Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Paylaşım Programları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mc_Fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    :D

böyle saçma bişey hiç duymadım paylaşım programı ile oyun indirmek yasal değilmiş

ya sizin bir siteyi yönetecek kadar bilginiz olduğunu zannetmiyorum şimdiye kadar 10 dan fazla server yönettim nokia nın lisanslı oyunlarını direkt olarak yayınlamaktan başka hiçbir konuda uyarı almadım bu oyunlarında kaldırılmasını talep eden bizzat nokia türkiye idi :D

şimdi gelmiş birde paylaşım programı ile oyun indirmek yasal değil diyorsunuz.güldürmeyin beni eğer paylaşım programı yasal olmasaydı hangi server bunların sitelerini sağlar hangi site bu programları download ettirebilirdi. :D tabii sadece vbulletin veya portal sistemlerini kullanmasını bilen bunların kodları hakkında bilgi sahibi bile olmayan insanların bazı şeyleri düşünmesi zor.

Şimdide bazıları çıkar paylaşım programları oyun indirmek için değil der :D

o zaman mp3 indirmekte yasal değil resimlerinde telif hakları var onlarıda indiremezsin kliplerde aynı şekilde :D resmen şaka gibi birede yasal değil diğip konuyu kilitliyorlar :D

Oyunu veya herhangi bir şeyi yüklemekte kimi şuçlayacaksınız.milyonlarca kullanıcı istediğini paylaşır buna şirketler bişey diğemiyor sitenin admini erkeklik yapıyor yürübe :D

Motor kullanmak marifet değildir.Önemli olan hissetmektir...
    [B]16 GU 250[/B]
    [COLOR="Red"]A rh (-)[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    dediğin gibi mp3 indirmek de yasadışı. istersen biraz araştırma yap, kitlesel şekilde mp32leri paylaşıma sunanlara karşı abd'de dava üstüne dava açılıyor. senin benim onun gibi kişilere bulaşmamalrının nedeni bizler küçük lokmalarız. 1-2 şarkı indiririz biter, adamlar binlercesini paylaşıma sunuyor. ha onları temziledikten sonra ne olacak? sıra bize gelecek. onlar dururken bizlerle uğraşmaları saçmalık zaten.
    kaldı ki dosya paylaşım programlarına o dosyaları hangi site yüklüyor demişsin. dosya paylaşım programlarının server'ı yoktur. herkes ayrı bir server'dır. o programla ilgili siteden de sadece programı indirebilirsin ki yasaldır. ama onunla telif haklarıyla korunmuş şeyleri indirme hakkın yoktur. kanunlar (federal kanunlar dahil) böyle der.
    May the Force be with McLaren Mercedes

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşım sen nasıl oluyor da bunun yasal olduğunu iddia ediyorsun ben onu anlamıyorum. Paylaşım programlarından Napster Kapatılmadımı, Kazaa yı kapatmak için ellerinden geleni yapmıyorlar mı? Sen ordan indirdiğin oyunlara para mı veriyosun? Oyun sahipleri hakları olan parayı kazanıyorlar mı??

Bizi illa yasalarla cezalarla sıkıştırmaları mı gerekiyor bir şeyin yapmamamız için. Ahlaki olarak yanlış olan bu olay sürekli korsana hayır kampanyalarıyla duyuruluyor. Sitemizde bu tarz olaylara izin verilmeyecektir...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım açıkcası dediklerine bi anlam veremedim,bişey biliyor gibi gözükmeye çalışmışsın ama bence hiç birşey bilmiyorsun.Bi kere söylediğin şeyler de biraz daha mantıklı düşünmeye çalış nasıl paylaşım programı veya farklı bir yolla oyun,müzik vb. şeyleri indirmenin yasal olduğunu savunmaya çalışıyorsun anlamış değilim.Sence o oyun,müzik v.b. şeyleri sadece hayır duası almak için mi yapıyorlar?Şuan ki yasal kısıtlamaların yeterli olmaması sence onların telif hakkının olmadığı anlamına mı geliyor?Bilmiyorum kardeşim ne demek istediğini anlamış değilim,ve yazında ki tarzından da hiç hoşlanmadım kimse durduk yere senin başlığını kitlemez yasa dışı olduğunu bile bile insanlara karşı tavır almanın mantığını da anlamış değilim...

Motosikleti
    speederbike
    server yönetmek kanunları öğretmiyormuş, bunu da öğrendik. cümlemize hayırlı olsun.

Mc_Fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrik ederim birşey bilmediğinizi gösterdiniz :D

server yönetiyorum dedim paylaşım programı serverı değil web server. yani sitelerin bilgilerinin barındığı apache iis v.b. programlar ile yayımlanmasını sağlan makinalar bir yığın warez sitesi cep telefon sitesi barındırdım sitelerinde Overnet Edonkey Torrent v.b. şeylerin linklerini vermeleri şimdiye kadar bana hiçbir sorun getirmedi getirmezde çünkü programı yazanlar benim serverımda değil , sadece link vermişler çaktın.

benim burada link vermem bu siteyi suçlu yapmaz.Amerikadaki dava ediyormuş eğer dediğin gibi bişey olsa ülkede insan kalmaz hepsi mahkemede olurdu ki ben öyle bişeye rastlamadım öyle bişey olsaydı zamanında kanadadayken bir yığın okul serverına torrent dosyaları attım program paylaştım. beni alıp kodese atarlardı.

buradan çıkarmanız gereken şudur Paylaşım Programları kullanılamaz olsaydı www.download.com a girdiğiniz de ki sitenin mirrorlarının yarısı amerikadır. Bitcomet , Kazaa v.b. programları önce buralardan silerlerdi.

Korsana hayırmış iddaa ediyorum asla böyle bişey olmaz olamayacakta orjinalleri korsan cd fiyatlarına gelmedikçe bu olay bitmez.

Demek istediğim boşuna şekil yapmayın yok izin verdirtmem yasal değil v.s. diğe paylaşım programları allahına kadar kullanılır napster kapanır yenileri çıkar onlar 1 kapadılar 5 tane ünlü program birden çık 5 inide kapasınlar 25 tane yeni çıkar.

www.torrentz.com
    www.torrent.to
    www.torrentspy.com

bunlar sadece aklıma gelenler ama gördüğünüz üzere halen açıklar :D

Sitelerde link vermek asla hiçbir kanuna aykırı değildir dosyayı sen barındırmadıktan sonra. ;)
    Motor kullanmak marifet değildir.Önemli olan hissetmektir...
    [B]16 GU 250[/B]
    [COLOR="Red"]A rh (-)[/COLOR]

Motosikleti
    speederbike
    bir, elmalarla armutları ayırmayı öğren.
    iki, biz paylaşım programlarından telif haklarıyla korunmuş eserleri paylaşmak yasak diyoruz, sen hala paylaşılıyor diyorsun. doğrudur. yasak var, ama ne kadar efektif uygulanıyor, tartışılır. sen hem yasak değil diyorsun, hem de biri kapatılır, diğeri açılır diyorsun. bizi destekliyorsun yani.
    üç, ne server yönettiğini biliyoruz. paylaşım programı serverı diye birşey yok zaten.
    dört, diyelim ki sitelerde link vermek yasalara aykırı olmasın. ama bu sitenin kuralları böyle dosyalara link verilemez diyor. bu site de amme sitesi olmadığına göre üye olarak kuralları kabul etmiş oluyorsun. yanılıyor muyum?

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    arkadaşlar çok boş bir konu bu yasak yasak değil
    ona bakılırsa korsan kaset cd satmak da suç ama her köşe başında bir korsancı var bişey olmaz olmaz göz yumulur sonunda birisinin başında patlar
    bugün için ne kadar ünlü kaset kitap vs varsa paylaşılıyor hiçde bişey olmuyor ama olmayacağı anlamına gelmiyor
    korsan işletim sistemi kullanımı konusunda windows bile bişey yapamıyor
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    speederbike
    sorun karşı önlemlerin yetersizliği değil, yasak olup olmadığı. 5x sen derin yuvana dön bakayım.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Mc Fly,

kimsin nesin bilmiyorum, ne derdin var onu da anlamadım, anlamak ta istemiyorum zaten.

Yalnız üslubun bizim burada alıştığımız gibi değil. Seni biraz efendi olmaya davet ediyorum. Bir yere geldiğin zaman, oranın adabına da uymak zorundasın.

Tahmin ediyorum ki, ipe sapa gelmez yeni bir yazı daha yazarsın sen, bu benim dediklerime de...

Ancak ben ve arkadaşlarım sana, senin bu üslubunla bu sitede cevap verecek değiliz. Ya aklını başına al, biz de seni aramıza katalım, yada bir daha bu şekilde buraları pisletme !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Birisinin işledİğimiz suç yüzünden bize Ceza Veremiyor Olması Yaptiğimiz Şeyi Meşru Kılmaz. Yaptığımız şeyin Ahlaki Olarak Doğruluğu Önemlidir. Tekrar Söylüyorum Sitemizde Bu Tarz Olaylara İzin Verilmeycektir...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    honda cbf 500
    benim anlamadığım geçen gün bir arkadaş burda bir şarkı aradığını söyledi herkes birlik oldu şarkı aradı ertesi gün biri başka bir şarkı aradı anında kitlendi başlık korsan müzik falan filan diye

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    xxxxx ilk aranan parça bir jenerik müziğiydi, gidip satın alabileceğin birşey değil bildiğim kadarıyla . Diğer kitlenen başlıkta ise müzik marketlerde bulunan bir parça aranıyordu. Bu konularda elimizden geldiği kadar hassas davranıyoruz inan bana.

Motosikleti
    honda cbf 500
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    xxxxx ilk aranan parça bir jenerik müziğiydi, gidip satın alabileceğin birşey değil bildiğim kadarıyla . Diğer kitlenen başlıkta ise müzik marketlerde bulunan bir parça aranıyordu. Bu konularda elimizden geldiği kadar hassas davranıyoruz inan bana.
    danger0 yanlış anlama lafım sana değil
    hangi müziğin telif haklarıyla korunup hangisini korunmadığını tek tek bilmemize imkan yok
    ama burdaki herkes hayatları boyunca sani hiç bilgisayarlarına mp3 indirip dinlememişler gibi davranıyor ben ona kızıyorum

Motosikleti
    speederbike
    ben yasak dedim, uyup uymadığım konusunda birşey demedim 5x. ama arkadaş yasak olmadığını iddia etmiş, tartışma asıl orada.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Konunun özü budur... İşte kilitlenen konu... Anlamak bilmiyorlar...
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=7455
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    honda cbf 500
    ya water sen niye benimle atışma moduna giriyosun sen şöyle çekil bi kenarı
    SuperDude aferin güzel yazmışsın.sen bilgisyarında müzik dinlenmiyorsun o zaman

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar sitemize üye olan herkes FORUM KURALLARINI kabul eder.

FORUM KURALLARI
    10. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlasmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. T.C. veya uluslararası yasalara aykırı eylemleri haber veya duyuru olarak yazmak, eylem tür ve türevlerini öğreti olarak anlatmak, terör olaylarında kullanılabilecek bomba veya benzeri maddelerin yapım ve temini hakkında bilgi vermek, suçluların hırsızlık veya benzeri yasadışı olaylarda kullandıkları ve herkes tarafından bilinmeyen yöntemleri ve/veya aletleri kullanma ve temini hakkında bilgi vermek.

Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! (PM dahil)

************** Site Yöneticisi: danger0 **************

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler