Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cep Telefonu:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Cep telefonumuz yokken ne yapıyorduk biz yaav

Ben başlatayım da gerisi gelsin Hele şu anda kapalı tuttuğumiçin inceden vicdan azabı çekerken

Hafta sonu kız arkadaşımız ile buluştuğumuzda bir daha ki randevuyu o gün, tam bir hafta önceden, ince ince hesaplıyor, olasılıkları düşünerek belirliyor ve asla geç kalmıyorduk

Kız arkadaşımız, bir hafta önce planladığımız saatte buluşmaya gelmediğinde, sadece bekliyorduk. 3 saat beklediğimi bilirim (ama sonuçta buluşmuştuk…)

İşimize geç kaldığımızda, patronu arayıp: ‘’abi otobüsteyim, biliyorsun patlama oldu, terörist saldırı, o yüzden geç kalacağım’’ yalanını söyleyemiyor, işten atılmamak için uzuuun ve inandırıcı bir senaryo hazırlıyorduk.

Eşimize: ‘’Hadi Kalkalım’’ diye sms atamıyor ve arkadaşları kırmadan ortamdan nasıl kaçacağımızın senaryolarını ince ince planlıyorduk.

‘’Sadece seni seviyorum demek için aradım…’’ diye bir cümle kuramıyorduk. Hele ankesörlü telefon kulübesinde arkamızda 3 kişi sıra bekliyorken.

İstemediğimiz bir telefon konuşmasını kesmek için: ‘’ abi benim cep çalıyor, ben seni arayacağım’’ diyemiyorduk.

Koca koca gemilerin rotalarını, sırf telefon çeksin diye, kapsama alanlarına yakın geçmek için değiştiremiyorduk.

Cep telefonu yokkene, sevdiklerimizin önemli günlerini, doğumgünlerini, evlilik yıldönümlerimizi, sevgililer günlerimizi vs hep aklımızın bir köşesinde tutuyorduk.

‘’Bu gün günlerden ne’’ dendiğinde saatimize bakıyor, olmadı etrafta gazete arıyorduk emin olmak için.

Biri saati sorduğunda Saatimize Bakıyorduk, telefonumuza değil.

Anahtar deliğini bulmak için kibrit çakıyorduk.

Cep telefonumuz yokken hakket ne yapıyorduk biz yaaa
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Huzurlu yasiyorduk. Hayatimdan cikmasini cok isterim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cep telefonu kullanıyorum.
    Ama kullanmıyorum gibi bişey.
    Telefonu kapattığım zaman 1 hafta açmayı unutuyorum.
    Bir yerde zorla kullanıyorum tabi bana gereksiz bir alet.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bide sevgiliyle karşılıklı çağrı atmalar yokmu hani "bak aklımdasın" demek için. ne kadar acıklı. bende yaptım malesef zamanında. en sonundada cep telefonu yüzünden ayrıldım zaten sevgilimden
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    eskiden kimi nerde bulacağımız belliydi ,
    herkesin takıldığı bir duvar bir köşe vardı yada oradakiler olmayanın nerede olduğunu ve ne zaman geleceğini bilirdi...

o zamanlar daha programlıydık şimdi ise sponrtone hayatlar başladı , teknolojiye aç olduğumuzdan ne verseler hemen tüketiyoruz.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    telefon kullanmak istemeyenler hatta tiksinenler varsa, siemens sx1 kullanabilirler. 4 yıl önce bıraktım kullanmayı, etkisi hala devam ediyor, artık mümkün olduğunca telefondan uzak duruyorum eskiden ayda 100tl civarı tutan faturam şimdi ayda 10tl kontör ile devam ediyor
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    keşke hayatımıza çabuk ve çıkan bir alışkanlık olsa ama ne yazıkki hastalık derecesinde gerçekten cep telefonu yokken insanlar daha çok sözünde dururdu..
    sözleştiğimiz yerde arkadaşlarla buluşmalarımız hiç aksamazdı herkez zamanında orda olurdu.. nedense şimdi sözünde duran adamları görmek iyice güçleşti... bugün telefonumu bir sebepten açmadım kuş gibiydim ama işim gereği zorunda kalıyorum kullanmaya. :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden kimi nerde bulacağımız belliydi ,
    herkesin takıldığı bir duvar bir köşe vardı yada oradakiler olmayanın nerede olduğunu ve ne zaman geleceğini bilirdi...

o zamanlar daha programlıydık şimdi ise sponrtone hayatlar başladı , teknolojiye aç olduğumuzdan ne verseler hemen tüketiyoruz.
    katılıyorum eskiden duvar köşeleri vardı takıldığımız vay be ne kadar zaman geçmiş.. nostalji oldu bu konu benim için... üç nesil bizim köşe başında büyüdü çocukluktan gençliğe adım attı ama şimdiki veletler playstation cafelerde.....
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Kız arkadaşımız, bir hafta önce planladığımız saatte buluşmaya gelmediğinde, sadece bekliyorduk. 3 saat beklediğimi bilirim (ama sonuçta buluşmuştuk…)

muzaffer abi derin sularda yüzüyorsun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hey gidi mektuplaşmalar heeey......
    Mektup beklemenin heyecanı bir başkaydı..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Huzurlu yasiyorduk. Hayatimdan cikmasini cok isterim.
    Al benden de o kadar.. Altıyol boğanın önü saat 3 dedinmi, ya bulurdun ya beklerdin
    GKN MOTORS

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Aklımızda 50 tane telefon numarası ezbere, cebimizde birkaç jeton yedekte,numaralar yazılı paçarvaya dönmüş not kağıtları cüzdanda dolaşıyorduk
    Nerede kulübe var biliyorduk. Randevularımıza zamanında gidiyorduk. Çok sık görüşmüyorduk Birde abi çok yazmasın diyorduk konuşmak istemediklerimize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)