Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 250R Arıza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Selam dostlarım, motosikletimi sabah çalıştırdım. E-5 e çıktım düşük devir normal bir şekilde kullanıyordum. Motosiklet giderken birden ekran gitti, devi saati 0 a düştü ve km göstergesi komple motor çalışmıyor konumundaki gibi oldu. Sinyaller ve far da çalışmıyor. Kornayı denedim kornada da iş yok. Motorun gidişinde herhangi bir sorun yok sesi vs aynı. Sizce problem ne olabilir.Sigorta kutusundaki tüm sigortalara baktım herhangi bir problem yok, yanmış sigorta vs.. Kısa keseceğim dostlarım,
    Özet: Motor çalışıyor ekran sinyal, farlar ve korna çalışmıyor.Bu motorun problemi nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    benzer sorun arkadaşın cbr250 sinde de vardı aküsü ölüydü akü değişince düzeldi ama sizin sorunun akü olmama ihtimali var önce aküyü deneyin

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı grisovalye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlarım, motosikletimi sabah çalıştırdım. E-5 e çıktım düşük devir normal bir şekilde kullanıyordum. Motosiklet giderken birden ekran gitti, devi saati 0 a düştü ve km göstergesi komple motor çalışmıyor konumundaki gibi oldu. Sinyaller ve far da çalışmıyor. Kornayı denedim kornada da iş yok. Motorun gidişinde herhangi bir sorun yok sesi vs aynı. Sizce problem ne olabilir.Sigorta kutusundaki tüm sigortalara baktım herhangi bir problem yok, yanmış sigorta vs.. Kısa keseceğim dostlarım,
    Özet: Motor çalışıyor ekran sinyal, farlar ve korna çalışmıyor.Bu motorun problemi nedir?
    sigortaları kontrol edin veya soketlerde oksitlenme olmuş olabilir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Teşekkürler ben bu gün bir tamirciye gideyim, aslında buraya yazma sebeplerimden birisi de daha önce böyle bir konu açılmamış olmasıydı. Her şey tecrübe, sizi de haberdar edeceğim dostlarım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Dostlarım sol baştan 3. sigorta patlamış 10'luk olan, maliyeti yok çünkü motorda sigorta kutusunun yanında yedek sigorta var. 10 liraya çözüldü, konuyu açma sebebim de aynı problemi bir başka dostum yaşarsa, ilk bakması gereken yerin sigorta olduğunu anlamasıdır. Kalın sağlıcakla..

Zaten ya ekrana giden soketde olur bu problem yada sigortada. Sizinki sigorta olması iyi olmuş. Kolay ve hızlı şekilde halletmişsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler