Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

'Yol ver' lehvasını 10 sürücüden ikisi tanıdı. (Ya biz?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150

Cem BAKIRCI/ERZURUM, (DHA)
    Hürriyet gazetesi'nden alıntıdır.

KENT içi trafikte kazaların daha çok kavşaklarda sürücülerin birbirlerine yol vermemesi yüzünden meydana gelmesi üzerine Erzurum Emniyet Müdürü Tahsin Demir’in talimatı ile trafik polisleri eğitim çalışması yaptı. Kavşaklara girişte bulunan kenarı kırmızı bantlı beyaz üçgen şeklindeki ‘yol ver’ işaretini 10 sürücüden sadece ikisi tanıdı. Diğerleri ise “Bu levha yeni mi çıktı?”, “İlk kez gördüm” gibi yanıtlar verdi.

Geçiş üstünlüğünü kavşaktaki araca sağlayan ‘yol ver’ levhasına dikkat edilip edilmediğini tesbit için Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli trafik polisleri Metin Suluhan ile Levent Atmalılar görevlendirildi. Palandöken semtindeki kavşakta ‘yol ver’ levhasının önünde denetim yapan trafik polisleri, araçları durdurarak sürücülere levhanın ne ifade ettiğini sordu.

Aralarında kadınların da bulunduğu sürücülerin büyük bölümü “Bu levha ne anlama geliyor?” sorusuna, “İlk kez gördüm”, “Yeni mi çıktı bu levha?”, “Daha önce var mıydı?”, “Dörtyol levhası”, “Yavaş git” gibi yanıtlar verdi. İşaretin gelen araca ‘yol ver’ anlamına geldiğini söyleyen trafik polisleri, “Eğer ikaza uymaz kaza yaparsanız gelen araca yol vermediğiniz için siz suçlu olursunuz” uyarısında bulundu.

Sürücülerin büyük bölümünün belirli birkaç trafik levhası dışındaki levhaların anlamını bilmediğini söyleyen Emniyet Müdürü Tahsin Demir, 10 sürücüden sadece 2’sinin ‘yol ver’ levhasını tanıdığını belirtti. Emniyet Müdürü Demir, kavşaklarda ‘yol ver’ kuralına uyulmadığı için kaza meydana geldiğini anımsatarak, sürücüleri eğitmeye devam edeceklerini söyledi.
    Sadobey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    bu otomobil sürücüleri mi bizlere pis motorcu gözüyle bakıyor. güzel ülkem benim, doğru yoldasın, devam.

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Kimlerle raksediyoruz örneği işte
    gaza gelme;kaza gelmesin

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Olaya motosiklet araba ayırarak bakmamak lazım. Geçiş üstünlüğü kavşağa girende işte. Anayol bağlantılarında bu tabelayı gördüğünüzde. Yol vermeyen artistlere bu yazı. Kamyon, minibüs, otobüs, motor farketmiyor.
    Sadobey

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    bu levhaynin ne anlama geldigini bilmeyen trafik polisine de ben ögrettim. avrupa'da ehliyet alan herkes bilir bu levhayi.

ToLGa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Yazık sadece
    " ... motosiklet üstünde ölürsenizde her motosikletçi'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    çok fena hortlamış. öğrenmeyen kalmamıştır bu zamana artık? :D

silentsorrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fena hortlamış. öğrenmeyen kalmamıştır bu zamana artık? :D
    Bence böyle bir konunun hortlak olarak sürekli ortalıkta dolşaması iyi olur. Hiç değilse aramızda bunları yeterince iyi bilmeyenler varsa bu bahane ile bişiler öğrenmiş olurlar. İl Emniyet Müdürlüklerinin hiç olmazsa ayda bir kere bari olsun araç sürücülerini durdurup böyle sorular sormasının trafiğimizin güvenliği açısından çok iyi olacağı kanaatindeyim. Hatta bu soruları sorarken sürücüleri kameraya çekip bu görüntüleri tv lerin haber bültenlerinde yayınlarsalar ortaya çıkacak manzarayı hayal bile edemiyorum.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim bildiğim yol ver değil de tali yol demek. aynı hesaba çıkıyor gerçi ikisi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalnız erzurumda durum bu olsa neyse ama maalesef ki tüm türkiyede durum bu bilinçli kullanıcı az ve altına binek alan ne oldum delisi olup yollarda taşkınlık yaparak insanların canını hiçe sayıyor ne diyelim allah tez zamanda okumuş bilinçli iyi bir toplum olmamızı nasip eder inşallah

HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Ehliyet için yalnızca 1 kere sınava giriyoruz. Daha sonra bildiğimiz herhangi bir şeyi unuttuk mu, kolumuz bacağımız mı koptu, gözümüz mü kör oldu soran yok. Yanlışlık işte burada. Ehliyeti olanlar da belli periyotlarla tekrar doktor kontrolünden ve sınavdan geçirilmelidir. Gelişmiş ülkelerin hepsinde bu böyle yapılıyor. En fazla 5 yılda bir sınav ve doktor raporları yenilenmeli. Hem devlet için de gelir kapısı olur, soymaya bayılıyorlar nasıl olsa...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    bunların tekrar tekrar güdeme gelmesi çok iyi bir şey. bunların artmasını hepimiz isteriz tabiki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı HTBAYDAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En fazla 5 yılda bir sınav ve doktor raporları yenilenmeli. Hem devlet için de gelir kapısı olur, soymaya bayılıyorlar nasıl olsa...
    Sağlık raporuyla alakalı olan kısmı Türkiye'de halihazırdaki kanunda bu şekilde zaten. Her ehliyet sahibi 5 yılda bir sağlık raporunu yeniler. Ama trafik polislerinin bile bundan haberi yoktur. Sadece yazılı, pratikte yok maalesef.

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet!!. Konu hortlamış ama güncelliğini koruduğu inancındayım..
    Trafik cezaları,denetimler caydırıcı olmalıdır.. Kimse, mazeret üretme
    becerisini kendinde görmemeli ve bu tür durumlara da ekipler müsahama
    göstermemelidir..

-Levhayı görmedim!..
    -Ama ben o levhayı yanlış anlamışım !..
    -Acelem vardı!..
    -İşe geç kaldım!..
    -Misafir gelecek!..
    -Yolcum var. Uçak kaçacak!..
    -Sarı'da geçtim!..
    -Ekmek teknesi abi!...
    -Sen benim kim olduğumu biliyormusun?

Türünden, şarlatanca çıkış noktası arayanlara
    yasaların öngördüğü cezalar tereddütsüz uygulanmalıdır..

Aksi halde, yasalardaki boşluklar ve uygulamadaki
    yetersizlikler, zaten tavan yapmış olan ;
    trafik keşmekeşliğini, gün geçtikçe daha da çıkılmaz hale
    getirecektir..

Günümüzde, trafik ekipleri yerine '' Mobesa Kameraları ''
    ile denetlenen ana yollara ilaveten, tali yollarda da kamera
    sayısının artırılması yararlı sonuçlar doğuracaktır..

Kontrollerin ve caydırıcılığın olduğu yerde, sürücüler;
    eninde sonunda trafik kurallarını/işaretleri ve yasalarını
    artırk ezbere bilir hale gelecektir..
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bilmenin ne önemi var. Uygulamadıktan sonra.
    Kırmızı ışığı herkes biliyor mesela.

Yol çalışması var birkaç gün yol çizgisiz kaldı ve bir görün insanlarlr yolu nasıl kafasına göre kullanıyorlar. Sanki çizgi olmayınca yol tek gidiş olmuş gibi.
    Maalesef çobansız hareket edemiyoruz. İllaki kamera polis bariyer vsvs olmalı. Yoksa kurallar kimin umrunda.

Önemli olan bilgi değil bilinç. Bilinçli insan tabela olmasa da yol verir zaten.
    Bilmek sadece nasıl bilmemezlikten gelebiliriz düşüncesini tetikliyor bizde
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Ama ben o levhayı yanlış anlamışım !..
    Geçen gün iş yerinin reklam bölümünde 2 kişi özel bir site(konut) için hız sınırı levhası hazırlıyorlar. Bilgisayarda hazırlarken fark ettim ki hazırladıkları levhada zemin rengi mavi. Yani azami hız sınır levhası hazırlamak isterken, asgari hız sınırı levhası yapıyorlar. Bunu hazırlayan ve başındaki 1 kişi ehliyet sahibi ve biri her gün araba kullanan insan. Ben söyledikten sonra emin olamayıp internetten kontrol edip düzelttiler. Yani hız sınır levhasını bile doğru düzgün bilmeyen adamlar varken. Yol ver levhasının anlamını bilen adam bulamamak çok da anormal değil.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    demek anlamı buymuş,
    ilginç.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    ters duran bi üçgen resmi var ama neymiş o çözemedim
    Kimse kimseye günahini vermez olmus kaldı ki yol versin. benim jipim var diyip o cekilsin diyip üzerime süreni biliyorum ben. kamyondan bahsetmiyorum bile. en sonuda amerikan tırlarından alcan olcak bitcek. en büyük benim diyecen tmm

silentsorrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ters duran bi üçgen resmi var ama neymiş o çözemedim
    Kimse kimseye günahini vermez olmus kaldı ki yol versin. benim jipim var diyip o cekilsin diyip üzerime süreni biliyorum ben. kamyondan bahsetmiyorum bile. en sonuda amerikan tırlarından alcan olcak bitcek. en büyük benim diyecen tmm
    Ben onu kepçe kullanırken denedim, tarifi imkansız bir duygu. Yola çıktığınız anda herkesin gözü sizde oluyor ve herkes sizin davranışlarınıza göre kendi konumunu ayarlıyor. Hele bir de ön kovayı yukarı aşağı yaparsanız değmeyin keyfinize, millet yol vermek için ne yapacağını şaşırıyor.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı silentsorrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu kepçe kullanırken denedim, tarifi imkansız bir duygu. Yola çıktığınız anda herkesin gözü sizde oluyor ve herkes sizin davranışlarınıza göre kendi konumunu ayarlıyor. Hele bir de ön kovayı yukarı aşağı yaparsanız değmeyin keyfinize, millet yol vermek için ne yapacağını şaşırıyor.
    peki motosikletle neremizi aşağı yukarı sallamamız gerekiyor???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler