Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dövme Konusunda Yardım Edermisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bende bir ara dövmeye çok meraklanmıştım. O dönemde iki sezon Fethiye'de Resepsiyonda çalışmıştım. İngiliz bir teyze geldi havuza bir indi sanırsın dövmüşler heryeri morarmış gibi beliki gencliğinde yaptırmış sonra kilo almış birde üzerine sarkınca camur gibi olmuş o zaman vazgectim

Bir kaç senin tarzını dışında ama seversin belki sen beliki kola istiyorsun

Alttaki linktede farklı alternatifler var.

Link

İş hayatımda genelde takım giydiğim için ben dövmelerimin kolda boyundan cıkmış şekilde gözükmesini istemezdim. Tercih meselesi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    s.a bnde dvme var ama sıkılan biriysen ilerde pşman olcagın şeleride yptırmaa bende 1sene düşündüm araştırdım ailemin baş harflerni yaptrdm ve pşman degilim onlar benimle sonsuza kadar gelcekler.....tribal ve mekanik dvmeleri tavsiye etmiyorum bide cok ortada görünen biyeri yaptrma dewamlı görürsen skılırsn...

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dövme banyo yaptıkça kalitesini yitirmez.

Dövme yıllar içerisinde solmaz. (20 sene sonrasından bahsetmiyorum)

Bunun olmasının 3 nedeni vardır.

1. Kötü işçilik (Uygun iğne boyu ve kalınlığı kullanılmaması)
    2. Kötü Malzeme
    3. Yapım sonrası dövmeyi kötü koruma

Bu mevsim dövme yaptırmak için en kötü mevsimdir. Dövme yapılan bölge epidermis katmanında yara oluşturur. Vucud bu yarayı kapatmak için çalışır. Eğer bu mevsimde dövme yaptırırsanız ve dövmeniz güneş ışığını görecek bir bölgede ise. Vucud o yarayı savunmak için daha kalın bir deri tabakası oluşturur. Böylece epidermis de bulunan boya daha kalın bir deri tabakası altında kalır ve soluklaşır. İllaki bu mevsimde dövme yaptıracaksanız; kesinlikle güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız kısa süreli çıkın ve en az 60 Koruma faktörlü Tıbbi güneş korumaları sürerek çıkın. Nivea ırt zırt gibi kozmetik olanlarla değil.

Dövme seçme konusuna gelince. Aklıma esti dövme yaptırmak istiyorum dememelisin. 34 yaşındayım. 18 yaşından beri dövme yaptırmak istiyordum. İlk dövmemi 5 sene önce yaptırdım. Bunun sebebi şu. Ömrün boyunca bedeninde taşıyacağın bir aksesuar seçmenin zorluğu. Bu senin için birşey ifade etmeli, taşımaktan gurur duymalısın. Gurur duymasan bile senin için ciddi anlamı olmalı. Bu hem zihnen hem bedenen kendinle barışık olmanın yolu. Yaptıracağın dövmeyi çok ama çok iyi seçmekten geçer. Bu kolye, saat , ayakkabı gibi bir aksesuar değildir çünkü. Sıkıldığın zaman çıkarıp atamazsın. Sildiririm ne olacak diye düşünüyorsan, kazın ayağı da öyle değil.
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim.
    Hala araştırma içerisindeyim..
    Tabiki sıkılmıyıcağım bişey olması gerekiyor..Bu yüzden ilgi alanlarımı yansıtan şeylere bakıyorum..
    Mekaniğe ve motosiklete karşı ilgim olmasından dolayı 3. resimdeki modeli düşünmüyo değilim..

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir ara dövmeye çok meraklanmıştım. O dönemde iki sezon Fethiye'de Resepsiyonda çalışmıştım. İngiliz bir teyze geldi havuza bir indi sanırsın dövmüşler heryeri morarmış gibi beliki gencliğinde yaptırmış sonra kilo almış birde üzerine sarkınca camur gibi olmuş o zaman vazgectim

Bir kaç senin tarzını dışında ama seversin belki sen beliki kola istiyorsun

Alttaki linktede farklı alternatifler var.

Link

İş hayatımda genelde takım giydiğim için ben dövmelerimin kolda boyundan cıkmış şekilde gözükmesini istemezdim. Tercih meselesi.
    Öncelikle teşekkür ederim..
    Şuan omuzuma istiyorum..Fakat bir daha yaptirmayı düşünürsem belim olurdu herhalde
    Bu arada şuan turizmle uğraşiyorum..Takım elbise konusunda o yüzden rahatım

Alıntı reak41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a bnde dvme var ama sıkılan biriysen ilerde pşman olcagın şeleride yptırmaa bende 1sene düşündüm araştırdım ailemin baş harflerni yaptrdm ve pşman degilim onlar benimle sonsuza kadar gelcekler.....tribal ve mekanik dvmeleri tavsiye etmiyorum bide cok ortada görünen biyeri yaptrma dewamlı görürsen skılırsn...
    Omuzumda olucağından yarım kollu t.shirt giydiğimde 1 cm kadar gözükücek şekilde yaptırıcam..

Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bu işler bu şekilde olmaz... anket yapsaydık bari.

eğer dövme yaptıracaksan profesyonel birinden hem bilgi almalısın hemde kendi iç sesini dinlemelisin... bu yorumuda uzun yıllar kıbrıs'ta TATTOO CORNER işletmiş ve dövme yapmış biri olarak yazıyorum. istanbulda olsaydın her şekilde yardımcı olurdum,ama bu şekilde tercih yapman doğru değil. enazından benim için,bunun yarınıda var... görüyorum ki epeyce kararsız kalmış durumdasın,belli birşeye bağlı kalma derim... özel tasarım yaptır,kendini ifade eden yada içine sinen ama sadece sende olan bir şey yani...

sana şimdiden kolay gelsin...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu işler bu şekilde olmaz... anket yapsaydık bari.

eğer dövme yaptıracaksan profesyonel birinden hem bilgi almalısın hemde kendi iç sesini dinlemelisin... bu yorumuda uzun yıllar kıbrıs'ta TATTOO CORNER işletmiş ve dövme yapmış biri olarak yazıyorum. istanbulda olsaydın her şekilde yardımcı olurdum,ama bu şekilde tercih yapman doğru değil. enazından benim için,bunun yarınıda var... görüyorum ki epeyce kararsız kalmış durumdasın,belli birşeye bağlı kalma derim... özel tasarım yaptır,kendini ifade eden yada içine sinen ama sadece sende olan bir şey yani...

sana şimdiden kolay gelsin...
    Kararsın olduğum doğru şuan yaptırıcağım kişi tanıdığım ve bi kaç kişiye yaptığı dövmeleri qördüğüm biri o açıdan sorunum yok gibi..
    Yaptırcağım şeyde kararsızlığım şu yönde sıkılır mıyım
    Paylaştığım modellerdeki mekanik olanı ise tıpkısının aynısını değilde o şekilde belki motosiklet motoru veya daha farklı bi çizim şeklinde yapılıcak.Karar verdim dersem eğer

Tabiki hala karar verme aşamasında olduğumu düşünerek alternatifleride göz önünde bulunduruyorum..
    Fakat bi cisim yaptırsam örnek koi balığı veya akrep vb şeyler eminim ki sıkılıcam..
    Tribal desen çok anlamsız geliyo..
    Ama böyle mekanik aksamlı bişe biraz motosiklet biraz mekaniğe olan ilgim bu yüzden onda ısrarcı gibi gözüktüm..

Umarım aklımdakileri anlata bilmişimdir..

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim..

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Konuya biraz renk gelsin

Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde şöyle bir şey var dövmeyi yaptırdıktan sonra kilo alırsan yada vucüt çalışıyosan özellikle kolunu daha büyütmeyi düşünüyosan yaptırma derim çünkü dövmenin yapıldığı yer genişledikce dövme soluyo ve şekli bozuluyomuş bizim spor salonunda yaşlı bi abininki öyle olmuştu teşke spora bşladıktan sonra yaptırsaydım dövmeyi diyodu

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde şöyle bir şey var dövmeyi yaptırdıktan sonra kilo alırsan yada vucüt çalışıyosan özellikle kolunu daha büyütmeyi düşünüyosan yaptırma derim çünkü dövmenin yapıldığı yer genişledikce dövme soluyo ve şekli bozuluyomuş bizim spor salonunda yaşlı bi abininki öyle olmuştu teşke spora bşladıktan sonra yaptırsaydım dövmeyi diyodu
    Bunu bilmiyorum

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.diagontattoo.com

sonat,çok yakın dostumdur... sen yinede bu siteyi bir incele istersen....

MuFFler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    anladığım kadarıyla omuzdan dirseğe dış tarafa birşey istiyorsun, o bölgelere "maori" iyi gidiyor yeni zelanda yerlilerinin dövmeleri, ben de takmıştım kafayı bir ara internetteki bütün şekillere bakmışımdır. yine kolu kapatan japon dövmeleri var ama çiçekli oluyo hepsi ordan kaybediyo o fotograftakilere tahminim caddedeki dövmeci mesela 2bucuk-3bucuk arası çekecektir.(pansumanı jeli vs içinde). iyi çizim yapan bir arkadaşın varsa şekli ona çizdir derim. beğenmediğin yerleri kağıt üzerinde değiştirme şansın olur, hem de nasıl bişey olacağını belirlersin.

3. resim benimde hoşuma gitti yazın bi tattosunu yaptırırım.
    çabuksıkılan biri olduğum için kalıcıya gerek yok
    insanın kendini tanıması güzel bişey:D
    zenon sennde 1. resim süpermiş

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    kabalaık olmasın ama bunlar abdest geçiriyormu :D
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.diagontattoo.com

sonat,çok yakın dostumdur... sen yinede bu siteyi bir incele istersen....

İnceliyorum abi teşekkür ederim.

Alıntı MuFFler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla omuzdan dirseğe dış tarafa birşey istiyorsun, o bölgelere "maori" iyi gidiyor yeni zelanda yerlilerinin dövmeleri, ben de takmıştım kafayı bir ara internetteki bütün şekillere bakmışımdır. yine kolu kapatan japon dövmeleri var ama çiçekli oluyo hepsi ordan kaybediyo o fotograftakilere tahminim caddedeki dövmeci mesela 2bucuk-3bucuk arası çekecektir.(pansumanı jeli vs içinde). iyi çizim yapan bir arkadaşın varsa şekli ona çizdir derim. beğenmediğin yerleri kağıt üzerinde değiştirme şansın olur, hem de nasıl bişey olacağını belirlersin.
    Resimlerdekinin birebir aynısı değil ne çok büyük ne çok küçü olcak şekilde olcak..
    Modeldede değişik olucak sadece fikir açısından..Mekanik aksam olabilir motor olabilir..
    Tanıdığım birisi yapıcağından ve büyüklüğüde bu kadar olmıyıcağından çok fazla tutmuyıcak..
    Alıntı cihan_kavsak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. resim benimde hoşuma gitti yazın bi tattosunu yaptırırım.
    çabuksıkılan biri olduğum için kalıcıya gerek yok
    insanın kendini tanıması güzel bişey:D

Ben karar verme aşamasından sıkılıyorum..Sağlıklı karar verdikten sonra sıkılıcağımı sanmıyorum..
    zenon sennde 1. resim süpermiş
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabalaık olmasın ama bunlar abdest geçiriyormu :D
    Geçiriyo diyende var geçirmiyo diyende..
    Sen neye inanmak istiyosan öyle yani

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim

Motosikleti
    Dream Rider
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmiyorum
    Kol çapını 20-30cm genişletme düşüncen yoksa korkma böyle şeyden

İzleyeceğin en iyi yol, gidip dövme sanatçısıyla beraber karar vermek olacaktır. Coşkun Şakre İzmir için bir nimettir bana göre. Ona yaptırırsan çok çok isabetli bir karar vermiş olacağını düşünüyorum. Eğer İstanbul' da Yaptıracaksan benim önereceğim tek isim var, o da Hakan Kara. Bir kaç yıl TT Custom Choppers dövme ve airbrush sanatçısı olarak çalıştı. Artık kendi işini kurdu. Aşağıdaki linkte işlerini görebilirsin.
    http://www.facebook.com/profile.php?...76594&v=photos

İkinci bir nokta da, pek kimsenin aklına gelmez; eğer çabuk sıkılan biriysen çok görmeyeceğin bir yerine yaptır ki her baktığında görüp sıkılmayasın.

Sonuç olarak kesinlikle karar verdiğin dövme sanatçısıyla beraber uzun uzun konuş. Çünkü ömür boyu seninle olacak.

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    işin dini bölümü bir yana kıllı vücuda dövme hiç ama hiç yakışmıyor çok absürd arabesk kaçıyor bari yaptıracaksan kıllarını da aldır en azından ben öyle yaptırırdım .. bizlerde çok sivilce var hiç hoş durmuyor ...
    ...

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Bendede tribal var bıcagı andıran bir şekil fakat içinde ailemin baş harfleri gizli reak41 in dedigi gibide sıkılan biriysen dövmeni özenle seç cünkü sıkıldıkca başka birşey yaptırmak yada ondan kurtulmak isteyeceksin
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bence iyi düşün ondan sonra karar ver bızım akrabada omzunda hançere sarılmış cobra yılanı gibi bişey var yaptırmış gençken adam şimdi utanıyo ama bazende karizma durmuyo değil düşün taşın ona göre yaptır bence
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin dini bölümü bir yana kıllı vücuda dövme hiç ama hiç yakışmıyor çok absürd arabesk kaçıyor bari yaptıracaksan kıllarını da aldır en azından ben öyle yaptırırdım .. bizlerde çok sivilce var hiç hoş durmuyor ...
    nası kurtulacaz bu kıllardan yaw sırf zarar başka bişey değil

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yaw bu meretlerin maliyeti ne kadar.
    bir ara niyetlendim ama fiyatlar biraz gözümü korkutmuştu.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler