Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yaşadığın ortam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet kullanırken tüm otomobillere,minibüslere, jiplere, otobüslere ,kamyonlara,tırlara,uçaklara,helikopterlere en çok ta bisikletlilere ve yayalara acıyorum, 400.000'lik jipe binenleri zavallıcıklar olarak görüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar parası olan jeepede biner helikopterlede gezer..mesela sizin babanız çok zengin yinede bisikletle tofaş şahinlemi gezersiniz? kimse mütavazi olurum demesin para harcamak içindir bazı arkadaslar güzel arabalarla gezenleri dışlıyormus gibi yorumlar yapıyolar..adamların parası var takılıyorlar abi görmemezlikten gel niye takıyorsun kafana herkez kendinden sorumludur ..param bol olsa bende alırdım kendi halimde gezerdim..
    hava atmak ayrı birşey pahalı arabayla gezmek ayrı..yollarda ne şahinler tipolar var hava atıcam diye motor patlatan ss leri geçicem diye bariyerlere sıkıştıran
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar parası olan jeepede biner helikopterlede gezer..mesela sizin babanız çok zengin yinede bisikletle tofaş şahinlemi gezersiniz? kimse mütavazi olurum demesin para harcamak içindir bazı arkadaslar güzel arabalarla gezenleri dışlıyormus gibi yorumlar yapıyolar..adamların parası var takılıyorlar abi görmemezlikten gel niye takıyorsun kafana herkez kendinden sorumludur ..param bol olsa bende alırdım kendi halimde gezerdim..
    hava atmak ayrı birşey pahalı arabayla gezmek ayrı..yollarda ne şahinler tipolar var hava atıcam diye motor patlatan ss leri geçicem diye bariyerlere sıkıştıran
    +1 katılıyorum.

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    ''Altın çamura düşsede yine altındır'' bilmem bişey anlatıyor mu? İnsan hayalleriyle yaşar eğer hayal kuaracak birşeyin kalmamışsa vay haline .....Şükret ve Allah olmayanlarada versin de .....

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadim ben?
    Dogru durust Turkçe konusamayan-yazamayan adam yüce insan,
    dilinizi duzgun kullan diyen asagilik adam.
    Bir mantik hatasi yok mu bunda?

Kendi dilini konusamayan adam zavallidir.
    Senin roman dedigini de halk yaziyor, uzaylilar degil.
    Su bahsettigin romanlardan bir tane dolambaçli (arkadasin metni gibi) cumle koy suraya da utanip, özûr dileyelim.
    Dil hatası diyorsan "evet yerin efet", "türkçe yerine turkche" falan diye kullanırsa bu türkçeyi katletmek demektir.
    Ama arkadaş harflerle ilgili bir hata yapmamış gördüğüm kadarıyla ve bu türkçe dilini doğru kullanmış demek oluyor.
    Anlam karmaşıklı ile yazmanın Türkçe konuşmayla alakalı birşey değil.
    Türkçenin kullanımında devrik cümle kavramı diye bir kavram var ki cümleleri monotonluktan çıkartmaya yarar.
    Ayrıca ne romanlar var ki 10 satır cümle ama tek bir yüklem var.Şuan ismini hatırlamıyorum ama eminim romanı seven arkadaşlar bir örnek verir benim dediğim gibi.
    Bende türkçenin kelime yapısına uymayan insanları uyarırım sert bir şekilde ama burda arkadaşın türkçe dil yapısında br hata yok
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazmak istiyorum ve yazıyorum değişik lüks aletleri herkes ister bende isterim kimse istemem demez... motor, cep telefonu, araba, v.s v.s, ben bile motorumu kullanırken çevreme bakıorum rahat kullanamıyorum altımdaki motor o kadar pahalı birşey değil gerçi herkes alabilir ... bu başka aletlerdede geçerli elbet ... varmı başka kişi böyle duygular yaşayan...
    Hayatta önemli olan biçok şeye sahip olmak değildir, önemli olan en az şeye ihtiyaç duymaktir. Senin o altındaki cbr 125'i alabilmek için maden işçisi aslan gibi bir çocuk hayatini kaybetti biliyormusun?

Kimse kusura bakmasın burada kendimide eleştiriyorum ama ; Türk milleti ne zaman soğan ekmek yemeğe razı olur, o zaman bu ülke yükselişe geçer...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatta önemli olan biçok şeye sahip olmak değildir, önemli olan en az şeye ihtiyaç duymaktir. Senin o altındaki cbr 125'i alabilmek için maden işçisi aslan gibi bir çocuk hayatini kaybetti biliyormusun?

Kimse kusura bakmasın burada kendimide eleştiriyorum ama ; Türk milleti ne zaman soğan ekmek yemeğe razı olur, o zaman bu ülke yükselişe geçer...
    baya kişi yazmış : ) ben de zaten farklı birşey söylemiyorum hem kendime hem de benim gibi düşünen varmı diye yazdım, bunda anlamıcak ne var bırakın dilbilgisini şimdi ,bu lafım 1. sayfada yazana
    ...

Forumda ilk tanıştığım üyelerden birini asla üzmek istemem. Aynı şekilde, kimseyi de rencide etme çabasına da girmem inşallah. Altını çizeyim yine de, maksadım kimseyi kırmak değil. Ekmeğini yazı-çizi-matbuat aleminden kazanan biri olarak, farklı bir şekilde düşünme hakkım vardır umarım.

Meraklı bir çömez olarak saatlerce okumak istiyorum forumu. Ancak bazen çok zorlaşıyor. Konuyu açan ya da cevaplayan kişinin meramını anlamak, ekstra emek istiyor. coq'a katılmamak elde değil yani. Mesajı bitirdikten sonra, "eee konu ne peki?" diyerek ikinci defa okudum. Birazcık dikkat etsek, motosikletin ekşi sözlük'ü olsa burası, güzel olmaz mı?

Konuya gelince, ben de istisnasız çevremden geçen her motora kaybolana kadar bakıyorum. Sebebi, sizin lüks içinde yaşamanızdan çok benim ehliyet almayı beklemem. Kavuşacağız yakında... "zenon" iyi demiş bir de, kendime 4 bin lira ayıramayacaksam hiç yaşamayayım. Mutlaka birileri imreniyor bir şeylere. Sabredecekler, onlar da kavuşacaklar bir gün. İnsan gerçekten istesin yeter ki.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlk önce iktisatın temel bir cümlesi vardır "ihtiyaçlar sonsuz, kaynaklar kıttır"
    Bu insanoğlunun yaradılışında vardır ihtiyacı hiç bitmez..

Kıta kanaat etmekle ülke yükselmez..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce iktisatın temel bir cümlesi vardır "ihtiyaçlar sonsuz, kaynaklar kıttır"
    Bu insanoğlunun yaradılışında vardır ihtiyacı hiç bitmez..

Kıta kanaat etmekle ülke yükselmez..

Kesinlikle katilmiyorum...

O yüzden almanya yapmis olduğu son model mercedeslerin %55'ini türkiyeye satiyor..

O yüzden finlandiya en son model cep telefonlarinin %45'ini türkiyeye satiyor.

O yüzden türkiyenin 120,000 makam araci varken gariban fransanin 9000 makam araci var.

O yüzden aclik sinirinin 800 tl oldugu ülkemizde hala 1200 tl'lik cep telefonlari kullaniyoruz..

Bu listeyi siralamaya kalkarsam uzar gider.. Düsüncenizden ötürü sizede saygi duyuyorum..

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya kişi yazmış : ) ben de zaten farklı birşey söylemiyorum hem kendime hem de benim gibi düşünen varmı diye yazdım, bunda anlamıcak ne var bırakın dilbilgisini şimdi ,bu lafım 1. sayfada yazana
    E hayatim o zaman neyden sikayet ediyorsun?
    Sen soruyorsun biz söylüyoruz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler