Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

askerliğim hatay/iskenderun çıktı, çok mutluyum :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla paşa torunu olsan bile acemi birliğinde rahat edemezsin...Ama İskendurndan gelen çok arkadaşım oldu...hatta Ankaradaki Denizcilerin alayı İSkenderundan geliyordu...tam bir keşmekeş kaos yaşanırmış her gün...çok büyük birlik olduğunu söylerdi...kaybolanlardan tut yanlış bölüğe gidenlere kadarilk 1 hafta kafalar çok karışıyormuş...tipik askeri eğitimler...yemin öncesi abuk subuk hareketlerin öğretilmesi...ne adına yapıldığınıda kimse bilmez ya mantıkda aranmaz asker ocağında..birde askeriyeyi kötüleyemezsin...halki askerden soğuttuğuğun gerekçesiyle yargılanabildiğin bir madde yasa bile var yani... bakalım mesleğin ne kadar işe yarayacak...program bilirsen bölükte yazıcı olup kral olabilirsin...

Türk Ceza Kanununun HALKI ASKERLİKTEN SOĞUTMA başlıklı318. maddesine göre; “Halkı, askerlik hizmetinden soğutacak etkinlikte teşvik veya telkinde bulunanlara veya propaganda yapanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.”
    ya mete abi nerden buluyosun bu maddeleri, ama iyi oldu. komutanlara karşı kullanırız belki
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhafız demek; Bir kişiyi veya bir yeri koruyan kimse anlamına gelir. Askerlik işte.. Askerlikte bizleri ve ülkeyi korumak değilmidir
    sözlük anlamını biliyorum ama tam olarak neyin korunduğunu çözemedim. içimden dedim " paşa koruması felan olursam şansa bak " ama belli de olmaz tabii. zaten tek temennimiz vatan ve bu vatan üzerindeki tüm türk halkının rahat ve huzurunu sağlamak değilmidir.
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en baba görevdesin. yata yata askerlik biticek tam anlamıyla.. denizcilerin en fiyakalı en az çalışan bölümü.. günde 4 saat nöbetin var sonra bomboşsun..
    hadi ya o kadar mı, o zaman kpss ye hazırlanabilirim desene usta birliğinde. ama eminsin değil mi mete abi, nöbet haricinde başka görevleri yokmu?
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhafız elde silah nöbet tutar, araçlarla korumaya çıkar(askeri araçlar şoför+en az 1 muhafız+araç komutanı olmadan çıkamaz birlikten).
    vayy be, hertürlü görev alıyolar desene...
    Umarım Askeri Hapishaneye düşmezsin. Muhafız olarak yani.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    hayırlı olsun bende yarın alıcam silüsü bakalım ne çıkacak =)

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bende yarın alıcam silüsü bakalım ne çıkacak =)
    hadi hayırlısı bakalım, alınca sınıfını hemen bildirmeyi unutma sakın haaa

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum 25 i teslim tarihim 24 ünde akşam 5 te biniyorum burdan HAS turizme 5 arkadaş aynı arabaya aldık 6. arkadaşta yer kaldıysa alıcak aynı arabaya,giderken traş bıçağı,köpük,tınak makası,terlik,askılık harici bişeye gerek yokmuş orda çanta veriyorlarmıi hereşy varmış zaten içinde.. bu arada silüsümde muhafız yazıyor ama bi önemi yokmuş orda yazanın...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Birde cüzdan alın. Boyuna asılan cinsten ipli.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde cüzdan alın. Boyuna asılan cinsten ipli.
    evet teşekkürler onuda söylediler bakalım asker malzemesi satan yerleri bi dolaşıcam yarın

Motosikleti
    dostum 25 i teslim tarihim 24 ünde akşam 5 te biniyorum burdan HAS turizme 5 arkadaş aynı arabaya aldık 6. arkadaşta yer kaldıysa alıcak aynı arabaya,giderken traş bıçağı,köpük,tınak makası,terlik,askılık harici bişeye gerek yokmuş orda çanta veriyorlarmıi hereşy varmış zaten içinde.. bu arada silüsümde muhafız yazıyor ama bi önemi yokmuş orda yazanın...
    vayyy süpermiş.bende yazdıklarından getiricem. bende 24.üne biletimi alıcam. birde orada ortak bir mekanda buluşalım. içeri girmeden birbirimizi görüp tanışmış oluruz, hatta gezme fırsatımız olursa gezerizde.

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Dostumm Orada Acemilik Yapmış Biri Olarak Diyorumki Askerlik Yapmayacaksın.
    Sana Sadece Yürümeyi Öğretecekler Evet Yanlış Duymadın Yürümeyi.
    Sonrada Düştüğün Birliğe Göre Gerisi Gelir.

Birde Umarım Serinyol Değilde Deniz Alayına Düşmüşsündür. Serinyol Kötüdür Gerçekten Kötü
    Hayırlı Tezkerelerr
    Imza mi?? Nereye Atayım

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Baltassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birde Umarım Serinyol Değilde Deniz Alayına Düşmüşsündür. Serinyol Kötüdür Gerçekten Kötü
    Hayırlı Tezkerelerr

Deniz üs komutanlıgı deniz er eğitim alayına düştük dostum =) sağolasın

yücel saat 10 da birliğin kapısında olacaız orada görüşrüz =)))

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Hayırlı olsun.
    Şimdiden hayırlı teskereler.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Hayırlı olsun..

Kardeşim bende deniz er eğitim alayında yaptım acemiliğimi leventler parkı yanında 2. bölükte, Askerlikle ilgili söylenenleri çok takma hatta benim sözlerimide ama insan muamelesi görmezsen, günler gecmezse vs. takma çok tabi bunlar benim düşüncem. usta birliği olarakta umarım gemiye düşmezsin tcg dogan komutanlıgı makine bransı ESKİ erbaslarından biri olarak söylüyorum bunu sana 4 ana makine 3 yardımcı tek asker kafayı yemedim ama etkileri kaldı...
    Herkesin söylediğinin aksine askerden sadece arkadaslarımı özledim. Birdaha aynı yere asla gitmem emin olun yapmayan zorlugunu bilemez. Fırkateyn veya hücumbot haricinde bahriyede heryer güzel olabilir ama dua et buralara düşme...
    Şimdiden hayırlı teskereler ve unutma birgün gelecek 1 gün kalacak

Motosikleti
    Alıntı Baltassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı Tezkerelerr
    hocam dediklerin harbiden de şaşırtıcı. herzaman dediğim gibi, askerlikliğimiz kolayda olsa zor da olsa seve seve yapıcaz. bu arada sülüsümde; deniz kuvvetleri üs komutanlığı, deniz er eğitim alayı yazıyo, zannedersem senin dediğin yer değil. umarımda değildir
    Deniz üs komutanlıgı deniz er eğitim alayına düştük dostum =) sağolasın

yücel saat 10 da birliğin kapısında olacaız orada görüşrüz =)))
    tertip ne yaptınız ya, birliğin kapısında durduğumuz an bizi içeri alırlar, benim demek istediğim şöyle çay bahçesi ve park tarzı biryerde buluşmaktı. yoksa izdibatlar gördüğü yerde alıp götürüyolar benim bildiğim.
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Şimdiden hayırlı teskereler.
    sağolasın üstadım.
    Alıntı m_atalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende deniz er eğitim alayında yaptım acemiliğimi leventler parkı yanında 2. bölükte, Askerlikle ilgili söylenenleri çok takma hatta benim sözlerimide ama insan muamelesi görmezsen, günler gecmezse vs. takma çok tabi bunlar benim düşüncem. usta birliği olarakta umarım gemiye düşmezsin tcg dogan komutanlıgı makine bransı ESKİ erbaslarından biri olarak söylüyorum bunu sana 4 ana makine 3 yardımcı tek asker kafayı yemedim ama etkileri kaldı...
    Herkesin söylediğinin aksine askerden sadece arkadaslarımı özledim. Birdaha aynı yere asla gitmem emin olun yapmayan zorlugunu bilemez. Fırkateyn veya hücumbot haricinde bahriyede heryer güzel olabilir ama dua et buralara düşme...
    Şimdiden hayırlı teskereler ve unutma birgün gelecek 1 gün kalacak
    öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim de, bende makine mezunuyum ve ben açıkçası makine dairesine girmek için uğraşıcaktım ama sen öyle bir yazmışsın ki aslında benim düşüncem buydu, peki neresi veya neden zor makina dairesi? benim düşüncem belki askerde uzman olarakta kalabilirim, tabii makina dairesine girebilirsem? beni bir aydınlatırsan sevinirim

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    makine dairesi neden mi zor? aslında gerçekten gemiye düşüp düşmediğine göre değişir. eğer küçük bir bota düşersen sorun olmaz. örneğin benim bulunduğum gemi 7 güverteli yanlış hatırlamıyorsam 120-140 mt uzunluğunda bir mayın dökme gemisiydi.
    makine dairesi..
    iki makine dairesi 4 ana 6 yardımcı makine vardı..

bu şu demek.. gemiyi harket ettiren 4 motor, gemi sitemlerini çalıştıran 6 motor.. ana makineler gemiye hareket verenlerdir, enerji vb için yardımcı makineler kullanılır. isimleri budur, motor denmez.
    artı silah vb sistemler.. yani pnömatik hidrolik bir sürü sistem..
    motorlardan birinin ortalama minibüs büyüklüğünde olduğunu söylememe gerek var mı?

ortalama 45 derece üstündeki sıcaklıkta vardiyalı olarak çalışırsın, vardiyalı derken yarım saat biri girer yarım saat diğeri.. daha doğrusu içerdeki dayanabildiği müddetçe içeride kalır.. bildiğin saunada çalışmak.. ama dehşet bir gürültü eşliğinde..

genelde arkadaşını kontrol edersin çünki sıcaktan ve aşırı su kaybından bayılan çok olur. ne zaman bayılııp dinleneceğim diye çok düşündüm ama nedense bayılmak kısmet olmadı, herkes düştü bir ben kaldım diye üzülürken başka bir şekilde bir gece prens gibi hissetme imkanım oldu..
    birinde ağır bir enfeksiyon geçirdim, daha doğrusu geçirmişim, çünki çalışıyordum ve biraz hava almak istediğimi söyledim. güverteye çıkarken arkadaşın biri yanımdan geçerken sıcağın vurdu ded sonra bana dokundu. hemen ardımdan revire gitmiş. ben güvertede bir sigara keyfi yapayım diye uğraşırken alelacele birileri geldi tabib subay seni görmek istiyor diye. gittim bana baktı ağzımı açtırdı. oturuyorum sedye de.sadece biraz halsizlik var dedim, olsun sen yat dedi. meğer ambulans çağırmışlar ama ambulansa bile yürüyerek gittim. durumumun çok ciddi olduğunu tuzladaki personelin koşuşturmacasından anlayabilmiştim. o yüzden asıl dikkat etmen gereken şey hasta olmamak. virüs kapma. verdirkleri antibiyotikleri aman ben iyiyim diye içmemezlik etme. en azından benim gibi eşşeklik etme. ne olduğunu anlamadan öteki dünyayı boylayabilirsin.

sonra... elinden yüzünden yağ eksik olmaz ama bir zaman sonra o yağlı giyeceklere alışırsın. zaten kısa zaman sonra şortla çalışmaya başlarsın. ilk zamanlar bana da garip gelmişti ama ipleyecek durumda değildim. insan olan o sıcakta elbiseleriyle çalışamaz çünki..

velhasıl.. aşırı sıcak aşırı gürültülü yağ ve pas içinde çalışacağın bir ortam.. iyi midir? doğruyu söylemek gerekirse ben çok eğlenmiştim. gemi seyre çıkmazsa da iyi sayılırsın. yalnız seyirdeyken o makine dairesi biraz da zor olur. bir de sallantılarla uğraşırsın çünki ama ona da çabuk alışıyorsun.

ilk zamanlar kafanı mutlaka vurup küçük yarıklar açarsın ama iyice alışana kadar çok koşturma içeride, yağlı boruların üstünde ordan oraya sekmeye çalışma. zamanı gelince filmlerdeki gibi oluyorsun zaten. bir alt kata inmek bir üst kata çıkmak çocuk parkında oynamak kadar kolay geliyor. boş alanda koşar gibi rahattım geminin arkasındaki makine dairesinden öndekine koşana kadar..

sadece tatbikatlar biraz zorlar. yok yangın yok yara savunma yok denizden adam kurtarma.. kişisel tavsiyem en tehlikelisi denizden adam kurtarmadır asla o tatbikatlarda görev almamaya çalış. balık yemi olman gibi muhtemel tehliken her zaman var. gerçi köpekbalığı var mı diye kontrol ediyorlar ama askerin kontrolüne güven olmaz. hele o 4-5 metrelik şirin leri gördükten sonra insanın suya giresi hiç gelmiyor zaten. gerçi akşam saatleri görünüyorlar diye aklımda kalmış.

Motosikleti
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makine dairesi neden mi zor? aslında gerçekten gemiye düşüp düşmediğine göre değişir. eğer küçük bir bota düşersen sorun olmaz. örneğin benim bulunduğum gemi 7 güverteli yanlış hatırlamıyorsam 120-140 mt uzunluğunda bir mayın dökme gemisiydi.
    makine dairesi..
    iki makine dairesi 4 ana 6 yardımcı makine vardı..

bu şu demek.. gemiyi harket ettiren 4 motor, gemi sitemlerini çalıştıran 6 motor.. ana makineler gemiye hareket verenlerdir, enerji vb için yardımcı makineler kullanılır. isimleri budur, motor denmez.
    artı silah vb sistemler.. yani pnömatik hidrolik bir sürü sistem..
    motorlardan birinin ortalama minibüs büyüklüğünde olduğunu söylememe gerek var mı?

ortalama 45 derece üstündeki sıcaklıkta vardiyalı olarak çalışırsın, vardiyalı derken yarım saat biri girer yarım saat diğeri.. daha doğrusu içerdeki dayanabildiği müddetçe içeride kalır.. bildiğin saunada çalışmak.. ama dehşet bir gürültü eşliğinde..

genelde arkadaşını kontrol edersin çünki sıcaktan ve aşırı su kaybından bayılan çok olur. ne zaman bayılııp dinleneceğim diye çok düşündüm ama nedense bayılmak kısmet olmadı, herkes düştü bir ben kaldım diye üzülürken başka bir şekilde bir gece prens gibi hissetme imkanım oldu..
    birinde ağır bir enfeksiyon geçirdim, daha doğrusu geçirmişim, çünki çalışıyordum ve biraz hava almak istediğimi söyledim. güverteye çıkarken arkadaşın biri yanımdan geçerken sıcağın vurdu ded sonra bana dokundu. hemen ardımdan revire gitmiş. ben güvertede bir sigara keyfi yapayım diye uğraşırken alelacele birileri geldi tabib subay seni görmek istiyor diye. gittim bana baktı ağzımı açtırdı. oturuyorum sedye de.sadece biraz halsizlik var dedim, olsun sen yat dedi. meğer ambulans çağırmışlar ama ambulansa bile yürüyerek gittim. durumumun çok ciddi olduğunu tuzladaki personelin koşuşturmacasından anlayabilmiştim. o yüzden asıl dikkat etmen gereken şey hasta olmamak. virüs kapma. verdirkleri antibiyotikleri aman ben iyiyim diye içmemezlik etme. en azından benim gibi eşşeklik etme. ne olduğunu anlamadan öteki dünyayı boylayabilirsin.

sonra... elinden yüzünden yağ eksik olmaz ama bir zaman sonra o yağlı giyeceklere alışırsın. zaten kısa zaman sonra şortla çalışmaya başlarsın. ilk zamanlar bana da garip gelmişti ama ipleyecek durumda değildim. insan olan o sıcakta elbiseleriyle çalışamaz çünki..

velhasıl.. aşırı sıcak aşırı gürültülü yağ ve pas içinde çalışacağın bir ortam.. iyi midir? doğruyu söylemek gerekirse ben çok eğlenmiştim. gemi seyre çıkmazsa da iyi sayılırsın. yalnız seyirdeyken o makine dairesi biraz da zor olur. bir de sallantılarla uğraşırsın çünki ama ona da çabuk alışıyorsun.

ilk zamanlar kafanı mutlaka vurup küçük yarıklar açarsın ama iyice alışana kadar çok koşturma içeride, yağlı boruların üstünde ordan oraya sekmeye çalışma. zamanı gelince filmlerdeki gibi oluyorsun zaten. bir alt kata inmek bir üst kata çıkmak çocuk parkında oynamak kadar kolay geliyor. boş alanda koşar gibi rahattım geminin arkasındaki makine dairesinden öndekine koşana kadar..

sadece tatbikatlar biraz zorlar. yok yangın yok yara savunma yok denizden adam kurtarma.. kişisel tavsiyem en tehlikelisi denizden adam kurtarmadır asla o tatbikatlarda görev almamaya çalış. balık yemi olman gibi muhtemel tehliken her zaman var. gerçi köpekbalığı var mı diye kontrol ediyorlar ama askerin kontrolüne güven olmaz. hele o 4-5 metrelik şirin leri gördükten sonra insanın suya giresi hiç gelmiyor zaten. gerçi akşam saatleri görünüyorlar diye aklımda kalmış.
    çok güzel anlatmışsın abicim, inan çok teşekkür ederim. anladığım kadarıyla zor bir iş, dolayısıyla o kadar da eğlenceli. yalnız sizlerden şu sorumla ilgili şahsi fikirlerinizi almak istiyorum.

sizce askerde, makine dairesinde uzman olarak kalmak mantıklı mı? siz olsanız kalırmısınız? diğer sosyal hayatımızı ve geleceğimizi(evlilik ve iş hayatım) nasıl etkiler? normal sağlıklı bir hayata sahip olabilirmiyim?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    makine dairesinde bulundum =) staj yaptıgım teknede psikolojisi bozuk yetkililer yüzünden =) adamlar neler çektirdiler,ana makinaların dibine çekirdek kabugu atıp sonra git temizle dediler ve mecburen temizledim, kemikıl denen bi ilaçla (okunşu bu :D) bütün makine dairesini temizledik 3 kişi ve bu ilaç ele deydiği zaman yakıyordu =) ama süper bi temizleyici sanırım motora sürsen cillop gibi olur.Allah birdaha düşürmesin diyorum ve makina konusundan çıkıyorum =)

Yücel rahat ol inzibatlar bişey yapamazlar =) öyle bir yıgılma oluyormuş ki kapıdan alamadıkları bir sürü asker oluyormuş ve sokakta yatanlar oluyormuş =) yıgılma nedeni ile,kayıt vs olmadan askerieyden içeri giremiyorsun malum.akşam 5 e kadar yetişemeyenler sokakta =) o yüzden telaşa mahal yok traşımızı olup gidelim =)

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Benim Acemiligim Manisa/Merkez 1.piyade eğitim tugay komutanlığı manisa Batı Kışla 90/1 HAYIRLISI KARDEŞİM

***HERŞEY VATAN İÇİN***
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Motosikleti
    Yücel rahat ol inzibatlar bişey yapamazlar =) öyle bir yıgılma oluyormuş ki kapıdan alamadıkları bir sürü asker oluyormuş ve sokakta yatanlar oluyormuş =) yıgılma nedeni ile,kayıt vs olmadan askerieyden içeri giremiyorsun malum.akşam 5 e kadar yetişemeyenler sokakta =) o yüzden telaşa mahal yok traşımızı olup gidelim =)
    askeriye işini bence sakata alıp dışarı da bırakmaz askerini. zaten kayıt işlemleri 2-3 gün sürüyo diye biliyorum. o süre içinde de birlikte oluyosun. yani ilk teslim olmaya gittiğinde işlemlerini yapmadan nizamiyeden içeri giriyosun, sonra ki zaman içerisinde işlemerin yapılıyor. benim bildiğim bu açıkçası. ama orada buluşucaz dersende buluşuruz tertibim. ben bileti, has truzmden akşam 7.30 arabasına aldım. siz benden bayağı bir erken geliceksiniz
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Acemiligim Manisa/Merkez 1.piyade eğitim tugay komutanlığı manisa Batı Kışla 90/1 HAYIRLISI KARDEŞİM

***HERŞEY VATAN İÇİN***
    gözün aydın tertibim, allah hepimize güle güle gidip gelmek nasip etsin. canın sağolsun, ülkemizin heryeri aynı, heryerde de görevimizi göğsümüzü gere gere de yaparız.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    sevgili çömezim , bahriyeli olmuşsujn cok ıyıı şahane hatta . o askerlık baslamadan bıttı : . .. ş :240
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    daha gitmedinmi sen kanki_?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler