Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tutankamon’un sırrı açığa çıkacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Mısır tarihinin en gizemli firavunlarından Tutankamon’un sır perdesi aralanıyor.

Çocuk yaşta liderlik koltuğuna oturan Tutankamon’un mumyasından alınan örneklerle yapılan DNA testinin sonuçları 17 Şubat’ta açıklanacak.

GİZLİ KALMIŞ HAZİNELER

Üç bin yılı aşkın bir süre önce 19 yaşındayken öldüğü belirtilen Tutankamon’un soyu ve annesinin kimliği üzerindeki soru işaretleri giderilmiş değil.

Kimi uzmanlar annesinin Nefertiti, bazıları da yabancı prenses Kiya olduğunu söylüyor. Kahire Tıp Fakültesi’nde yapılacak DNA testinin, işte bu konudaki esrar perdesini kaldırması bekleniyor.

Mısır eski uygarlık tek yetkilisi Zahi Havas, Tutankomun hazinelerinin saklandığı Kahire Müzesi’nde konuyla ilgili bilgileri açıklayacak.

Kaynak:
    http://haber.mynet.com/detay/dunya/t...cikacak/495625
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Tutan Kamon Annesini öreneceklermiş dünya kurtulucak herhalde Bütün dünya Merakla bekliyoruz

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutan Kamon Annesini öreneceklermiş dünya kurtulucak herhalde Bütün dünya Merakla bekliyoruz
    Dünyayı kurtaracak haber gelene kadar elde olan bu artık bununla idare edeceğiz.Bana göre ilginç bi haber hala çözülebilmiş değil çoğunun sırları ve hazineleri.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu devirde çok para başa bela , bak gencecik çocuğa nasıl da kıymışlar , beti benzi solmuş garibimin :(

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tutankamon motosiklet mi kullanıyormuş, veya arkeologlar motosiklet ile mi kazıya gelmişler ? Değil ise konunun motosiklet forumunda ne işi var ?

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Burasi konu disi diye hatirliyorum ben,
    hani MOTOSIKLET ile ilgili OLMAYAN paylasimlar icin sanki...
    Arkeoloji ve antik misir ile ilgilenen insanlar olabilir.. bunlar ilgilerini cekebilir... Ilgilenmiyorsak, umursamiyorsak, yermek veya elestirmek yerine, kapatip pencereyi gidersek, hem ilgilenmedigimiz ve gereksiz buldugumuz bir konuya abone olmamis oluruz.. hem de bu tarz gereksiz mesajlar yazmamis oluruz.. di mi?

UFAK BILGI: dunyanin bulundugu tarih icin en zengin, en acimasiz ve en kaotik toplum yapisina sahip olmasina ragmen, en duzenli bir sekilde isleyen, 18. Misir hanedaninin basina 9 yasinda gecmis, ve daha 19 yasini doldurmadan 9.5 yil sonra olene kadar, sagladigi otorite ve elde ettigi basarilar ile... insanin agzini acik birakacak bir lider olmus... dahi ama cok tuhaf bir adamdir kendisi... daha detayli bilgi icin pm atiniz...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Valla benimde dikkatimi çekmedi değil Mısır Firavunlarını hep merak etmişimdir..Herifler full altınmı giyiniyorlardı nedir :D Neyse Gelişmeleri bekliyoruz

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkeoloji ve antik misir ile ilgilenen insanlar olabilir.. bunlar ilgilerini cekebilir... Ilgilenmiyorsak, umursamiyorsak, yermek veya elestirmek yerine, kapatip pencereyi gidersek, hem ilgilenmedigimiz ve gereksiz buldugumuz bir konuya abone olmamis oluruz.. hem de bu tarz gereksiz mesajlar yazmamis oluruz.. di mi?

UFAK BILGI: dunyanin bulundugu tarih icin en zengin, en acimasiz ve en kaotik toplum yapisina sahip olmasina ragmen, en duzenli bir sekilde isleyen, 18. Misir hanedaninin basina 9 yasinda gecmis, ve daha 19 yasini doldurmadan 9.5 yil sonra olene kadar, sagladigi otorite ve elde ettigi basarilar ile... insanin agzini acik birakacak bir lider olmus... dahi ama cok tuhaf bir adamdir kendisi... daha detayli bilgi icin pm atiniz...
    + 1 Ekleyim babası Akhenaton ilk ve tek tanrılı Firavundur.

Motosiklet.NeT Forum > MT - Moto Kafe > Konu Dışı >
    Tutankamon ....

gelişmeleri bekliyoruz hehehehehehe bende severim mumyaları piramitleri çok ilginç kişinin doğduğu ve öldüğü günde sadece ışık vuruyormuş mezarına veya zehirli suyu yukarıdan döküyorlarmış aşağıdan arınmı ş bir şekilde akıormuş bu gibi duyumlar aldım doğrumudur bilmiyorum ama incelemek gibi bir imksnımın olmasını isterdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:15 ----------

Binlerce yil önce yapilan piramitlerde bugün bile hala binlerce sir yatmaktadir.O tarihlerde piramitleri yapan insanlar herhalde metre kavramini bilmiyorlardi.Ve bütün bunlari göz karariyla yapmalarida imkansiz.Bugün bile çok düzenli bir sekilde yapilan gökdelenlerde çok hafif bir sapma sözkonusu olabiliyor.Peki o zamanlar bunlari yapan insanlar ölçüm için ne kullandilar.Saniye mi?Arsin birimi mi?Misir endazesi mi?Bilemiyoruz.Şimdi bu piramitlerde, özellikle Gize bölgesindeki büyük piramitin çesitli oranlarda ölçümlerine bir bakalim.Bunlarin hepsi bir rastlanti mi?Olabilir.Ama bu kadar çok rastlantida insani düsündürüyor!

Piramitlerin Gizemi

Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)

Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit’in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

Piramit’in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

Bitkiler Piramit’in içinde daha hızlı büyürler.

Piramit’in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

piramitler hakkında birkaç bilgi
    4 Teker Bedenimi [B]İKİ[/B] Teker Ruhumu Taşır :farao:

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + 1 Ekleyim babası Akhenaton ilk ve tek tanrılı Firavundur.

Motosiklet.NeT Forum > MT - Moto Kafe > Konu Dışı >
    Tutankamon ....

Şahane paylaşım

Tutankamon çocuk Kral diye bilinir ve Mısır'ın en parlak dönemlerinden birine hükümdarlık etmiştir. o dönemdeki çok güçlü siyasi aktörler tarafından öldürüldüğü tahmin edilmektedir. Babası Akeneton tek tanrılı ilk dini kabul etmiş ardından Mısır'ı dönüştürmeye çalışmıştır. Çölde yenişehirler oluşturmuş, o dönemin dini klikleri ile çatışmaktan çekinmemiştir. Babasının da öldürüldüğü düşünülmekte ve lahidinin/mumyasının tahribinin bu tarihi nefret olduğu bir başka araştırma konusudur. Bu konuda meraklılarının söyleyeceği çok şey vardır elbette, ben sadece amatör takipçiyim
    Poturdak

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ozetle: neymis? meraklilari varmis.. uzerinde konusulabilecek bir konuymus.. )

Yaw hatirlar misiniz? bundan bir kac sene evvel, NG piramitte gizli oda bulduk, canli yayinda robotla acicaz diye, 18 saat canli yayin yapip, saftimizi kaydirmisti.. robot dustu sonra, sonra duzeldi.. sonra actilar.. bombos bir oda.. aha dediler baska bir kapi.. nasil sinir olmustum.. insan boyle dolu dolu bir oda bekliyo.. cok mu indiana jones filmi izlemisiz nedir?

Bir kac ekstra bilgi: Orjinal ismi Tutankhaten`dir. Aten`in yasayan goruntusu anlamina gelir. (ATEN: Antik misir mitolojisinda, Gunes Kuresinin adidir.. (aslinda dairesinin) - Ra`nin bir goruntusu olduguna inanilir) ancak daha sonra ismi Tutankhamun olarak kullanilmistir ve Amun`un yasayan goruntusu anlamina gelir (AMUN: Misir mitolojisinin en karmasik kisminin baslangici olduguna inanilan YARATICI TANRI`dir bkz: orjinal ismi [AMUN-RA]

Tutankhamon`un lahiti, 1922 yilinda Howard Carter tarafindan kesfedilmistir.

Tutankhamon`un gomuldugu maske (misirda butun firavunlar, kendi yuzlerinin tasvir edildigi altin maskeler ile gomulurler), dunyadaki en unlu antik misir eseri ve en unlu maskedir.

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahane paylaşım

Tutankamon çocuk Kral diye bilinir ve Mısır'ın en parlak dönemlerinden birine hükümdarlık etmiştir. o dönemdeki çok güçlü siyasi aktörler tarafından öldürüldüğü tahmin edilmektedir. Babası Akeneton tek tanrılı ilk dini kabul etmiş ardından Mısır'ı dönüştürmeye çalışmıştır. Çölde yenişehirler oluşturmuş, o dönemin dini klikleri ile çatışmaktan çekinmemiştir. Babasının da öldürüldüğü düşünülmekte ve lahidinin/mumyasının tahribinin bu tarihi nefret olduğu bir başka araştırma konusudur. Bu konuda meraklılarının söyleyeceği çok şey vardır elbette, ben sadece amatör takipçiyim
    Bende amatör olarak bu konuyu takip etmeyi seviyorum bir kaç kitap yada internette bulduğum bilgileri okudukça dahada içine sarıyor beni.
    Normalde Mynet haberlerini pek sevmem kolpa veya eski haber olur ama yazımı ve yabancı kaynaklar dışında başka kaynağımız olmadığından burada paylaşmak istedim.Eğer piramit ve firavunların sırları aydınlanırsa tamamen,bence insanlık olarak çok ileriye gitmiş olacağız şuan DNA teknolojisinden başka teknoloji yok bu sırlar aydınlatmak için ilerki yıllar neler gösterir bilemeyiz.Beğendiğinize sevindim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

Ozetle: neymis? meraklilari varmis.. uzerinde konusulabilecek bir konuymus.. )

Yaw hatirlar misiniz? bundan bir kac sene evvel, NG piramitte gizli oda bulduk, canli yayinda robotla acicaz diye, 18 saat canli yayin yapip, saftimizi kaydirmisti.. robot dustu sonra, sonra duzeldi.. sonra actilar.. bombos bir oda.. aha dediler baska bir kapi.. nasil sinir olmustum.. insan boyle dolu dolu bir oda bekliyo.. cok mu indiana jones filmi izlemisiz nedir?
    Tarihi seviyorsanız azıcık hemen kendine hapsediyor bu konu.
    Mısır başlı başına bir tarih bana göre.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:34 ----------

İlginç birşey daha ekleyim bilmeyenler için;
    Piramitlerin içine senede iki kere ışık vuruyor biri doğum gününde biri ölüm gününde.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Tarihi seviyorsanız azıcık hemen kendine hapsediyor bu konu.
    Mısır başlı başına bir tarih bana göre.
    Antik Misir ve antik misir mitolojisi, tarihten biraz daha ote bir konu. Sadece hiyorogliflerden cikartilan hikayeler bile, adamlarin donemlerinin 1000`lerce sene ilerisinde olduklarini gosteriyor. Hem sosyal, hem siyasi, hem de teknolojik acidan. Antik misir`in icine girmek, birazcik ucundan bulasmak bile, hayatin boyunca bol bol vaktini alacak bir hobiye sahip olmak demek.

8-9 yaslarinda babamin duzenli olarak misirdan getirdigi papirusler ile basladim ben ilk. Baktikca ilgimi cekiyordu... 10 yasimda artik cok fazla soru sormaya basladigim icin, babam onume antik misir, hiyoroglif ve mitoloji konularina GIRIS yapan, yaklasik 1000 sayfalik TUGLA gibi bir kitap koydu... o yasta o kitabi okuyup anlamam mumkun olmasa da tamamini, ben 15 yasima kadar o kitabi ezberlemis ve anlamis durumdaydim

Artik misirdan gelen papirusler cok daha heycan vericiydi.. herkese basit resimler olarak gelen papirusler bana resmen bulmaca gibi geliyordu.

Motosikleti
    Nexus 500
    Antik Misir ve antik misir mitolojisi, tarihten biraz daha ote bir konu. Sadece hiyorogliflerden cikartilan hikayeler bile, adamlarin donemlerinin 1000`lerce sene ilerisinde olduklarini gosteriyor. Hem sosyal, hem siyasi, hem de teknolojik acidan. Antik misir`in icine girmek, birazcik ucundan bulasmak bile, hayatin boyunca bol bol vaktini alacak bir hobiye sahip olmak demek.

8-9 yaslarinda babamin duzenli olarak misirdan getirdigi papirusler ile basladim ben ilk. Baktikca ilgimi cekiyordu... 10 yasimda artik cok fazla soru sormaya basladigim icin, babam onume antik misir, hiyoroglif ve mitoloji konularina GIRIS yapan, yaklasik 1000 sayfalik TUGLA gibi bir kitap koydu... o yasta o kitabi okuyup anlamam mumkun olmasa da tamamini, ben 15 yasima kadar o kitabi ezberlemis ve anlamis durumdaydim

Artik misirdan gelen papirusler cok daha heycan vericiydi.. herkese basit resimler olarak gelen papirusler bana resmen bulmaca gibi geliyordu.

Çok şanslısınız,ilerde imkanım olursa bende gezmek dolaşmak oradan bayağıda doyup gelmek istiyorum.Şuan bu mümkün olmayabilir ama gelecekte mutlaka olacak bu.

Motosikleti
    BMW F650 ST

Çok şanslısınız,ilerde imkanım olursa bende gezmek dolaşmak oradan bayağıda doyup gelmek istiyorum.Şuan bu mümkün olmayabilir ama gelecekte mutlaka olacak bu.
    Hocam, oralari gezmek, gormek... sandigin kadar eglenceli ve guzel birsey degil.. bir ara ayrintili anlatayim sana insani canindan bezdiriyorlar...

Misir ile ilgili sergileri gezmek, ve acip okumak cok daha eglenceli oluyor emin ol

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öleli 3500 yıl olmuş ama hala adamı rahat bırakmıyolar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA

...
    Haklısın, kategoriye dikkat etmemişim. Başlık sahibinden özür dilerim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Akeneton emmi ....
    Kamil insan ...
    meşhur 10 emirin de Mısır Ölüler Kitabından alındığı söylenir ve okunursa anlaşılır ki öyledir.
    piramitler hakkındaki enteresan bilgileri pek hatırlamam lakin zamanının ve sonrasının bir çok alimi ki buna islam alimleri de dahil mısırı ziyaret edip orada eğitim almışlardır, zaten antik yunan tabir edilen düşünce çağında açık açık belirtiliyor oraya giden ve eğitim alan ya da okul kuran düşünürler.

tabi mısırın sadece bir mumyanın soy ağacı ile gündeme gelmesi nahoş, bu kadar büyük bir düşünce ve ilim imparatorluğunun 3-5 hiyeroglif ve 5-6 mumyadan ibaret olmadığını sezmek çok da zeki olmayı gerektirmez.

Mesela oralardan İslam dünyasında Hz. İdris (kendisine 30 yaprak inmiştir deniliyor) batının deyimi ile Hermes (simgesi Turna kuşudur) düşünce tarihine büyük katkıları olmuş büyük bir ilim ve bilim insanı.

çocukluktan beri yok firavun şöyledir yok böyledir diye anlattıklarından bir firavunun tek Tanrılı bir din kurması birçoğuna uymayacak bir görüştür. zaten firavun dedikleri elemanların bizim padişahlardan çok da farklı olduğunu düşünmüyorum. hakkında okunulması, bilgi ve düşüncelerine haiz olunması gereken bir dönem.

piramitlerin köleler tarafından yapıldığı söyleniyor ama sonradan söylendi ki zamanının asgari ücreti olarak tabir edilebilecek ekemk, bira vs gibi karşılıklar ile çalıştırılmışlar.

axcavatus da pusuya yatmış bir mısır haberi beklermiş de haberimiz yokmuş.
    hacı sen anlat da çoğumuzun stargate den öğrendiği mısır bilgisi biraz daha gelişsin.

Zeitgeist in ilk bölümünde Horus üzerine epey birşeyler anlatılır.

bu konuya ek olarak Sümer tarihi hakkında bilgisi olan da beri gelsin.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    tutankamonun katilide belli değil birkaç yıldır kazılar yapılıyor bunun içinde
    geçen gün tarih kanalında görmüştüm

Motosikleti
    Nexus 500
    Hocam, oralari gezmek, gormek... sandigin kadar eglenceli ve guzel birsey degil.. bir ara ayrintili anlatayim sana insani canindan bezdiriyorlar...

Misir ile ilgili sergileri gezmek, ve acip okumak cok daha eglenceli oluyor emin ol
    Yani o işte yaş anlaşıldı..Ben şimdilik böyle amatör amatör araştırıyım zaten okadar açılacak gücümde yok gidip gezmek baya zaman geçirmek gibi.İlerde olursa gibi zügürt tesellisi takılıyım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akeneton emmi ....
    Kamil insan ...
    meşhur 10 emirin de Mısır Ölüler Kitabından alındığı söylenir ve okunursa anlaşılır ki öyledir.
    piramitler hakkındaki enteresan bilgileri pek hatırlamam lakin zamanının ve sonrasının bir çok alimi ki buna islam alimleri de dahil mısırı ziyaret edip orada eğitim almışlardır, zaten antik yunan tabir edilen düşünce çağında açık açık belirtiliyor oraya giden ve eğitim alan ya da okul kuran düşünürler.

tabi mısırın sadece bir mumyanın soy ağacı ile gündeme gelmesi nahoş, bu kadar büyük bir düşünce ve ilim imparatorluğunun 3-5 hiyeroglif ve 5-6 mumyadan ibaret olmadığını sezmek çok da zeki olmayı gerektirmez.

Mesela oralardan İslam dünyasında Hz. İdris (kendisine 30 yaprak inmiştir deniliyor) batının deyimi ile Hermes (simgesi Turna kuşudur) düşünce tarihine büyük katkıları olmuş büyük bir ilim ve bilim insanı.

çocukluktan beri yok firavun şöyledir yok böyledir diye anlattıklarından bir firavunun tek Tanrılı bir din kurması birçoğuna uymayacak bir görüştür. zaten firavun dedikleri elemanların bizim padişahlardan çok da farklı olduğunu düşünmüyorum. hakkında okunulması, bilgi ve düşüncelerine haiz olunması gereken bir dönem.

piramitlerin köleler tarafından yapıldığı söyleniyor ama sonradan söylendi ki zamanının asgari ücreti olarak tabir edilebilecek ekemk, bira vs gibi karşılıklar ile çalıştırılmışlar.

axcavatus da pusuya yatmış bir mısır haberi beklermiş de haberimiz yokmuş.
    hacı sen anlat da çoğumuzun stargate den öğrendiği mısır bilgisi biraz daha gelişsin.

Zeitgeist in ilk bölümünde Horus üzerine epey birşeyler anlatılır.

bu konuya ek olarak Sümer tarihi hakkında bilgisi olan da beri gelsin.
    Zeitgeist(zamanın ruhu) belgeselinde daha çok hristiyanlıkla alakalı benzerlikleri işlemişler firavunların ve yıldızlarla olan simetrik hesapları(astronomi gibi).Aslında daha detaya girseler daha başka çok benzer nokta bulacaklarınada inanıyorum.Esas olanları zaten göstermişler.
    Garip ortaokul yada ilkokulda keşke böyle imkanlarım olsaydı benim ufaklıktan itibaren internet,google,wiki gibi daha çok meydan larousse den kütüphanedeki bir kaç kitaptan birşeyler kapmaya çalışıyordum.Yaşım çok büyük değil ama şimdiki arkadaşlar daha şanslı.
    Bir kaç on kitap okumak yerine gidip bir Zeitgeist yada devamı diyebileceğimi Zeitgeist addendum u seyredebilirler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler