Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şimdiye kadar aldığım en komik,absürd takas teklifi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Evet, böyle konu başlığı açacağımı hiç düşünmemiştim.Şimdiye kadar 3 tane motosiklet sattım.Malumunuz kutsal satış kaynağı sahibinden.com'a ilanlarımı koydum.Koymamla birlikte "seksi mouse", "masaj aleti/koltuğu", "hurda 1971 model ford", "hurda fiyat bis" ve son olarak da sıkı durun "pejo minibüsten bozma kokoreç tezgahı"..Gülmekte resmen öldüm, bir yandan da şaşa kaldım:26310683

Var mı başka takas teklifi olan!
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hasan kalesi gezisinde bulduğum, manevi değeri yüksek, adına türküler yakılmış çeket
    ilkokul yıllarımdan kalma pantolon (capri olarak kulanılacak)
    az çiğnenmiş yeşil çivril sakız

anlaştık mı ?

Ederi en fazla 4-5.000. 1.500'e döşenir içi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Paraya ihtiyacım olduğu için 95 model transalpımı 2003 yılında satmak için gazeteye ilan verdim.
    Vatandaşın birtanesi beni aradı.

Aramızda geçen konuşma :

*Aloooo... Bendede transalp var. Takas edelimmi?
    -Yok, ben satmayı düşünüyorum.
    *E tamam işte takas edelim benden aldığın motoru satarsın?
    -..........
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    süpermiş, ben bir de acil acil satmam lazım diye ilan verip de ilan metnin sonlarına doğru şununla bununla takas olur, veya askere gideceğini söyleyip de yine şununla bununla takas olur diyenlerin hastasıyım..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpermiş, ben bir de acil acil satmam lazım diye ilan verip de ilan metnin sonlarına doğru şununla bununla takas olur, veya askere gideceğini söyleyip de yine şununla bununla takas olur diyenlerin hastasıyım..

Hay çok yaşa ömer abi
    Söylemeye dilim varmıyor ama bir insan karşısındakini bu kadar aptal yerine koymaya nasıl cesaret ediyor?
    Hem askere gittiğin için motoru acil satma gerek.
    Hemde 2 model üstüyle takaslara açıksın ?
    E adama demezlermi üstadım askerde motormu kullanıcaksın diye? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Hah bende bu tiplerin akıl sağlıgından şüpheliyim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...olu-gibi/detay

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bana gelen en garip teklif akvaryumla takas idi. bildiğin akvaryum yahu, içinde balık yüzeninden

olabilir yahu. öyle bir ilan vermedim ama geçenlerde motorumu satıyodum az daha askere gidiceğim için. ama o parayla ybr125 veya cbf150 alıcaktım. sebebide benim motor zat, motor yatarsa o kadar zaman sonra çalışma ihtimali çok az (1 hafta bırakıyorum sonra uğraş dur) ama cbf, ybr bu kadar kıllık yapmaz. ha birde 15 ay askerlik yapacak adam için garip olabilir tabi, ben 5 ay yapıcağım için böyle düşünüyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Evet, böyle konu başlığı açacağımı hiç düşünmemiştim.Şimdiye kadar 3 tane motosiklet sattım.Malumunuz kutsal satış kaynağı sahibinden.com'a ilanlarımı koydum.Koymamla birlikte "seksi mouse", "masaj aleti/koltuğu", "hurda 1971 model ford", "hurda fiyat bis" ve son olarak da sıkı durun "pejo minibüsten bozma kokoreç tezgahı"..Gülmekte resmen öldüm, bir yandan da şaşa kaldım:26310683

Var mı başka takas teklifi olan!
    Hayata negatif bakanları niye psikolog yaparlar anlamış değilim

Bu araba durduğu yerde para kazanır.Muhtemelen hazır müşteri portföyü de vardır.
    senin bandit durduğu yerde para kazanır mı?
    hem adam sende kokoreççi tipi görmüş daha ne istiyorsun
    esnaf esnafı bakışından tanır.
    üstelik kokoreç satmak zorunda değilsin
    istersen hotdog satarsın,icecream satarsın,friedchicken satarsın.Yani araba olduktan sonra tercih bol.bu kısmı senin entellektüel ferasetine kalmış.
    bence aklın yolu birdir
    sen bu arabayı al,
    akşamları takılalım entel muhitlerde,ben ızgarada sen satışta.
    para kazanmasak bile ,hiç olmazsa karnımız doyar,
    bıktım laa diyetten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 ----------

bu fotoğraflardaki adamda kokoreççi tipi yok diyenin alnını karışlarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

İnsanın işyerinde böyle bir manzara olması da iyidir be

[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:30 ----------

Patron" bir buçuk" paket mi olacaktı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayata negatif bakanları niye psikolog yaparlar anlamış değilim

Bu araba durduğu yerde para kazanır.Muhtemelen hazır müşteri portföyü de vardır.
    senin bandit durduğu yerde para kazanır mı?
    hem adam sende kokoreççi tipi görmüş daha ne istiyorsun
    esnaf esnafı bakışından tanır.
    üstelik kokoreç satmak zorunda değilsin
    istersen hotdog satarsın,icecream satarsın,friedchicken satarsın.Yani araba olduktan sonra tercih bol.bu kısmı senin entellektüel ferasetine kalmış.
    bence aklın yolu birdir
    sen bu arabayı al,
    akşamları takılalım entel muhitlerde,ben ızgarada sen satışta.
    para kazanmasak bile ,hiç olmazsa karnımız doyar,
    bıktım laa diyetten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 ----------

bu fotoğraflardaki adamda kokoreççi tipi yok diyenin alnını karışlarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

İnsanın işyerinde böyle bir manzara olması da iyidir be

[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:30 ----------

Patron" bir buçuk" paket mi olacaktı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

savaş abi naptın ya. tamda şimdi motoru garaja koymuştum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Benimde sahibindende ybr me super sport teklifi geldi.
    HONDA

Motosikleti
    Yaş Tutmuyo alacam inş.
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay çok yaşa ömer abi
    Söylemeye dilim varmıyor ama bir insan karşısındakini bu kadar aptal yerine koymaya nasıl cesaret ediyor?
    Hem askere gittiğin için motoru acil satma gerek.
    Hemde 2 model üstüyle takaslara açıksın ?
    E adama demezlermi üstadım askerde motormu kullanıcaksın diye? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Hah bende bu tiplerin akıl sağlıgından şüpheliyim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...olu-gibi/detay

Sinan abi ilanı actım baktım :D koptum yaa resmen koptum :D evdekılerede okudum :D herkez 1 saat yere yattı :D :D adam çok güzel açıklamış :D

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı amorle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan abi ilanı actım baktım :D koptum yaa resmen koptum :D evdekılerede okudum :D herkez 1 saat yere yattı :D :D adam çok güzel açıklamış :D
    O gerizekalı belli ki ilanı şamata olsun diye vermiş
    Ama neden böyle birşeye gerek duymuş acaba?
    Ben ilan vericem diye göz göre göre 1,5 saatini hibe eden,
    üstüne birde küfür yeme ihtimali olan insanin akıl sağlıgından şüphe ederim abi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    O ilanlarda denmek istenilen; "bu motoru çok acil birilerine itelemem lazım yoksa elimde patlayacak" oluyor.

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Aslında teklif hiç fena değil hani Bunu alıp sezonda çekecen dupnisa önüne paraya para demezsin
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında teklif hiç fena değil hani Bunu alıp sezonda çekecen dupnisa önüne paraya para demezsin
    Doğru Vallahi,
    orada motorlardan bile park parası istiyorlar ,millet de kuzu kuzu ödüyor.
    "Ulan" dedik,
    "Allahın dağında park parası mı olur,
    Ayılar mı binecek üzerine?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:53 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş abi naptın ya. tamda şimdi motoru garaja koymuştum
    Ömer arabayı alınca gel.
    MT üyelerine halis manda ayranı ikram ederiz artık.

Sizce hangisi daha güzel?
    [/B]

Motosikleti
    İşin içine biraz ciddiyet katayım,savaş abi konuyla yeterince dalga geçmiş zaten.Teklifi veren kişiyi tabi ki üzmek gibi bir niyetim yok, olamaz da.Ancak böyle işlerle hiçbir ilgisi olmayan birinin,üstelik "takasa hayır"ı da işaretlemişse, böyle bir şeyin teklif edilmesi epey garip duruyor.Ya ben zengin, asi bir zengin çocuğuysam, ne bileyim toplumun kaymak tabakasından biriysem, nereden biliyorsun veya herhangi bir teklife evet kapalıysam, sadece satmak istiyorsam!..Neden böyle şeylere maruz kalayım ki? Aşikar ki internetin ve dilin kemiği yok!

Benim müdrikemi zorlayan başka bir konu da takaslarda rakamların değişmesidir.İnanın ki takas esnasında alıcı ve satıcının tavırlarını hiçbir değme iktisatçı açıklayamaz, meşhur klasik iktisatçı Keynes olsa kürsüyü bırakır giderdi takasçılara.

Savaş abi, meslekleri buralara taşımasak..senin veya benim mesleğimin bu konuyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Burada sadece ilan vermiş bir insanım.Bu hepimizin başına gelebilirdi neticede. Bu öğlen bir yere kaybolma, eski sanayide sana köfte ve kuru ısmarlayayım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İşin içine biraz ciddiyet katayım,savaş abi konuyla yeterince dalga geçmiş zaten.Teklifi veren kişiyi tabi ki üzmek gibi bir niyetim yok, olamaz da.Ancak böyle işlerle hiçbir ilgisi olmayan birinin,üstelik "takasa hayır"ı da işaretlemişse, böyle bir şeyin teklif edilmesi epey garip duruyor.Ya ben zengin, asi bir zengin çocuğuysam, ne bileyim toplumun kaymak tabakasından biriysem, nereden biliyorsun veya herhangi bir teklife evet kapalıysam, sadece satmak istiyorsam!..Neden böyle şeylere maruz kalayım ki? Aşikar ki internetin ve dilin kemiği yok!

Benim müdrikemi zorlayan başka bir konu da takaslarda rakamların değişmesidir.İnanın ki takas esnasında alıcı ve satıcının tavırlarını hiçbir değme iktisatçı açıklayamaz, meşhur klasik iktisatçı Keynes olsa kürsüyü bırakır giderdi takasçılara.

Savaş abi, meslekleri buralara taşımasak..senin veya benim mesleğimin bu konuyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Burada sadece ilan vermiş bir insanım.Bu hepimizin başına gelebilirdi neticede. Bu öğlen bir yere kaybolma, eski sanayide sana köfte ve kuru ısmarlayayım..
    Yok hacı ben kokoreç yemeye gideceğim
    Yahu Millet Banka genel müdürlüğünü bırakıp şarapçılık yapıyor.Namusuyla kazanan için mesleğin önemi yoktur.
    Sen bir makara mevzuu açmışsın ,ben de makara yaptım.
    Kale boştu.Santraforun suçu ne?.

ciddiyete gelince;herkes için farklı bir ölçüsü vardır.Herkes internet alimi değil.
    senin gibi üç kere motor satmış da değildir ki tecrübesi olsun.
    Sen teklif verdiğin her motoru aldın mı?
    Ya da verdiğin teklifler o motor sahiplerini rencide etmedi mi sanıyorsun?.
    ticarette sabır gerekir ve malın değerini ancak parayı bastıran alıcı belirler.
    takas a gelince bu bir yöntemdir.takas fiyatının farklı olması da bazen haklıdır.çünkü insanlar takasın gerçek değerlerle değil,şişirme değerlerle yapıldığını zannediyor.
    Gerçek değeri 10 Tl olan malına karşılık olarak biri 8 Tl lık mal teklif ederse sen de" senin malın 10 etmez" demek yerine "takasta 12 isterim" dersin.biraz saflık,biraz kurnazlık,biraz nezaket var bu olayda.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155

Benim bildiğim kadarıyla bir malın takasda fiyatının yükselme sebebi, takas edilecek malın beklenmedik bir arıza çıkartması halinde ortalama masrafını karşılayacak kadar üzerine bindirilen fiyat farkı.

Fakat birde şöyle bir saçmalık var.

Genelde bunu malı kıymetli olan kişiler yapıyor.
    Fakat benim kafamın basmadığı bir nokta var. Benim 3 liralık malıma karşılık karşı tarafın 5 liralık malıyla takasa giriyorum. Buraya kadar herşey normal.
    Fakat karşı tarafın 5 liralık malı takas esnasında 5,5 liraya çıkıyor, ama benim 3 liralık malım aynı değerde kalıyor. Bunun mantıklı açıklamasını bilen varsa belirtsin lütfen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarıyla bir malın takasda fiyatının yükselme sebebi, takas edilecek malın beklenmedik bir arıza çıkartması halinde ortalama masrafını karşılayacak kadar üzerine bindirilen fiyat farkı.

Fakat birde şöyle bir saçmalık var.

Genelde bunu malı kıymetli olan kişiler yapıyor.
    Fakat benim kafamın basmadığı bir nokta var. Benim 3 liralık malıma karşılık karşı tarafın 5 liralık malıyla takasa giriyorum. Buraya kadar herşey normal.
    Fakat karşı tarafın 5 liralık malı takas esnasında 5,5 liraya çıkıyor, ama benim 3 liralık malım aynı değerde kalıyor. Bunun mantıklı açıklamasını bilen varsa belirtsin lütfen
    e sen de takas fiyatım 3,5 dersin olur biter.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e sen de takas fiyatım 3,5 dersin olur biter.

Bir defa başıma öyle bi durum geldi.
    Adam fiyat yükseltince bende yükselttim kabul etmedi, ben malımı garantilemek için fiyat yükseltiyorum dedi pişkin pişkin. Bende dedim alemin uyanığı senmisin be adam!
    Lafı toparliyim ; takasa girmedim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)