Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Banka kartı alıcam yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk kartım olucak internet alışverişi olusun fazla fazi almak istemiyorum yani bide kart ücreti vermiyim masraflı olması.Hangi banka kartı dahah iyidir.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Hiç almazsan senin için daha faydalı olur..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç almazsan senin için daha faydalı olur..

ben aldım bitane 2 ay kullandım...ondada toplam 150 ytl lık alısveri yaptım..
    2 ay sonra geri iptal ettirdim...üstümden öyle bi yük kalktıkı anlatamam
    abicim cebimde param varsa karnımı doyururum...yoksa aç gezerim...genede bankaya mankaya muhtaç olmam...

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Bence de mümkünse alma ya da ben nefsime hakimim. planlı harcama yaparım diyorsan al.
    Allah'a şükür 8 senedir başımıza kötü bişey gelmedi ama bu aleti kullanırken dikkatli olmak gerek. "Çünkü senin olmayan, cebinde olmayan bir parayı harcıyorsun".

eğer internet alışverişi için kullanacaksan ve internet bankacılığ da kullanıyorsan sanal kart çıkartmayı dene. emin değilim belki gerçeği olmadan sanalını çıkartmıyorlardır.

hangi banka diyosan hepsi birbirinden beter. yıllardır gününde öderim kartlarımı bir kere unuttum 1 gün geç ödedim hemen faiz bindirdiler. sonra da o kartımdan hiç alışveriş yapmıyorum, yakında iptal ettireceğim.

Al bi kart bulunsun yanında ama ne olur ne olmaz diye taşı hep. ilk harcamada elin ona gitmesin..
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

Ben para yatırıcam olupta borç almıycam yani internetten alışveriş için istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    internetten alışveriş yaparken havale , eft vs gibi yöntemler yok mu ? var diye biliyorum ...atmlerden kartsız işlem yapabiliyorsun ...

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Banka kartları taksitle alışverişler için iyidir..

Fazla açılmadan kullanacağım diyorsan çıkarırsın ve gününde ödemelerini yaparsan başın ağrımaz.

Hemen her kart alışveriş yaptığında puan verir bunları bolca toplayabilirsen her sene alınan kart parasını çıkarırsın.

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    bu durum için paracard almanı öneririm banklar zaten kendı kafalarına gore kredı kartı cıkartıp yolluyolar almanı tavsıye etmem basvuru yapmadıgım halde gelen kredı kartları gerı yolladım

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    balık al belki hediye filan çıkar?

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Al Al sonra alışveriş yap nasıl olsa ay sonu öderiz de baktın limit aştın oldu bikere dersin sonra aldığın maaş ödemeye yetmez başka bir kart alırsın ordan takviye yaparsın oh be ödedik dersin sonra diğeri açılır al takke ver külah derken bi bakmışsın bankacı olmuşsun faiz oranları kart bedeli derken rüyalarına girer 10 dk uykuya dalarken şimdilerde 2 saat geçer huzurun kaçar bünye alışır merak etme .........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    bende 1 tane var akbank'ın kartı sadece benzin mazot ve market alışverişinde kullanıyorum, yanında nakitin olmadığında iyi birşey ama bilinçli kullanmanı öneririm

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bankalar senelik kart parası olarak 30-35 TL arası bir para alırlar.

Sorumsuzca sanki ödemeyecekmişsin gibi harcama yaparsan batarsın ödemeleri zamanında yapamazsan faiz ödemek zorunda kalırsın hele nakit para kesinlikle çekeyim deme misli misli geriye alırlar.

Ama adam gibi hesabını kitabını bilerek kart kullanırsan kimseye muhtaç olmazsın bir yere gittiğinde cebinde para yoksa sağdan soldan borç istemeden kartınla alışverişini yaparsın.

Ben senelerdir kullanıyorum en ufak sorunla karşılaşmadım..
    Haaa birde tek kart yeterli fazlasına gerek yok.

Son karar senin Alper kardeşim...

Daha hala karar veremedim ya internette araştırıyorum bir kısım garanti iyi diyor bir kısım finans bir kısım iş bankası şaşırdım valla.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ASLında Kredi Kartları Kullanmasını bilenler için cok ideal araçlardır.

Örneğin ; Bir kask alıyorsun; 10 aya bölüyorsun. Bir ayda 2oo TL ödemektense; 10 ay boyunca 20 TL olarak ödüyorsun. Cebimizden bir anda cıkan para her zaman kişiyi zor duruma düşürebilir. Fakat 2oo TL 20-20 cıkarsa etkisini görmeyiz...

Ben sevgilimin kartı ile sürekli alışveriş yapıyorum O ödüyor

İş bankası;Maximum Üniversiteli kartı... Faizi düşük ; ki eğer ödemelerini aksatmazsan zaten hiç faiz ödemiyorsun!

Mesela; O karttan benim kullanabileceğim aylık limitim 3oo TL...
    Aldığım ürün 200-3oo Lira civarı ve üzeri ise ; 4 veya 5 taksit yaptırıyor; ilk iki ay baska bişi almıyorum...Sonra Borcu azalınca alısverişe devam...

Bu şekilde; her gördüğümü almayayım mantığı ile kullanacaksan Kartlar her zaman ideal araçlardır

Bu arada Kendime ait bir kredi kartım yok; oLmasını da istemem
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Kredi kartlarıyla ilgili kıyaslama yapan siteler var. Yeni keşfettiğim siteden baya memnunum ziyaret etmeni tavsiye ederim. Kartın alışveriş faizini, geçikme faizini, yıllık ücretini, kart talep ücretini falan herşeyi yazıyor. Ben şahsen Bonus kullanıyorum ve memnunum ama bu siteye göre en uygun alışveriş ve gecikme faiz oranı Ziraat bankasının gerçi anladığım kadarıyla kıyaslarken bonus paraları kaideye almıyorlar sanırım.

------------------ alışveriş faizi ... Gecikme faizi ... Yıllık ücret
    Garanti Bonus ..... %3,26............ %4,01.............. 35 TL
    Ziraat standart .... %2,75............ %3,60.............. 3TL

Kısaca 2 kart arasındaki farklar bunlar. Diğer kıyaslamalar Kredi kartları

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    yıllık kart ücreti almayan şu anda tek banka asya bank bildiğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler