Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Askere giderken yanımıza ne alıcaz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    Millet 12 aralıkta askere gidicemde yanıma ne almam gerekiyo? Herkes farklı bişey söylüyo. Kimi sadece kendini götür diyo kimi tuvalet kağıdı ıslak mendil, extra corap , iç don falan .....
    hadi bekliyorum tecrübelilerden öğrenelim biraz
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Asker ocağı bu hiçbir şeye benzemez .. alabileceğin herşeyin en ucuzunu al .. yoksa birgün sonra yerinde bulamazsın .. tuvalet kağıdı - ıslak mendil kim demişse arkadaş askerlik kavramından biraz uzak olsa gerek .. iç don oky .. hatta bu iç don olayına birde fermuarlı kese yaptırırsan paranıda muhafazaa edebilirsin .. yoksa boyunlu czdanların uyurken jiletle kesip götürme şansları olabiliyor askerlik olayını hırsızlık olayına dönüştüren arkadaşlar .. sıcak tutması açısından içine yünlü fanila ve alt alabilirsin .. önümüz kış malum .. eşofma takımı yatarken .. bot kilidi .. botlarını akşam yatarken kilitleyeceksin .. yoksa sabah uyandığında diğer tekini bulamayabilirsin .. havlu .. sabun .. diş fırçası .. macun .. şampuan traş köpüğü gibi ilgi çeken tüketim malzemelerinden uzak dur .. hadi bakalım şimdiden hayırlı teskereler sanaa.. her ne kadar bu kavram sana karanlık olsa bile ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohyeah, az kalmış ya...Bi dostumuz daha aramızda bir süreliğine olmayacak demek.Umarım bir an önce aramıza hayırlısı ile dönersin...Askere gitmediğim için sana bu konuda yardımcı olamıyacağım,artık dönünce sen bana yardımcı olursun Burda daima dostların olduğunu unutma,bizim için değerlisin.Gezi yazılarını özleyeceğiz...Hayırlı teskereler...

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    uzzy, kardeşim bu ne ya askere mi gidiyoruz hırsızların arasına mı? Böyle bişey olurda yakalarsam ilk günden kavga cıkartırım walla. Tesekkurler

forrap, saolasın dostum merak etmeyin fırsat buldukca siteye giricem.
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Bunlar gerçekler .. asker ocağında her türlü adama rastlaman mümkün .. alkolik - tinerci - hayalperest - hırsız - uyurgezer - jiletçi v.s v.s ... hazırlıklı ol .. benim amacım sadece karşılaşacağın bir sahne .. ama bu ocağın iyi yönleride var .. forrap ın deediği gibi lafa balıklama daldım yazıcaktım unutmuşum .. gezi yazılarını özleyeceğiz .. fırsatın oldukça sesini duur ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Sevgili ohyeah,
    Bence kendini götür yeter. Orada ihtiyacın olacak birçok şeyi veriyorlar.
    Eksiğin olursada kantinde bulursun. Hammallık yapmana gerek yok derim.
    Parana dikkat et. İç don cebi yerine, beline bağlıyabileceğin bir keseyi öneririm. O zaman hamamda bile kesenden ayrılmazsın
    Tabiki birliğine yakın bir kapalı otopark varsa küçük çinlini de yanında götürebilirsin.

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    yahu ne kadar rahattım gunlerdir şimdi kıllanmaya başladım neyseki 6 ay fazla değil gecer hemen
    okram, ahhh keşke götürebilsem motorumu
    uzzy, bende sizi özlicem ama durun bu veda yazım değil onu askere gitmeden 1-2 gün önce yazıcam.
    M.Kemal ATATÜRK

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    yapma be kaça kaçlar gidiyor ben unuttumda

bizim zamanımızda askerlik 18 aydı şafak 550

say say bitmez.

dışarda mevsim baharmış gezip dolşanlar varmış
    günler su gibi akarmış geçmiyor günler geçmiyor
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Askerlik için gerekli malzemeler. Fazlası zarar yer değiştirebilir ama olmazsada olmaz şeyler.

1. Don lastiği, (Paçalara takılacak o olmazsa olmaz)
    2. dikiş takımı (çeşitli boyutlarda, iğne, beyaz yeşil ve siyah renkte iplik, düğme, çengelli igne)
    3. Askerin not defteri kalem çok ders çalışacaksın orada
    4. Tıraş malzemeleri Bıçağı çok çalınır.
    5. Kilit (botun bağcık deliğinden geçecek boyda ve bir veya 2 boy büyüğü dolap için. Benim acemilik yaptığım yerde acemilerin dolaplarına kilit takması yasaktı. Acemi malı deniz yemeyen ......
    6. Siyah ayakkabı boyası
    7. Ayakkabı boya süngeri (tavsiye tıraş fırçası alırsan ayakkabını onunla daha hızlı ve elin pislenmeden boyarsın. Askerde bu tür işler için harcanan zaman ne kadar kısa olursa o kadar iyidir.
    8. Sabun
    9. Terlik
    10. Eşofman. Yeşil vaya koyu renk olursa iyi olur.
    11. Yedek Beyaz paçalı don orada verirler ama 2 tane ;)
    12. Siyah bileği uzun çorap orada 2 tane verirler yeterli olmaya bilir.
    13. Çamaşır deterjanı (Önemli)
    14. Arko yağlı krem. Soğuk bir yere gidersen dudak ve kulak çatlamalarını azaltır. Tıraş sonrası da kullanırsın. -8 C de bayağı faydasını görmüştüm.
    15. Küçük isviçre çakısı olmasa da olur ama olursa harika olur. Bende serçe parmak boyunda birtane vardı çok işime yaramıştı. Sonra biri yedi onu. Kaybettim ayağına.
    16. Düdük nöbetlerde gerekli.
    17. Yedek ayakkabı bağcığı siyah.
    18. Talk pudrası ayaklar için ve .....
    19. Mektup olayna gireceksen Mektup zarfı ve kağıdı.
    20. İçlik, ve nefti yeşil selanik kazak oradan da temin edebilirsin.
    21. Şampuanı unuttum. saçlar kısa olacağı için büyüğe gerek yok ;)
    22. Havlu bir büyük bir küçük boy.
    Aklıma başka birşey gelmiyor.

Bazı yerlerde zorla satıyorlar diyorlar. Bize de herkes alacak dendi ama ben almadım. Askerlik bu heryerinde farklı şeyler olabilir sen gerekenleri bil. Uygulama değişir. 500 kişilik kuyruklarda alışveriş yapmak için sırada zaman kaybetmen bu arada içtima kaçırman gibi sorunlar doğurabilir. Bu liste gerekli ister buradan al ister gittiğin yerde askeri malzemeciye gir o sana tüm gerekenleri verir zaten veya gidince içerden alırsın o da senin tercihin. Terlik eşofman tıraş takımı kesinlikle al. İlk gün olmazsa olmazlar bunlar.
    Hayırlı teskereler dilerim
    Sadobey

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bişey götürmene gerek yok zaten ilk gün bi çanta satıyolar sana zorla içinde gerekli olan şeyler var
    ama sen 2-3 takım iç çamaşırı götür yeşil olursa iyi olur 2-3 çift de çorap götür.
    hayırlı teskereler
    ama askerlikle ilgili şunu unutma
    aslanın kediye boğdurulduğu yerir kışla fazla göze batmamaya çalış sivrilme mümkün olduğunca kaybet ve unuttur kendini rahat edersin
    çok bilinen biriolursan rahat arazi olamazsın silik bi tip olki yokluğun farkedilmesin
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Sadobey dogrulari yazmis,
    esofman spor ayakkabi ve terlikler tek tip olacak diye bize zorla satmislardi.Radyo walkman vs aletleri genelde ucururlar,acemilik surcinde kitap falan dusunme bile.Ve altin kural kullanacagin hersey ikinci sinif en ucuz urunler olsun.Dikkat ceken kaliteli birsey olursa ucar.Botlarin belirgin yerlerine isaret koy,calinirsa bulunmasi kolay olur.(ben tirnak makasi ile bazi noktalara centikler atmistim)

hayirli teskereler.(bende 550 saymistim hakikaten bitti yaw)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ne bu ya, valla beni de tırstırdınız. daha çok zaman var askere gitmeme ama ilginç. koruyan kollayan yok mu orada masumları?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohyeah, en eski montunu pantolonunu giy ayakkabıda ona keza ve git eğer saçlarını kısacık kestirip yanlar 3 numara üst birazdaha uzun saçına dokunmazlar.
    aslında Sadobey, kısaca açıklamış ama hiç bir şey almana gerek yok gruplar halinde içeri alınacaksınız doktor muayenesi (ayaküstü) aşı ne olduğunu tam olarak bilmiyorum olduktan sora giyindirmeye gideceksin sıra sıra reyonlardan ilk olarak mebusat çantası denilen yaklaşık 40 cm çapında 120-130 uzunluğunda silindir bir çanta verecekler oradan postal eğitim ve çarşı kıyafetlerini alacaksın donuna çorabına kadar T.C. sana verecek bunları aldığın mebusat çantasına koyup acemi birliğindeki bölüğünün yatakhanesine gideceksin iki tip yatakhane vardır biri hangar gibi tek katlı büyük binalardır (ben bu tip binada kaldım) 250 kişi aynı yerde yatar. birde bina içinde yatakhaneler vardır bunlarda çok sıcak olur yaklaşık 40-50 kişilıik koğuşlar(hayatında böle bir kokuyu ilk defa orda hissedeceksin) düşünsene 50 kişi eder 100 ayak her ayakta 4 parmak arasından 400 parmak arası osuruk kokusunuda üstüne ilave et işte sana müthiş karışım ihtiyacın olan her şey içerde kantinde çok uygun fiyatlara satılmaktadır (dışarının yarısında bile az) Sadobey, listelemişya işte onlar hatta dahada fazlası bu kantinlerde mevcuttur . Üstünü değiştikten sora sivil kıyafetlerini bir çantaya koyar ve teslim edersin taki dağıtıma kadar bir daha görmezsin bu arada kadro er-erbaşlar bu çantaları içinde zararlı bi şey varmı diye inceler
    nedense bir çok şey muhtemelen bu incelemeler esnasında kaybolur işte bu yüzden yanında hiç bir şey götürme en fazla bir yüz bir de banyo havlusu iki tane don haki renkli fanila (eğer havacı veya bahriyeli isen bu renk değişir) iki çiftte siyah çorap al

şimdi diyeceksinki sen nereden bu kadar çok şey konuşacak laf buluyon diye ben acemi birliğinde karagahta kadro idim 19 ay askerlik yaptım her dönem artık ezberledik bu uygulamaları extra merak ettiklerin varsa yaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    sene 1940 ben vietnamda çarpışıyorum.

top sesleri gümbür gümbür.

şaka bi yana oranın manevi hazzı,arkadşlıklar sohpetler,10 dakka dinlenme molasında iki nefes sigara, sonra demir bardakta sabah sabah iğrenç bir çay,kapuska,mercimek,nohut. orada her kez eşittir yani acemiler.

ahpabçılık ,hemşericilik ,kıyakçılık nankörlük, hepsi bir arada

sivilde her gün duş alan ben 45 gün acemi birliğinde 3 defa zor yıkandım oda buz gibi suyla

bot nöbeti,koğuş nöbeti ,tuvalet nöbeti

yok böle bişey sabah 8:00 de tuvalet temizlenip kapanır. bi daha giremezsin akşam iştimasında açarlar

adam botunu boyamaz bütün bölük komando dansı yapar gecenin biş yarısı

ama şuda var ki o manevi hazzı tatmak yeter.

HER TÜRK ASKER DOĞAR bol bol bağırırsın.

bunca eziyetin sefaletin içinde yinede özlenir asker ocağı.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    nereye gidiyorsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

(....................................)

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    leonine, bende bilmiyorum kaca kac oldugumu galiba 81e 46 mı ne yada sallıyorum bilmiyorum tam olarak.
    Sadobey, ben bunları alırsam kesin gotururler yaaa dikkat ceker bu kadarı ama yinede saol guzel bi liste olmus.
    cihan, guzel taktik walla bende kesin oyle yaparım
    banro, doğru demişsin
    BBRR, saolasın dostum gayet güzel bilgiler vermişsin hele parmak araları mükemmel
    leonine, değişikmiş seninkide
    xxxxx, daha belli değil bugun sınava girdim 5 gun sonra belli olacakmış
    takavci, saolasın bencede iyi mevsimde gidiyorum
    M.Kemal ATATÜRK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohyeah, nereye gideceğini yaz bakarsın elimizin uzanacağı bir yerde olursun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şimdiden hayırlı teskereler dilerim...4 tertip mevsimsel olarak pek hoş bir tertip olmasada soğuk havada eğitime yavaş yavaş alışırsın dostum...ha bu arada 4 tertipe .öt tertip denir...kış ambiansı zor geçebilir...herşeyin hayırlısı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Bence kendini götür yeter. Orada ihtiyacın olacak birçok şeyi veriyorlar.
    Eksiğin olursada kantinde bulursun. Hammallık yapmana gerek yok derim.
    Aynen katılıyorum kardeşime... Aslında ben yedek subay gittim ama ilk 3 ay pek fark yok normal eratlarla... Hayırlı teskereler...
    Kesinlikle kendini kasma, gaza gelme...

Hayatımın en matrak ve keyifli dönemlerimden biriydi askerlik... Subay olmama rağmen 15 gün hapis bile yattım... Tadını çıkar, ileride anlatacak hikayelerin olur...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler