Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik bilgisi Çengeköy

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam... Hafif motosiklet dışı bir soru soracağım...

anadolu yakasına taşınmam gerekiyor bir süre içinde, kardeşim İstanbul'a taşınıyor ve Anadolu yakasında çalışacak. Benim işyerim Levent'te.

Çengelköy civarından ev bakmayı düşünüyorum. Orda oturan kimse var mıdır acaba? Sabah trafik nasıl olur, ne kadar sürede Levent'e giderim. Bir de mahallenin ortamı nasıldır? Bekar insanlar olarak sorun çıkar mı?

Teşekkürler..
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    çengelköy çok sevdiğim semtlerden biri nezih bir ortamı var dışarıdan görüldüğü kadarıyla

ulaşım olarak üsküdar üzerinden vapur veya tekne ile beşiktaşa geçebilir oradan levente kolayca çıkabileceğini düşünüyorum (çengelköydede bir iskele var sanırım vapur veya tekne durumu tam olarak nedir bilmiyorum ama )
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Çengelköy:
    1- Kiraları yüksektir.
    2- Sabah iş trafiği ve akşam iş çıkışı trafiği berbattır. Çünkü Çengelköy' e köprü trafiği ve Beylerbeyi trafiği katılır. Tabi Çengelköy' ün neresinden ev bakacağınız da önemli.
    3- Mahallenin ortamı hakkında hiç bir çekinceniz olmasın. Çok nezih bir semttir. Kimseyi rahatsız etmediğiniz sürece kimse size karışmaz, keyfinizi kaçırmaz. Zaten sahil kesimi olduğun için, ahalisi genelde yumuşak huylu kimselerdir.

Ancak; hafta sonları nüfusunun 5-10 katına çıktığını da söylemem gerek. Çünkü çevre semtlerde oturan herkes haftasonları Çengelköy ve Beykoz' a doğru akın eder. Yani haftasonları kafamı dinlerim gibi bir düşünceniz varsa unutun.

Umarım gönlünüzdeki gibi bir ev bulabilirsiniz.

İstanbul Avcılar'da çalışırken 2 ay kadar Çengelköy Ata-2 'de kalmıştım kuzende. Trafik fazla sıkışmaz,Beylerbeyi'nde Mustafa Keser'in gazinosu önünde biraz sıkışık olur iş çıkışı o kadarı da normal. Ben otomobil ile git gel yapmıştım E5'ten, motosiklet için birebirdir. Servisle İşbankası kulelerine 45 dakikada sürüyor.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Avcılar'da çalışırken 2 ay kadar Çengelköy Ata-2 'de kalmıştım kuzende. Trafik fazla sıkışmaz,Beylerbeyi'nde Mustafa Keser'in gazinosu önünde biraz sıkışık olur iş çıkışı o kadarı da normal. Ben otomobil ile git gel yapmıştım E5'ten, motosiklet için birebirdir. Servisle İşbankası kulelerine 45 dakikada sürüyor.
    "songiden" kafanız karışmasın. "motorhocası" Çengelköy' ün üst kısımlarından bahsetmiş. Oralar Çengelköy diye geçer ama Yavuztürk semtidir. Söylendiği üzere oralarda pek sıkışıklık olmaz.

Benim bahsettiğim sahil tarafı.

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çengelköy:
    1- Kiraları yüksektir.
    2- Sabah iş trafiği ve akşam iş çıkışı trafiği berbattır. Çünkü Çengelköy' e köprü trafiği ve Beylerbeyi trafiği katılır. Tabi Çengelköy' ün neresinden ev bakacağınız da önemli.
    3- Mahallenin ortamı hakkında hiç bir çekinceniz olmasın. Çok nezih bir semttir. Kimseyi rahatsız etmediğiniz sürece kimse size karışmaz, keyfinizi kaçırmaz. Zaten sahil kesimi olduğun için, ahalisi genelde yumuşak huylu kimselerdir.

Ancak; hafta sonları nüfusunun 5-10 katına çıktığını da söylemem gerek. Çünkü çevre semtlerde oturan herkes haftasonları Çengelköy ve Beykoz' a doğru akın eder. Yani haftasonları kafamı dinlerim gibi bir düşünceniz varsa unutun.

Umarım gönlünüzdeki gibi bir ev bulabilirsiniz.
    bi çengelköy'lü olarak hemen bilgilendirmek amaçlı topiğe daldım ama bobber fazlasıyla anlatmış zaten
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bende gezme amacıyla iki günde bir çengelköyden geçerim. üst taraflarında trafik sorunu yok ama sahilde sabahları bilmiyorum ama iş çıkışı feci bir trafik oluyor, tek gidiş tek geliş zaten, sağa yola park edenlerde oldumu toplam bir şeride düşüyor zaten. gerçi motosiklet için fazla sıkıntı olmuyor, bi şekilde kurtuluyosun ama arabayla vay haline.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam... Hafif motosiklet dışı bir soru soracağım...

anadolu yakasına taşınmam gerekiyor bir süre içinde, kardeşim İstanbul'a taşınıyor ve Anadolu yakasında çalışacak. Benim işyerim Levent'te.

Çengelköy civarından ev bakmayı düşünüyorum. Orda oturan kimse var mıdır acaba? Sabah trafik nasıl olur, ne kadar sürede Levent'e giderim. Bir de mahallenin ortamı nasıldır? Bekar insanlar olarak sorun çıkar mı?

Teşekkürler..
    Sabahları çoğu zaman trafik kilittir. Çengelköy-Boğaziçi köprüsü arasındaki trafik tıkanıklığı bazen havuzbaşı semtine kadar dayanır. En kilit trafikte Çengelköy-Bogaziçi köprüsü arasındaki yolu 15dk. da alıyorum.(tabii ki motosiklet ile) Tahminimce kilit trafikte Çengelköy-Levent arası 40dk.sürer. Yol açık olursa 15dk. Levent yönüne Fatih Sultan Mehmet köprüsünü de kullanmak mümkün. Kiralar şimdilerde biraz düştü. Ama 500TL den ucuz ev sanırım bulunmaz. Boğaziçi köprüsüne yakınlığı bakımından Beylerbeyi'de iyi bir seçenektir. Çengelköy'de herkesin birbirini tanıdığı mahalle ortamı en az 20 yıldır kalmamıştır. Öyleki, tek bir sitede bile 10 bine yakın insanı barındıran bu semt artık Üsküdar'ın kalabalık semtlerinden biridir. Normal şartlar içinde bekar insanlar için herhangi bir zorluk yoktur.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Balık tutma amaçlı sık sık giderim,çengelköy merkezin trafiğinin boş olduğunu hiç görmedim.

küplüce ışıklardan,kuleli askeri lisesine kadar günün her saati tıkanık.

Semt çok güzel,tarihi çınar ağacının altında içtiğim çayın ayrı bir tadı kalmıştır bende
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Trafik benden sonra bayağı artmış galiba, 2004 yılında iş trafiği harici pek yoktu.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    çengelköy denince sadece sahil kesimi akla gelmesin.zaten her zaman sahil kesiminde ev kiraları pahalıdır.trafik dersen zaten kabus,ama motor ile gidip geliceksen hiç dert etme.vapur iskelesi vardır otobüs bol geçer her yöne sıkıntı yok.yukarı doğru kirazlı tepe,güzeltepe civarı kiralar makul düzeyde.insanlar zaten boğaz havası almışlar o yüzden gayet insancıllar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Kirazlıtepe,güzeltepe,hatta küplüce(beylerbeyi üstü)bahçeli evler ,tufan mah gibi üst mahalleri var.Bu mahallereden inişte sabah çengelköy merkezde sabahları trafik yogun.Aralardan Küplüceye oradan da beylerbeyi ışıklara çamlıca caddesi iner.Işıklara gelmeden son soldan kaçarak hemen trafik lambasına takılmadan beylerbeyi zıraatin önündesin.Ben maksi yakınında oturuyorum ve 20-35 dk da acele etmeden mecidiyeköye varıyorum.Yavuztürk veya hisara doğru küçüksu da fiyatlar biraz daha düşüyor.Anadolu yakası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler