Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Menisküs Sorunu ve Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Arkadaşlar bu sabah itibarı ile arka menisküsümün yırtık olduğunu öğrendim dr. dan, MR sonuçlarına dayanarak varıldı bu sonuca malesef

Motosiklet kullanımının menisküs ile bir bağlantısı olabilir mi sizce yani aranızda motosiklet kullanıyor diye menisküsü yırtılan var mı ya da bu durumu tetiklenen var mı bunu merak ettim.

Çünkü dr. motosiklete biniyorsan daha da önemli senin durumun operasyon gerekebilir dedi tabii öncelikle egzersiz ve ilaç tedavisine başladım sonuç alamazsak yaşım genç olduğu için ameliyat olabilirmişim Tabii ben ölsem olmam o ayrı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    genellıkle sporcularda oluyor amator lıgde oynayan arkadasım bundan muzdarıp hep bandajla gezıyor.denız kenarına hayatta gıtmez nemlı bolge oldugu ıcın dahada agrıları artıyormuş devamlı ılac destegı alıyor ama amelıyat olcak en sonunda kacıs yok,ruzgara maruz kalmayın korumaların baglantı yerlerının havayla temasını kesın bandajdan sonra dızlık takıngecmıs olsun.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    çok geçmiş olsun. dayım eski motorcu vede eski futbolcudur.. onda da var menisküs ve yıllardır ameliyat olacak (sözde)...

dayım; futbol yüzünden menisküs, motor yüzünden sinüzitten çok çektiğini söyler durur hala...

Motosikleti
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genellıkle sporcularda oluyor amator lıgde oynayan arkadasım bundan muzdarıp hep bandajla gezıyor.denız kenarına hayatta gıtmez nemlı bolge oldugu ıcın dahada agrıları artıyormuş devamlı ılac destegı alıyor ama amelıyat olcak en sonunda kacıs yok,ruzgara maruz kalmayın korumaların baglantı yerlerının havayla temasını kesın bandajdan sonra dızlık takıngecmıs olsun.
    Teşekkür ederim
    Evet dr. da şaşırdı hatta bana kayakta mı sakatlandın acaba dedi direkt bir spora bağladı sonucu ama ben fitnees ve yüzme dışında spor yapmadım hayatım boyunca. Dr. da motosiklet vs.. deyince kafama takıldı sadece motosiklet kullanmaktan insan menisküs olur mu diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 ----------

Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. dayım eski motorcu vede eski futbolcudur.. onda da var menisküs ve yıllardır ameliyat olacak (sözde)...

dayım; futbol yüzünden menisküs, motor yüzünden sinüzitten çok çektiğini söyler durur hala...
    Sağol Gökhan, sinüzit bonus zaten

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    arasıra diz kapaklarımda kıtırdama oluyor.. menüsküsün habercisi midir acaba :S
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Her menisküs yırtığı ameliyat edilmiyor. Benim de başıma gelmişti. Ameliyatsız tedavi oldum. Ben 3-4 ay ağrı çekmiştim. O zaman motosiklet kullanmıyordum. Kesinlikle de kullanamazdım. Şimdi bir sorun yok.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geçmiş olsun..
    Benimde yıllar önce meydana gelen sol diz iç menisküs yırtığım var..
    Futbol nedeniyle olmuştu..Menisküs genel olarak dize aşırı yük binmesinden dolayı meydana geliyor..
    Ameliyatsız tedavi oldum, sporu bıraktım ve yıllardır herhangi bir sıkıntı çekmedim..
    Ancak tüm ağırlığımı sol dizime bindirip çömelme pozisyonundan dikilmeye çalışırsam acı hissediyorum, yani hala orada duruyor arıza

Motosiklette böyle bir durum söz konusu olmadığı için sorun da yok..En azından bende hiç bir şey olmadı..

Motosikleti
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arasıra diz kapaklarımda kıtırdama oluyor.. menüsküsün habercisi midir acaba :S
    Hmm olabilir, sen de bir dr. a görün istersen, muayenede de anlaşılıyor bazen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Her menisküs yırtığı ameliyat edilmiyor. Benim de başıma gelmişti. Ameliyatsız tedavi oldum. Ben 3-4 ay ağrı çekmiştim. O zaman motosiklet kullanmıyordum. Kesinlikle de kullanamazdım. Şimdi bir sorun yok.
    Teşekkürler, zaten birkaç dr. a daha görünmeyi düşünüyorum, ameliyat olmak Allah korusun hiç yürüyememe durumunda bir alternatif olabilir benim için ancak. Sana da geçmiş olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun..
    Benimde yıllar önce meydana gelen sol diz iç menisküs yırtığım var..
    Futbol nedeniyle olmuştu..Menisküs genel olarak dize aşırı yük binmesinden dolayı meydana geliyor..
    Ameliyatsız tedavi oldum, sporu bıraktım ve yıllardır herhangi bir sıkıntı çekmedim..
    Ancak tüm ağırlığımı sol dizime bindirip çömelme pozisyonundan dikilmeye çalışırsam acı hissediyorum, yani hala orada duruyor arıza

Motosiklette böyle bir durum söz konusu olmadığı için sorun da yok..En azından bende hiç bir şey olmadı..
    Sana da geçmiş olsun, bazen ağrım artıyor ve genelde uzun süre motosiklet tepesindeysem daha da fazlalaşıyor şikayetler Diz sürekli bükülü kaldığından olabilir belki bilemiyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bende önçapraz bağ ve menisküsden ameliyat oldum. zorlamayla olan şeyler, soğuktan ceyrandan olmuyo. şimdi tek sıkıntım sağdan binip inebiliyorum sadece. belki sevaptır deyü idare ediyoruz öyleylen.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Yeşimcim geçmiş olsun öncelikle ameliyat gerektirmeyecektir sana şu an itibari ile
    ilaç ve fizik tevadisi uygulanacaktır dizi güçledirip menisküsün kendini toplaması
    sağlancaktır.Eğer bu sürecten sonra yırtıkda bir düzelme olmaz ise ameliyat gerekecek.
    Ama umarım ameliyat olmazsın çünki kesin bir çözüm sağlamamak da mümkün olduğunca
    dizine yük ve baskı uygulama ve ağrıların olduğu zaman bol bol buz koy dizine buz tedavisi
    çok faydalı aynı rahatsızlığı bir dönem bende yaşadığım için paylaşmak istedim umarım kısa zamanda sağlığına kavuşursun çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Var
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da geçmiş olsun, bazen ağrım artıyor ve genelde uzun süre motosiklet tepesindeysem daha da fazlalaşıyor şikayetler Diz sürekli bükülü kaldığından olabilir belki bilemiyorum.
    Haa, bi dakika, sen cıbırcısın

Şaka bir yana, ayakların popo altına konumlandırıldığı motorlarda dizlere direk yük biner ya, evet (racing, sport touring)motosikletler yapar o zaman bu ağrıyı diye düzeltiyorum kendimi..
    Önceki motorumda ve şimdikinde de ayaklar önde olduğundan dolayı benim böyle bir şikayetim olmamış demek ki..

Bir öneri olarak racing makinelerden vazgeçip, cruiser ruhunu yakalamanı söyleyebilirim

Motosikleti
    xt 600
    Bir öneri olarak racing makinelerden vazgeçip, cruiser ruhunu yakalamanı söyleyebilirim
    olmaz hocam, kurüzürde paçadan soğuk girer yaldır yaldır

tıbbın son harikası endurodur.
    enduronun faydaları:
    -menisküse ve eklem romatizmalarına iyi gelir, İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. Tükürük ifrazatını arttırır. Mide, bağırsak, karaciğer ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Böbrek sancılarını keser, taşların düşürülmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını döker. Kanamaları durdurur. Haşarat kaçırıcı olarak da kullanılır. Fazla kullanılacak olursa; baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma yapar.

geçmiş olsun muhterem

Motosikleti
    Var
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz hocam, kurüzürde paçadan soğuk girer yaldır yaldır

tıbbın son harikası endurodur.
    enduronun faydaları:
    -menisküse ve eklem romatizmalarına iyi gelir, İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. Tükürük ifrazatını arttırır. Mide, bağırsak, karaciğer ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Böbrek sancılarını keser, taşların düşürülmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını döker. Kanamaları durdurur. Haşarat kaçırıcı olarak da kullanılır. Fazla kullanılacak olursa; baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma yapar.

geçmiş olsun muhterem
    Ayde be...

Bundan verelim, paçada rüzgar müzgar kalmaz

Motosikleti
    xt 600
    Ayde be...

Bundan verelim, paçada rüzgar müzgar kalmaz
    boş ve hoş

cruiser bel ağrısıda yapar.
    doktor belli;
    ortopedi anabilim dalı başkanı prof. dr. 650

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Menisküsün motosikletle alakalı olabileceğini düşünmüyorum.
    Ama şöyle bir durum olabilir. Bazen, özellikle çok yavaşken ve arkada biri varsa dönüşlerde dengeyi hafif kaybettiğimizde yükü ayağımıza veriyor olabiliriz. Bu sebepten bir ağrı çektiğimi hatırlarım. Belki böyle bir zorlamada yırtmış olabilirsin.

Motosikleti
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim, race den inmem cruiser a binmem
    Bir kere motor dizimin üstüne düşmüştü yan yatıp sene 1998 ler Bir iki kere de dizimin üzerine düştüm motordan ama çok ağrım olmamıştı onun harici artçılı kullanmadım hiç zaten.
    Neyse yaa takdiri ilahi diyelim geçelim

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Yeşim Geçmiş olsun aynı sıkıntı bendede var 4 senedir ameliyat olacağım ama olmuyorum .Ya uyanamazsam diye.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşim Geçmiş olsun aynı sıkıntı bendede var 4 senedir ameliyat olacağım ama olmuyorum .Ya uyanamazsam diye.
    Lokal anestezi ya da epidural anestezi de uygulanabiliyormuş Korkut ama ben nette canlı menisküs ameliyatı izledim aman diyeyim Bir kere menisküsün tamamen alınıp temizlenmesi ilerki yaşlarda çok sorun yaratıyormuş kireçlenme artıyormuş Dikilecekse olunabilir ama onun dışında çok ağrın yoksa hiç bulaşma derim, geçmiş olsun

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lokal anestezi ya da epidural anestezi de uygulanabiliyormuş Korkut ama ben nette canlı menisküs ameliyatı izledim aman diyeyim Bir kere menisküsün tamamen alınıp temizlenmesi ilerki yaşlarda çok sorun yaratıyormuş kireçlenme artıyormuş Dikilecekse olunabilir ama onun dışında çok ağrın yoksa hiç bulaşma derim, geçmiş olsun
    Anaaaaaaaaaa Artık kimse zorlayamaz beni ameliyat ol diye .Yaşasın menüsküsüm.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    menisküs ameliyatı izlemistim ben , kemiklerin arasında bir torba var içinde jelimsi bir sıvı var , o torbayı dikiyorlar ve tekrar dolduruyorlar . çok şükür öle bi problemim yok ama dizlerimde bazen kıtırdama falan oluyor . o da kireçlenmeyle alakalı ... bi bardak suda calgon mu eritip içsem acaba : )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler