Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

allah rızası için biri bana bu şarkıyı bulsun...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hido720 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250
    sinan zorbeyin bırakma beni vicdansız adlı parçasını internetten ve çevredeki insanların hiç birinden bulamadım belki aranızda bu şarkıdan bulunan bir arkadaş vardır ilgilenirseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı hido720 adlı üyeden alıntı
    sinan zorbeyin bırakma beni vicdansız adlı parçasını internetten ve çevredeki insanların hiç birinden bulamadım belki aranızda bu şarkıdan bulunan bir arkadaş vardır ilgilenirseniz çok sevinirim
    arkadaşım nette nasıl aradın mesajını okudugum gibi kazadan arattım hemen çıktı ilk bakman gereken yere bakmamışsın kazaa da var...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

bartender07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr ...bws.. aprilia rc 50
    bende var nasıl göndereyim
    [FONT="Comic Sans MS"][B][U][COLOR="Red"][SIZE="2"]ZEKİ ÇEVİK VE AHLAKSIZIM[/SIZE][/COLOR][/U][/B][/FONT]

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Şarkıları ilk arayacağınız yer Müzik Marketler olmalı. Korsan'ı desteklemeniz çok yanlış. Bu insanlar albüm yapmak için para harcıyor, emek harcıyor. Bu şekilde onların emeklerine darbe vurmuş oluyorsunuz ve bir daha albüm yapmalarını zora sokuyorsunuz. Eğer şarkısını beğeniyorsanız parasını ödeyip satın almanız gerekiyor. Beğendiğiniz bir şarkıcıyı albümünü satarak destekleyebilirsiniz, şarkılarını sağdan soldan indirerek veya eşten dosttan kopyalayarak değil.

Herkes bas bas bağırıyor "Korsana Hayır" diye ama kimse kulak asmıyor. Şarkı çalmakla eşya çalmak arasında inanın ki hiçbir fark yok. Ben şahsen bilgisayarımda ne korsan program kullanıyorum ne de korsan mp3... Keşke herkes duyarlı olsa.

Not: Lütfen bana sallamayın şimdi, çalıntı motosiklete binmekle çalıntı şarkı dinlemek arasında bir fark göremiyorum. Çalmanın her türlüsü yasalarca yasaklanmıştır.

Bu şarkıyı dinlemek istiyorsanız 9 ytl ücretini verip albümü alın. İşte size alabileceğiniz yerin de adresi:
    http://www.seyhanmuzik.com/main/main...id=201SiZo1ny8

Kaset 5 YTL civarında... bir sigara parası... Taksit bile yapıyorlar, insaf yani... Yazık günah emeklere. İnsanların emeğine, ekmeğine darbe vuruyor korsan... Alet olmayın...

Yasalara uyalım.. İleride bu sitelerde yapılan bu tür yazışmalar suç duyurusu niteliği taşıyacak, kendi kendinizi ihbar ediyorsunuz.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    mondial 250
    superdude biz çok zengin insanlar değiliz ben hiç bir zaman track olarak korsan albüm almıyorum yapsınlar mp3 orğinal benim isteğim sanatçıları bir araya toplasınlar bende alayım şu benim 70 gb mp3 arşivim var ben bunların hepsini orğinal alsaydım şu an bindiğim motosikleti satmak zorunda kalırdım.bende isterim korsan almamayı ama hayat şartları el vermiyor.bartender07 abi senin msn i ekledim ordan atarsan sevinirim

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    superdude biz çok zengin insanlar değiliz ben hiç bir zaman track olarak korsan albüm almıyorum yapsınlar mp3 orğinal benim isteğim sanatçıları bir araya toplasınlar bende alayım şu benim 70 gb mp3 arşivim var ben bunların hepsini orğinal alsaydım şu an bindiğim motosikleti satmak zorunda kalırdım.bende isterim korsan almamayı ama hayat şartları el vermiyor.bartender07 abi senin msn i ekledim ordan atarsan sevinirim
    Sevgili arkadaşım zaten hata olan senin bu bakış açın.
    Müzik dinlemek için, hatta "çalmamak" için zengin olmak mı lazım? Ben bakkaldan çikolata çalıp ondan sonra "ama ben zengin değilim ki" demek suçunu hafifletir mi?

Müzik dinlemek istiyorsan ve para vermek istemiyorsan o zaman radyo dinersin ama çalmazsın. 70 gb lik müzik arşivin olacak kadar istediğin sanatçı var ve sen bunların albümlerini almayıp korsan kayıtları indirdiğini söylüyorsun açıkça.

Bindiğin motosikleti satmak zorunda kalmaktan bahsediyorsun... gülüyorum yani bu mantığa.. Yani motosiklet zevkinden vazgeççmemek için mi emek çalıyorsun?

Hayat şartları elvermiyor diyorsun, o zaman ben de ekmek çalayım, para çalayım, "çalıyorum çünkü hayat şartları elvermiyor" diyeyim. Olur mu öyle şey? Sigara içiyorsan sigaraya zam geldi, pahalandı diye sigara mı çalacaksın? Başkasının emeğini ve parasını çalmanın hiçbir mazereti olamaz bence, kusura bakmayın. Track olarak korsan ile MP3 olarak korsanın hiçbir farkı yok. Mp3 dinlemek istiyorsan albümü alıp mp3'e çevireceksin, Avrupa'da bu böyle. Medeni ülkelerde bu konuda sıkı tedbirler ve cezalar uygulanıyor. Bizde de bu durum başladı. Müzik sektörüne balta vuruyor bu tip düşünceler.

Maddi durumu olmayanlar, senin deyiminle "biz zengin insanlar değiliz" diyen herkes motosiklet çalsın o zaman. Hatta senin motosikletini çalan biri olursa affet onu, düşün ki o zengin bir insan olmadığı için çaldı senin motosikletini. Motosikletin çalınırsa anlarsın o insanların duygularını.

Ama sen motosikletini satmamak için orjinal albüm almayıp emek hırsızlığı yapmayı hoş görüyorsan çok büyük bir yanılgı içindesin sevgili arkadaşım.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    mondial 250
    kardeşim ben kimsenin bişeyini çalmıyorum bu ülkede bu hep böyle ben de yasaklanmasını isterim"en az senin kadar".ben gerçekten de çok zengin bi insan değilim diğer ihtiyaçlarımı zor karşılıyorum paran vardır konuşursun sana bişey demiyorum.eğer bu yolda bi şeyler yapabilirsen ben de senin arkandayım yürü

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı SuperDude adlı üyeden alıntı
    Kaset 5 YTL civarında... bir sigara parası... Taksit bile yapıyorlar, insaf yani... Yazık günah emeklere. İnsanların emeğine, ekmeğine darbe vuruyor korsan... Alet olmayın...

Yasalara uyalım.. İleride bu sitelerde yapılan bu tür yazışmalar suç duyurusu niteliği taşıyacak, kendi kendinizi ihbar ediyorsunuz.
    Korsan olmasa o kasetleri zor alırdık 5 YTL'ye. Sanatçılara lafımız yoki lafımız yapımcı şirketlere...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Al arkadaşım, üşenmeyip oku da bilinçlenme adına benim de bir katkım olsun. O 70 gb'lik haksız elde edilmiş arşivini silersin belki. İleride emin ol o arşivin bilgisayarında bulunması başına büyük dert açacak...

Yasadışı ses taşıyıcısı kopyalamak (korsan) müzik endüstrisini öldürüyor. Her gün eser sahiplerinin, yorumcu sanatçıların, kültür alanına yatırım yapan şirketlerin hakları , herkesin gözü önünde yağmalanıyor. [B]Yasadışı kopya nedeniyle büyük bir ekonomik çöküşe sürüklenen müzik endüstrisinde çalışan yüzlerce insan bu nedenle işsiz kalıyor.[/B]

Korsan müzik ürünü alanlar, satanlar, internetten indirenler; açıkça hırsızlık yapıyorlar. Çalınan; stüdyolarda sabahlara kadar ter döken eser sahiplerinin, stüdyo teknisyenlerinin icracı ve yorumcuların emeğidir. CD fabrikalarında çalışan, müzik mağazalarında hizmet veren, sektördeki binlerce insanın ekmek parasıdır. Kültür alanına yatırım yapan, vergisini ödeyen, istihdam yaratan şirketlerin sermayesidir.

Korsan devletten vergi çalıyor

Korsan müzik, sadece müzik endüstrisini vurmuyor. Aynı zamanda devlet, bütünüyle kayıt dışı çalışan korsan sektörü nedeniyle büyük vergi kayıplarına uğruyor. Ayrıca dünyanın bütün ülkelerinde olduğu gibi, korsan sektörü yasadışı diğer alanlara önemli kaynaklar aktararak “suç örgütlerinin” finansmanını sağlıyor.

Korsan bilgi toplumu olmamızı engelliyor

Fikri mülkiyet sadece müzik yaratımıyla ilgili bir konu da değil. Dünyada gelişmiş bir ülke olmanın en önemli kriteri “fikri ve sanatsal yaratıma” ne kadar önem verildiğidir. Bilgi toplumu olmak ancak bilgiyi yaratanların hakkının gasp edilmemesi, bilgi üretiminin teşvik edilmesi ile mümkündür.

Korsan kültürel üretimi ortadan kaldırıyor.

Korsan müzik satışları, telif haklarının ödenmemesi müzik sektörünü bitiriyor. Son derece köklü bir müzik kültürüne sahip olan ülkemiz, giderek müzik üretiminin imkânsız hale geldiği koşullara doğru yol alıyor. Korsan Türkiye’yi kültürel olarak çöle çeviriyor. Bu geleceğimizin bizi bir arada tutan değerlerin yok edilmesi demektir.

Yasa var, uygulama yetersiz

Türkiye fikri mülkiyet haklarının korunması açısından dünyanın gelişmiş ülkeleri düzeyinde bir yasaya sahiptir. Ancak yasanın uygulanmasına ilişkin çok önemli sorunlar mevcuttur. Bu nedenle de ülkemiz hiç hak etmediği halde uluslar arası platformlarda “korsan ülke” muamelesi görmektedir. Bu ayıbı ortadan kaldırmanın tek yolu yasanın eksiksiz uygulanması için gerekli adımların atılmasıdır.

MÜZİK KORSANLIĞI NEDİR?
    Müzik Endüstrisi’nin en önemli problemlerinden birisi, kaydedilmiş kaset CD’lerin ticari amaçlı izinsiz kopyalanması ve çoğaltılması anlamına gelen fiziki korsanlığın önlenmesidir.Son on yıllık sürece bakıldığında, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de albüm satışlarında ciddi düşüşler görülmektedir.

Korsanlığın önlenmesiyle müzik sektörü büyüyecek, yasal satışların artmasıyla bu piyasada emeğiyle geçinen pek çok insanın gelirinde artış olacaktır. (Birçok insanın geliriden çalıp onların maddi durumunu etkilerken kendi maddi durumunu bahane etmen olmuyor...)

Uluslararası alanda korsanlık üç kategoride ele alınmaktadır.

1) Hak sahibinin iznini almaksızın, ticari amaçlı orijinal kaydın izinsiz kopyalanması (korsan paketler orijinalinden farklıdır ve genelde toplama ürünler şeklinde çıkar),

2) Orijinaline benzer, mümkün olduğunca orijinaline yakın bir şeklide kopyalanması ve paketlenmesi ( tüketiciyi orijinalini aldığına inandırmak için üreticinin ticari markasını, logosunu kullanır şekilde),

3) Canlı veya yayınlanmış konserlerden izinsiz yapılan kayıtlarla (Genelde özel fiyatlarla, sanatçıların, bestecilerin, yapımcıların iznini almadan çoğaltırlar ve satarlar).

Bu korsanlık biçimlerine ek olarak internet korsanlığı da hızlı bir biçimde yayılmaktadır (Müzik sitelerinden müziğin download edilmesi, CD yazarlar aracılığıyla kaydedilmesi gibi).

Fiziki korsanlıkla aynı şey olmamakla birlikte umuma açık mahallerde izinsiz müzik kullanımı da bir hak ihlalidir. Otel, lokanta, bar, diskotek vb. mahallerin müzik kullanabilmek için hak sahiplerinden izin almaları gerekmektedir. Bu izinleri almadan müzik kullanmak yasaların çiğnenmesi demek olup, bu fiili gerçekleştirenleri cezai yaptırım tehdidiyle karşı karşıya bırakır

Korsanlık Vergi Kaybına ve GSYIH’da Yapımcıların Payının Düşük Olmasına Sebep Oluyor

Korsanlık nedeniyle yapımcıların gelirinde var olan kayıp, GSYIH’da yapımcıların payının düşük olmasına, dolayısıyla devletin de vergi kaybına sebep olmaktadır. 2004 yılı için yerli repertuarda tahmin edilen korsanlık %50, yabancı repertuar için tahmin edilen korsanlık ise %70 civarındadır.

Buna dayanarak 2004 yılı bandrol satışlarından bu yüzdeler alındığında ve ortalama yerli yabancı kaset CD toptan satış fiyatlarıyla bir değerlendirme yapıldığında sadece korsan miktarlar için elde edilecek tahminiciro yaklaşık 159.651.667.339.286 TL TL olacaktır. Devletin tahsil etmesi gereken vergi ise sadece bu miktar için yaklaşık 40 tilyon TL olacaktır.

Korsanlık, Bir Telif Hakkı Hırsızlığıdır

Bir yapım, bestecisiyle, söz yazarıyla, sanatçısıyla, icralarıyla, teknik alt yapısıyla bir bütündür. Bir yapımın oluşmasında pek çok insanın emeği harcanmaktadır. Diğer yandan kayıtları kolayca kopyalayan ve kötü kalitede halka sunan korsanlar, halihazırda var olan iyi kalite bir yapımın kaydını kullanmaktadır ve bunu hak sahiplerinin mali hak bedellerini çalarak düşük maliyetle yapmaktadır.

Sadece telif geliriyle geçinen sanatçıların yaşamlarını idame ettirmek için ihtiyaç duydukları bu geliri korsanlar tamamen yok etmektedirler ve onların yasal ürünler için harcadıkları emeğin karşılığı olan telif hakkının (bedelinin) hırsızlığını yapmaktadırlar.

Korsanlık, İş Kaybına da Sebep Olan Bir Emek Hırsızlığıdır

Bir yapımın hazırlanmasında, her aşamada, alt yapıda emeği geçen pek çok insan bulunmaktadır. Korsanlar, müzik sektöründe emekleriyle geçinen bu insanların da emeğinden çalarlar. Bir yapım için ortaya konulan yatırımın yapımcılara ve müzik sektörüne geri dönmemesi, iş kaybına yol açmakla sektörde pek çok kişinin emeğinin karşılığını alamamasına ve hatta onların işsiz kalmasına sebep olacaktır.

Korsanlık Uluslararası Suç Örgütleriyle Bağlantılıdır

Korsanlığın sınır ötesi boyutunun olmasıyla birlikte, uluslar arası alanda suç örgütleriyle bağlantısı IFPI tarafından ortaya konmuştur. Örneğin, Latin Amerika’da yapılan bir operasyonda polis gücüyle yapılan baskında 235 CD yazar, 1 milyon adet boş CD-R ve 500 bin adet kaydedilmiş CD yakalanmıştır. Bu tesisin, potansiyel olarak yıllık üretim kapasitesi 14 milyon CD-R’dır. Buradaki korsan üretimden elde edilecek kârın uyuşturucu kaçakçılığı ve fuhuş gibi organize suçlarda kullanılacağı anlaşılmıştır.

Bu nedenle korsanla mücadele etmenin uluslararası suç örgütleriyle de mücadele etmek anlamına geldiği bir gerçektir.

Korsanlık Ulusal ve Uluslar arası Hukuka Göre Açık Bir Suçtur

Yasa koyucularda telif hakkı hırsızlığının bir suç olduğu düşüncesinden hareketle, korsan kaset CD üretenlere bazı yaptırımlar getirmiştir. Pek çok ülkede izinsiz olarak bir yapımın üretilmesi, çoğaltılması, dağıtılması ve elde edilen korsan ürünlerin dağıtılması suç olarak tanımlanmıştır.

Ayrıca bir çok uluslararası sözleşme de fikir ve sanat eserlerinin kullanımı konusunda koruma içermektedir. Ülkemiz bu sözleşmelerin önemli bir bölümüne taraf olup, uyma yükümlülüğü taşımaktadır.

GEÇMİŞ YILLARDAKİ OPERASYONLAR

Üye yapımcıların doğrudan mali desteği ile Mayıs 2004 başında başlatılan operasyonlar sonucunda Mayıs 2004 başından Temmuz 2004 sonuna kadar İstanbul ve sahil şeridindeki merkezlerde gerçekleştirilen 126 operasyon sonucunda 350 sanık gözaltına alınırken 240.387 adet CD, 5317 adet kaset, 10 adet PC ve 22 adet CD Writer cihazına el konuldu.

2004 yılı Mayıs ayına kadar İl Denetim Komisyonu tarafından sürdürülen çalışmalar sırasında yapılan 208 operasyonda yakalanan 830 sanık, 133.947 adet CD ve 33.194 adet kaset ile 2004 yılı başından itibaren toplam 334 operasyonda 1180 sanık, 374.334 adet CD ve 38511 adet kaset ele geçirilmiş oldu.

Operasyonlar, kimi sanıkların korsanlığı bir meslek haline getirdiklerini de açıkça gösterdi. Sanıkların ikisi sekizer kez, biri yedi kez, biri altı kez, beşi beşer kez yakalanırken; onbir sanık dört kez, otuz sanık üç kez, yüzelliiki sanık ise ikişer kez yakalandı.

KAMUOYUNU BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI

Kamuoyu, yasa koruyucu ve uygulayıcıları ve korsan üretimi ve satışını gerçekleştirenler arasında telif hakları bilinci son derece düşüktür. Korsan satış noktalarındaki son satıcıların önemli bir bölümü son derece ağır yaptırımları olan bir suç işlediklerinin farkında değillerdir.

Buna paralel olarak korsan ürün satın alan tüketiciler de binlerce insanın emeklerini çalarak onları işsizliğe mahkum ettiklerinin ve organize suç örgütlerine para kazandırdıklarının farkında değildir. MÜ-YAP bu nedenle kamuoyuna dönük bilinçlendirme çalışmalarına büyük önem vermektedir .

GEÇMİŞ YILLARDAKİ OPERASYONLAR

Üye yapımcıların doğrudan mali desteği ile Mayıs 2004 başında başlatılan operasyonlar sonucunda Mayıs 2004 başından Temmuz 2004 sonuna kadar İstanbul ve sahil şeridindeki merkezlerde gerçekleştirilen 126 operasyon sonucunda 350 sanık gözaltına alınırken 240.387 adet CD, 5317 adet kaset, 10 adet PC ve 22 adet CD Writer cihazına el konuldu.

2004 yılı Mayıs ayına kadar İl Denetim Komisyonu tarafından sürdürülen çalışmalar sırasında yapılan 208 operasyonda yakalanan 830 sanık, 133.947 adet CD ve 33.194 adet kaset ile 2004 yılı başından itibaren toplam 334 operasyonda 1180 sanık, 374.334 adet CD ve 38511 adet kaset ele geçirilmiş oldu.

Operasyonlar, kimi sanıkların korsanlığı bir meslek haline getirdiklerini de açıkça gösterdi. Sanıkların ikisi sekizer kez, biri yedi kez, biri altı kez, beşi beşer kez yakalanırken; onbir sanık dört kez, otuz sanık üç kez, yüzelliiki sanık ise ikişer kez yakalandı.

İHBAR HATTI
    Tel:
    (0212) 227 37 29
    (0212) 227 54 99
    E-mail:
    info@ampec.net
    Faks:
    (0212) 227 30 56

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu müzik korsanlığı konusunda açık hükümler içermektedir. Bu hükümlere göre:

İzinsiz Kopyalama Yasaktır

Fonogramların yapımcının izni olmaksızın veya bu iznin sınırları aşılarak çoğaltılması yasal değildir.

Belirtilen eylemler korsancılık olarak tanımlanmaktadır. Burada çoğaltma, satma ve dağıtma işlemlerinin tümü birbirlerinden bağımsız olarak yasaklanmıştır. Yani çoğaltmak kadar çoğaltılan (korsan) fonogramları satmak veya dağıtmak da bu suç kapsamına girmektedir. Burada çoğaltılan, satılan veya dağıtımı yapılan fonogramların adedi ihlalin oluşup oluşmadığının tespitinde önemli bir kriter değildir. Önemli olan bu eylemin ticari amaçlarla yapılıyor olmasıdır. Sadece bir bütün olarak fonogramın değil, içerdiği kayıtların birkaçının veya bir bölümünün (örn. Bir CD'den birkaç şarkının veya bir şarkının belirli bir bölümünün) kopyalanması da bu hakkın ihlalini oluşturmaktadır.

Kullanıcılar Bilgilendirilmeli, Bilinçlenmeleri Sağlanmalıdır

Gerek kişisel gerek kurumsal kullanıcılar yasaların bilinmesinin ötesinde, korsan ürün ve izinsiz kullanımın ekonomiye zararı konusunda bilgilendirilmelidir. Bu çalışma tüm meslek birliklerinin görevi olmakla birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da sürdürülmelidir.

Kendilerine profesyonel anlamda besteciliği, söz yazarlığını, ses sanatçılığını, aranjörlüğü, editörlüğü, yapımcılığı meslek edinmiş kişilerin gelirlerini gasp ederek, hiçbir vergi ödemeden paralar kazanan korsanlar, yasal yollardan üretilmiş olan yapımların önüne geçerek ucuz kopyaların satılmasıyla yapımcıların satışını sekteye uğratmakta ve ciddi ölçülerde gelir kaybına sebep olmakla birlikte haksız kazanç da elde etmektedirler.

Yukarıdaki yazı yazı MU-YAP'ın bildirilerinden derlenmiştir...

Motosikleti
    MCT 250
    bence netten mp3 indirmek hırsızlık değildir, paylaşımdır. ne ben indirdiğim yere para veriyorum nede indirdiğim yer benden para alıyor bir programla bi şekilde paylaşıyoruz tıpkı arkadaşımıza ''şu cd yi versene çekip geri vereyim'' dediğimiz gibi paylaşıyoruz ama arkadaş çevremiz tüm dünya oluyor...
    tabi biz böyle paylaştıkça sanatçılar yok olup gider veya başka bi çözüm bulur o ayrı bi sorun ama paylaşmak hırsızlık değildir...
    bu işi para için yapanların yapmış olduğu hırsızlıktır bizimki sadece paylaşım...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Ne güzel bir kılıf bulmuşsunuz... "Paylaşım" Tabi tabi... paylaşım bu... Robin Hood misali değil mi...

"Minareyi çalan kılıfını uydurur" diye bir şey hatırladım da...

Çok iyi ya... Ben de bari Atilla İlhan'ın şiir kitabını alayım, word dokumanına çevirip internette bu dosyayı "paylaşayım" Adam zaten kitapları bizler "paylaşalım" diye yazıyor...

Motosikleti
    MCT 250
    Ne güzel bir kılıf bulmuşsunuz... "Paylaşım" Tabi tabi... paylaşım bu... Robin Hood misali değil mi...

"Minareyi çalan kılıfını uydurur" diye bir şey hatırladım da...
    aynen öyle zaetn bu işe karşı çıkanların çoğu bu paylaşımdan cebi yananlar, sizin dediğiniz mantığa göre babamın traş makinasını kullanmayıp gidip kendime ayrı traş makinesi almam lazım yoksa traş makinesini satanların parasını çalmış olurum gibi bi kılıfta var kılıf çok bu kılıfları uyduramayacağımız bi çözüm bulacak kişi gerçek sanatçıdır biz 40sene okul okuyalım onlar iki 3 reklam sonra köşe olsun yok öyle, gerçek sanatçı zaten her şekilde para kazanıyor...
    atilla ilhana gelirsek, para kazanmak için kitap yazıyorsa müstehaktır çevir worda dağıt , yok eğer bilgisini paylaşmak için kitap yazmışsa worda çevirip dağıtman adamın hoşuna gider yayınevine para vermesine gerek kalmaz kitabını direk sana versin sen worda çevir...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Traş makinasını birden fazla kişinin kullanmasına karşı bir telif yasası olduğunu sanan kişilere daha ne kadar anlatılsa boş... İşe önce elmayla armutun farkını anlatmaktan başlamak lazımmış demek.. Daha ne diyim.. Eğitim şart... Anlaşılan o ki senin mantığına göre senin düşüncende olan birisinin motosiklet çalanlara karşı çıkması için ancak senin motosikletinin de çalınması lazımmış... Eğitim eğitim eğitim... Kırk sene okul okumak her zaman insanı eğitmiyormuş demek...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    bir, internetten telif haklarıyla korunmuş eserlerin paylaşılması yasaktır, bu gerçek (arabesk kökenli pop şarkılarımız gibi ne kadar kalitesiz olursa olsun bu kural değişmiyor).
    iki, bu müzikleri yapan adamlar bu parayı ne kadar hakediyor (türkiye için konuşuyorum), tartışılır (şarkıyı söyleyenden çok düzenlemeci ve çatlak sesleri ayıklayan adam çaba sarfetmiyorsa ne olayım).
    üç, yabancı ülkelerde yasal mp3 uygulaması başladı. apple ve bazı diğer firmalardan tek tek mp3 parça alabiliyorsunuz. fiyatlar da çok fazla değil ama biraz daha inse süper olur.
    dört, tekrar türkiye'ye dönersek, kanunen haklılar ama bizimkiler müzik için çaba maba sarfetmiyor, bu da ayrı bir gerçek.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    MCT 250
    Traş makinasını birden fazla kişinin kullanmasına karşı bir telif yasası olduğunu sanan kişilere daha ne kadar anlatılsa boş... İşe önce elmayla armutun farkını anlatmaktan başlamak lazımmış demek.. Daha ne diyim.. Eğitim şart... Anlaşılan o ki senin mantığına göre senin düşüncende olan birisinin motosiklet çalanlara karşı çıkması için ancak senin motosikletinin de çalınması lazımmış... Eğitim eğitim eğitim... Kırk sene okul okumak her zaman insanı eğitmiyormuş demek...
    tarş makinasının sadece esprisel bir kılıf olduğunu yazmama rağmen anlamadıysan iki üç kere daha oku yazarak çalış belki anlarsın,
    motosiklet çalmak farklı motosiklet satın alıp çevrendekilerle paylaşmak ayrı,
    olaya ilk önce esprisel yaklaştım ve sadece paylaşımın hırsızlık olmadığını söyledim, hırsızlık çok kötü bişeydir,
    paylaşılmaması gereken bişeyi paylaşmak yanlış, sorun, zararlı olabilir ama hırsızlıkla bir tutulamaz.
    haklısın eğitim eğitim eğitim,
    hem kırk sene okul okuyan eğitilir demedim kırk sene okul okuyan para kazanır dedim sen bi tekrar oku...
    superdude arkadaşım kimsin kaç yaşındasın bilmediğimden dolayı yazdıklarıma dikkat ediyorum sende biraz saygı çerçevesinde yazışırsan ve sadece fikirlerini belirtip, karşındakine eğitimsiz dememeye çalışırsan memnun olurum

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    anonim olan (yani benim de malım olan) yemen türküsünü, benden izinsiz okuyup, tekrar bana satmanın ve "hayır, paylaşamazsın, hırsız olursun" demenin mantığı nedir arkadaşlar?

şu an taraf değilim ve sadece fikrinizi öğrenmek istiyorum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan kilitlenmiştir.»»»»»»
    Forumda açılan başlığa atılan mesajlarda başlık konusunun dışına çıkılmamalıdır. Konunun Devamında Yine Konu Dışına Çıkılıyorsa Konunun Akibeti Doğrultusunda : Konunun Kilitleniş Nedeni Açıklanarak Kilitlenecek yada Silinecek!Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Konu dışı yazışmalarınızı forumun özel mesaj özelliğni kullanarak yapabilirsiniz. Tüm yazılar, yazan kişinin sorumluluğundadır ! Doğabilecek herhangi bir problemden www.motosiklet.net sorumlu tutulamaz!
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************

10. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlasmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. T.C. veya uluslararası yasalara aykırı eylemleri haber veya duyuru olarak yazmak, eylem tür ve türevlerini öğreti olarak anlatmak, terör olaylarında kullanılabilecek bomba veya benzeri maddelerin yapım ve temini hakkında bilgi vermek, suçluların hırsızlık veya benzeri yasadışı olaylarda kullandıkları ve herkes tarafından bilinmeyen yöntemleri ve/veya aletleri kullanma ve temini hakkında bilgi vermek. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! (PM dahil)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler