Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Atatürk Köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Orduya ilk katıldığım günlerde, bir Arap binbaşısının 'Kavm-i Necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın' diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında Türklük şuuruna erdim. Onda gördüm ve kuvvetle duydum. Ondan sonra Türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu. Benim hayatta yegane fahrim, servetim, Türklükten başka bir şey değildir."
    Soz ne kadar otantik bilmiyorum, ancak cok rahat suistimal edilebilecek, dunyada gecerliligini coktan yitirmis, sakincali ifadeler...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soz ne kadar otantik bilmiyorum, ancak cok rahat suistimal edilebilecek, dunyada gecerliligini coktan yitirmis, sakincali ifadeler...
    Dünyada geçerliliğini yitirdiğini düşünecek kadar pembe bir hayat yaşıyorsunuz sanırım.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Türklük neden bu kadar rahatsız ediyor ki sizi anlamadım. Geçerliliğini yitiren şey nedir. Bir ulusun bağımsızligini ve onurunu kazanmasini sağlayan Atatürk'ün bağlı olduğu ilkeler mi?
    Akıl bilim bağımsızlik, barış hangisi söyleyin de bilelim.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Tam tersine, bugün değeri daha net anlaşılan ifadeler.

Elbette sizin bu ifadenizi şekillendiren dusunce ikliminin kuresellesme dahil pek çok ensturman vasıtasıyla topluma pompalandigini, sebeplerini ve sonuçlarını neredeyse her dönemeçte görüyoruz ve bu gidişle gormeye de devam edeceğiz fakat bu konu atatürk başlığında konusmak için uygun değil.

Sevgili atamizin tek bir sözünün, bu vatan için yaptığı tek bir devrimin bile değeri anlasilsaydi eğer bugün bu durumda olmazdık.

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"
    mombohunter bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir Türk olarak Türklük niye rahatsiz etsin beni? Ulkemizi Ataturk'e borclu oldugumuzun da bilincindeyim.

Ama bu soz, bugun sakincali. Gercekten Ataturk soyledi mi bilmiyorum. Belki de o zamanlar tehlikesi cok belli degildi, ya da baska tur tehlikleler ondeydi. Ancak ikinci dunya savasi sonrasi bu tarz ifadelerin suistimale cok acik oldugu, dolayisiyla da sakincali oldugu, bati dunyasi tarafindan kabul gormus durumda.

Problem su:

Insan Türk olmasiyla, yani kimligiyle gurur duyabilir, duymali da. Ancak bu, kritik noktalarda, Türk olanlarla olmayanlara bakisinda ciddi bir farka sebebiyet veriyorsa, bakis acisi problemlidir. Mesela, işe insan aliyorken, insanlari degerlendiriyorken, vs.

Ulkemizde Turk sikintisi yok. Ancak durust, egitimli, kalifiye, ahlakli ve prensipli insan sikintimiz cok fazla. Bu ozelliklere sahip biri, bu ozellikleri tasimayan bir Turk'ten cok daha degerlidir benim gozumde. Denge onemli.

Bu arada "Türk" kelimesini "musluman" ile de degistirebilirsiniz. Bakin ayni dengesizlik, Ahmet Turan Peker'in atesitleri dusman olarak gormesine kadar gidiyor... Bu durumda nasil adaletli davranmasini bekleyebilirsiniz ATP'nin ateist Turk'lere karsi?

Cok bagdasmayan bir ornek olacak farkindayim, ancak daha dun Yeni Zelanda'da bir suru masum insani hayvan gibi olduren manyagin manifestosunda da benzer ifadelerin suistimalini gorursunuz muhtemelen. Olay, bir millete ait olmanin, olmayanlara "ustun" oldugunun kabuluyle sirazeden cikiyor.

Bu arada bahsi gecen hikaye de ilginc dizayn edilmis. Ortada bir haksizlik ve zulum var. Ve zulme ugrayan magdur kisi de Turk. Ve Ataturk haksizliga ugrayan mazlum'un yaninda konumlandirilmis, ve garip bir sekilde buradan Turkluge sicraniyor... Peki mazlum Arap, zalim Turk olamaz miydi? Hic olmamis mi? Olamaz mi? Bakin bu okudugunuz sorular icinizde bir isyana, karin agrisina sebebiyet veriyorsa sizin de bakisiniz net degildir. Cunku bu sorunun cevabi cok acik net Evet'tir. Bir Turk her turlu pisligi yapabilir. Cunku her Turk, insandir. Bu sorunun cevabinin Hayir oldugu bir millet te, din de yoktur...

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Faşizm ile milliyetçiliği karıştırıyorsunuz. Toldayim şu anda detayını sonra ekleyecegim.

Bu vesileyle 18 mart çanakkale zaferimiz kutlu olsun!
    mombohunter bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ya ayıptır ya gidin başka yerde yapın kavganızı..

Aşkk..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    hasmet nam şahıs, bi gidiniz allasen... norveç fyortlarında balina falan izleyiniz yutuptan falan bulup... zihin bulanıklığınız açılır belki...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ayıptır ya gidin başka yerde yapın kavganızı..

Aşkk..

https://sondevir.gaste24.com/images/...07/13/atat.jpg
    İnsanlar medeni şekilde fikirlerini belirtmişler. Kavga nerede?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

100 yıl önce bugün başlamış Türk'ün kurtuluş mücadelesi...

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutlarım...
    sailor33 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

yarensevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fotoğraflar silinmiş sanırım. Tekrar yükleyebilir misiniz?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Türkiye Türklerindir... Kendini Türk hissedenlerindir...
    Bunu bile bile Türkçülük ırkçılıktır diye bağırmak abesle iştigaldir..
    Sen kalk almanyada Almancılık ırkçılıktır de...Amerikada Amerikancılık ırkçılıktır de...
    Diyemessin..Dedirtmezler...
    Ama her ne hikmetse 2000 li yıllardan sonra bu sözü kullanmak legal olmaya başladı...
    Bunu söyleyenlerde Ne hikmetse başa gelenler..
    Siz hiç duydunuzmu Süleyman Demirelden ya da Erbakandan... Ya da Ecevitten , Erdal İnönü den...
    Ama başımızdakiler hiç utanmadan sıkılmadan söylüyor...
    Beğenmeyen gitsin denildiğinde de hemen burası Türkiye..Babanızın malımı diyorlar ya en çok insan ona fit oluyor...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasmet hocam dikkat et ülkücüler saldırmasın

Türk gibi yaşamadığı için insanlar Türk Milleti gibi hissetmiyor, IRK olarak türk oldugunu düşünüp "türküz tabi leeyn" diye ortalıkta geziyor.

Zaten osmanlı alfabesini kendi atalarının alfabesi sanan gerizekalılardan ne beklersin ki.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atamızı rahmetle an(r)ıyoruz. Rahat Uyu Atam.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atamızı rahmetle an(r)ıyoruz. Rahat Uyu Atam.

https://motovideo.net/wp-content/upl...at%C3%BCrk.jpg

Atama kask yok ekipman yok olmamıs deseydik bizle birlikte gülerdi.
    Şimdi agzımızı acsak.

neyse silivri soguktur.

Huzur içinde uyusun Atatürkümüz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Yeni yaşın kutlu olsun atam her geçen yıl daha gençleşiyorsun..Senin gibi olamadığımız ve senin gibi düşünemediğimiz için seni çok özlüyoruz..İyi ki varsın varol..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

ekran görüntüsü ghost in the shell: sac2 5. bölümden alınma.
    devrim ile ilgili bir araştırma sırasında geçen bir kaç kişiden bir tanesidir.

(ghost in the shell, matrix filmlerinin atası olarak bilinir.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler