Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sadece benzine mi vergi ödüyoruz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selamlar Az önce Turkcell Faturam geldi. Gördüğüm karşısında şok oldum resmen. En yüksek vergiyi benzine ödüyoruz sanıyordum. Ancak bu kadarıda pes detirtecek birşeyle karşılaştım. Ağağıdaki resme bakın yeter. Ben yazacak yorum bulamıyorum.

"Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    tabikide hayir bakkaldan aldigin 1 kuruşluk sakizin bile 5 kuruşu devlete gidiyor

Motosikleti
    My Kawa..
    Günaydın Türkiye..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabikide hayir bakkaldan aldigin 1 kuruşluk sakizin bile 5 kuruşu devlete gidiyor
    1 kuruşun 5 kuruşu nasıl oluyor hocam, bakkel cebinden 5 kat daha tamamlayıptamı devlete gönderiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kuruşun 5 kuruşu nasıl oluyor hocam, bakkel cebinden 5 kat daha tamamlayıptamı devlete gönderiyor
    sadece ornek verdim

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar Az önce Turkcell Faturam geldi. Gördüğüm karşısında şok oldum resmen. En yüksek vergiyi benzine ödüyoruz sanıyordum. Ancak bu kadarıda pes detirtecek birşeyle karşılaştım. Ağağıdaki resme bakın yeter. Ben yazacak yorum bulamıyorum.

yok o ole değil ....o hattı beğenmezsen başka hat alıp daha ucuza ve ya sana uygun olanı bulup kullana bilirsin.........

ama benzinde başka bi secenegimiz yok....yada varda benim haberimmi yok...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 e 10 hep alıyorlar...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok o ole değil ....o hattı beğenmezsen başka hat alıp daha ucuza ve ya sana uygun olanı bulup kullana bilirsin.........

ama benzinde başka bi secenegimiz yok....yada varda benim haberimmi yok...
    var var bi seçenek ben sana anlatıcam yarın..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)

ilk ay faturanmı bu?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var var bi seçenek ben sana anlatıcam yarın..
    sabırsızlılkla bekliyorum
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk ay faturanmı bu?
    Hocam aylık fatura. Bizbize tarifesi.

Buyur buda detayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:05 PM ----------

Anlayan varsa beri gelsin :D

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Thyde bilet alacaktım bilet 170 küsür ytl idi 92 ytlsi vergi idi :D

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    yine onlar insaflı yarısını vergi almışlar Ülkemizde %50 ye kadar vergiye alıştıkta benimki %90 falan vergi olunca şaşırdım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 Ağustos depreminden sonra, depremzedelere yardım etmek maksadıysa ÖİV denilen vergi konuldu. Daha sonra yasalaştırılarak devamlı hale getirildi. Geçenlerde haberi çıkmıştı, şimdiye kadar devletin toplamış olduğu ÖİV vergisi miktarı depremde zarar gören vatandaşlara harcanan meblağdan kat be kat fazla. Ama hala alıyorlar, ineğiz ya sağmaya devam.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Vergi konusunu hep konuşuyoruz , telefon faturası konusunda bir tavsiyede bulunacağım.

O hattını hemen Vodafone a taşıyıp her yöne bir tarifesine geç. Ayda kontör harcaman ortalama 120 - 130 kontör olacaktır. Hadi en baba 150 diyelim. Yani türkcell e ödediğin paranın üçte biri.

İnanmayan görüşme ayrıntılarına bakıp hesaplasın.

Dakika dakika sayın, yani 3 saniye olan konuşmayıda 54 saniye olan konuşmayıda ayrı ayrı birer dakika (kontör) olarak sayın. 60 saniye ile 120 saniye arasınıda 2 dakika sayın tabiki.

Hatta türkcell in size verdiği ücretsiz dakika / konuşmaları da sayın. (çok uçuk kampanyalar hariç)

62 TL lik faturanın görüşme ayrıntısına baktığınızda bir dakikası bir kontör olarak hesaplarsanız eğer o ayın ortalama 120-130 kontöre mal olduğunu görecekseniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    ben şimdi kamu tarifesine geçtim artık ayda 35 liraya 1200 dakika. Gelecek faturam belli

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    ben şimdi kamu tarifesine geçtim artık ayda 35 liraya 1200 dakika. Gelecek faturam belli
    Bende kanu tarifesine geçtim iki ay önce ama ilk faturam 54 geldi. Gerçi mesaj ve kısa bir yurtdışı aramam vardı. Detaylarını bilmiyorum ancak arada sırada sürprizler olabiliyor.

Vergi konusuna gelince, maalesef devletimiz, para kazananlardan alması gereken doğrudan vergiyi hakkıyla alamadığından, para ödeyenlerden aldığı dolaylı vergi bu açığını kapatıyor. Aslında her çağdaş ülke hem dolaylı hemde doğrudan vergi topluyor ancak avrupa ülkerlerinde dolaylı vergi oranı %30'larda iken ülkemizde (devlet babanın para kazananlara gücü yetmediğinden olsa gerek) bu oran %70'lerde...

Tabi bunda kayıtdışılığında önemli bir rolü var. (Bu hepimiz için geçerli)

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Geçmiş olsun..Telefonu kapattır biriken parayla kendine bir motosiklet alırsın..Ne oldu motosiklet işi ?
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    O kesin değil işte

Mesaja Ek:
    bizbize kamu tarifesinde aylık 1200 dk.yı doldurduğumuzu farketmemekten kelli bana 200 tl ekstra ...... firma. evet webden de o ay için kalan dakikalarımı kontrol ediyordum, ama sanırım son 10 gün kala 400 dakikam olduğunu sanmama rağmen o bilgi güncel değildi, yani kalan dakikaları güncel ve anlık şekilde veremiyor. 10 günde 400 dk + 300 dk 700 dk konuşmuş olmam imlansız. yani toplam konustuğu dakikam doğru ise webden verdikleri bilgi doğru değildi. internet paketlerinde kota dolumunda mesajla sizi uyaran türksel bu konuda bir mesaj atabilirdi ama bunu tabi ki çok sonra düşünecekler.

her neyse son tahlilde asıl süpriz burada geliyor (#16657715). denildiği üzere türksel kotasını aşan dalgın kullanıcılarını avlamak üzere süper bir teknik geliştirmiş. bedava dakikan dolduysa türkselli olarak türkselliyi 64 kuruşa ama diğer operatörü 24 kuruşa arıyorsun ne kadar ilginç değil mi? yani durumun farkında olmayan türksellinin yüzlerce dakika konuşacağı kişi kimdir? türkselli! asıl fiyatı buradan koyacağı için, kendisi için asıl maliyet şebeke dışı arama olmasına rağmen türksel içi tarifeyi yükseltmiştir.

bu konuda ikinci büyük dolandırıcılık çağrışımı veren olay da bu tarife değişikliğinin biz bu sisteme girdikten bir kaç ay sonra gerçekleşmiş olması yani, ilk kez bizbize kamuya numaramızı taşıdığımızda heryone 1200 dk. dolunca turkcell ici ve dısını sabit ve tek bir fiyatla dakikası 20 kuruşa arıyorduk. türksell dakika aşımında kendi içinde konuşan müşteriye %300 zam yaptı, nasıl bir maliyet artışı ise.

Mesaja Ek:
    bu kuruma(!) güvenip 35 tllik kamu tarifesinden aldım. ilk 4 ay herşey güzeldi. 35 tl, 38 tl, 78 tl fatura ödedim. ama agustos ayında fatura tutarımı 496,30 tl olarak gördüm. ilk baktığımda göz bozukluğumun ilerlediğini düşünüp virgülü sağda gördüğümü zannettim. 49,63 ne ki ne faturalar ödedik diye... müşteri hizmetlerini aradım. 1940 dakika görüşmüşüm. eee dedim 1940-1200= 740 dakika; dakikası da 15 kuruştan 111tl+35 tl 136 tl borcum olacak dedim; ne dedi biliyormusunuz?

"türksel kampanya şartını değiştirdi; 1200 dakika bitince türksellilerle dakikası 64 kuruştan; diğer operatörleri 24 kuruştan aramışsınız o yüzden bu kadar fatura gelmiş"

..............; ben senle sözleşme imzaladım, dakikası 15 kuruş dedin bana. şimdi kalkmış 4. aydan itibaren böyle birşey yapıyorsun. ben 740 dakika için 460 tl mi ödeyeceğim şimdi dedim. karşımdaki de bana "türksel kampanya değişiklik hakkını saklı tutar" dedi.

Örnekleri çoğaltabiliriz
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bende Vodafone cep limitsiz Vodafonlular 30 TL tarifesinin Sakin kullanım ve sport modu var

Sport modu tercih etmeyi düşünenler bu maddeyi kaçırmasın

Adil Kullanım: Sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığı durumlar için Vodafone Türkiye abonenin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, aboneyi uyarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler