Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kapalı Mekanlarda Sigara Yasağı Deliniyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaşlar,

Ben korkunç bir sigara içicisi olarak kapalı mekanlarda uygulanan yasağa çok saygı duydum, ne kadar sevmesem, beğenmesem de asla kurala karşı gelmedim. Şimdi, mahkeme kanalı ile bu yasak sınırlı koşullarda kaldırılmaya çalışılıyor Ben fikren karşısındayım. Eminim ki benim gibi tiryakiler dahi bu olguyu kabullenmişken, neden bu kaldırma çabaları anlayabilmiş değilimİngilterede iken, her yarım saatte bir kış soğuğuna inip cigara tüttürmek, ne kadar kızsam, sinkaf etsem de iyi bir şeydi. Sonuçta sigara içmek kişisel bir tercih gibi görünse de etrafımızdaki insanları çok rahatsız eden bir şey. O kadar etkilenmişim ki, açık alanda bile etrafımda çoluk çocuk varken sigara içemiyorum Uzaklaşıp, kimseye rahatsızlık veremeyeceğim bir yere gidiyorum. Sigara Yasağı (kapalı mekanlarda) devam etmeli ve esnetilmemeli Fikrim budur.
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ben yasağın delinmesi gibi bir duruma henüz tanık olmadım ama öyle birşey varsa, koyu bir tiryaki olarak böyle bir durumu kesinlikle onaylamıyorum. Sigara içmeyenlerin hakkı kesinlikle içenlerinkinden daha önemlidir. Eğer kanun uygulanacaksa saçma sapan istisnalar olmamalıdır.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Bence bu olayın en mantıklı hali; Her mekanda sigara içenlere özel ayrı alanlar tahsis edilmesidir. Böylece içende memnun kalır, içmeyende. Ne içenin kışın poposu donar, nede içmeyen zehirlenir. Olay budur.

yasağa yasak getirmeyi düşünüyorlar, anaysa mahkemesinde şuan, sadece kahvehaneler için izin istiyorlar, bakalım neler olacak?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Valla o zaman kahvehanelerin adını da sigarahane yapsınlar

Günde 1,5 pakete yakın sigara içen biriyim. Nadiren bunlardan birine gittiğimde içerideki duman yüzünden kusacak gibi olurdum, konuşurken öğürme hissi gibi tuhaf birşeyler gelirdi bana.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bu danıştay iyice saçmaladı bence
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arabalı vapurdaki yasak kalksın diğerleri aynen devam etsin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    esaslı bir tiryaki ve yasaksevmez biri olarak şunu söyleyebilirim; bu yasaktan muzdarip değilim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    yahu geçen aylarda iş için bozüyük-eskişehir-kütahya-tavşanlı-ankara-samsun-çarşamba-giresun-trabzon-rize-artvin-doğubeyazıt şehirlerine gitmiştim. 1 tane sigara yasağı olan yere denk gelmedim yahu.
    Ki istanbulda öyle, taksime bi çıkın, sokakta müşteri çekmeye çalışan elemanlar "sigara içilir, gel abii" diyerek çağırıyolar.
    Ayrıca daha saçma olanıda sigara yasak olduğu halde nargile serbest olan mekanlar.
    Herneyse, yasak olan birtek arabalı vapuru gördüm:S gerisi serbest zaten, rahat olun

(Yada rüşvetle dönüyo işler, rüşveti verenin dükkanına karışılmıyo, bilmiyorum o kadarını)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu olayın en mantıklı hali; Her mekanda sigara içenlere özel ayrı alanlar tahsis edilmesidir. Böylece içende memnun kalır, içmeyende. Ne içenin kışın poposu donar, nede içmeyen zehirlenir. Olay budur.
    +1 içilebilen mekanlar ayrılmalı bence de...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 içilebilen mekanlar ayrılmalı bence de...
    Ya bi kere sigara içen insanlar leş gibi kokuyo, en iğrenç koku bile bu kadar rahatsız etmez. Bu insanlar bi şekilde bu acziyetlerinden kurtarılmalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Ben korkunç bir sigara içicisi olarak kapalı mekanlarda uygulanan yasağa çok saygı duydum, ne kadar sevmesem, beğenmesem de asla kurala karşı gelmedim. Şimdi, mahkeme kanalı ile bu yasak sınırlı koşullarda kaldırılmaya çalışılıyor Ben fikren karşısındayım. Eminim ki benim gibi tiryakiler dahi bu olguyu kabullenmişken, neden bu kaldırma çabaları anlayabilmiş değilimİngilterede iken, her yarım saatte bir kış soğuğuna inip cigara tüttürmek, ne kadar kızsam, sinkaf etsem de iyi bir şeydi. Sonuçta sigara içmek kişisel bir tercih gibi görünse de etrafımızdaki insanları çok rahatsız eden bir şey. O kadar etkilenmişim ki, açık alanda bile etrafımda çoluk çocuk varken sigara içemiyorum Uzaklaşıp, kimseye rahatsızlık veremeyeceğim bir yere gidiyorum. Sigara Yasağı (kapalı mekanlarda) devam etmeli ve esnetilmemeli Fikrim budur.
    Herkes senin gibi objektif düşünse keşke... Can-ı gönülden tebrik ediyorum. Allah razı olsun.

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Sigara içen insanları ayırmaya çalışmak tamamen insan ayrımıdır, soykırımdır, faşistliktir.
    Sigara içilmesi yasak olan yerde sigara içemiyorsak yasağa saygı duyuyoruz demektir. Fakat böyle tek taraflı dayatma olmamalı.
    Sigara içilen kısımlarda olmalı ve içmeyenleri rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmeli ve hatta hatta sigara içmeyenleri yanında sigarası çakmağı olmayanlarıda içeri almamalılar. Nasılki sigara içen biri olarak sigarasız ortamları tercih etmiyorsam. Sigara içmeyenlerde sigaralı ortamları tercih etmesinler. Tabi önce böyle yerlerin yapılması lasım
    Tabiki bunların hepsi ticarettir. Sigara içenlerin sayısı daha fazla olduğunu düşünürsek ve müşteri daima haklı ise sigara içenleride düşünmeleri lazım...
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigara içen insanları ayırmaya çalışmak tamamen insan ayrımıdır, soykırımdır, faşistliktir.
    Sigara içilmesi yasak olan yerde sigara içemiyorsak yasağa saygı duyuyoruz demektir. Fakat böyle tek taraflı dayatma olmamalı.
    Sigara içilen kısımlarda olmalı ve içmeyenleri rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmeli ve hatta hatta sigara içmeyenleri yanında sigarası çakmağı olmayanlarıda içeri almamalılar. Nasılki sigara içen biri olarak sigarasız ortamları tercih etmiyorsam. Sigara içmeyenlerde sigaralı ortamları tercih etmesinler. Tabi önce böyle yerlerin yapılması lasım
    Tabiki bunların hepsi ticarettir. Sigara içenlerin sayısı daha fazla olduğunu düşünürsek ve müşteri daima haklı ise sigara içenleride düşünmeleri lazım...
    Tam bi saçmalık... Milletin zararlı bir keyfi için devlet neden para harcayıp özel mekan yapsın? Sigara içen bir insanın nezle olma riski bile olmayana oranla %50 daha fazla. Sosyal güvencesi olan bu insanlar devletin sırtına bir yük zaten. İlaç paralarının en az %80ini devlet ödüyor, yani sigara içmeyenlerin cebinden çıkıyor... Hele bir kanser hastasının devlete yılda yaklaşık 100 milyar masrafı var. Bu paralar tüyü bitmemiş yetimin hakkı. Bir de ayrı mekan yapmak için para mı harcansın? Utanmadan böyle bişey istiyorsanız size daha ne söylenebilir ki?

Ondan bundan şikayet ediyorsunuz, yollar bozuk, okul az, hastane az diye ama şu ülkede günde 25 milyon paket sigara tüketiliyor. Günde 120 Trilyon çöpe atılıyor diyecem ama çöpe atılsa yine iyi. Bu parayla insanların canına ve yaşam kalitelerine kastediliyor. Hem içenin, hem de içmeyenlerin...

Yasaktaki amaç içmeyenelerin sağlığını korumak olduğu kadar içenleri bu illetten kurtarmak. Kafanızı kuma gömüp herşeyi işinize geldiği gibi görmeye çalışmayın.

Sigara içmek hem ayıp hem günahtır. Verdiğiniz rahatsızlık ve zararın haddi hesabı yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:31 ----------

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni başbakan yapmak lazım, ne güzel de çözüyorsun en zor meseleleri... Emin ol kimsenin aklına gelmemiştir

herkes yasağa alışmışken, böyle bişeyin gündeme gelmesi bence saçmalık.
    adanada yasak gayet iyi uygulanıyor,artık oturduğumuz bir kafede,nefes alabiliyoruz, içmediğimiz halde üstümüz başımız leş gibi kokmuor, sigara içen arkadaşlarımız varsada açık bi mekanda oturuyoruz, herkes halinden memnun.

dünkü bu haberde, televizyonda kahvehaneleri gösteriolar, 6o yaşında adamlar içerde içilsin, oyunu bırakıp dışarı çıkamıoruz dio! yuh ya sabahtan akşama kadar oturup kağıt, okey oynuorsunuz, bi zahmet iki dakka kalkın da sigaranızı da dışarda için, oyun başında otura otura öleceksiniz.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    ya belki beni topa tutacaksınız ama genede yazmadan edemeyeceğim şimdi ülkemizin heryerinde bildiğiniz üzere kahvehaneler mevcut bunu en ücra köyünden tutunda en kalabalık yerlere kadar heryerde böyle.Ben heryerde sigara serbest olsuncu bir tavır tutmuyorum sadece kıraathane dediğimiz yerler köylerde ilçelerde kasabalarda olan kahvehaneleri kastediyorum burda bence sigaranın yasaklanması tam bir saçmalık sebebine gelinirse oraya zaten sigara içmeyen adam gelmiyor ki o reklamlarda gördüğünüz dedelerimizden falan şimdiye kadar hiçbir kahvede görmedim..ha sigara içmeyen sigaradan rahatsız olan adam zaten oraya gitmiyor gidiyor açık alandaki çay bahçesine.yasak en çok kahveleri vurdu gelen giden kalmadı kırsal kesimin büyük çoğunluğu bildiğimiz gibi ya çiftçi yada hayvancılıkla uğraşan kişiler çiftçileri ele alalım misal bu insanlar yılda aşağı yukarı 4veya 5 ay çalışıyorlar ve geri kalan zamanlarının çoğunu bu kahvelerde geçiriyorlar bu insanlar çayının okeyinin yanında sigara içemedikten sonra o kahveye zaten uğramıyor ki..ha unutmadan belirteyim kahveci falan değilim

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Sigara içme yasağı eğer gittiğiniz mekanlarda uygulanmıyorsa elimizi taşın altına koyup şikayet dilekçesi yazmamız gerekmez mi arkadaşlar? Neden her şeyi zabıtadan polisten bekliyoruz ki? Bu elbette bizden önce onların işi ama şikayet dilekçesi verirseniz o rüşveti alan hıyar heriflerin de rüşvet almasını önlemiş oluruz; bir taşta iki kuş Siz dilekçe verdiniz mi söke söke alıyorlar
    Zaten devletin paraya ihtiyacı var baksanıza bütçe hesaplamalarında şu kadar ceza gelirimiz olacak diye hedef belirliyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya belki beni topa tutacaksınız ama genede yazmadan edemeyeceğim şimdi ülkemizin heryerinde bildiğiniz üzere kahvehaneler mevcut bunu en ücra köyünden tutunda en kalabalık yerlere kadar heryerde böyle.Ben heryerde sigara serbest olsuncu bir tavır tutmuyorum sadece kıraathane dediğimiz yerler köylerde ilçelerde kasabalarda olan kahvehaneleri kastediyorum burda bence sigaranın yasaklanması tam bir saçmalık sebebine gelinirse oraya zaten sigara içmeyen adam gelmiyor ki o reklamlarda gördüğünüz dedelerimizden falan şimdiye kadar hiçbir kahvede görmedim..ha sigara içmeyen sigaradan rahatsız olan adam zaten oraya gitmiyor gidiyor açık alandaki çay bahçesine.yasak en çok kahveleri vurdu gelen giden kalmadı kırsal kesimin büyük çoğunluğu bildiğimiz gibi ya çiftçi yada hayvancılıkla uğraşan kişiler çiftçileri ele alalım misal bu insanlar yılda aşağı yukarı 4veya 5 ay çalışıyorlar ve geri kalan zamanlarının çoğunu bu kahvelerde geçiriyorlar bu insanlar çayının okeyinin yanında sigara içemedikten sonra o kahveye zaten uğramıyor ki..ha unutmadan belirteyim kahveci falan değilim
    Dostum iyi hoş demişsin ama ben Elazığ'lıyım Ankara'da ikamet ediyorum. Memlekete gittiğimde kahveye gidip maç seyredemiyordum hadi beni boşver ama o ortamlar yeni nesile de kötü örnek oluyordu. İlçede tek sosyal mekan oralar olduğundan gençler oralara gidiyor istese de istemesede sigaraya alışıyorlardı. Geçen sene yasak başladığı gün göz gözü görmeyen kahvehanelerin havası tertemiz oldu sigara derdi çekmeden oturduk maç izledik tavla oynadık çay içtik. Ayrıca bu kadar çok kahvehaneye de gerek yok bence... Memleketin her yeri kahvelerde boş boş vakit geçiren boş insanlarla dolu belki canları sıkılır da bir baltaya sap olur o halinden memnun işsiz tayfası

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Arkadaşlar niye birbirinizi yiyorsunuz ...

Eminim sigara içilen bölüm hususunda bunu isteyen arkadaşların demek istediği kesinlikle hava geçirmeyen kendine özel havalandırması bulunan bölümlerdir.

Eskiden olduğu gibi bir odanın sağındaki masalara küllük koyup burası içilen bölüm diğer tarafta içilmez şeklinde saçma bir uygulama istemiyordur kimse...

Herkes sigara içip yavaş yavaş ölmek istemekte özgür...

Kimse sen niye kereviz yiyorsun diyormu ...

Ha bir yasak varsada denetim yapsınlar kullanılmasını engellesinler ki siz trafikte kaç kere (emri alıp her köşeye tüneyen polisler hariç ) görevi TRAFİK POLİSLİĞİ olan ekiplerin yoğun trafik olan bölgelerde özellikle kim ne yapıyor diye gelip denetim yaptıklarını gördünüz. Trafik bile denetlenmezken sigara yasağı ne kadar denetlenebilirki .. (Trafiği denetlemek çok daha kolay ve çok daha fazla ceza getirisi demektir. )
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ne güzel di şimdi tekrar sarbaşa içmeyin kardeşim şu meretii
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabalı vapurdaki yasak kalksın diğerleri aynen devam etsin
    Babaçi Kardeş, heeehhh

Kendi yazdığımla çelişeceğim ama vapurda cigara İçilmez mi yaaaaaa lüffen amaa
    Poturdak

Yıllarca tiryakisi olarak günde 1,5 - 2 paket içip, sonrasında kendi arzusu ile sıgarayı bırakan birisi olarak derimki; sigarayı keşke hiç içmemiş ve hiç başlamamış olsaymışım..

Sigara heryerde yasaklansın, hatta tütün ekimine kota getirilsin.. Tütün ekilen yerlere buğday ekimi yapılsın..

Sigara paketindeki vergi yükü %500 artırılsın. 1 Paket sigara asgari 15.- tl. olsun..

Sigara içenler bana kızacak ama biliyorumki, onlarda birgün sigarayı bıraktıklarında benimle aynı görüşte olacaklar..

Çünkü; sigara içerken bende aynı duygulardaydım...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)