seçeneğiniz var?
    Yani şefaate inanıyorsunuz değil mi?

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şefaate inanıyorsunuz değil mi?
    -bu ve diğer üyelerin---bni Kesir : De ki: Bütün şefaat Allah'ındır. Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Sonra hepiniz O'na döndürüleceksiniz.
    Muhammed Esed : De ki: "Şefaat (hakkını verme yetkisi) yalnız Allah'a aittir: Gökler ve yer üzerindeki hakimiyet (yalnız) O'nundur ve sonunda yalnız O'na döndürüleceksiniz".
    not ve yorumlarından anlaşılan bana göre---------ŞEFAAT TEK RESÜLE AİTTİR.Allah .c.c.şefaat etmez ya rahmandır,ya rahimdir ya da kahhardır.Şefaat hakkı ancak ümmetleri için resül veya peygamberleredir.Elmalı hamdi bey ve diğerleri yanlış tefsir ede bilirler.
    Ayrıca--
    De ki: "Şefaat (hakkını verme yetkisi) yalnız Allah'a aittir: Gökler ve yer üzerindeki hakimiyet (yalnız) O'nundur ve sonunda yalnız O'na döndürüleceksiniz".
    buradaki O'nundur veya O,na kelimeleri işarettir.Allaha c.c döndürüleceksiniz de demiyor..İşaret edilen de ''O ''Muhammed s.av. dir.Kur'an ı anlamak öyle basit ve kolay değildir.

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.NİKCİ-MotorKafa olanında anlayışı sınırlıdır.tşk

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Khutuck bunu beğendi.

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru,efendimizin sahabeye mimberini göstererek zamanla bu mimberde tilkiler oturacaktır.Yunus babanın da kastı bu olmalı.

Yeni gelin demokrasi - Orhan Afacan

Yeni Gelin Demokrasi

Her zaman yeni gelin demokrasi.
    Hem toy, hem bıçkın damat bürokrasi
    Mutlu olamazlar yapılar aksi

Gönlü Beyoğlu’nda, gözleri dağda
    Akıllara zarar, sözleri çağda
    Sorarsan, ahlakla özleri bağda

Evlilik akdi sık sık tazelenir
    Yeni ümitlerle kalpler bezenir
    Aslına uymaz da ele özenir.

Demokrasi asil, tavize gelmez.
    Hep köşkündedir size, bize gelmez.
    Bunları bilirde işine gelmez.

Oy; gelinin itibarı, namusu.
    Bağrında hançerdir seçim kâbusu
    Makam için kurar yarına pusu

Düşmanı oldu hep tek adam düzeni.
    Oysa ne yeğeni var nede kuzeni.
    En çok sevdiği en çok üzeni

Anlaşırlar gibi ilkelerinde.
    Huzuru isterler ülkelerinde.
    Bozar durur yine bir yerlerinde

Başaramadı hiç mutlu geçimi.
    Gerginlikten yana yaptı seçimi.
    Bilinmez hali; dışımı, içimi

Damattadır kusurda, marifette.
    Satılan oyun hesabı ahirette
    Kul, yetim hakkı Orhan Devlet’te
    Hep toy, hep bıçkın damat bürokrasi…

Orhan Afacan
    Paylaş

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    baloda davetlerde giyerim frak
    kurbağaya basınca eder bir vrak
    boşver, iki lafın belini kırak
    abi gel şu şiir işini bırak

aşık beyhude

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler