Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
76. sayfa BirinciBirinci ... 26667475767778 ... SonuncuSonuncu

Orhan Afacan - Şiir köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burda yayınlamayacağım, ama youtubeye şunu yaz haşmet " balıkesirin çılgın eşşekleri " ilk videoyu aç izle. Farklılık olsun senin için
    Bakın görüşlerinizi açık açık yazıyorsunuz, güzel, ama yazdıklarınızla ilgili tek bir soru sorunca da kaçıyorsunuz... Ama o zaman kim nasıl ciddiye alsın görüşlerinizi? "Bu böyledir" deyince öyle olmuyor ki. Şahsen arkasında duramayacağım sözleri ilk başta yazmazdım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SINIRI KÜCÜÇÜK,HAYALİ BÜYÜK….’’ERMENİSTAN’’

Sınırı küçücük,hayali büyük .
    İşgalci ,saldırgan hep Ermenistan.
    Barış için engel, barışa için yük
    İşgalci,saldırgan hep Ernenistan
    🇹🇷
    Meşhurdur dünyada lobiciliği.
    Bir 24 Nisan Kepazeliği.
    Türkiye toprağı hedeflediği.
    Diaspora kuran hep Ermenistan
    🇹🇷
    Zincirli askeri direksiyona..
    Haç yapmadan erdi hayatı sona.
    Nasıl güvenir emperyalist ona.?
    Emperyale kurban hep Ermenistan
    🇹🇷
    Savaş ganimeti dopdolu Berde.
    Araçlar ,silalhlar toplu bir yerde.
    Komuta kontrol aracı, baş rolde
    Cesaretsiz olan hep Ermenistan
    🇹🇷
    Yabancı savaşçı dayandığı güç.
    Kendinden alçaktır inandığı güç
    Ortaklık yanları ‘’Türke olan öç ‘’.
    Asala doğuştan hep Ermenistan.
    🇹🇷
    Ateş kes talebinde ,ateş etmeye...
    Sivil vurmada,devam kalleşleğe.
    Başladı Ermeni tam yenilmeye
    Minskle kullanılan hep Ermenistan.
    🇹🇷
    Ermeni hamisi ara bulucu.
    Vatanı savunma ,Azeri suçu
    İşgal bitmiş olsun barış sonuçu.
    Hüsrana uğrayan hep Ermenistan.
    .🇹��
    Orhan Afacan izmir. 11.10.20-

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

SINIRI KÜCÜÇÜK,HAYALİ BÜYÜK….’’ERMENİSTAN’’

Sınırı küçücük,hayali büyük .
    İşgalci ,saldırgan hep Ermenistan.
    Barış için engel, barışa için yük
    İşgalci,saldırgan hep Ernenistan
    🇹🇷
    Meşhurdur dünyada lobiciliği.
    Bir 24 Nisan Kepazeliği.
    Türkiye toprağı hedeflediği.
    Diaspora kuran hep Ermenistan
    🇹🇷
    Zincirli askeri direksiyona..
    Haç yapmadan erdi hayatı sona.
    Nasıl güvenir emperyalist ona.?
    Emperyale kurban hep Ermenistan
    🇹🇷
    Savaş ganimeti dopdolu Berde.
    Araçlar ,silalhlar toplu bir yerde.
    Komuta kontrol aracı, baş rolde
    Cesaretsiz olan hep Ermenistan
    🇹🇷
    Yabancı savaşçı dayandığı güç.
    Kendinden alçaktır inandığı güç
    Ortaklık yanları ‘’Türke olan öç ‘’.
    Asala doğuştan hep Ermenistan.
    🇹🇷
    Ateş kes talebinde ,ateş etmeye...
    Sivil vurmada,devam kalleşleğe.
    Başladı Ermeni tam yenilmeye
    Minskle kullanılan hep Ermenistan.
    🇹🇷
    Ermeni hamisi ara bulucu.
    Vatanı savunma ,Azeri suçu
    İşgal bitmiş olsun barış sonuçu.
    Hüsrana uğrayan hep Ermenistan.
    .🇹��
    Orhan Afacan izmir. 11.10.20-
    atillatopal9 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın görüşlerinizi açık açık yazıyorsunuz, güzel, ama yazdıklarınızla ilgili tek bir soru sorunca da kaçıyorsunuz... Ama o zaman kim nasıl ciddiye alsın görüşlerinizi? "Bu böyledir" deyince öyle olmuyor ki. Şahsen arkasında duramayacağım sözleri ilk başta yazmazdım...
    senin gibi bir varlığa, açıklama yapmak zorunda değilim. Zihniyetin batsın, ben ne anlatırsam anlatayım sen anlamayacak kadar Türk düşmanı bir varlıksın. Sadece varlıksın, o kadar.
    Amerikaya kaçmış, orada bir eli cebinde yaşayan bir insana kulak asan bizler geri kafalıyız.
    Önce ülkede dönde sonra eleştir, şimdi yallah ermeni formuna

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    senin gibi bir varlığa, açıklama yapmak zorunda değilim. Zihniyetin batsın, ben ne anlatırsam anlatayım sen anlamayacak kadar Türk düşmanı bir varlıksın. Sadece varlıksın, o kadar.
    Amerikaya kaçmış, orada bir eli cebinde yaşayan bir insana kulak asan bizler geri kafalıyız.
    Tamam, daha çok zorlamıyorum. Umarım düşünmenize sebep olur, sorun nedir ki tek bir soruya dahi cevap veremediğim için kendime kızıp tanımadığım kaç yaşında insana hakaret etme zavallılığına düşürdüm kendimi diye... ki baştan beri siz diye hitap edip tek bir hakarette bulunmamama rağmen.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Tamam, daha çok zorlamıyorum. Umarım düşünmenize sebep olur, sorun nedir ki tek bir soruya dahi cevap veremediğim için kendime kızıp tanımadığım kaç yaşında insana hakaret etme zavallılığına düşürdüm kendimi diye... ki baştan beri siz diye hitap edip tek bir hakarette bulunmamama rağmen.
    başka bir konu başlığında bende sana, " abi " diyordum. Türklüğe saygısı olmayanın, Onu yüceltmeyenin, kendi toprağında yaşamayıp çok bildiğini zanneden bir varlığa saygımı yitiririm ben.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    başka bir konu başlığında bende sana, " abi " diyordum. Türklüğe saygısı olmayanın, Onu yüceltmeyenin, kendi toprağında yaşamayıp çok bildiğini zanneden bir varlığa saygımı yitiririm ben.
    ...diyerek kendinizi kandırmaya devam etmeye çalışmanız da bir tercih tabii ki... Lakin tek soru halen yukarıda beklemekte. Üzülerek belirteyim ki daha fazla suçlama ve hakaret bu gerçeği değiştirmeyecek.

Savunduğunuzu iddia ettiğiniz şeyin n'olduğunu tanımlamaktan aciz olmanızın sorumlusu ben değilim ki... Bugün ben, yarın bir başkası yine aynı soruyu soracak size. Suçlama ve hakaret çözüm değil.

Türklüğü savunuyorum zannıyla kafatasçılık illetine kapılmış olmanız gerçeğiyle ne kadar erken yüzleşirseniz o kadar rahat edersiniz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk olmak için cok fazla detay yok. Türklüğün din dil ırk vs. ile de alakası yok. Biz bir ırk değil milletiz.

Atatürk ne demiş: "Kendini Türk hisseden herkes Türk'tür".

Ayrıca belirtmek isterim, bazı milletler bizi sevmez. Rum / Ermeni vs.

Ama yine de siz Rumlara Ermenilere genelleme yapıp hakaret ederseniz karşınızda olurum. Yakın arkaşlarımdan birisi Rum. Sizden bizden daha cok sever bu ülkeyi emin olun.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Milliyetçilik her insan için aynı sonucu verir , fazlası kafatasçılığa varır ve dünyanın en berbat şeyidir. Türk de olsan , Ermeni de olsan aynı şey , fark etmez. Önce insan olmayı denemek lazım , diğerleri arkadan gelir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLİNE
    Zorunuza giden, hoşumuza gider
    ( İlk okul tartışması başladı, anca anlaşırız böyle)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Söz meclisten dışarı:
    Yazıp yazıp siliyorum, toplumda öyle bir zırcahil kesim var ki insan çekinip oto sansür uyguluyor...

@atillatopal9 kardeşim:
    Adanmışlık ve tutkuna saygı duymakla birlikte; %100 yanlışsın, inşallah ileride bir gün fikirlerinin yanlışlığını algılayabilecek bilgi, düşünsel olgunluk ve farkındalık seviyesine erişirsin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz meclisten dışarı:
    Yazıp yazıp siliyorum, toplumda öyle bir zırcahil kesim var ki insan çekinip oto sansür uyguluyor...

@atillatopal9 kardeşim:
    Adanmışlık ve tutkuna saygı duymakla birlikte; %100 yanlışsın, inşallah ileride bir gün fikirlerinin yanlışlığını algılayabilecek bilgi, düşünsel olgunluk ve farkındalık seviyesine erişirsin.

varsın bizim yanlışımız Türklük olsun.
    Yeterince olgunum, herkesin fikri farklı. Siyasi görüşe saygı duyulur, dini görüşe saygı duyulur, zevklere saygı duyulur.
    Ancak Türkü Asil görmeyene, saygı göstermem. bunun olgunlukla hiç bir alakası yok.

bugün Ermeniler %100 suçlu olmasına rağmen Tüm avrupa onların köpeği olmuş
    Silikonlar vadisi bir kadın çıkmış ve 1 milyon dolar para bağışlamış
    Fransızlar bugün kendi ülkesinde, mağazalarında Dünyanin ortak dili sayılan ingilizceyi bile, bilmelerine rağmen konuşmuyorlar. ( ki dünyanin en ırkçı milleti fransızdır )
    Yahudiler, kendi dinlerinden başka kimse ile evlenmezler, evlenen olursa yahudilikten men edilir
    Yunanlar, zamanında italyanlara emanet ettiğimiz adalara geçiçi hizmet etme koşuluyla oraya yerleşip, Türkiyenin adalarına kalıcı olarak çöktü ve şuan bizim bölgemizi işgal ediyor
    Almanlar, ulan tüm dünyaya zarar verdi, kafa kesti zehirledi soykırım yaptı, kimse nazileri adam gibi eleştirmedi bile, alman olmayan herkesi siviller dahil katleden katı bir topluluk.
    ingilizler, çıkarları uğruna onlarca arap ülkesini esiri altına aldı, izlediği siyasetle iç savaş başlattı. hatta bugün ülkemizde olan pkk oluşumuda bir ingiliz parçasıdır ( zamanında Türklerle savaşmaları sonucu ingilizler onlara toprak vaat etti )
    Amerikalılar, zamanında ingilteredeki fakirlere karşı zulum sonucu kaçan insanlardı, bugün ingilterenin fakirleri amerikanın yerlileri olmuş. yıllardır Siyahilere karşı savaş açmış, en ırkçı ikinci toplum olarak bilinir ( size göre amerika daha medeni )

şimdi bırakın bence bu ayakları, Hiçbir millet kusursuz değildir
    Lakin, Türk milleti hepsinden asildir
    gurur duyuyorum Türk olmaktan, kanım %100 Türk olmasa da bu dava uğruna bu millet uğruna, bu bayrak uğruna canımı vermeye razıyım.
    Şimdi sizler, Türkleri eleştirmeden önce Medeni dediğiniz batı toplumunun aslında ne kadar alçak olduğunu eleştiriniz, sonra sizlerle Türklerin bu kadar milliyetçi olmasının nedenini tartışırız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şimdi sizler, Türkleri eleştirmeden önce Medeni dediğiniz batı toplumunun aslında ne kadar alçak olduğunu eleştiriniz, sonra sizlerle Türklerin bu kadar milliyetçi olmasının nedenini tartışırız.
    Ama tartışamıyosunuz ki. Tek soruya bile cevap yazamayıp, sinirlenip, basmakalıp ifadeleri papağan gibi tekrarlıyorsunuz. Düşünebilme, olayları yorumlayabilme, iletişim kurabilme yetiniz gelişmeden kim nasıl tartışabilir sizinle?

Hepimiz Türküz, hepimiz Türk oluşumuzla gurur duyuyoruz. Gel gelelim tanımını bile yapmaktan aciz olduğunuz, çelişkili "Türklük" anlayışınızı sorguladığımız için biz kötü oluyoruz... Kusura bakmayın ama, durum ortadayken "ekonomi çok iyi, batı bizi kıskanıyor" diyen, aksine ifadede bulunanları ise vatan haini ilan etmeye hevesli zamane ayak sürüsüne mantıken ne kadar çok yaklaştığınızın farkında mısınız?

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ama tartışamıyosunuz ki. Tek soruya bile cevap yazamayıp, sinirlenip, basmakalıp ifadeleri papağan gibi tekrarlıyorsunuz. Düşünebilme, olayları yorumlayabilme, iletişim kurabilme yetiniz gelişmeden kim nasıl tartışabilir sizinle?

Hepimiz Türküz, hepimiz Türk oluşumuzla gurur duyuyoruz. Gel gelelim tanımını bile yapmaktan aciz olduğunuz, çelişkili "Türklük" anlayışınızı sorguladığımız için biz kötü oluyoruz... Kusura bakmayın ama, durum ortadayken "ekonomi çok iyi, batı bizi kıskanıyor" diyen, aksine ifadede bulunanları ise vatan haini ilan etmeye hevesli zamane ayak sürüsüne mantıken ne kadar çok yaklaştığınızın farkında mısınız?
    seninle tartışmak isteyen var mı ? boşa laf ebeliği yapmak istemiyorum, tartışmak istiyorsan gel Türkiyeye sorduğun her soruyu tek tek cevaplayacağım. Gelmiyorsan konuşma orda daha fazla da, sus insanlara bir katkın olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    seninle tartışmak isteyen var mı ? boşa laf ebeliği yapmak istemiyorum, tartışmak istiyorsan gel Türkiyeye sorduğun her soruyu tek tek cevaplayacağım. Gelmiyorsan konuşma orda daha fazla da, sus insanlara bir katkın olsun
    Daha gençsiniz. Fikirlerinizi açık açık yazmanız güzel. Öyle olduğu müddetçe de benzeri fikir çatışmaları zaman içerisinde yaşanmaya devam edecektir. Umarım bir noktada bu insanların "Türklük karşıtı yaratıklar" değil, sizin gibi vatanını milletini seven insanlar olduğunu da anlarsınız.

bu şiirim Azerbaycan TEZATDLAR COM DA aşağıdaki linkte yayınlandı

Gönderen: Asif Mərzili <tezadlar@gmail.com>
    Gönderildi: 12 Ekim 2020 Pazartesi 13:39
    Kime: ORHAN AFACAN-BİN CANLA SEVİYORUM TÜRKİYREMİ <orhanafacan@hotmail.com>
    Konu: Re: Selamlar Asif bey

пн, 12 окт. 2020 г. в 13:38, Asif Mərzili <tezadlar@gmail.com>:
    Sabah qezetimizde veriləcək. Bu gün saytımızda yayımlanıb. Linki elektron poçtunuza gönderdim...
    http://www.tezadlar.az/index.php?newsid=62557

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

BİN CANLA SEVİYORUM…-TÜRKİYƏDƏN SEVGİLƏRLƏ
    Xəbərin çap versiyasıTarix: 12/10/2020
    image here
    Ve yaxıd, sınırı kücüçük, hayalı «Büyük Ermenistan» («Sərhədi kiçik, xəyalı «Böyük Ermənistan»)
    Redaksiyadan: İzmirdə yaşayan dəyərli qardaşımız, Türkiyə vətəndaşı Orxan Afacan Ermənistanın işğalçılıq siyasəti və Qarabağda törətdiyi qətliamlara və s. həsr etdiyi şeirini «Təzadlar»a göndərib. Canımız Türkiyəyə böyük salamlarla həmin şeiri təqdim edirik:

AZERBAYCAN ORDUSUNA SELAMLARIMLA

AZERBAYCAN ORDUSUNA SELAMLARIMLA

Dəyərli qardaşımız Orhan AFACAN, yazdığın misraları oxuduq. Çox təşəkkür edərək, minnətdarlığımızı bildiririk.

Teşekkür mesajınızdan ilham alarak bu şiiri yazmak nasip oldu SELAMLAR,SAYGILAR ORHAN AFACAN

ZAFERLERİN ,zaferimdir bilesin
    Cephelerden zaferlerle gelesin
    Korku olup düşman yüreğine sin
    Duydukça adını tir tir titresin.
    Özgürlük,adalet açık adresin.
    🇹🇷
    Savaş tarihinde değişti akış.
    Kahramanlıkların tarihe nakış.
    Savaşsız gelmiyor dünya ya barış .
    Savaştan uzak dur, ilimle yarış
    Alamaz düşmanın mülkünden karış.
    🇹🇷
    Yaşamak,herkesin kutsal hakkıdır..
    Yaşamak ,vatanın varsa tatlıdır.
    Vatanın varlığı güçte saklıdır
    Güçlü ol bedenen,güçlü ol fikren
    Sürüklensinler güçlüler peşinden
    🇹🇷
    ORHAN AFACAN İzmir. 22.10.2020

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kendi içinde bu kadar çelişen bir şiir hayatımda ilk defa okudum :D Neyse , zaten Azeriler de çok anlamayacak
    Ercument, The Dude ve hachiko bunu beğendiler.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi içinde bu kadar çelişen bir şiir hayatımda ilk defa okudum :D Neyse , zaten Azeriler de çok anlamayacak
    merak etme AZERİDE anlıyor,Ermeni de vs. dil çevirisi var internette.Çelişki senin anlayışında. teşekkürler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orhan abinin şiirlerini görünce ben ;

Ne diyeyim falım da ki şiirler gibi

Falımda ki şiirler nasıl diye sormayın lütfen

REKLAM ALANI
76. sayfa BirinciBirinci ... 26667475767778 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler