Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

En sevdiğiniz köpek cinsleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim sevdiklerim Alman kurdu ve chow-chow(Çin aslanı)
    http://www.veterinerara.com/kopek/vi...in-aslani.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kendim Sivas Kangallıyım,köyümün köpeğini tek geçerimBu kanı sadece bende varolan birşey değil zaten dünyada tek geçiyor

Fakat şöyle birşey söz konusu bahçe içi,şehir içi,ufak arazi,kulübe köpeği,zincirle bağlı vs.vs. ortamlara köyümün köpeğini bu sebeplerden dolayı harcamak işime gelmez...Ona ucsuz bucaksız arazi lazım,toprakla bütün olması lazım.Fakat günümüzde aşırı sevgimi,egomu denir bilemicem ''apartmanın 5. katında ufacık balkonda dev bir kangal besliyolardı''...Tabiki şikayet ettim...

Onun için daha öncesindede 4 sene beslediğim ve kendisini yavruyken ''evlat''edindiğim

Alman Rottweiler cinsi diyorum

Yani,ya Kangal yada Rottweiler
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Bir köpek için kralın sarayıda , bedevinin çadırıda aynıdır..

Köpek sahibine aşıktır..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arjantin dog-setter bakılası hayvanlardır

Hiçbir hayvanı apartman dairesinde hapsetmek olmaz, bahçeli ev şart. Toprağa sürekli basması lazım.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Valla kendi köpeğim diye sölemiyorum ama ev içinde tek geçerim... Yerinde durmaz, inanılmaz zeki, çok asabi, tam bir av köpeği...

Jack Russell
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kendi köpeğim diye sölemiyorum ama ev içinde tek geçerim... Yerinde durmaz, inanılmaz zeki, çok asabi, tam bir av köpeği...

Jack Russell

Hakkatten yaa çok fena çevik hayvan bu Jack Russell,resmen ön ayaklarında yürüyo,hele koşarken ayakları sanki yere deymiyomuş gibi,mesela yüksek bir yere zıplarken inanılmaz kontrollü sıçrıyo,sanki hiç enerji harcamıyormuş gibi,okadar rahatki ''zıpladığı yer rahat 1 metre''

çok sevimli...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Tabiki hursky.
    Çünkü avını yerken onun için ağlayan tek köpek türü.
    Hatta bununla ilgili film bile var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkatten yaa çok fena çevik hayvan bu Jack Russell,resmen ön ayaklarında yürüyo,hele koşarken ayakları sanki yere deymiyomuş gibi,mesela yüksek bir yere zıplarken inanılmaz kontrollü sıçrıyo,sanki hiç enerji harcamıyormuş gibi,okadar rahatki ''zıpladığı yer rahat 1 metre''

çok sevimli...
    Bacaklar çok kısa olduğu için yer sürünüyo gibi gidiyo zaten. Zıplaması dediğin gibi ayrı bi olay

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir köpek için kralın sarayıda , bedevinin çadırıda aynıdır..

Köpek sahibine aşıktır..

Abi kusura bakma,ben bu düşünceya karşıyım,mesela sibirya kurdu dedikleri hayvanlarında bizim ülkemizde''sadece ve sadece%95 yemin ederek söylüyorum gösteriş için besliyolar...

Bu hayvanlar sibirya gibi soğuk ülkelerde (-40/-50 derecelerde) karın altında uyuyolar...

Şimdi kalkıpta bu bana aşık diyede hayvanın doğasına aykırı yerde beslemek bence yanlış diyorum...
    anaconda84 bunu beğendi.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Golden retriever.
    anaconda84 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Irkçi degilimdir.
    Ben motosikletle gezerken pesime takilip, isirmaya çalismayan kopek turlerini asiri severim.
    HTBAYDAR ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irkçi degilimdir.
    Ben motosikletle gezerken pesime takilip, isirmaya çalismayan kopek turlerini asiri severim.
    Böyle azman gibi bişey olsa bile mi üstad.
    Ne kadar masum bakıyor değil mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:49 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kusura bakma,ben bu düşünceya karşıyım,mesela sibirya kurdu dedikleri hayvanlarında bizim ülkemizde''sadece ve sadece%95 yemin ederek söylüyorum gösteriş için besliyolar...

Bu hayvanlar sibirya gibi soğuk ülkelerde (-40/-50 derecelerde) karın altında uyuyolar...

Şimdi kalkıpta bu bana aşık diyede hayvanın doğasına aykırı yerde beslemek bence yanlış diyorum...
    Katılıyorum!
    Bizim yakın bir aile dostumuz evlerinde sibirya kurdu besliyor.
    Hayvan yaz günleri inanılmaz derecede agresif oluyor sahibi bile bazen çekinerek seviyor.
    Sırf onun için bir odaya klima koydular ama nafile hayvan bir türlü sakinleşmiyor.

Motosikleti
    yamaha r1
    bu kuçi kuçi foto montaj sanırım

Alıntı celal r1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto montaj mı bilmem ama desdur diyerek açtım resmi.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın alman kurdu alıyorum arkadaşımdan doğurmuş rica ettim bitane ayırmış sağolsun ) en asil köpek cinsidir kurt

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende kangal hastasıyım....
    küçüken asil tatlı tombik bir şey...
    Büyüyünce oluyo insan kadar onla boğuşmak çok zevkli oluyor..
    Besleyenler bilir
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Staffordshire Bull Terrier...
    motordan sonraki tek hastalığımdır.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Alıntı celal r1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montaj değil. Steroid vererek şirirmişler hayvanı. Tam bir "insan" eğlencesi işte.

Köpek cinsi sorusuna gelince Alman çoban köpeği (alman kurdu) derim. Bir tanesine sahip olana kadar köpeklerin bu kadar zeki olabileceğini bilmezdim. Şimdi 8 yaşında ve beni hala şaşırttığı oluyor.

Onun dışından Border Collie'leri çok seviyorum ama geniş bahçen yoksa beslenmemesi gereken bir tür.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahçeli evimizdeyken bir Kangal(erkek), bir de Alman pointer(dişi) besliyorduk. Sonrasında taşınmak zorunda kaldığımızdan köpeklerimizi vermek zorunda kaldık; tabiki güvenebileceğimiz dostlarımıza.
    Yıllar sonra bu sefer de bize hediye olarak gelen bir Danua(erkek) sahibi olduk, ardından da sokakta ölmek üzere olan dişi bir yavruyu(dişi) evlat edindik.
    Yani hep çift köpeğimiz oldu desek yalan olmaz.
    Karakter olarak değerlendirmek gerekirse,
    Kangal özgürlüğüne çok düşkün, yumuşak huylu ve çocukları çok seven bir hayvan. Asla bağlanmaya gelemez, İstanbul iklimine de pek yatkın değildir.
    Alman pointer daha agresif, bekçilik içgüdüleri daha ön planda ve tam bir av köpeğidir. Ferma vermiş hali mükemmeldir.
    Danua, heybetli görüntüsüyle örtüşmeyen uysallıkta, yumuşak huylu ve narin bir hayvandır. Kolay hasta olur, soğuk havalarda üşür ve uzun kuyruğu kesilmezse sağa sola vurarak kendini yaralayabilir.
    Sokak köpeğimizse tam bir bekçi köpeğiydi, oldukça da sert bir hayvandı.
    Zaten genel olarak baktığınızda dişi köpek her zaman biraz daha serttir.
    Sonuç olarak köpek beslemek bence dünyanın en keyifli olaylarından biri. O sıcaklığı, sadakati, evladınız gibi gördüşünüz o hayvanın koşulsuz sevgisini hissetmek.
    Ama doğru orantıda da çok büyük bir sorumluluk. O hayvan, 10-15 yıllık ömründe bir bebek gibi sürekli size muhtaç. Bırakıp bir yere gidemezsiniz, gece eve geç gelmenize rağmen sabahın köründe uyanıp onu tuvalete çıkarmanız gerekir, aşılarını ihmal edemezsiniz, sokakta pislediği yerden pisliğini alıp çöpe atarsınız vb..
    Bu nedenle böyle bir işe girişmeden önce enine boyuna düşünmek ve iyi karar vermek gerek. Oyun değil, bir canlının hayatı söz konusu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)