Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

askerliğim hatay/iskenderun çıktı, çok mutluyum :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    arkadaşlar bugün sülüs almaya gittim askerlik şubesine ama 16 şubatta vericeklermiş sülüleri. iş yerindeki tertip arkadaşım memleketteki askerlik şubesini arayıp öğrenmiş yerini, banada dedi. bende aradım ve hatay iskenderun er bilmem ne taburu dedi, heyecandan tekrarda sormadım. ama araştırdığıma göre iskenderunda deniz er eğitim alayından başka acemi birliği yok.

büyük ihtimal bahriyeli olucam, inanın hayalimde bahriyeli olmak. sonunda hayalime kavuşuyorum. çok mutluyum. diğer sülüs bekleyen arkadaşlara hayırlı yerler ve teskereler diliyorum.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bende Askerliğimi İskenderunda yaptım.. Çok güzel Yerdir Küçük İstanbul.. Çarşı iznine çıkmak için can atarsın yani. Kebapları tatlıları özellikle künefesi ve Kabak tatlısı meşhurdur. Birde Mehmetçik sokağında uğur ustanın adana kebabı Tarif edilemez bir tat.

Bu arada Heryerde Motorsiklet

Acemi birliği olarak denizci olma ihtimalin yüksek. Ama eğer kısa dönemsen gideceğin yegane yer 39. Mekanize piyade Tugayı - Bir diğer ismi ile Akçay Kışlası ve bir diğer ismi ile Şehit Teğmen Ahmet TOR kışlası Esas İSmi ile SÜRGÜN YERİ:(

Şİmdiden hayırlı teskereler.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kim ne derse desin, ister iyi isterse kötü olduğunu söyleseler de, emin ol çok güzel anılarla dolup taşacasın.

sor bak, askerliğe yine çağırsalar tekrar gider misin diye,
    hemen herkes "aynı yerde yapacaksam giderim" diyor

hayırlı tezkereler
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Askerliğimi İskenderunda yaptım.. Çok güzel Yerdir Küçük İstanbul.. Çarşı iznine çıkmak için can atarsın yani. Kebapları tatlıları özellikle künefesi ve Kabak tatlısı meşhurdur. Birde Mehmetçik sokağında uğur ustanın adana kebabı Tarif edilemez bir tat.

Bu arada Heryerde Motorsiklet

Acemi birliği olarak denizci olma ihtimalin yüksek. Ama eğer kısa dönemsen gideceğin yegane yer 39. Mekanize piyade Tugayı - Bir diğer ismi ile Akçay Kışlası ve bir diğer ismi ile Şehit Teğmen Ahmet TOR kışlası Esas İSmi ile SÜRGÜN YERİ:(

Şİmdiden hayırlı teskereler.
    önerilerin için teşekkür ederim, dediklerinin hepsini kısmet olursa gerçekleştiricem. özellikle kebap kısmını... :D ben 15ay normal er olarak gidiyorum, meslek yüksek okulu mezunuyum. umarım dediğin gibi güzel bir yerdir.

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin, ister iyi isterse kötü olduğunu söyleseler de, emin ol çok güzel anılarla dolup taşacasın.

hayırlı tezkereler
    Ewet Aynı YErde bir 15 ay daha askerlik yaparım tek şartım var;

--Aynı yer ve aynı KADRO
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti

hayırlı tezkereler
    teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 ----------

--Aynı yer ve aynı KADRO
    o biraz zor değil mi

Motosikleti
    Er olarak gidiyorsan denizcisin hayırlı olsun Karizma bir askerlik seni bekliyor. oraya giderken yanında sadece kimliklerini paranı traş takımını ve kendini götür.. onun dışında herşeyi orada sana verecekler. boşuna yanına yük alma. ilk bir ay dışarı çıkamayacaksın eğer şöför olarak seçilirsen 15 gün daha fazla eğitim göreceksin iskenderunda.

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    owww memleketime geliyosun Acemilerin hepsi bizim burda deniz alayına gelir ama alay deniz kenarı değil onu söyliyim iskenderun zaten askeriye doludur
    Yabancılıkta çekmezsin her yer motosiklet doludur burda
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ne günlerdi bee

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:57 ----------

--Aynı yer ve aynı KADRO
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşım..umarım istediğin gibi olur..deniz er eğitim alayı güzeldir.deniz piyade olursan,izmire gelirsin.yada gemilere gidebilirsin,yada deniz kuvvetleri nin kara birliklerine gidersin.şimdiden hayırlı teskereler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Hayırlı olsun. Şimdiden hayırlı teskereler. Bazen keşke eskiden olduğu gibi motorize birlikler olsaydı diyorum. Yanlız Jandarmada var...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Hatay iskenderun olsa ne olacak olmasa ne olacak ..

kalk saatin 11:00 mi ?? , kahvaltını tek gül ile yatağına mı getirecekler ?? gündüz plaj akşam disko takılır gidersin , nöbette yok Hatayda oohhhh mis gibi, askerlik değil tatil köyü

askerlik işte her yer vatan toprağı , hizmet her yerde aynı hizmet , Hakkariye gitsen üzülecekmiydin ???? hadi hayırlı teskereler

Motosikleti
    Er olarak gidiyorsan denizcisin hayırlı olsun Karizma bir askerlik seni bekliyor. oraya giderken yanında sadece kimliklerini paranı traş takımını ve kendini götür.. onun dışında herşeyi orada sana verecekler. boşuna yanına yük alma. ilk bir ay dışarı çıkamayacaksın eğer şöför olarak seçilirsen 15 gün daha fazla eğitim göreceksin iskenderunda.
    bilgilerinden ve önerilerinden dolayı teşekkür ederim...
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    owww memleketime geliyosun Acemilerin hepsi bizim burda deniz alayına gelir ama alay deniz kenarı değil onu söyliyim
    Yabancılıkta çekmezsin her yer motosiklet doludur burda
    sağlık olsun deniz kenarı o kadar önemli değil. askerlik olsun çamurdan olsun bu arada dağıtım gitmeden önce fırsatım olursa çayını içmeye gelirim
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşım..umarım istediğin gibi olur..deniz er eğitim alayı güzeldir.deniz piyade olursan,izmire gelirsin.yada gemilere gidebilirsin,yada deniz kuvvetleri nin kara birliklerine gidersin.şimdiden hayırlı teskereler..
    inşallah yazdıklarından birisi olur, ama herşeyden önce hayırlısı neyse o olsun
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Şimdiden hayırlı teskereler. Bazen keşke eskiden olduğu gibi motorize birlikler olsaydı diyorum. Yanlız Jandarmada var...
    sağol abi, jandarmalarda az karizma değil ama
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatay iskenderun olsa ne olacak olmasa ne olacak ..

kalk saatin 11:00 mi ?? , kahvaltını tek gül ile yatağına mı getirecekler ?? gündüz plaj akşam disko takılır gidersin , nöbette yok Hatayda oohhhh mis gibi, askerlik değil tatil köyü

askerlik işte her yer vatan toprağı , hizmet her yerde aynı hizmet , Hakkariye gitsen üzülecekmiydin ???? hadi hayırlı teskereler
    tabii ki dediklerin orada yoktur ama hani en ağır askerlik komandoların ve onlarla kıyasla gideceğimiz ve yapacağımız askerlik rahat oluyor demektir. birde türkiyemin heryeri benim için aynı, doğuya düşsemde gam yemezdim ama ben allahtan çok diledim havacı veya denizci olmak için, ayrıca mesleğim makina teknikeri olduğu için kendimi o bölümde çalışarak geliştirme çabamda var. o yüzden

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    İskenderun'da taştan gemi,
    Bir daha gelirsem ....

Bu sözü gittiğin ilk günlerde duyacaksın. Gözün korkmasın, acemilikte belki biraz askerlik yaparsın ama dağıtımdan sonra, bir de gemiye düşersen çok rahat edersin. Karacılara Mehmetçik, denizcilere Levent bey derler ;)

Motosikleti
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İskenderun'da taştan gemi,
    Bir daha gelirsem ....

Bu sözü gittiğin ilk günlerde duyacaksın. Gözün korkmasın, acemilikte belki biraz askerlik yaparsın ama dağıtımdan sonra, bir de gemiye düşersen çok rahat edersin. Karacılara Mehmetçik, denizcilere Levent bey derler ;)
    sağlık olsun, karada da denizde de yaparız askerliğimizi. o sözü de zannedersen sıcaktan dolayı derler heralde.

bu arada bir soru sorabilirmiyim genel olarak: ben makina teknikeriyim, meslek seçiminde bunu söylesem acaba motor dairesine filan girebilirmiyim?

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlık olsun, karada da denizde de yaparız askerliğimizi. o sözü de zannedersen sıcaktan dolayı derler heralde.

bu arada bir soru sorabilirmiyim genel olarak: ben makina teknikeriyim, meslek seçiminde bunu söylesem acaba motor dairesine filan girebilirmiyim?

Mesleğin sebebi ile gemiye gitme şansın çok çok yüksek. Büyük ihtimalle makineci veya yara savunmacı olursun. Makineci olursan seyir sırasında makine dairesinde olursun, limanda rahatsın. Yara savunma ismi karizma olsa bile erler arasında lağımcı diye bilinir. Geminin temiz ve pis su sistemleri ile ilgilenirler, çok tercih edilesi bir görev değil fakat elbetteki askerde tüm görevler kutsaldır.

espri kutusu gel gel burası güzel yer

sana her türlü gıda işinde yardımcı olabilirim

pac dan döner petekten künefe v.s. :D

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı cihan_kavsak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    espri kutusu gel gel burası güzel yer

sana her türlü gıda işinde yardımcı olabilirim

pac dan döner petekten künefe v.s. :D
    Hacı bu bizim döneri bitiremezki
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    şimdiden hayırlı teskereler olsun..

bahriyeli olmak çok güzel bir ayrıcalıktır. karada olursan çok rahat edersin özellikle. ama gemi çıksa falan diye dua etmemeni öneririm.

askerlik sırasında da daha öncesinde başvururken de gönüllü olmuştum doğuya gitmek veya komando olmak için. dikkat et askerlik sırasında da dedim. ki tek doğuya gitmek isteyen ben değildim.

gemi yaşamı dayanılacak gibi değildir. daha da kötüsü başka şeyler de var hem çok hatırlamadığım hem de anlatmaya gerek görmediğim. aşırı tertipçilik vardır ve gemiye senden sadece bir dakika önce girmiş olan kişi sana emir verebilir. emir derken.. emir yani.. demiri kesen cinsinden

sağlığına çok dikkat etmen gerekir vücuduna yayılacak mikrobun haddi hesabı olmaz. hele uluslararası seyretmişse o gemi.. ömrü billah virüslerden arındıramazsın o gemiyi.. o yüzden düzenli antibiyotik kullanımına da dikkat etmen gerekir.

güzel yanları yok mu? var.. tekmil vermeden komutanım demeden askerlik biter..

en güzel yanı da dayak yada kişisel aşağılama yoktur. onun yerine senin kaslarının dayanmayacağı yada grurunun dayanmayacağı işlerde çalıştırılırsın çok göze batarsan.. sabaha kadar şınav çeken arkadaş biliyorum ben.. istersen ara ver.. 0 dan tekrar başlatırlar.. sonraki iki haftayı öyle bir şekilde geçirirsin ki keşke daya yeseydim eşşek sudan gelinceye kadar dersin uyandığın her gün..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 ----------

tabi unutmadan.. Türk bayrağının dalgalandığı her yer vatandır. Ve her görev vatan içindir.. O yüzden yaptığın her hizmetin sana en azından sevap olarak döneceğine inanıyorum.

K M L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    hayırlı olsun iskenderun acemi birliği ise her yıl dalgıç yetiştirilmek üzere yüzme bile asker alıyorlar ve istanbulda beykozda 6 aylık bi eğitim verip tekrar dağitim yapılıyor öyle bir durum olduğunda bana pm den msj at

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler