Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üniversite'yi bırakma kararım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Merhabalar.. Ben Meslek Lisesi elektronik (güvenlik sistemler üzerine) çıkışlıyım ve okulun vermiş olduğu 'teknisyen' belgem var. Isparta Süleyman Demirel Üni. de meslek yüksekokulundayım.. Ondan önceleri yazları müzisyenlik yaparak ve gitar dersleri vererek para biriktiriyordum. Artık elektronikten az çok anladığımı düşünüyorum ve daha ilerisinin de bana hitap etmeyeceğini..

Şimdi önerinize ihtiyacım var. Zaten teknisyen konumundayım, sizce tekniker olmak için 1 sene daha bu zulme katlanmalı mıyım? Benim hayalim okulu bırakıp hayatıma müzikle devam etmek, bir yandan da açıköğretim.. Siz ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkür ederim.
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yahu alt tarafı 1 seneden daha bahsediyorsun. Zaman ne gösterecek belli değil, ileride kafanı duvara vurmana neden olabilecek bir hareket yapma, tamamla olayı, sonra ne yapmak istiyorsan ona devam et bence.

1. ilerde tekrar fkrini değiştirip, müzisyenlikte aradığını bulamazsan yada sıkılırsan,tekrar kendi mesleğine,kendi uzmanlık alanına dönmek istersen diye 1 sene daha katlanabilirsin aslında.

2. eğer uzmanlık alanını sevmyorsan ve bidaha asla dönmem eminim diorsan,ozaman en sevdğin şeyi yap ve 1 sene daha kaybetme..

seçim senin

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    okulunu gittiği yere kadar götürmeni tavsiye ederim
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    türkiye şartlarında uygun olan mühendislik v.s, benim bildiğim, ölenlerler öğretmenlik v.s ama ben üni. gitmiyorum sen en iyisi kendi kalbini dinle yazamadan edemedim... benimde önerim üni.... bırakmaman tabi ki...
    ...

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum 4 senelik okulu ben 6 senede çok muhterem hocalarımız sayesinde anca bitirebildim sırf o diplomayı alabilmek için nasıl sinir harblerine katlandığımı anlatamam diploma öle böle bi yerlede lazım olur 1 sene bişey değil okulu ne yap yap bitir sonra açık öğretimden ister yeni bölüm oku ister 4 e uzat unutma bunun birde askerlik kısmı var 15 ay askerlik yapmak var 5 ay askerlik yapmak var okulu bitir dişini 1 sene daha sık uzatabiliyorsan 4 yıllığa uzatamıyorsan açıkdan 4 yıllık bir üniversiteyi kesinlikle ama kesinlikle bitir
    çakma japon değil orjinal çinli

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Diplomanın sana istihdam sağlamayacağını anladıysan hemen bırak. Ne kadar erken bırakırsan o kadar karlısın!

Ben Türkçe öğretmeniyim. Bu sene KPSS'ye 4. girişim olacak. Ve her sene daha zorlaşıyor. Tek kelimeyle yerlerde sürünüyorum. Her açıdan bu böyle. Bu sene de kazanamazsam olacakları hayal bile edemiyorum. Ülkeden kaçabilirim.

Lise bittiğinde üniversiteye girmek yerine bir alanda çalışmaya başlasaydım şimdi o alanda 7 senelik tecrübem vardı. Bir eğitimci olarak bunları yazmak biliyorum biraz garip ama bu ülkede gerçekler böyle...

eklenti :
    Bu arada biraz tatsız gelecek sana ama şunu da belirtmem lazım. Müzikle hayatını kazanman çok zor. Bir zamanlar Haluk Levent'in karadeniz konserlerinde arkasında çalan ve bütün hayatı müzik olan bir arkadaşım şimdilerde mesaisiz tatilsiz üç kuruşa bir dershanede çalışıyor!

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı secretplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 4 senelik okulu ben 6 senede çok muhterem hocalarımız sayesinde anca bitirebildim sırf o diplomayı alabilmek için nasıl sinir harblerine katlandığımı anlatamam diploma öle böle bi yerlede lazım olur 1 sene bişey değil okulu ne yap yap bitir sonra açık öğretimden ister yeni bölüm oku ister 4 e uzat unutma bunun birde askerlik kısmı var 15 ay askerlik yapmak var 5 ay askerlik yapmak var okulu bitir dişini 1 sene daha sık uzatabiliyorsan 4 yıllığa uzatamıyorsan açıkdan 4 yıllık bir üniversiteyi kesinlikle ama kesinlikle bitir
    Sadece askerlik için bile 4 sene okunur

Şaka bir yana üniversite okuma imkanı varsa okunmalı. Bölüm sana çok gıcık gelebilir ama emin ol, o bilgileri öğrenmen defterine zarar kalemi olarak yazılmaz.

Yoksa sevdiğin işi yapmak seniş mutlu kılar, başarılı(ya da zengin) olmak ise çalışmanın yanında nasip işi.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    istemedikleri okullarda okuyan, istemedikleri işleri yapan herkesi memur müdür bankacı vs yani "normal" olması telkin edilen bir yerdeyiz maalesef.ukdeler memleketindeyiz. pilot olmak isteyen dişçi oluyor, gazeteci olmak isteyen baytar...
    keşke baştan girmeseydin ne meslek lisesine ne de uniye.
    madem başlamışsın sabrın varsa bir senede bitirebileceksen bitir altın bilezik olsun.belki de sevdiğin alanla branşını birleştirecek birşeyler yaparsın.

geçer akçe olan bir yeteneğin var ne güzel sonra da yoluna bakarsın.

lakin bir senede bitecek gibi değilse 3 sene filan daha uzayacaksa bitince de hiçbirşey öğrenemeyeceğini düşünüyorsan hiç durma yarın bırak.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için..

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diplomanın sana istihdam sağlamayacağını anladıysan hemen bırak. Ne kadar erken bırakırsan o kadar karlısın!

Ben Türkçe öğretmeniyim. Bu sene KPSS'ye 4. girişim olacak. Ve her sene daha zorlaşıyor. Tek kelimeyle yerlerde sürünüyorum. Her açıdan bu böyle. Bu sene de kazanamazsam olacakları hayal bile edemiyorum. Ülkeden kaçabilirim.

Lise bittiğinde üniversiteye girmek yerine bir alanda çalışmaya başlasaydım şimdi o alanda 7 senelik tecrübem vardı. Bir eğitimci olarak bunları yazmak biliyorum biraz garip ama bu ülkede gerçekler böyle...

eklenti :
    Bu arada biraz tatsız gelecek sana ama şunu da belirtmem lazım. Müzikle hayatını kazanman çok zor. Bir zamanlar Haluk Levent'in karadeniz konserlerinde arkasında çalan ve bütün hayatı müzik olan bir arkadaşım şimdilerde mesaisiz tatilsiz üç kuruşa bir dershanede çalışıyor!
    Teşekkür ederim ilginiz için.Geçen gün bir yazıda okumuştum teknisyen ve tekniker maaş fiyatı farklarını ve 80 TL yazıyordu.. Yani ben dönem başına 300 lirayı geçik harç yatırıyorum, masraflar da cabası.. Fakat sonuç 80 TL fazla maaş.. Çalışma koşulları elbet farklıdır ama ben zaten bu saatten sonra elektronikle ilgili bir iş yapacağımı düşünmüyorum. Müzikle hayatımı kazanmam çok zor kesinlikle katılıyorum, bu konuda amacım bir şekilde sertifikalı müzisyen olmak zaten, GSF veya Devlet Konservatuarı hiç önemli değil.. Askerlik'te de Orduevi'nde görev yapma şansım olacak eğer o belgeyi alabilirsem..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:27 ----------

crxforever aynen dediğiniz gibi malesef ki.. Ben Meslek Lisesi'ne ilerde bir mesleğim olsun diye girdim. Ailem sağolsun, 8 yaşında piyano eğitimiyle başladım ve o zamandan beri hayalim hep müzikti.. Hani müzikle hayat kazanmak zordur, o yüzden de ek bir iş yapabilirim düşüncesiyle girdim ve bitirdim lisemi.. Ama artık ağır gelmeye başladı psikolojik olarak. Belki diyebilirsiniz 'ulan zibidiye bak daha 18 yaşında git bitir okulunu ne yaparsan yap'.. Ama inanın öyle değil..

Motosikleti
    Yaş Tutmuyo alacam inş.
    Abi ben 15 yaşındayım bende meslek lisesine gidiyorum ben universite okumayı aklıma bıle getırmedım ama sen madem kazanmısın 1 senen kalmış bence 1 sene daha oku hiç olmassa diploman olur hem diyorsun arasındakı maaş farkı 80 tl ama oburu terler bısıler tasır okadar maaş alır sen eğer okursan oturduğun yerden 80 tl fazla maaş alırsın. hem müzikle belki biyerlere gelemeye bilirsin bu işin bir garantisi yok. ama günümüzde elektrik şart her ne olursa olsun mutlaka illaki biryerde iş bulursun bu benim şahsi fikrim ben sadece yardımcı olmak istedim..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eklenti :
    hocam aynı durumda olmamızdandır heralde yazdıklarınızın hepsine harfiyen katılıyorum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı amorle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben 15 yaşındayım bende meslek lisesine gidiyorum ben universite okumayı aklıma bıle getırmedım ama sen madem kazanmısın 1 senen kalmış bence 1 sene daha oku hiç olmassa diploman olur hem diyorsun arasındakı maaş farkı 80 tl ama oburu terler bısıler tasır okadar maaş alır sen eğer okursan oturduğun yerden 80 tl fazla maaş alırsın. hem müzikle belki biyerlere gelemeye bilirsin bu işin bir garantisi yok. ama günümüzde elektrik şart her ne olursa olsun mutlaka illaki biryerde iş bulursun bu benim şahsi fikrim ben sadece yardımcı olmak istedim..
    Teşekkür ederim Okulum pek de 1 senede bitecek gibi görünmüyor aslına bakarsan.. Yani 3. seneye sarkacak illaki ve bizde bütünleme olayı da yok yaz okulu var.. Yazın 1-1.5 ayını da burada geçirirsem kafayı yemiş bir elektronik teknisyeni olarak toplumda yerimi alacağım

Motosikleti
    Yaş Tutmuyo alacam inş.
    karar senin abi bende annemle babama universite okumucam diyorum artık alıştılar benı zar zor meslek lisesine gonderdıler uniye gonderemıceklerını bılıolar

Mesleğin gerçekten geçerli kıymetini bilmelisin,motosiklet üzerine de çalışabilirsin, 1 sene için okul kesinlikle bırakılmaz. Müziği profesyonel düşünmen de yeteneğine ve ileriyi görmene bağlı.

Motosikleti
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Ben Meslek Lisesi elektronik (güvenlik sistemler üzerine) çıkışlıyım ve okulun vermiş olduğu 'teknisyen' belgem var. Isparta Süleyman Demirel Üni. de meslek yüksekokulundayım.. Ondan önceleri yazları müzisyenlik yaparak ve gitar dersleri vererek para biriktiriyordum. Artık elektronikten az çok anladığımı düşünüyorum ve daha ilerisinin de bana hitap etmeyeceğini..

Şimdi önerinize ihtiyacım var. Zaten teknisyen konumundayım, sizce tekniker olmak için 1 sene daha bu zulme katlanmalı mıyım? Benim hayalim okulu bırakıp hayatıma müzikle devam etmek, bir yandan da açıköğretim.. Siz ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkür ederim.
    istemediğin bölümde okumak nasıl bir zulümdür bilirim. trabzon ktü de orman mühendisliği okuyodum, zaten istemeye istemeye gitmiştim ama dayanamadım daha hazırlıktayken bıraktım okulu. sonra fen bilgisi öğretmenliği okudum, tam istediğim bir meslek değildi ama yinede severek yapabilirim (yaptırmıyo yukarıda birileri neyse)
    öğretmenliği seçmemdeki sebeplerden biride aynı senin gibi müzikle ilgilenmem. bas gitar çalıyorum (çaqlıyodum aslında) ve ileride müziğe zaman ayırabileceğim bir iş istiyodum bu oldu. Aslında ilk istediğim müzikle geçimimi sağlamaktı ama türkiye burası, çok zor, helede popçu değilsen dahada zor. Üniversitedeyken grubumla tam para kazanmaya, ismimizi duyurmaya başlamıştıkki kpss illeti girdi araya, bıraktım herşeyi:D

Biraz uzun oldu, kısa hayat hikayem oldu ama özetle şu
    Şurda 1 sene kalmış bitir gitsin, elinde diploma olsun, dursun köşede zararı olmaz. Maaş olarak farkı olmamasına bakma. Tuzla tersanelerinde gemileri temizleyen adamları görmüştüm 2004 senesinde, ayda 3000tl kazanıyolardı taa o zaman. şimdiki öğretmen maaşı ek ders vsvs ile 2000tl maksimum. peki hangisi tercih edilir? öğretmenlik tabiki. sende al diplomanı kesin biryerde işe yarar.
    Müzik olayındanda vazgeçme (ben vazgeçtim, halada pişmanım, o kadar çabam, uğraşım boşa gitti resmen) Çok yetenekliysen konservatuara gir, sonrası gelir zaten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    elektroniğin müzik alanında sana bir katkısı olabilir belki. sevecek bir neden bulursan daha rahat bitirebilirsiniz.
    yaz okulu olması aslında daha iyi okul uzamaz aynı senede biter.

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Kesinlikle okulu bitirmelisin bence zaten sevdiğin işi yazları yaptığını söylüyorsun,bence fikirlerin önümüzdeki yıllarda değişebilir değişmese bile ünv. diplomasının kimseye zararı olmaz.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istemediğin bölümde okumak nasıl bir zulümdür bilirim. trabzon ktü de orman mühendisliği okuyodum, zaten istemeye istemeye gitmiştim ama dayanamadım daha hazırlıktayken bıraktım okulu. sonra fen bilgisi öğretmenliği okudum, tam istediğim bir meslek değildi ama yinede severek yapabilirim (yaptırmıyo yukarıda birileri neyse)
    öğretmenliği seçmemdeki sebeplerden biride aynı senin gibi müzikle ilgilenmem. bas gitar çalıyorum (çaqlıyodum aslında) ve ileride müziğe zaman ayırabileceğim bir iş istiyodum bu oldu. Aslında ilk istediğim müzikle geçimimi sağlamaktı ama türkiye burası, çok zor, helede popçu değilsen dahada zor. Üniversitedeyken grubumla tam para kazanmaya, ismimizi duyurmaya başlamıştıkki kpss illeti girdi araya, bıraktım herşeyi:D

Biraz uzun oldu, kısa hayat hikayem oldu ama özetle şu
    Şurda 1 sene kalmış bitir gitsin, elinde diploma olsun, dursun köşede zararı olmaz. Maaş olarak farkı olmamasına bakma. Tuzla tersanelerinde gemileri temizleyen adamları görmüştüm 2004 senesinde, ayda 3000tl kazanıyolardı taa o zaman. şimdiki öğretmen maaşı ek ders vsvs ile 2000tl maksimum. peki hangisi tercih edilir? öğretmenlik tabiki. sende al diplomanı kesin biryerde işe yarar.
    Müzik olayındanda vazgeçme (ben vazgeçtim, halada pişmanım, o kadar çabam, uğraşım boşa gitti resmen) Çok yetenekliysen konservatuara gir, sonrası gelir zaten.
    Teşekkür ederim. Müziği istemeden bırakmanıza gerçekten üzüldüm.. Bunun verebileceği duyguyu ve o kadar emeğin boşa gitmiş olmasını anlayabiliyorum.. Tersane dediniz aklıma geldi; bir aralar 'gemi adamı' sertifikası nasıl alınır ne yapılır araştırmıştım bayağı ve hala da ilgimi çeker.. Ben Üniversite'ye gerçekten ufkumu açacağını düşünerek geldim aslında.. Tabiki bana çok katkısı oldu, elektronik dışında. Tabii ki yine de kendime kâr olduğunu düşünüyorum. Ama meslek derslerinde dahi uygulama derslerimiz yok. Sadece kağıt üzerinde işliyoruz, kağıt üzerinden not alıyoruz. Şuna yemin ederim lisede çok daha fazla şey öğrendim ve bu üniversite artık birşey katmıyor bana. Dolayısıyla sadece diploma için okuyorum şu anda, bu da bana fazlasıyla gereksiz görünmeye başladı..

Motosikleti
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Müziği istemeden bırakmanıza gerçekten üzüldüm.. Bunun verebileceği duyguyu ve o kadar emeğin boşa gitmiş olmasını anlayabiliyorum.. Tersane dediniz aklıma geldi; bir aralar 'gemi adamı' sertifikası nasıl alınır ne yapılır araştırmıştım bayağı ve hala da ilgimi çeker.. Ben Üniversite'ye gerçekten ufkumu açacağını düşünerek geldim aslında.. Tabiki bana çok katkısı oldu, elektronik dışında. Tabii ki yine de kendime kâr olduğunu düşünüyorum. Ama meslek derslerinde dahi uygulama derslerimiz yok. Sadece kağıt üzerinde işliyoruz, kağıt üzerinden not alıyoruz. Şuna yemin ederim lisede çok daha fazla şey öğrendim ve bu üniversite artık birşey katmıyor bana. Dolayısıyla sadece diploma için okuyorum şu anda, bu da bana fazlasıyla gereksiz görünmeye başladı..
    bütün bölümler öyle. bizde her türlü imkanı olan fakültemizde derslerimizi gördük, bilgisayarlı, laboratuarlı, projeksiyonlu okullarda staj yaptık ama gerçek hayat öyle değil. yeri geldimi doğuda türkçe bilmeyen çocuklarla bile karşı karşıya olucaz.
    üniversite böyle işte. tek amacı o kağıdı alman, bide öğrenci hayatı yaşıyosun güzel oluyor gerisi yalan.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)