Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Reenkarnasyon / inanır mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    saçma sapan işler bunlar yaw ne reenkarnasyonu
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    elektroşokla kim geri dönmüş ki? o sırada gerçekten öldüğünü, yani ruhun bedenden ayrıldığını nereden biliyoruz?
    May the Force be with McLaren Mercedes

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Sanırım bakara suresinde yazıyodu........
    0 Rh (+)
    06 - 09

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    çok mantıklı geliyor çünkü iyi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelenle o..çocuğunun dünyadaki şansı eşit olmadığı için ve haksızlık olmaması için birden fazla sefer yaşam şansı verilip bunların ortalamasının alınması mantıklı ama kur-an'da yok diyorsa yoktur ve inanmıyorum... gerçi var olduğunu kur-an'da yazılsaydı hayatından bıkan intihar ederdi, belkide vardır ama var olduğunu bilmememiz gerekiyordur...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    hayat bi sınavdır ve herkesin 100 alma şansı vardır!kimileri özel ders alarak 100 almaya çalışır kimileride başka bir işte çalışırken aynı zamanda ders çalışıp 100 almaya uğraş verir!bu bir haksızlık gibi gözükebilir ama işte asıl sınav burda başlıyor!özel ders alan kişinin ileriye dönük korku taşımaması onu 100 almaktan caydırabileceği gibi,daha çok zahmet çeken öğrenci de isyan edip 100 den vazgeçebilir!sonuç olarak ikiside yanlıştır bence!başka yerlere çekilebilir yazdıklarım ana fikir verilenlerle 100 almaya çalışmaktır.
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuyuya bir taş atıldı gelin arkadaşlar bunu hep birlikte çıkaralım

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kotumuren adlı üyeden alıntı
    Tovbe tovbeeee..de get yawww..işin gücün yokmu..açılan topiğe bak
    hayreti bişi yanii..tutki inanıyorum,noolcak.Bir sonraki turda berabermi takılalım diyeceksin şaka bir yana..

Sorularımızın ve merak ettiğimiz herşeyin cevabını verecekler...HEHEHEHE
    BEKLE VE GÖR
    yok çağırmıcam ne işim olur senle ,ayrı gayrı takılırız olur biter,senin dediğin gibi töveb tövbeee de gittt yawwww

güreli,
    o kuyuya atan deli olarak beni kastediyorsan ,ordan konuşma yanıma gel...
    görüyorum ki sende atlamışın ozaman..lütfen biraz daha saygı çerçevesi içersinde paylaşalım düşenceleri.bilmem anlatabiliyormuyum??

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı gureli adlı üyeden alıntı
    Kuyuya bir taş atıldı gelin arkadaşlar bunu hep birlikte çıkaralım
    gureli güzeldi, ince espirileri severim.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

danger bende sana bi espri yapim güzelim,
    ki umarım arkadaşın ki espridir:

Müjde Kızlar evleniyorum....

Yazan : SAPIK)

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    peril ne bu alınganlık, espiriydi tabiki
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

vallla bilemicem dangerım,baksana hep sölüyorum burdan yazınca belli olmuyor diye..ona göre yazın diye,neyse olumlu düşünüp pozitif olalım bari...

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    danger abicim alıngan değilsin ya ondan yazma gereği duydum bu en sonuncu espride baya ii olmuş sen nekadar incindiysen başlığa yazanlarda muhakkak o kadar incinmiştir!neyse ortam gerilmesin ben halen kuyudayım ve taşı inceliyorum belki değerli bişeydir
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

Motosikleti
    speederbike
    kapatın kuyunun kapağını. akıllılar aşağıda kalsın. sonra halkadaki gibi gelip intikam alsınlar. bıyyyyy, ürperdim birden halkayı hatırlayınca.

brock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya böyle bişe olurmu bunlar bizim gibi insanlarin inanclarını sarsmak için uydurulmus hurafeler. ölümden sonra bir hayat var ama bu dünyada degil ve birkere dirilecegiz ve tekrar dirildigimizde yine kendimiz olacagız. nerden cikiyor yok firavun, yok napolyon... herkez aynı kişileri söylüyor. gecmişte ben napolyondum diyen yüzlerce kişi var. bu sadece sizin o kişilere duydugunuz aşırı sempatiden dolayı kendinizi bilinç altınızda, rüyalarda falan o kişilerin yerine koymanızdan veya onun gibi olma isteginden kayanaklanıyor olabilir. böyle bircok hikayeler anlatıldı, gazetelerde televizyonlarda haberler çıktı. aslında insanin ilgisini cekiyor. ama ben böyle seylere seylere inanmiyorum.
    özgür olmak istiyorsan; doganın bir parcası olmayı göze almalısaın

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baharlar yazlar geçer sonbahar gelir
    ömrünün yaprakları dökülür bir bir
    şarap iç gam yeme bak ne demiş bilge
    dünya dertleri bir zehir şarap panzehir

benim varlığım senin yaptığın bir nakış
    türlü garip renklerini hep sen den almış
    kendimi düzeltmeye nasıl varsın elim
    sen den güzelini yapmak bana mı kalmış

Motosikleti
    speederbike
    bunlar inanç meselesidir, şahsen ben de reenkarnasyona inanmıyorum. inanç insanın kalbinde olur biter. sana bu mümkün gelmez, ötekine öldükten sonra dirilmek. sen senin açından haklısın (ötekini haklı görsen zaten o dine geçersin), o adam da kendi açısından haklı. tekrar söylüyorum, reenkarnasyon ilk hangi inançla başladı bilmiyorum ama tek tanrılı dinlere sekte vurmak için uydurulmuş birşey değildir. komplo teorisi kuruyorsunuz. budistler ciddi ciddi inanıyor. onlara da ahireti anlatamazsınız herhalde. din çok subjektif bir konudur, tamamen kişinin inancıyla alakalıdır.

juve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yakında...
    Reenkarnasyon hk tartısmak gerekır ve bunu anlayabılecek kısılerle tartısmak gerekır .tamamıyle ınanıyorum ınsanın gecmısını bılmesı ımkansız o yuzden ben suydum buydum dıyemeyız .dunyada bırcok gercek orneklerı var ama cogu ınsan ınanmak ıstemıyor.insanın olumden sonra dırılıp cennette veya cehennemde yasaması tekrar dırılmesıde bır Reenkarnasyon degilmidir?
    [url]www.since1910.net[/url]
    BİLGİ PARAYLA SATILAMAZ. BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.
    BİLGİ, KİTAPLARDA, BEYİNLERDE SAKLI KALDIĞI SÜRECE ANLAM İFADE ETMEZ

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiiki espriydi pelin arkadaşım sana deli demem için kendimi akıllı sanmam lazım . Ayrıca neye inanmam gerektiğini de bilemiyorum .Bütün dünya konuşuyor bunu.
    Kuranda yok diyorlar,İSTİHARE suresi de yok yani açıkta değil diğer surelerin arasında gizli bu da öyle bişey olabilir bence.Kendine iyi bak ve bana darılma kazasız belasız sürüşler.

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    Alıntı yusufhalfeti adlı üyeden alıntı
    Birazcık zakaya sahip insanlar böyle saçmalıklara inanmaz. Böyle saçmalıkları dikkate almayın arkadaşlar. Cem yılmazın bir espirisi ile sonlandırmak istiyorum.
    Eğer benim nasıl inananlara ve bir kitapa bağlı olanlara saygım varsa senden de bunu beklerim.Eğer zekalarından şüphe ediyorsan gel IQ testi yaptıralım.Lütfen hakaret etmeyin.

Bir arkadaş cem yılmazı örnek vermiş.Sanki cem yılmaz ne olduğu belirsiz bir adamın sözüne inanacağına en azından biraz araştırsan ve kitap okursan daha mantıklı olurdu.Bana ne cem yılmazdan o ne anlarki onun derdi para kazanmak ve laf sokmaktır.Ayrıca geçmişinde kötü şeyler yapan insanlarla karşılasdım.Herseyi sanki dünmüş gibi anlatmıştı.Nufüs neden artıyor diyorsun ama ölenleri hesapa katmıyorsun herhalde ne kadar kişi doğuyorsa bir o kadar ölen var bundan haberin yokmu?

Reenkarnasyona inanıyorum.Çünkü hissediyorum.Kafamdan uydurmuyorum.Ama ne oldugumu ne yaptığımı bilemem.Ama hislerim yalan söylemez.Ve o kadar kitap okudum.Araştırdım.Bu dünyada herşey mümkün.Eğer kutsal kitapların dışına çıkamazsanız size herşey saçma gelebilir.Haa yok kafam karışmasın ben mutluyum hiçbirşey sorgulamak istemiyorsanız anlarım.Niye dinlerin reenkarnasyonu reddetiğini (budizm hariç) herkes iyi bilir.Çünkü reenkarnasyon varsa(bence var) tüm dinler biter.Dinlerin de ortak korkusu herkes istediğini yapmaya kalkar.Kimden korkacak belirtisi vardır.Oysa reenkarnasyonda ceza diğer adıyla adalet vardır.Eğer daha önce biri seni vurduysa o vurulan kişi sana yaptıklarının aynısını görecektir.Başkasına çektirilen acılar ilerde mutlaka ona dönülüyor.Hiç kimse cezasız kalmaz.Bir sonraki yaşamında hayvan olarak doğanlarda var.Ayrıca meraklı iseniz akdeniz bölgesinde reenkarnasyonun yaygın olduğunu bilen bilir.Özellikle hatay çevresinde geçmişini hatırlayan çok var.Neyse araştırın ve okuyun.Ama kanıt aramayın.Ben size aha işte kanıt buna inanın diyemem.Herkes istediğine inanır.

Motosikleti
    speederbike
    duncan'a katılıyorum. ben de zaten aynısını ifade etmeye çalışmıştım. reenkarnasyona inanmıyorum ama inananlara saygı duyuyorum. birazcık zekaya sahip cümlesi aynı şekilde söyleyen kişiye döner aslında (ahirete inanıyoruz, ama kim kanıtlayacak?). inancın zekayla işi olmaz. inanan inanır, inanmayan inanmaz. bu kadar basit.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler