Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tuzlu Kahve

Motovento
    REKLAM ALANI
    juve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yakında...
    Kıza bir partide rastlamıştı...Çok güzel bir kızdı.Partinin sonunda onu kahve içmeye davet etti.Kız, parti boyunca dikkatini çekmeyen delikanlının davetine şaşırdı ama tam bir kibarlık gösterisi yaparak kabul etti.

Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular.Delikanlı öyle heyecanlıydı ki, kalbinin çarpmasından konuşamıyordu.Onun bu hali kızın da huzurunu kaçırdı.Tam "ben artık gideyim"demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu çağırdı.

"Bana biraz tuz getirir misiniz"dedi."Kahveme koyacağımda.."

Yan masalardan bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı.

"Kahveye Tuz?"

Delikanlı kıpkırmızı oldu utançtan:ama, tuzu kahvesine döktü ve içmeye başladı.Kız merakla "garip bir ağız tadınız var" dedi.

Delikanlı nedenini anlatmaya başladı.

"Çocukken deniz kenarında yaşardık.Hep denizde oynardım.Denizin tuzlu suyunun tadı ağzımdan hiç eksilmedi.Bu tadla büyüdüm ben. Kahveme tuz koymam bu sebepten.Ne zaman o tuzlu tadı dilimde hissetsem,çocukluğumu,deniz kenarındaki evimi ve mutlu ailemi hatırlarım.Onları ve evimi öyle özlüyorum ki..."

Bunları söylerken gözleri nemlenmişti.Kız çok duygulanmıştı.İçini dökmekte bu kadar samimi olan, evini, ailesini bu kadar özleyen bir adam, eşinede bağlı bir insan olabilirdi.

Kız da konuşmaya başladı.Onun da evi uzaklardaydı..O da ailesini anlattı.Böylece, konunun başındaki o sıkıcı ortam, yerini çok tatlı bir sohbete bırakmıştı. Buluşmaya bundan sonrada devam ettiler ve sonunda evlendiler.

Genç kız, ne zaman kahve yapsa eşine, içine bir kaşıkta tuz koydu,tam kırk yıl bu şekilde geçtikten sonra adam dünyaya veda etti.

"Ölümümden sonra aç" diye bir mektup bırakmıştı karısına. Şöyle diyordu satırlarında:

"Sevgilim,bir tanem...

Lütfen beni affet.Bütün hayatımızı bir yalan üzerine kurduğum için beni affet.Sana hayatımda bir tek kere yalan söyledim...Tuzlu kahvede...İlk buluştuğumuz günü hatırlıyor musun? Öyle heyecanlı ve gergindim ki,şeker diyecekken tuz sözcüğü çıktı ağzımdan.Sen ve herkes bana bakarken değiştirmeye o kadar utandım ki yalana devam ettim.Bu yalanın, bizim ilişkimizin temeli olacağı hiç aklıma gelmemişti.Sana gerçeği anlatmayı defalarca düşündüm, ama her defasında korkudan vazgeçtim.

Şimdi ölüyorum ve artık korkmam için bir sebep yok...İşte gerçek...Ben tuzlu kahveyi hiç sevmem.Kim sever ki? Ama seni tanıdığım andan itibaren bu rezil kahveyi içtim.Hem de pişmanlık duymadan.Seninle olmak hayatımın en büyük mutluluğu idi ve ben bu mutluluğu tuzlu kahveye borçluydum. Dünyaya bir daha gelsem,herşeyi yeniden yaşamak,seni yeniden tanımak ve bütün hayatımı seninle yeniden geçirmek isterdim, ikinci hayatım boyunca yine tuzlu kahve içmek zorunda kalsam bile.."

Yaşlı kadının gözyaşları mektubu sırılsıklam ıslattı.

Lafı açıldığında birgün biri, kadına"tuzlu kahve nasıl birşey" diye soracak oldu

Gözleri nemlendi kadının "çok tatlı"diyebildi.
    [url]www.since1910.net[/url]
    BİLGİ PARAYLA SATILAMAZ. BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.
    BİLGİ, KİTAPLARDA, BEYİNLERDE SAKLI KALDIĞI SÜRECE ANLAM İFADE ETMEZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Paylaştığın için teşekkür ederim

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    CBR 600F Honda,

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    vaayyy beee cok güzelmiş

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Çok etkileyici ama ne yazık ki günümüzde böyle aşklar yok! En tatlı kahveler bile acı gelmeye başlıyor bir süre sonra ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler