Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni piranhalarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda dylan
    arkadaşlar dün iki adet amazon piranhası aldım. akvaryumuda şimdi kurdum.buluetooth u bulamadım fotoları yarın atacam inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    waoww
    kıymayla mı besliyosunuz bunu , ne yer ne içer

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Allah bağışlasın
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Kazasız belasız beslemeler
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Çok tipsiz la..

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    İyiymiş, bir akvaryum varsa evde daha bol balık ölsün diye beklenir artık

Yanına 1-2 tane de astronot lazım şimdi

Uzun yıllar birliktelik dilerim..
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Hayırlı olsun.
    Akvaryumunuzun yemleme sistemine göre değişse de yine de belirtmekte fayda var, eğer yemleri yüzeye (tepeden) elinizle bırakacaksanız, bu minyatür canavarların su yüzeyinin oldukça üstüne zıplayabildiklerini ve çok hızlı olduklarını hesap ederek davranın. Yoksa bazen tatsız şakalar yapabiliyorlar

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Hep istemişimdir bundan bir tane
    Beslemek için japon balığı falan uuu çok cool

Ek bir bilgi geçeyim, bu piranha milleti kalabalık bir grup değilken çok çekingenlerdir.Ama mutlaka istisnalar çıkacaktır bu yazdığıma da çok güvenme
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Piranhalara böcek atınca cok güzel oluyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    öncelikle hayırlı olsun balıklar, bende balık besleyen biri olarak severim pirana ları, bende prenses ve zebra çiklet ve yunus besliyorum. bu arada onları beslerken yemleri yukarıdan atarken zıplayp dışarı atabiliyorlar kendilerini. benim dayıoğlunda da bunlardan var, yaklaşık 15cm büyüklüğünde, pişmemiş tavuk eti veriyo, kuşbaşından biraz küçük. kendilerini dışarı attıkları için, dayıoğlu üstünü de camla kaplattırdı akvaryumun, sadece 5cm genişliğinde boşluk var, oradan yemliyo, ellerine dikkat et
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

Motosikleti
    honda dylan
    Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun balıklar, bende balık besleyen biri olarak severim pirana ları, bende prenses ve zebra çiklet ve yunus besliyorum. bu arada onları beslerken yemleri yukarıdan atarken zıplayp dışarı atabiliyorlar kendilerini. benim dayıoğlunda da bunlardan var, yaklaşık 15cm büyüklüğünde, pişmemiş tavuk eti veriyo, kuşbaşından biraz küçük. kendilerini dışarı attıkları için, dayıoğlu üstünü de camla kaplattırdı akvaryumun, sadece 5cm genişliğinde boşluk var, oradan yemliyo, ellerine dikkat et
    benimde fazla bi tecrübem yok.astronot beslemiştim daha önce.yalnız astronotlar çok çabukbüyüdüğü için piranhaya döndüm.bunlarıda tesadüfen buldum fazla piyasada yokmuş.orjinal amazon. yavrular daha ama lepistesleri çerez gibi götürüyolar.bluetoot u arıyorum hala bulunca fotoları atacam.balık besleyen arkadaslar varsa bilgilendirirse sevinirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:48 PM ----------

Alıntı protdeaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Akvaryumunuzun yemleme sistemine göre değişse de yine de belirtmekte fayda var, eğer yemleri yüzeye (tepeden) elinizle bırakacaksanız, bu minyatür canavarların su yüzeyinin oldukça üstüne zıplayabildiklerini ve çok hızlı olduklarını hesap ederek davranın. Yoksa bazen tatsız şakalar yapabiliyorlar
    akvaryumun üstünde biraz boşluk var cam kestirmem gerekiyo.

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Etobur balıklar için özel satılan topçuk şeklinde yemler vardır, eğer piranhalarınızı alıştırabilirseniz beslenme konusunda o yemlerle çok rahat edersiniz. Ama piranhaların çoğu pek sevmiyorlar o yemleri. Özellikle canlı yeme alıştılarsa o hazır yemlerin yüzüne bile bakmıyorlar. En sevdikleri ve onlara en faydalı olan şey de zaten canlı besin kaynakları. Sağlıklı şekilde büyümeleri ve özellikle renklenebilmeleri için canlı besin elzem. Ama aklınızda olsun, ne tür besin verirseniz verin temiz olduğundan emin olun. Piranhaların bağışıklık çıtaları biraz düşük çünkü. Çok çabuk hastalanabiliyorlar. Mesela, sinek, böcek verseniz de yerler ama çok çabuk hastalık ta kapabilirler. Bu yüzden elinizden geldiğince hazır yeme alıştırmaya çalışın, çünkü bu yemlere vitamin de ilave edip sağlıklarına gerekli takviyeyi yapma olanağınız var. Ama canlı yeme vitamin katmak gibi birşey takdir edersiniz ki mümkün değil.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zeki abicim sizi buralarda görmek ne güzel bi şeref

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bi akvaryumcu arkadaş daha vardı ama o daha duygusal balıkları seviyordu.Hala uğramadı topice görmedimi acaba
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı departed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün iki adet amazon piranhası aldım. akvaryumuda şimdi kurdum.buluetooth u bulamadım fotoları yarın atacam inşallah.
    hayırlı ugurlu olsun, bunlar et mi yiyo diyen arkadaslarının ellerini akvaryuma sokmaları için yardımcı olmayı sakın ihmal etme

kardeşim önce bi haber verseydin keşke, bn ortalama 22 cm lik dört pirana mı verecek yer bulamadıgım için akvaryumcuya verdim hemede BEDAVAYA neyse saglık olsun, bnmkiler pişmiş tavuk etini bile yediler, fazla büyütmeden ufaklarıyla degiştirmeni tavsiye ederim büyüyüp akvaryuma sıgmayınca bir birlerini yaralıolar.
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ah canımm ne tatlı şeyler ölee. sevsem ısırırmı abisi..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    göründükleri gibi masum olsalar keşke.
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Türkiyede otcul olan Paco türü dışında piranha satışı YASAK. Bilginize..

Ayrıca Piranhaların ünü yapılmış olan filmlere dayanıyor bence. Hiçbir zaman gerçek piranha fanı olmadım. Sürü hayvanı oldukları için az miktarlarda olduklarında pek etkili olmuyorlar. Oysa Amerikan Cichlidleri çok daha ilginç ve agresif hayvanlar. Mesela üreme dönemindeki flowerhorn tankını temizleyen arkadaşlarımın ustura gibi kesilmiş parmakları olduğunu biliyorum. Eldivenle dip çekimi yapmak zorunda kalıyorlardı.

Piranhadan kurtulup beslemesi daha zevkli, üretimi mümkün olan bir türe geçmeni tavsiye ederim. Kendimi akvaryum forumunda gibi hissettim forumlar karışıyor
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Kızımın hayvan sevgisini geliştirmek için gittim akvaryum aldım.Önce ciklet türü balıklar besledim.Hayvan gibi büyüdüler.Küçük balık atsam hemen yemeye başladılar.Bende kibar balık koyayım dedim.Gittim japon tayfasına çevirdim.Onlarda çok kibar balıklar.Hemen ölüyo.Hem de çok çabuk kirleniyo akvaryum.Zor iş akvaryum bakmak.Şimdi kardeşime vericem akvaryumu.O da kesin piranha beslicektir.Daha önce semender bile beslemişliği var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler