Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Tartışma Konusu: Evlilik Kötü Birşey mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zavallı bizler
    kısıtlanıldıgımızdan işte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    İmzamdaki sözü kızlar yüzünden yazdım ikinci satır..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bıraz daha devam edeyım şimdi bunu savunduhumdan yazmıyacağım ama gercekler böyle en azından buyuk bır kesım için öyle ne kadar değil desekte öyle peki nedir günah ve ayıp meselesi şimdi yeni gençliğin içinde arasıra olabılıyorum ama uzağım tabi pek değişen de bir şey olmamış maalesef aileler cocuklarına yüzeysel olarak bıle kadın erkek ilişkılerınden bahsetmıyorlar cünkü bılgıleri yok varsada doğru kelımeleri bulacak telaffuzları yok bu bir aşağılama değildir. bu böyle en azından kımlerle arkadaşlık nasıl edılıyor gencler ailelerinden yardım almayı öğrenmelı ailelerde yardımcı olabılmeyı öğrenmelıler o yaşlardaki gencler genellıkle ergenlık dönemlerınden yeni çıkmış henuz 3 5 sene yada fazlası gecmiş beynın de calışan fıkırler hep aynı erkeklerın gözünden bahsetmeye calışıyorum karşısındakı karşı cinsi hep bır acıdan göruyor kaşı güzel gözü güzel devamlarını sayın burda yazamıyorum farklı gözle bakmayı bılıyorlar bunlara serbes bıraksalar yıyecek içecek ...... çünkü kendı aralarındaki konuşma hep bu olmuştur abılerı cevre buyuklerihep capkınlık hıkayelerı anlatmıştır şu şöyleydi bu böyleydi yuh ayı buna şöyle ettım gıbısınden eee gencımızde alt yapıda yok tutuluyor bır kıza etrafındakı herkesın bır hıkayesı var şimdi onunda var butun ölçüler yerınde olmasada yerınde sonra onunla devamlı olmanın hayelleri başlıyor onsuzluk acı verıyor kafaya koymuş istedecek olmasa kacıracak aile garıbım ne yapsın artık durum o satten sonra ki genellıkle öyle olur aile devreye gırer o kız bıze göre değil evladım ya tamam size göre değil zaten bana göre ya aile olacak kadro zamanında nerdeydın o genç şimdi senın fıkırlerını dınlermi neyse devam edelım şimdi herkes böyle demeyın genelde böyle bu gencımız bu alacağı kızla anlaşabılırmi yemeklerı güzel yapabılırmi pastane köşelrine hamburgercılere pizzacılara gıtmekle olmaz yanında yakışırmı bır yemeğe götürsen adaba uyarmı fransızmı kalır bır alışveriş yapsanız yada bır mağazanın önünda vıtrıne bakıp birşeyleri ortak beğenebılırmısınız yoksa aksımıdır sizi cileden cıkarırmı cıkarsa ömür boyu katlanabılırmısın çünkü boşanmaların coğu alışveriş sebebi olmuştur annene babana bırak onları kendi ailesıyle içindeki barış düzeyleri nedır ne değildir arkadaşlarını tanırmısın senı arkadaşlarının yanına götürdümü aralarındaki dayanışmayı sezinleyebıldınmi iki cocuk istıyorsun unutma hayalın buydu acaba annelik yapabılırmi maalesef annelık anne olunca öğrenılmiyor bir gün kavga etsen sağlam kavga bi tepkısını ölçsen yaklaşımını görsen olmaaaz sen hergun yaklaşıp yaklaştıklarını ölcüyorsun bu konuda ister istemez cevre eğitimi sokak eğitimi almışsın cünki gözlerın hep oralarda mutluluğu gözlerınde okuyorum diyorsun mutluluk anlayışın farklı ilerde yaşayacağın mutsuzlukları göremıyorsun işte geldi evlilik saati en fazla 3 yıl bu benım tanıdığım kız değil sen tanımadınki keşıflerle uğraşıyordun o sıra yok ben bunla yapamam kızın ne sucu var kız o kız değişen parca yok sen görememiştın şimdi birde tecrübe sahıbı oldun etrafa bakınıp daha iyilerını arıyor gözlerın evdeki ne olacak ne olursa olsun o nun namusu yokmu sabret yok 1 ay daha sabredemem zaten buldum bırını ülkemızdeki dul kadınların durumu nedır bılırmısın hakkın varmı buna cocuk ne olacak mahkeme bana verır sen kımsın onu anne sevgısınden nasıl ayırabılırsın işte parcalanmış bır hayat profili daha havada uçuşan beddualar ah lar sırtın yere gelımi senın

onun için öğrenelım öğretelim yetştırelım ne hayatlar basit nede evlılıkler basıt tabancamızda bır kurşun var isabet ettırelım ettıremedıysekte bır kurşun daha bulup hayatlarımıza sıkmaktansa kafamıza sıkalım ama başkalarını sıkmayalım teşekkürler

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı AYGÜL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ya ne kadar dogru diyosun he

kızlar hep baskı altında oldugundan küçük yaşlarda yalanlar bulmaya başlıyorlar ve bu bütün hayatlarını etkiliyor maalesef
    Bu video çağrışım yaptı

http://www.metacafe.com/watch/180611...r_erkekler_mi/
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee tabıkı cağrışım yapabılır bızler hayatın içindekılerle yaşadıklarımızla okuduklarımızla seyrettıklerımızle tecrübye sabıt oluyoruz bazen aklımızda olanları kelımelerle ortaya cıkarmaya kıymetli bulmuyoruz cıkarmaya gerek duyduğumuzda ise beyın fırtınası calışmaya başlıyor okuduğu seyrettiği yaşadığı butun bu malzemelerı derleyıp toplayıp önunuze sergılıyor mühtiş bır bılgısayar yaradan mevlama hamd ve senalar olsun şükürler olsun
    yalnız burda bişey var maya ile ilgili mayan ne ise beyınde onları topluyor kulağına küpe yapıyor lazım olur diye bak lazım oluyor maya bozuksa zaten bunları beyın toplamıyor amaaan boş ver deyıp geciştırıyor cok şükür hamd olsun ki mayamız doruları alıp aktarmaya derleyıp toplayıp saklamaya kulağımıza küpe yapıp ders almaya konularla bağ kurup anlatmaya müsait

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    evlilik de yalan bekarlık da yalan gel bu dünyada birazda sen oyalan......şaka bir tarafa arkadaşlar,bizim gibi kapalı toplumlarda karşı cinsi tanımadan evlendiriliyoruz,en büyük sorunlardan biri bu bence...keşke joker hakkımız olsaydı
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evlilik de yalan bekarlık da yalan gel bu dünyada birazda sen oyalan......şaka bir tarafa arkadaşlar,bizim gibi kapalı toplumlarda karşı cinsi tanımadan evlendiriliyoruz,en büyük sorunlardan biri bu bence...keşke joker hakkımız olsaydı
    Evlendikten sonra kullanıyorlar o hakkı..

Evlenirken Neredeydin?

Adamın işi varmış, Ankara’ya gidiyormuş, tam uçağa binerken kulağında
    bir ses:
    - ‘Binme, bu uçak düşecek!
    Dönmüş, bakmış, kimse yok, ama içine de bir kurt düşmüş, binmemiş.
    İkinci uçağı beklerken kara haber ulaşmış:
    - Uçak düştü kurtulan olmadı.
    Koşmuş Haydarpaşa’ya, bilet almış, tam trene binecek, aynı ses
    kulağında:
    - ‘Binme bu trene, raydan çıkacak!
    Dönmüş, bakmış yine kimse yok, trene binmemiş, gelmiş eve, sabah
    gazeteyi açınca tüyleri ürpermiş:
    - Tren Eskişehir’de raydan çıktı şu kadar ölü, şu kadar yaralı…
    Allahına şükretmiş, koşup otobüse bilet almış, tam binerken yine o ses:
    - ‘Bu otobüse binme, freni patlayacak!
    Dönmüş yine kimse yok! Dayanamamış, sormuş:
    - ‘Sen kimsin yahu?’
    - ‘Ben senin iyilik meleğinim!
    Adam iyice kızmış:
    - Ulan evlenirken neredeydin?!
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    Ybr
    Valla ara sıra bende düşünüyorum acep evlensemmi diye!!Sonradan vazgeçiyorum aman ferhat frenn (eyybiess) !!! Bence doğru insanı bulmak önemli,ben aradım bulamadım Geçinme tasasını düşündükçe,vazgeç bu işten sen diyorum,dedirtiyorlar napalım ...

hala cevabı bulunamayan soru

herkes merak ediyor

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Herkezin beklentileri farklı işte bende diyorum şimdi evlensem eve gidicem bilgisayar başına oturup bir sigara yakıcam çayımı alıp nette gezicem biraz pat tepeme binecek geldinde bana ilgi göstermedinde annemler şöyle dedide kalk çarşıya gidelimde bi rahat huzur ver be insan
    Çıkıcam dışarı motosikletime atlayıp biraz stres atayım diye hatun gelsene sende dicem yok ya 100 tane canım olsa binmem ona dicek
    Bunlar aklıma gelenler birde olmazsa olmazlar var içi dışı bir kalbi tertemiz akıllı kültürlü aile terbiyesi görmüş sana ayak uydurabilecek birisini arıyosunuz kolay değil hiç değil
    Bayanlar için iş dahada zor onlar yaş 24 25 oldumu evde kalıcam korkusu yaşamaya başlıyolar acele edip evlenmeye kalkıyolar sonra çok mu mutlu oluyolar bence olmuyolar.
    Annemle kardeşimle aynı evde yaşarken anlaşamadığım oluyosa sorunlar çıkıyosa ömür boyu aynı evde yaşayacağım insanı çok iyi seçmem gerek diye düşündüm hep...
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Seyhan 125
    Koca bulmak zordur derler kulaklarına küpe olsun onların..

evet çok iyi seçmek gerekir ama su da var
    ailenle bile kavga edebiliyosun yani
    elin kızıyla/ogluyla 4 4 lük anlaşıcan diye birşey de yok yani

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı AYGÜL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çok iyi seçmek gerekir ama su da var
    ailenle bile kavga edebiliyosun yani
    elin kızıyla/ogluyla 4 4 lük anlaşıcan diye birşey de yok yani
    Emin ol bu konuda kızlara üzülüyorum..Zor hakikaten zor erkek evlendikten sonra her haltı yiyebiliyor kadın öyle değil öyle iğrenç şeyler görüyorum ki..

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Evlilik karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yürütülmelidir.

Her evlilikte az ya da çok tartışmalar yaşanır mühim olan bunları en az hasarla atlatmaktır. Yani yaşanan tartışmada bir taraf alttan alırsa fazla büyümeden konu kapanır.

İleride doğacak çocuk veya çocuklar aradaki sevgiyi saygıyı etkilememeli uzun bir evlilik için eşler birbirinede zaman ayırmalıdır.

Kısacası eğer kendine uyumlu iyi-kötü günlerde anlaşabileceğin eş buldunmu hayatta herşey daha güzel gelişir.

Biraz fazla ciddimi oldum ne? ...

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evlilik karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yürütülmelidir.

Her evlilikte az ya da çok tartışmalar yaşanır mühim olan bunları en az hasarla atlatmaktır. Yani yaşanan tartışmada bir taraf alttan alırsa fazla büyümeden konu kapanır.

İleride doğacak çocuk veya çocuklar aradaki sevgiyi saygıyı etkilememeli uzun bir evlilik için eşler birbirinede zaman ayırmalıdır.

Kısacası eğer kendine uyumlu iyi-kötü günlerde anlaşabileceğin eş buldunmu hayatta herşey daha güzel gelişir.

Biraz fazla ciddimi oldum ne? ...

Yok güzel yazmışsın abi eline sağlık..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler