Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka Takasi Nasil Olur

Motovento
    REKLAM ALANI
    KIRO-S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150-T1 GRİ
    Arkadaşlar bir sorum olacak;
    Benim mototorumun Plakasını kendim özel harf ve rakkamlardan seçtim... tabiii farkınıda bayıldım .... şimdi eger motorumu satarsam bu plakayı yeni alacagım motora devir yapabilirmiyim..? bu nunla ilgili bilgi verirseniz sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    moto sohbette prifo nickli üyemizin bir başlığı var bu soruya orda yanıt bulabilirsin sanırım konu bilgi alanımın dışında aşağıdaki linke bir bak istersen

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=5202
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olur olur, muameleciye git halleder. Taksi plaka sahipleri eskiyen araçları satarken plakayı vermiolar takdir edersen. Plakasız araçları satıolar, ama sen aracını satarken alıcı adamında yeni plaka çıkartmayı kabul etmesi lazım, yada ona göre bir fiyat anlaşması yaparsınız. Sonra motoru taksiden çıkma sanmasınlar
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    moto sohbette prifo nickli üyemizin bir başlığı var bu soruya orda yanıt bulabilirsin sanırım konu bilgi alanımın dışında aşağıdaki linke bir bak istersen

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=5202
    BBRR, ben de o başlığı arıyordum, isabet oldu sağol. Fakat henüz sorulmamış orada bu soru, ben sordum şimdi, umarım cevap gelir kısa sürede.

http://www.motosiklet.net/forum/show...ighlight=plaka
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    benim bildiğim kadarıyla, plakayı değiştiremiyosun. taksilerde durum farklı olabilir onlar ticari araç sonuçta. Emniyet müdürlüğünde bulunan plakanın dosyasında plakanın ait olduğu araca ait, fatura, teknik özellikler vs vs gibi bir çok evrak bulunuyor o yüzden sanırım öyle bir iş yapmıyorlar. fakat aracını hurdaya çıkartarak plakanın boşa çıkacağını sonrasındaysa yine aynı plakayı alabileceğini duymuştum. fakat hurdaya çıkmış bir arabayı da satamazsın ve plaka alamazsın öyle bir sorun var.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    yapan nasıl yapıyor ki? eski plakasını koruyan çok otomobil sahibi var. motor için durumu bilmiyorum. hem fazla kağıt olmasının bir anlamı yok. bizim devlette herşey kağıt. sırf ikametgah bilgimiz için bile 20 tane kağıt vardır.
    May the Force be with McLaren Mercedes

34EMN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    evet yapabilirsin ben ayni islemi arabada yaptim, sanirim motor icinde ayni durum sozkonusu olsa gerek. motoru il disi yapacaksin boylece su an ki plakan bosa cikacak. bosa cikan bu plakanin baska bir araca tescillenmesini onlemek icinde bir trafik musavirinden yardim almalisin. o senin adina bu plakanin tescillenmemesini yani seni beklemesini saglar. sen yeni bir motor aldiginda ise bu plaka direk senin yeni aldigin araca gecirilir ben oyle yaptim yani. haaaa bu arada il disi oldugu icin motorun istanbul harici bir trafigin teciline girecek daha sonra onu tekrar istanbula getireceksin boylelikle yeniden bir istanbul plakasina sahip olacak. biraz karisik gibi gorunuyor fakat aslinda kolay tanidik bir trafik musaviri bulmalisin. o sana yardimci olur. ayrica il disi islemleri icin motoru il disina goturmen falanda gerekmez. umarim yardimci olabilmisimdir.

adim emin, nickime bakarsan benim bu isi gayet guzel becerebildigimi gorursun
    LIVE FREE OR DIE !

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ek para alıyorlar mı bari? kesin alıyolardır tabii, havadan vergi alan devlet bundan niye almasın? ama ne kadar? bu il değiştirme için?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Değiştirme - takas tabiki mümkündür. Hatta motorundan alıp , arabana bile koyabilirsin. Bunun tam terside mümkündür..............

34EMN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    soyle soyleyebilirim ek para konusunda, il disi, trafikteki masraflar, harclar ve plakanin aldigim araca tescillenmesi falan hepsi icinde (plakayi edinmek icin harcadigim para haric) 1.500 ytl civarinda bir para harcadim.
    LIVE FREE OR DIE !

Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=5202&page=12

Bu verdiğim başlıkta, trafik polisi arkadaş ile şu diyalog geçti:

BENİM SORUM:
    Motorumu satmak istediğimde, kullanmakta olduğum plakamı çıkartıp, yeni motoruma taktırtabilir miyim? Yeni alacağım motor 2. el olursa, o motordaki plaka ile benim satacağım motordaki plakaları takas ettirebilir miyiz?

Şu an kullandığım plaka, ismimin harflerini taşıyor, o nedenle vermek istemiyorum.

POLİS ARKADAŞIN CEVABI:
    aynı tescil kuruluşundan alacak isen ve motorunu satdığın kişi yeni plaka alacak ise senin plakan boşa çıkar. yeni motoruna o plakayı alabilirsin. bazı tescil kuruluşları sıradan plaka veriyor, bazıları ise boştaki plakaları asıp isteğe göre veriyor. kanunen bir sakıncası yok.
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler