Merhaba arkadaşlar.
bir şikayet sitesine yazdığım maili sizlerle de paylaşıyorum.Bir şey alırken mutlaka araştırma yapın, farklı yerlerden fiyatlar alın, pazarlığınızı iyi yapın, alacağınız ürünü iyi inceleyin.

2-3 yıl önceleri kadar sigortam.net'ten kasko yaptıracağım zaman özellikle kaskomun full olmasını ve hiç bir muafiyet veya kısıtlama istemediği defalarca telefonda görüştüğüm satış danışmanına belirtmeme ve bana gönderilen mailde de bu şekilde olmasına rağmen, gelen poliçede sadece araç sahibinin ve eşinin kullanımında oluşabilecek hasarları karşıladığını gördüm.Telefonla konuşmalarım fayda etmedi.Biz size mail ile teklifi bu şekilde geçtik gibi bir konuşma yaşandı.Halbuki gelen mailde kısıtlama yoktu.Bende bu tür olaylarda fazla üstelemem, bir daha da bu şirketle çalışmadım.Geçen gün yeni bir araç aldım.Fiyat ve teminat araştırması yaparken, sigortam.net sitesindeki online kasko teklifini, muafiyetsiz olarak seçip 3 firmadan fiyat karşılaştırması aldım.Bana uygun gelen bir teklifi telefonla da teyit edip almak istiyordum.Satış danışmanına online kasko teklifini incelediğimi ve beğendiğimi, şirketin x olduğunu ve teklif geçmelerini istedim.Konuşmam da yine daha önceki poliçe alımımda muafiyet ve kısıtlama ile ilgili problem yaşadığımı ve bu tür teminat kısıtlaması istemediğimi üstüne basa basa belirttim.Fakat gördüm ki gelen teklif mailinde, online sorgulama poliçesin de teminat dahilin de olmasına rağmen, kullanım kaybı teminatının gelen mailde kapsam dışı tutulması idi.Tabi yine fazla üstelemedim, teşekkür edip vazgeçtiğimi belirttim. Bir başka konu, online teklifte 1500 tl gibi bir rakam çıkan poliçenin telefonla konuşmamdan sonra 1000 tl’ye kadar inmesini biraz garip karşıladım.Online teklifi kabul ederseniz 1500 tl ödeyeceksiniz ama telefonla konuşursanız ve size ne kadarlık teklifler alındığınız sorulduğunda ve sizde en uygun alınan teklifin 1100 tl civarında olduğunu söylerseniz, 1000 tl civarı bir teklif sunulacağı.Bence firma müşteriye bilgi vermeden bazı teminatları çıkartıp veya eksiltip düşük fiyat veriyor olmasıdır.Herkes çok kazanmak ister fakat aradaki bu farklar ve teminat kapsamları bence fazla kazanç değil, haksız kazanç ve kandırmaktır.
Bir diğer konu ise satış danışmanlarının fazla bilgili olmamaları.Biz son kullanıcılar teknik terimlerden veya bunun gibi nedenlerden dolayı sözleşme şartlarını tam olarak anlayamayabiliyoruz.Anlamadığım kısımları sorduğumda kendisinin de bilmediğini söylemesi bende, firmanın bu işi fazla önemsemedikleri izlenimi yarattı.
Yukarıdaki yazılarım benim fikir, düşüncelerim ve şikayetlerim.Ben problemlerimi aktardım, amacım benim gibi müşterilerin mağdur olmamaları.Saygılar