Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

VERGİ; veriyoruz kaçamıyoruz..... İşte son bilanço...

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BWSTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye de 1 gün istasyonlar boş kalsın bakın ne oluyor:d
    Hiçbirşey olmaz..
    2 gün boş kalsın yine olmaz..
    Nasılsa 3. gün dolacak..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntıdır:

Hikaye bu ya;
    Osmanlının gerileme döneminde,yüce padişahlarımızdan birinin tahta yeni çıktığı zaman gidişatı biraz toparlayabilmek adına tüm ileri gelenler padişahın huzurunda toplanmış yeni vergi konusunu görüşüyorlar.
    Öyle olur olmaz şeylerden vergi alınıyormuşki;düşünün vergi koyulabilecek bişey akıllarına gelmiyor artık.
    Paşalardan biri;adı ibiş olanlardan 2 akçe vergi alalım der,kabul edilir.
    Vezir;o zaman tavuk satanlar da tavuk başına 2 akçe versin,iyi oda tamam.
    Diğer bir vezir;hatta kel olanlardan da 2 akçe alalım der,ooo tamam oda kabul başkaaa???
    Yine bir paşa;kılıbıklardanda 2 akçe alalım....
    Oy birliği ile kabul edilen yeni vergiler ertesi gün uygulamaya koyulur.
    Pazar yerinde toplam 4 tane olan tavuğunu satmaya çalışan bir köylüyü takibe alır görevliler.Adamcağız saatler sonra 4 tavuğuda toptan satıp tam parasını cebine koyarken görevliler tepesinde biter;höööyyyt bre tiz 2 akçe verileeee..
    neden verecekmişim???
    Tavuk satma vergisi,padişahın buyruğudur..
    olurdu olmazdı derken görevli bi tane osmanlı patladır adama..
    tokadın şiddetiyle adamın takkesi düşer,görevli bakarki adam kel !!
    OOO sen kelsin üstelik,2 akçede kellik vergisi ver çabuk..
    adam bakar çare yok başlar ağlamaya;yaa ben karıma ne derim,beni eve almaz,çok kızar bana ne olur yapmayın..
    Ulan hemde kılıbıksın haaaa !!! 2 akçe de kılıbıkık vergisi öde,çabuuuuukkk!!!
    o arada olayı gören birisi yaklaşır,tavuk satanı tanıyodur.
    hayırdır ibiş efendi ne ağlarsın,bu ağalar ne ister senden????
    Görevli haykırır;Ulan zübük hem kelsin hem tavuk satarsın adında ibiş ver 2 akçe dahada aklın başına gelsin...

Halimiz aynen hikayede anlatıldığı gibi oldu..
    Başka vergi alınmayan bişy kaldımı ????

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    düzen böyle,düzülende biz olduğumuz sürece düzen hiç değişmez,düzülen değişir,artık yaşlılardan bişey çıkmıyacağını anladıklarında gençleri düzerler,bu böyle devam eder gider

nereye kadarmı.........adam gibi birini seçene kadar.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    nereye mi gidiyor? daha dün bursla okuyan başbakan çocukları 4.5 milyon dolara gemi alıyor,5 milyon dolara villa site alıyor fln oraya gidiyor işte..bizde burda üniversiteden mezun olup iş arayalım cebimizde para kalmasın faturalarla boguşalım onlarda trilyonları çatır çatır yesinler seçim gelsin 2 torba kömüre cahil halk oy versin tekrar başa geçip insan kemiğinden iliği sömürsünler..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    adam gibi birini seçene kadar... demiş arkadaş benim yaşım 37 ben henüz seçilecek adam göremedim şu güzelim memlekette,yanarım ona yanarım.hep hırsız hep hırsız,dürüst insanların da kafasını eziyor bu hırsızlar.ben her ay 1000 tl vergi vereyim sen git benim verdiğim para ile doguda vatandaşa hediye ver ,yatırım yap.kardeşim onlarda versin vergilerini işleri güçleri beleş,kaçak. bir fıkra aklıma geldi anlatayım ;bir mahalle muhtarı var,alemi, içkiyi,yemeyi çok severmiş.herkes muzdarip ama her seçimde yine muhtar o olurmuş.muhtar yolda gördüğü mahalle sakinlerine oğlum anan nasıl diye sorarmış,böyle devam edip gidermiş.sohbet arası yaşça büyük abimiz mevzuyu anlatıyor birazda cahilce yapısı var,muhtarın sözlerine kızıyormuş ama yinede ses çıkartmıyormuş.ben de ona dedim ki bir gün yine sana sordugunda sende ona sor dedim anan nasıl diye.bir zaman sonra yine aynı sohbet muhtar soruyor oda cevaben iyi diyor muhtarım,senin anan nasıl diye soruyor,muhtar tabi kızarmış bozarmış demiş ne yapacaksın anamı,sen ne yapacaksan bende onu yapacagım diyi vermiş muhtar ondan sonra daha sormamış hemşerisine .
    bu vekillerde hep öyle boşunamı vekil oluyor,vatana,vatandaşa hizmet sen onu .... anlat.derdi imanı kendi cebini doldurmak.kendi payıma verdiğim her kuruş para haram zıkkım olsun.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Kıçımızdan Donumuzu Alsalar Yine Sesini Çıkarmaz Halk O zmn Alan Memnun Satan Memnun

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler