Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

VERGİ; veriyoruz kaçamıyoruz..... İşte son bilanço...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dagulapeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VStrom-DL650
    bu özelleştirme politikalarına devam edip devletin elinde hiç gelir kaynagı kalmayınca bu tabloyu bir kez daha görmek lazım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dagulapeyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu özelleştirme politikalarına devam edip devletin elinde hiç gelir kaynagı kalmayınca bu tabloyu bir kez daha görmek lazım..
    daha dur
    hükümet konakları satılmadı.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aslında bu kadar vergi alınması normal. Gelir vergisi vermiyor patronlar. Serbest meslek sahipleri düşük gelir beyan ediyor, patronlar çalışanları asgari ücretten sigortalı yapıp düşük stopaj ödüyor. Devlet gelir vergisi toplayamıyor. O zamanda şunu diyor " EĞER SEN KAZANIRKEN VERGİ ALAMIYORSAM O ZAMAN BENDE HARCARKEN VERGİ ALIRIM, ONDAN KAÇAMAZSIN". Benzin alıyorsan araban vardır yani çok para kazanmışsın, ver bakalım litre başı 2,5 lira vergiyi.. Düşünce budur. Tamamen karşısındayım diyemem. Memleket için gereklidir.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    seçen düşünsün...
    ben her gün " vicdanı hür " uyanabiliyorum ve uyanmak için ömrümce mücadele edeceğim...

ve seçenler, bir kez daha düşünsün " eğer akıl edebiliyorsanız"
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Maalesef ban serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalışıyorum ve kendi ofisim var ben bile anlayamıyorum.......

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Daha ırmaklar var...Göller var.. Hastaneler var..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    2007 Yılı Başbakanlık Örtülü ödeneği bütçesi 40 milyon dolar
    2008 Yılı Başbakanlık Örtülü ödeneği bütçesi 200 milyon dolar
    2009 Yılı Başbakanlık Örtülü ödeneği bütçesi 270 milyon dolar

Evet hepsi de harcanmış!!

İsraille alçak koltuk krizi yaşadık geçenlerde, adamlar gerçekten terbiyesizlik yapmışlardı ama Yılmaz Özdil bie bir gerçeği kaçırmış...

Adamların meclisinde Bakan yardımcısının oda büyüklüğü ne kadardı? En fazla 10-15 m2 eşyalar standart büro eşyaları, hiç lüx yok... Bide bizimkilere bakın padişah odaları mübarekler, hepsinin altlarında makam araçları sekreterler, danışmanlar, dalkavuklar...

Vergi nereye gidiyor biliyor musunuz bunların saltanat yaşantısına...

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    ÜRetim olmayan yerde ne olacak.. Vergi.. O da yakaladığından ha.
    100 Tl benzin aldınız bunun 67 TL si vergi, 33 TL si benzin gerisini düşünün..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister 2004
    zenginler daha zengin fakirler daha fakir oluyor bunu ancak MAFYA DEVLET yapar!!! yazık bu halka.......

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    37 yaşındayım bazen düşünüyorum kaç sene yaşarız daha nedır bu onlar gıbı hırsızmı olmalıyım yada eski sisitemlerımı secmelıyım kazandığım paramı al hepsi senın olsun bak bana ve aileme ağalık sıstemı yanı onun adını beğenmezsınız bız sızlerı özgur hürrıyet sahıbı modernleşme yolunda götüruyoruz dersınız zaten onunda modası gectı dersınız işinizede gelmez yazık dedem rahmetli oldu gıttı sayenızde gün yüzü görmedı çünkü namuslu dürüsttü babam da öyle fakır yaşadı ama o da dürüsttü ya ben onlar gıbı sonum aynı ya oğullarım peki bu memlekette hiçmi gülemıyeceğiz
    BENIM BU GUZEL MEMLEKETİMDE HALKININ FERAHINI ÜLKESININ KALKINMASINI TEK İSTEYEN BUNU CANİGÖNÜLDEN YAPAN BIR TEK ATAM VARDI ONU SAYGIYLA ANIYORUM VE HALA ONUN HAYALINDEKİ ÜLKE İÇİN BURDA YAŞAMAYA CALIŞIYORUM

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    akşam abbas güçlüyle genç bakışta millet vekilleri ve profösörler vardı.öğrenci soruyor neden bu kadar vergi var diye.cevap aynen şöyle ;devletin vergi alacagı en garanti olanı işçi ve memur sınıfı dır bunlardan alacagı vergi kesindir.arta kalan açıklar içinde ötv-kdv ikilemini kullanır yetmez ise dolaylı vergilerle açıgı kapatmaya çalışır ama bir türlü kapatamaz . buyrun cevabı demekki devletin paraya ihtiyacı var bizde vergimizi verecegiz....birde o vergiyi isteyenlerde vergilerini bizim gibi ödeseler devlet düze çıkıcakta biz veriyoruz onlar başka yönlere harcıyor paraları. eskiden bir söz vardı verilen vergi -yol -su- elektrik- hizmet olarak geri döner diye senelerce bizleri kandırıp durdular.bir türlü göremedik şu hizmetleri.koskoca istanbul metropol vardır 30.000 nüfüs vergi vereni toplasan 1.000 yoktur galiba.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

whampir19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her türlü faturada ulaşım vergisi diye bir vergi var bu veergiyi veriyoruz üstüne birde iettye para veriyoruz o zaman ulaşım vergisini niye alıyorsun
    4 Teker Bedenimi İKİ Teker Ruhumu Taşır

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı whampir19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türlü faturada ulaşım vergisi diye bir vergi var bu veergiyi veriyoruz üstüne birde iettye para veriyoruz o zaman ulaşım vergisini niye alıyorsun
    bırde elektırık faturasında TRT payı var ben nıye buna pay ödüyorum anlamış değilim K.D.V vg. zaten alıyorsun diğerlerıne ne gerek var o kurum reklam yada farklı gelırlerden kazanmıyormu HELAL ETMIYORUM BU PARAYI

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Telefon faturası geliyor 50 TL lik konuşmuşum 30 TL de vergi biniyor üstüne.Turkcell sağolsun bakın bunu bunu biz almıyoruz devlet alıyor biz size bu kadar mebla çıkardık diyede özetliyor.Yazık günah bu millete ya.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    padişahım çok yaşa !
    padişahlarım çok yaşayın !
    padişahım ve padişahlarım çok yaşayın !
    can't be worried about that shit. life goes on man.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    her millet hak ettigi gibi yönetilir.demekki tepki veremiyoruz.onlarda keyiflerine göre vergi alıyorlar.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en basitinden örnek vereyim...
    beni bilenler iyi bilir; 3 yıl önce açtığım çiğköfte bayiliğim vardı... esas mesleğim ise reklam satış paz. uzm... uzun yıllar 3 büyük gazetede ve ajanslarda çalıştım,bir gün geldi ve canıma tak etti... yüksek kar marjı olan sektöre girdim

çiğköfte bayliğini açtığımda fiyatlar şuydu... haaa... dükkanı geçen hafta kapattım:(

1 paket lavaş 5 tl şimdi 9 tl...
    çiğ köfte 4,5 tl şimdi 9 tl...
    yeşillikleri yazamıyorum,1 gün önce 5 tl ise,ertesi gün 8-9 tl olabiliyor...

o zaman dürüm 2,5tl... pors 7,5tl..... yarım pors 4,5 tl idi.
    3 yıl sonra dürüm 3tl... pors 9tl..... yarım pors 5 tl oldu...

3 yılda sadece 0.50 kr zam yapabildim!!! ama elektrik,su,stopaj,telefon,vergi,benzin ve diğer zamlara artık dayanamadım...

3 yıl önce çalışırken maaşım artalama 2,5 milyardı... iş yeri açtım 4 milyara çıkardım!!!
    bu gün işsizim ve aynı pozisyonda işe başlasam maaşım max. 1.000 tl olacak,o bile zor aslında... iş yerimi kapattığımda ise krizden dolayı hergün zarara gidiyordum ve aylık gelirim 1.500 tl ye düştü...

bu kadarmı düşer!!!!

aslında o zamanlar,aksine satışlarımız arttı diyebilirim ama vatandaşın alım gücü inanılmaz oranda düştü!!!!!!!

allah bunları bildiği gibi yapsın... her geçen gün batıyoruz... ne teğet geçtiği var nede başka bişeyii..... herkes koltuk ve iktidar sevdasında,güç gösterisinde...

bıktım artık!!!!! insanın bu şartlarda hiç yaşayası gelmiyor,yaşamak için maddi ve manevi güç gerekir ve tabiki beden gücüde... sağlıklı beslenemedikten sonra,ruhen sağlıklı olamadıktan sonra,mutluluğun ne anlama geldiğini unuttuktan sonra... ve daha nicelerin yapamadıktan sonra, iyileşemdikten sonra ölmekten beter SÜRÜNÜP gideriz.....

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en basitinden örnek vereyim...
    beni bilenler iyi bilir; 3 yıl önce açtığım çiğköfte bayiliğim vardı... esas mesleğim ise reklam satış paz. uzm... uzun yıllar 3 büyük gazetede ve ajanslarda çalıştım,bir gün geldi ve canıma tak etti... yüksek kar marjı olan sektöre girdim

çiğköfte bayliğini açtığımda fiyatlar şuydu... haaa... dükkanı geçen hafta kapattım:(

1 paket lavaş 5 tl şimdi 9 tl...
    çiğ köfte 4,5 tl şimdi 9 tl...
    yeşillikleri yazamıyorum,1 gün önce 5 tl ise,ertesi gün 8-9 tl olabiliyor...

o zaman dürüm 2,5tl... pors 7,5tl..... yarım pors 4,5 tl idi.
    3 yıl sonra dürüm 3tl... pors 9tl..... yarım pors 5 tl oldu...

3 yılda sadece 0.50 kr zam yapabildim!!! ama elektrik,su,stopaj,telefon,vergi,benzin ve diğer zamlara artık dayanamadım...

3 yıl önce çalışırken maaşım artalama 2,5 milyardı... iş yeri açtım 4 milyara çıkardım!!!
    bu gün işsizim ve aynı pozisyonda işe başlasam maaşım max. 1.000 tl olacak,o bile zor aslında... iş yerimi kapattığımda ise krizden dolayı hergün zarara gidiyordum ve aylık gelirim 1.500 tl ye düştü...

bu kadarmı düşer!!!!

aslında o zamanlar,aksine satışlarımız arttı diyebilirim ama vatandaşın alım gücü inanılmaz oranda düştü!!!!!!!

allah bunları bildiği gibi yapsın... her geçen gün batıyoruz... ne teğet geçtiği var nede başka bişeyii..... herkes koltuk ve iktidar sevdasında,güç gösterisinde...

bıktım artık!!!!! insanın bu şartlarda hiç yaşayası gelmiyor,yaşamak için maddi ve manevi güç gerekir ve tabiki beden gücüde... sağlıklı beslenemedikten sonra,ruhen sağlıklı olamadıktan sonra,mutluluğun ne anlama geldiğini unuttuktan sonra... ve daha nicelerin yapamadıktan sonra, iyileşemdikten sonra ölmekten beter SÜRÜNÜP gideriz.....
    Dükkanını kapattığına üzüldüm doğrusu benımde dukkanım var hanım dukkanda ben bır işe gırdım calışıyorum mesleğimle ilgılı hak ettiğimi kesınlıkle alamıyorum bu işe 25 senemı verdiğim halde ticaret zaten arap saçına dönmüş durumda carşı esnafı değiştı malesef ticaretı bılmeyenlerle tıcaret yapmaya calışıyordumki kenara cekıldım 5 yıldır kendım ürettiğimi kendım satmaya calışıyorum esnafa mal yok iyi ce cırkefleştık maalesef
    neyse asıl anlatmak istedığım bir ülkede ticaretle uğraşan şahıs eğer gece o pavyon bu pavyon gıderse kazandıklarını alemlerde yerse batar kumar oynarsa batar yoksa adı üzerınde tıcaret yapıyorsunuz az da olsa her yıl kar yaparak yavaşta olsa büyümeye başlarsınız bunun başka acıklaması yok
    eeeee canım ülkemde loto bıle oynamıyorum pavyonun adını bılırım içerı gırmişliğim yok alem falanda yapmam içki ile aram yok peki ben ve benım gıbıler neden zarara uğruyor batıyor yazık değilmi ben nedenlerını bılıyorumda uzun olacak şimdi zaten sizde bılıyorsunuz ama vahım olan duruma bır bakın

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Ben 70 milyon içinde,tek bir nokta olarak; VERDİĞİM HER KURUŞU ZERRESİNE KADAR HEPSİNE HARAM EDİYORUM!!!

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Türkiye de 1 gün istasyonlar boş kalsın bakın ne oluyor:d
    Yamahaşk 😍

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler