Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

1 Nisan'ın Tarihçesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende bir nisan sakası tarihçesi hakkında bi kaç farklı tez görmüştüm çok uzun araştırdım malesef arkadaşın anlattığı haçlı ordusu tezi doğru olanı hatta bir belgeselde katledilenlerin toplu mezarı bile bulundu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

İşte size (bilmeyenler için)1 Nisan şakasının tarihçesi:

‎15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
    Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.
    İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım... (ispanya asırlar boyu müslümanların hakimiyetinde kalmıştır)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Vay adi köpekler.Bu yazdıklarına inanasım gelmiyor.Gerçekten doğru mu bu?

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu bilgi yanlış dostum. 1 Nisan 16. yüzyıldan önce yılbaşı olarak kullanılmaktaydı. 16. yüzyılda Fransa kralı yılbaşını 1 Ocak tarihine aldı. Bu tarihten sonra yeni yılı hala 1 Nisan'da kutlamaya devam edenlere Nisan balığı, 1 Nisan'a da Nisan aptallar günü (April fools day) denmeye başlandı.

Olayın İslam ile uzaktan yakından alakası yok. Google'larsanız 5 dakikada rahatlıkla bulabilirsiniz bu bilgileri.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Açıkçası bunu bu gün başka bir yerde daha okudum ve çok saçma geldi.Öncelikli olarak böyle bir olay olduğuna inanmıyorum.Hile günü olarak kutlanıyormuş falan.Eğer böyle bir şey varsa lafımı geri çeker, doğruluğunu kabul ederim.Ama bu yine bir şeyi değiştirmez, bu Hile günü diye biz hep hile mi yapacağız.Sonuçta tarihe mâl olmuş bir gün, insanlar bu günde eğleniyorlar.Müslümanlar ölmüş diye insanlar eğlenmesinler mi yani ? Ölenler Hristiyanlar da olabilirdi, o zaman da bu yayılıp özeleştiri yapacak mıydık ?

Bu yayınlanan metinde Müslümanlığı öne çıkarma çabası açıkça görülüyor ve bana bu mantıksız geliyor.Dediğim gibi, eğer biz öldürmüş olsaydık -ki anlatılmayan olaylar kesinlikle mevcut- bu yazı yazılmamış olurdu.Yani bazı mutlu insanları çekemeyenler onları vicdan azabı ile mutsuzlaştırmaya çalışıyor gibi görünüyor.Yani "Bu günde Hristiyanlar Müslümanları öldürdü, kutlarsanız hain olursunuz." gibisinden bir yere geliyor olay.Müslümanlığa bağlamamak gerek aslında.

Bunlar tamamen şahsi görüşümdür, otopsiciyi tenzih ederim.Yanlış anlamayın kesinlikle bir sataşmada bulunmuyorum, sadece denk gelen konu altında fikirlerimi belirtmek istedim...

Edit: BBelt'in yazdıkları da sanki benimkileri doğrular nitelikte.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    İnternette dolaşıp duran bu efsane de, diğer birçoğu gibi, gayrimüslim adetlerinin müslüman toplumlara geçmesini önleme çabalarının bir ürünü.

Toplumu yabancı kaynaklı adetlerden uzak tutmanın tek yolu da işin içine dini duyguları sokmak işte. Nefret uyandıracak bir mağduriyet, zulüm durumu da olayın içinde mutlaka olmalıdır.

"Futbol oynamak haramdır. - Neden?
    Çünkü kafirler Hz. Hüseyin'in kafasını kesip top gibi oynamışlar ve futbol bunun üzerine icat olmuştur..."

gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası bunu bu gün başka bir yerde daha okudum ve çok saçma geldi.Öncelikli olarak böyle bir olay olduğuna inanmıyorum.Hile günü olarak kutlanıyormuş falan.Eğer böyle bir şey varsa lafımı geri çeker, doğruluğunu kabul ederim.Ama bu yine bir şeyi değiştirmez, bu Hile günü diye biz hep hile mi yapacağız.Sonuçta tarihe mâl olmuş bir gün, insanlar bu günde eğleniyorlar.Müslümanlar ölmüş diye insanlar eğlenmesinler mi yani ? Ölenler Hristiyanlar da olabilirdi, o zaman da bu yayılıp özeleştiri yapacak mıydık ?

Bu yayınlanan metinde Müslümanlığı öne çıkarma çabası açıkça görülüyor ve bana bu mantıksız geliyor.Dediğim gibi, eğer biz öldürmüş olsaydık -ki anlatılmayan olaylar kesinlikle mevcut- bu yazı yazılmamış olurdu.Yani bazı mutlu insanları çekemeyenler onları vicdan azabı ile mutsuzlaştırmaya çalışıyor gibi görünüyor.Yani "Bu günde Hristiyanlar Müslümanları öldürdü, kutlarsanız hain olursunuz." gibisinden bir yere geliyor olay.Müslümanlığa bağlamamak gerek aslında.

Bunlar tamamen şahsi görüşümdür, otopsiciyi tenzih ederim.Yanlış anlamayın kesinlikle bir sataşmada bulunmuyorum, sadece denk gelen konu altında fikirlerimi belirtmek istedim...

Edit: BBelt'in yazdıkları da sanki benimkileri doğrular nitelikte.
    Yanlış anlamayın bi sataşmada bulunmuyorum diyosun ama müslümanların kesildiği bir gün olmuş olsa da yine de bu günü kutlamamız lazım diyosun.Kalkmışsın birde müslümanlar da kesti diyosun.Saçmalamanın zirvesindesin.Müslümanlar asker olmayan hangi sivili kesmiş bu güne kadar.Çok kafir askerin kellesi gitmiştir orası doğru ama sivil halka katliam yapmak batı medeniyetlerinin eseridir.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    cocacola içmeyin
    tersten yazılışı allah yok demekmiş bak

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müslümanlar asker olmayan hangi sivili kesmiş bu güne kadar.
    Hani şu insanları domuz bağı ile işkence ederek öldüren hizbullahçılar Hindu muydu?

Gelin isterseniz bu işi din tartışmasına çevirmeyelim... Gerek yok.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Yanlış anlamayın bi sataşmada bulunmuyorum diyosun ama müslümanların kesildiği bir gün olmuş olsa da yine de bu günü kutlamamız lazım diyosun.Kalkmışsın birde müslümanlar da kesti diyosun.Saçmalamanın zirvesindesin.Müslümanlar asker olmayan hangi sivili kesmiş bu güne kadar.Çok kafir askerin kellesi gitmiştir orası doğru ama sivil halka katliam yapmak batı medeniyetlerinin eseridir.
    Sivil veya asker her amerikalıyı öldürmek farzdır diyen müslüman örgütler değilmi?
    Canilik müslümanlık, hristiyanlık tanımıyor.
    O yüzden bu konulara girmeye gerek yok.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ‎15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
    Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.
    İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım... (ispanya asırlar boyu müslümanların hakimiyetinde kalmıştır)
    Böyle bir olay yok. Kaldı ki şunu düşünün madem çoğumuz müslümanız, İslam tarihinin başlangıcından itibaren hangi müslüman şehit olmayı hayatta kalmaya tercih etmiştir? Buna bile cevap vererek bu konunun ne kadar dini duygular sömürüsüyle piyasaya sunulduğunu görebiliriz otopsici arkadaşımızın iyi niyetli bir yazısıydı malesef tek hatası konuyu iyice araştırmadan bize sunması oldu sağlık olsun

http://tr.wikipedia.org/wiki/1_Nisan...G%C3%BCn%C3%BC

sonucta bi efsane bu kadar buyutmeye gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani şu insanları domuz bağı ile işkence ederek öldüren hizbullahçılar Hindu muydu?

Gelin isterseniz bu işi din tartışmasına çevirmeyelim... Gerek yok.
    Onları müslümandan mı sayıyosunuz.Ya da müslümanlık deyince aklınıza onlar mı geliyo?Çocuk yaşta kıza tacizde bulunan adam , motora binen adnan hoca , gencecik çıtırlarla otel odasında basılan aczmendi lideri bunların müslümanlıkla alakası yok.Birde amerikadan yayın yapan kanalından kendini peygamber ilan eden iskender şerefsizi var.Bunların dış kaynaklı olduğunu anlıyamıyo musunuz?Türk milletinin gözünde müslümanlığı adileştirip soğutma çabalarının sonuçları bunlar.Dünyanın gözünde müslümanlığı barbarlık dini olarak göstermek için her türlü adiliğe başvuran batılıların bu oyunlarına siz bari aldanmayın.Yazık valla.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Hayır, dış kaynaktan gelenin hangisi olduğu konusunda tereddütleriniz var sanırım.Abi niye kimse kabul etmiyor, tamam iyi, hoş Müslümanız veya değiliz de, barbarlığı Müslümanlar da yapmış.Hristiyan yapıyor da Müslümanlar melek mi? Sonuçta din veya milletle değil genelde kişilik ve yönetim üzerinden yürümüyor mu bu katliamlar ? gibisinden sorularla yürür gider bu mevzu, devam etmeyeceğim.

Tek yapılması gereken, din, siyaset veya herhangi bir mevzuda özeleştiriyi yapabilmek.Dönüp dolaşıp dine geliyor fakat her konuda bu böyle.Yani aslolan şudur ki bazı hataları bizler de yapmışız, bir çok konuda hem de.Gerilmeyelim boşuna...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Komik olmayin arkadaslar.
    15. yüzyilda, ne endulus kalmisti, ne de haçli.

Buraya boyle hikayeler asmadan önce biraz arastirma zahmetine katlansaniz,bu kavgalar da çikmaz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik olmayin arkadaslar.
    15. yüzyilda, ne endulus kalmisti, ne de haçli.

Buraya boyle hikayeler asmadan önce biraz arastirma zahmetine katlansaniz,bu kavgalar da çikmaz.
    Güzel yurdumun kivrak zekali gencligi 13.yüzyilin sonlarina dogru biten haçli akinlarini 15.yüzyila kadar uzatti ya, artik bu millet bu hayal gücüyle uzaya cikmazsa serefsizim.

Rahmetli Nazim Hikmet birgün bütün milletler uzaya cikacak dünya Türklere kalacak demişti. Sanırım bu hayal gücüyle uzaya ilk çıkan millet biz olacagiz
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Valla bu ispanyol köpeklerinden herşey beklenir.Adamlar peru'yu ilk keşfettiklerinde 10 milyon yerli aztek halkı yaşıyomuş.Kese kese 1 milyon kişi bırakmışlar.Sabah horozlar ötünce kesmeye başlıyolarmış , akşam güneş batınca sona eriyomuş.Perulular toplanıp düşünmüş bu ispanyollar niye bizi kesiyo diye.Sonunda karara varmışlar.Horozlar sabah erken öttüğü için sinirlenip bizi kesiyolar heralde demişler.Ülkedeki bütün horozları öldürmüşler.Fakat katliam hızını kesmeden devam etmiş.Sonunda Peru kralı benim halkımı kesmeyi bırakırsanız bu odayı size altınla doldururum demiş.Onlar için altının değeri yokmuş.Köpeklerin boynuna takarlarmış.İspanyollar da söz vermiş kesmiyeceklerine.Ama bi şekilde altınların yerini keşfettikten sonra katliam devam etmiş.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Valla bu ispanyol köpeklerinden herşey beklenir..
    Yani tarihte geçmise yolculuk yapip,400 yil öncesine gidebiliyorlarmiydi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani tarihte geçmise yolculuk yapip,400 yil öncesine gidebiliyorlarmiydi?
    Valla uydurma hadislerin ve hikayelerin ben de farkındayım.Bu konu da doğrudur demiyorum zaten.Ama karşımızda barbar katliamcı bir batı medeniyeti var.Bunu da göz ardı etmiyelim lütfen.Geliboluya uçaklarla zehirli çiviler atıp binlerce türk askerinin ayağının kesilmesine sebep olan ingilizlere insanlık ve savaş suçu işledikleri hatırlatılınca "Türkler insan sayılmaz" diyebilecek kadar adi insanlar.Yine birinci dünya savaşında binlerce türk askerini silah zoruyla asit havuzlarına sokup kör eden aynı zihniyet.Geçtikleri bütün şehirleri yakıp yıkan , çoluk çocuk herkesi kılıçtan geçiren haçlı ordusudur.Hepsi yakında osmanlı tokadını yiyecek.O zaman 1 nisan yapıcaz onlara

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    güzel
    güzel
    İkarus

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler