Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Üniversite'yi bırakma kararım..

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Ben Meslek Lisesi elektronik (güvenlik sistemler üzerine) çıkışlıyım ve okulun vermiş olduğu 'teknisyen' belgem var. Isparta Süleyman Demirel Üni. de meslek yüksekokulundayım.. Ondan önceleri yazları müzisyenlik yaparak ve gitar dersleri vererek para biriktiriyordum. Artık elektronikten az çok anladığımı düşünüyorum ve daha ilerisinin de bana hitap etmeyeceğini..

Şimdi önerinize ihtiyacım var. Zaten teknisyen konumundayım, sizce tekniker olmak için 1 sene daha bu zulme katlanmalı mıyım? Benim hayalim okulu bırakıp hayatıma müzikle devam etmek, bir yandan da açıköğretim.. Siz ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkür ederim.
    hocam bende müzikle uğraşıyodum çok düşündük napalım edelim diye ama grubtan ayrılıp bosna herseğe geldim okumak için bir kaç profesynl arkadsm var albüm davulları kaydediyor bir çok ünlü insanla çalmış adam herşeyini sattı bizle birlikte studyoda sabahlıyodu..... artık gerisini sen düşün..malesef bu günün şartlarında müzikle bir bireyin geçinmesi zor ki hele bide aile geçindiriceğini düşün. ben bosna hersekte uluslarası ilişkiler okuyorum (davulcu) gitaristlerden biri siyaset bilimi diğer ekonomi (mezun oluyolar bu sene) bass gitarist pisikolojiden mezun vokal endistri müh. klavye işletme.... sonuç bu... bir sene dediğin nedir ki göz açıp kapatıncaya kadar geçiyor neticede üniversite müziğe engel değil müziği okurkende icra edebilirsin memurluk değil ki bu ama bir iş sahibi olursan ilerde müziği daha iyi icra edersin ekonomik durumun ve müziğe bakış açın nedir bilmiyorum mazur gör fakat iyi bi maaşın olmadan gidip kendine bi parkır fly yada fender amerikan strat yada esp alexi (hangi tarzı istiyosan) alamassın neticede 2000 doların üstünde bunlar... amfilere hiç değinmiyorum... sermayesiz hiç birşeyin olmuycağı gibi müzik de olmuyor... öğrenciyim bırak istediğim davulu almayı twin pedalı bile alamadım............ çok doluyum bu konuda yazıp daha fazla kimsenin kafasını şişirmiyim... ama sana okulunu bırakma sonra çok pişman olursun diyorum.... vayyy be adam ne çalıyo dediğin Türkiyede sayısız albüme imza atmış insanların şarkılarının sololarını kaydeden veya davullarını kaydeden insanların saati 40 tl ye ders verdiğini görünce insanın içi sızlıyor!!!!!!! geçim derdi yüzünden olması içini sızlatan şey.... iyi düşün anı değil geleceğini iyi düşün....müzik diplomaya gereksinim duymaz ama malesef ekipmanlar duyuyor.... para para para...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende müzikle uğraşıyodum çok düşündük napalım edelim diye ama grubtan ayrılıp bosna herseğe geldim okumak için bir kaç profesynl arkadsm var albüm davulları kaydediyor bir çok ünlü insanla çalmış adam herşeyini sattı bizle birlikte studyoda sabahlıyodu..... artık gerisini sen düşün..malesef bu günün şartlarında müzikle bir bireyin geçinmesi zor ki hele bide aile geçindiriceğini düşün. ben bosna hersekte uluslarası ilişkiler okuyorum (davulcu) gitaristlerden biri siyaset bilimi diğer ekonomi (mezun oluyolar bu sene) bass gitarist pisikolojiden mezun vokal endistri müh. klavye işletme.... sonuç bu... bir sene dediğin nedir ki göz açıp kapatıncaya kadar geçiyor neticede üniversite müziğe engel değil müziği okurkende icra edebilirsin memurluk değil ki bu ama bir iş sahibi olursan ilerde müziği daha iyi icra edersin ekonomik durumun ve müziğe bakış açın nedir bilmiyorum mazur gör fakat iyi bi maaşın olmadan gidip kendine bi parkır fly yada fender amerikan strat yada esp alexi (hangi tarzı istiyosan) alamassın neticede 2000 doların üstünde bunlar... amfilere hiç değinmiyorum... sermayesiz hiç birşeyin olmuycağı gibi müzik de olmuyor... öğrenciyim bırak istediğim davulu almayı twin pedalı bile alamadım............ çok doluyum bu konuda yazıp daha fazla kimsenin kafasını şişirmiyim... ama sana okulunu bırakma sonra çok pişman olursun diyorum.... vayyy be adam ne çalıyo dediğin Türkiyede sayısız albüme imza atmış insanların şarkılarının sololarını kaydeden veya davullarını kaydeden insanların saati 40 tl ye ders verdiğini görünce insanın içi sızlıyor!!!!!!! geçim derdi yüzünden olması içini sızlatan şey.... iyi düşün anı değil geleceğini iyi düşün....müzik diplomaya gereksinim duymaz ama malesef ekipmanlar duyuyor.... para para para...
    Teşekkür ederim öncelikle.. Dediklerinizde tamamen haklısınız.. Benim MMA'dan çıkan 2 arkadaşım var ve durumdan pek mutlu olduklarını söyleyemem.. Verilen dersler sitesinde yazıyor zaten; ilgi duyan azimli bir insan 1 senede rahatlıkla o bilgileri edinip harmanlayabilir.. 1 dönemlik eğitim ve sadece bir sertifika için 10.000 TL bayılmak hiçte akıl kârı değil bence.. Lisedeki staj ve 1 yaz çalışmıştım 2. el mexico stratocaster ve boss gt8 için. Yazın rahat kafayla kesin kararımı vereceğim, aileme de danışarak tabii ki.. Bu aralar finaller vs. derken iyice canımdan bezdim diyebilirim. Neler yapabildiğimi gördükten sonra kararımı vereceğim, sizin tavsiyelerinizi de dinleyerek tabii ki..
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Motosikleti
    Teşekkür ederim öncelikle.. Dediklerinizde tamamen haklısınız.. Benim MMA'dan çıkan 2 arkadaşım var ve durumdan pek mutlu olduklarını söyleyemem.. Verilen dersler sitesinde yazıyor zaten; ilgi duyan azimli bir insan 1 senede rahatlıkla o bilgileri edinip harmanlayabilir.. 1 dönemlik eğitim ve sadece bir sertifika için 10.000 TL bayılmak hiçte akıl kârı değil bence.. Lisedeki staj ve 1 yaz çalışmıştım 2. el mexico stratocaster ve boss gt8 için. Yazın rahat kafayla kesin kararımı vereceğim, aileme de danışarak tabii ki.. Bu aralar finaller vs. derken iyice canımdan bezdim diyebilirim. Neler yapabildiğimi gördükten sonra kararımı vereceğim, sizin tavsiyelerinizi de dinleyerek tabii ki..
    valla neticede sende müziğin içindesin sıkıntılarını biliyosun berklee de 35 bin dolar yıllık he mezun olunca çıkarrtığın albüm yok satıyo o ayrı ama mezun olabilirsen neticede bu birazda ilgilendiğin müzik türüylede alakalı ben metal dinliyorum ağırlıklı ama prograssive/metal daha çok dinlerim ki grubumuzda öyleydi prograssive çalıyoduk ülkemizde en az dinlenen hatta eğer türksen hiç dinlenmeyen bir müzik tarzı malesef.... bknz: dreamtone comma.... örneği çok bi çok arkadaşım demo çıkartıp silinip gittiler... gecelerini gündüzlerine katıp uykusuz geceler geçirdiler sırf kayıtlar daha uygun olsun gece yapalım diye para toparladılar mixi mastrngi kaydı vs.... sonuç hüsran.... sende bu kervana dahil olma parasız hiç birşey yapılmıyor müzikde dahil önce diplomanı al eline paranı kazanmaya başla sonra müziğide icra edersin bu devirde diploma şart... affınıza sığınarak "diplomalı hıyarcı" olmak gerekiyor....

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    valla neticede sende müziğin içindesin sıkıntılarını biliyosun berklee de 35 bin dolar yıllık he mezun olunca çıkarrtığın albüm yok satıyo o ayrı ama mezun olabilirsen neticede bu birazda ilgilendiğin müzik türüylede alakalı ben metal dinliyorum ağırlıklı ama prograssive/metal daha çok dinlerim ki grubumuzda öyleydi prograssive çalıyoduk ülkemizde en az dinlenen hatta eğer türksen hiç dinlenmeyen bir müzik tarzı malesef.... bknz: dreamtone comma.... örneği çok bi çok arkadaşım demo çıkartıp silinip gittiler... gecelerini gündüzlerine katıp uykusuz geceler geçirdiler sırf kayıtlar daha uygun olsun gece yapalım diye para toparladılar mixi mastrngi kaydı vs.... sonuç hüsran.... sende bu kervana dahil olma parasız hiç birşey yapılmıyor müzikde dahil önce diplomanı al eline paranı kazanmaya başla sonra müziğide icra edersin bu devirde diploma şart... affınıza sığınarak "diplomalı hıyarcı" olmak gerekiyor....
    Aynen dediğiniz gibi malesef ki.. Berklee veya G.I.T'nin yıllık fiyatlarına adamı pilot yapıyorlar Amerika'da En üzüldüğüm nokta ise emeklerin resmen boşa gitmesi; belki müzik konusunda veya diğer mesleklerden çok yetenekli insanlar var ama tanınmıyorlar, tanınamıyorlar. Çevre ve şansa bakıyor bu işler güzel ülkemizde.. Aradan sıyrılanlar zaten göz önündeler, diğer kesim ise evde oturup -muhtemelen- iş ilanlarına bakıyorlar.. Yazık gerçekten.

Motosikleti
    Aynen dediğiniz gibi malesef ki.. Berklee veya G.I.T'nin yıllık fiyatlarına adamı pilot yapıyorlar Amerika'da En üzüldüğüm nokta ise emeklerin resmen boşa gitmesi; belki müzik konusunda veya diğer mesleklerden çok yetenekli insanlar var ama tanınmıyorlar, tanınamıyorlar. Çevre ve şansa bakıyor bu işler güzel ülkemizde.. Aradan sıyrılanlar zaten göz önündeler, diğer kesim ise evde oturup -muhtemelen- iş ilanlarına bakıyorlar.. Yazık gerçekten.
    eee işte böyle eğer rock metel müzikle ilgileniyosan müziğin senin için önemini anlarım kısmende olsa.. bu işi para için yapmıyosun demektir.. bu arada çok para lafı kullandım rahatsız oldum ama gerçek bu abi müziği para için yapmıyoruz sevdiğimiz için gittik bi tarz seçtik oda Türkiyede hiç dinlenmiyen bi tarz ee onu parasız nasıl yapıcaz iki ucu *oklu deynek anlıycağın... sen sağlıklı bi şekilde durum değerlendirmeni yap kararını ver yolunu çiz ama fikir alışverişlerimizi unutma saygılar sevgiler... belki bir gün bi sahnede karşılaşırırz

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    eee işte böyle eğer rock metel müzikle ilgileniyosan müziğin senin için önemini anlarım kısmende olsa.. bu işi para için yapmıyosun demektir.. bu arada çok para lafı kullandım rahatsız oldum ama gerçek bu abi müziği para için yapmıyoruz sevdiğimiz için gittik bi tarz seçtik oda Türkiyede hiç dinlenmiyen bi tarz ee onu parasız nasıl yapıcaz iki ucu *oklu deynek anlıycağın... sen sağlıklı bi şekilde durum değerlendirmeni yap kararını ver yolunu çiz ama fikir alışverişlerimizi unutma saygılar sevgiler... belki bir gün bi sahnede karşılaşırırz
    Alternatif yabancı ve blues la ilgileniyorum, belki biraz eskilerden hard rock (AC/DC,Led Zeppelin..) Gerçekten para için yapılan birşey değil, sadece yapınca para ediyor o kadar.. Daha düşünmeye ihtiyacım var sanırım şu finaller bitsin de..

Edit: Bu arada sahnede görüşmek üzere

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Okulu bıraksanda mutlaka açık öğretim tarzı bişi oku 4 yıllık. askerde ve ilerde belki altın bileziğin olup müzikten kazanamadığın zamanlar burdan geçimini sağlarsın. Belli olmaz sigorta niyetine oku bişiler. Ne yazıkki ülkemizde herkes istediği mesleği yapamıyor.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    En güzel iş,sevdiğin iştir.Eğerki okulunu bitirip alakasız bir iş yapıcaksan,hiç zaman kaybetme,direk sevdiğin işe eğil.

Sözüm meclisten dışarı...
    Bazı angutları görüyorum,onca sene okul okumuş,ailesine külfet,sıra işgali,kendi geleceğini heba etmesi vs.vs. bunları çekmiş maksat okul okumak değil zaten.Bu tipler,hani köpek balıklarının üzerine yapışan asalaklar varya tıpkı onlar gibi,ne kendine bir faydası var ne çevresine nede vatanına...

Halbuki madem okul okumıcaksın,sevdiğin bir işe yönelsen onca sene içinde okulda kaybettiğin vakitle işinin erbabı bir kişi olsan,fenamı olur...

Şimdi arkadaşım.bence okulunu kesinlikle bitir,sadece 1sene diyorsun...1 sene deme,12 ayde,52 hafta de,4 mevsim de...Çokçabuk gelip geçer emin ol,onca sene okumuşluğuna acı,hem müzik için geç kalmış değilsin,ama ilerleyen senelerde okulun için çooooookca geç kalmış olabilirisin...

Tek tavsiyem ''keşke dememek için çalış''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Asla ve asla okulunu son bir senende birakma. Önünde silip atacağın bir senenin bütün ömrunce önünde yıkılmaz bir dağ gibi kalmasını istemiyor isen bu hatayı yapma. Benim senin yaşında kızım var. Ve şu an üçüncü üniversitesini okuyor.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Okumak isteyen okuyamaz,
    Okuyan adamda okumaz.
    Bitir okulunu kardeşim. 20 yıllık emeğini 1 yıl için heba etme.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lise mezunu işsizler ordusuna hoşgeldin kardeş .
    olayın türkiye gerçeği ile onla bunla alakası yok .

Yanlış yönlendirme yanlış tahsil ve heba olan bir Hayat çok üzgünüm .

Sana kesinlikle oku demiyorum belli ki bu işi okudğun branşı sevmiyorsun ve çocuk değilsin. O okuldan mezun olman hiçbir işine yaramaz.
    Makina mühendisliğini 3.sınıfta terk edip tekrardan işletme okuyup üstüne MBA ( işletme yüksek lisansı ) yapıp büyük bir şirkette çalışan arkadaşım var benim .

müzik Besten var mı ? yusuf hayaloğlu gibi şiir yazıp ahmet kaya gibi
    beste yapabiliyor musun ?
    Gitarı veya pianoyu virtüöz gibi çalabiliyor musun ?
    Sesin güzel mi ?

vs vs vs

Motosikleti
    Yaş Tutmuyo alacam inş.
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumak isteyen okuyamaz,
    Okuyan adamda okumaz.
    Bitir okulunu kardeşim. 20 yıllık emeğini 1 yıl için heba etme.
    güzel yazmışın abi. ama bende okumak ıstemıyom :D

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Anladığım kadarıyla şu an zaten teknisyensin diplomalı olarak ve ileridede bu mesleği yapmak istemiyorsun.Salla gitsin bence istediğini yap,aynı zamandada açık öğretime devam edip üni. diploması al.Teniker olsanne fayda bu memlekette bir halta yaramıyor
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Önce mesleği ele almak lazım kalan zamanlarda da müzisyenlikten tatlı paralar kazanılabilir.
    Bende müzisyenlik yapıyorum ve okuyorum, aynı düşünceleri yaşadığım oluyor ama meslek sahibi, diploma sahibi olmak ayrı bir olay sık biraz kendini :D
    Benim 2 senem var, senin 1 sene daha çabuk geçer.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sakın üniversiteyi bırakmak gibi bir saçmalık yapma
    okurken bir taraftan da müzisyenlik yaparsın, okumak vaktinin tamamını almaz ya

Bir deyim vardır!. '' yüzmüş yüzmüş kuyruğa gelmiş'' diye.

Sen kuyruğa gelmişsin birader, sık dişini ve yoluna devam et..

Yani '' okulunu bitir . ''
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

40 yaşındayım üni bitirmeye çalışıyorum kısmetse bu ayın sonunda inşaallah bitecek. Karar senin.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Okulunu bitir.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Herkese teşekkür ediyorum cevaplarından dolayı.. Gerçekten de o kadar sıkıntıya ve emeğe yazık olacağını düşünerek okulumu bitirmeye karar verdim. Doğru bir karar verdim veya vermedim bunu ilerde anlayacağım.. Bir kaybım olmayacağını düşünüyorum. Herkese tekrar teşekkür ederim, iyiki varsınız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)