Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikkat virüs bulundu!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Arkadaşlar bu 1 nisan virüsüne ne diyosunuz ve ne yapacaksınız ben olayı tam bilmiyorum ama bu akşam haberlerde gördüm ve henüz ne gibi zararlar açacağı belli değilmiş..Konu ile ilgili ufak bir bilgi..

BİLGİSAYARLARA 1 NİSAN VİRÜSÜ
    Bilgisayar güvenliği uzmanları, son yılların en tehlikeli virüsü olarak gösterilen Conficker solucanının, 1 Nisan'da milyonlarca bilgisayar kullanıcısına kötü bir şaka yapmasından endişe ediyor.
    28 Mart 2009 Cumartesi 11:02
    Bilgisayar güvenliği uzmanları, son yılların en tehlikeli virüsü olarak gösterilen Conficker solucanının, 1 Nisan'da milyonlarca bilgisayar kullanıcısına kötü bir şaka yapmasından endişe ediyor.
    İnternet üzerinden kendisini güncelleyerek daha da güçlendiği belirtilen virüsün 1 Nisan'da yeniden harekete geçeceği düşünülüyor. Windows'un güvenlik ayarlarını kendiliğinden düşürebilen Conficker, sistem geri yükleme noktalarını ve Windows Defender'ı silebiliyor.
    Sistemdeki güvenliği ilgilendiren tam 23 farklı servisi kapatabilen virüs, 71 değişik güvenlik sitesi ve sistemine erişimi de engelleyebiliyor. Conficker.C olarak bilinen kabusun son sürümünün 1 Nisan tarihinde aktive olacağı tahmin ediliyor, fakat bilgisayar sistemlerinde tam olarak nasıl bir hasar bırakacağı henüz bilinmiyor.
    Microsoft firması yetkilileri, virüsü yaratan yazılımcının bulunması için 350 bin dolar ödül koydu ancak uzmanlar, hergün yüzlerce sahte adres oluşturan virüsün çıkış noktasını tespit etmenin imkansız olduğunu vurguluyor. Virüsün ilk versiyonu, geçtiğimiz Kasım ayında ortaya çıkmış, daha sonra ise 2 güçlenmiş versiyonu daha bilgisayar sistemlerine bulaşmıştı.

Tüh ya ben de daha yeni format atmıştım bilgisayara..Hem benim bilgisayarımın bünyesi zayıftır hemen çöker wındowsu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bişey olmaz
    Ben linux kullanıyorum sıkıysa gelsin banada girsin
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Evet sıkıysa gelsinde benim bilgisayara girsin ExTReMa nında bilgisayarına girsin bekliyoruz...Doğru yaz abiciğim kelimeleri
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Simdiye kadar hiç bir virüs sistemime yaklasamadi ,, daha anasinin karnindan dogmadi benim sistemi bozacak .. eger bu bozarsa helal olsun derim seve seve sistemimi 5'inci kattan asagiya firlatirim.

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    :D bu güven nerden geLiyor anLAmış değiLim..
    adamLarIn, defcon hacker fest de ki mevcut kuLLanıcı sayısı ve merakLıLarI iLe tavan yapan bir oLuşumdur defcon..
    indirdikLEri makina başına 5000€ aLarak güvenLik yazıLımı firmaLarI iLe kapışmaLaRInı izLedik..
    Sizde izLeyin :D
    bir powerbook(MAC)u indirmesi 3.2 sn sürdü...
    Yok bana girsin biLgisayarıma girsin heytt deLikanLı mı Len o virüs gibisinden bir tatavaya gerek yok ki
    Bu kaçınıLmaz bir t... zevk aLmaya bakIn. :p
    formatLayın gitsin...
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Hoşgelsin sefa buysun, Avast yeter bana bir de tıklamalarıma güveniyorum

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben türküm bana bişey olmaz
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kapım tüm virüslere açık gelsinler buyursunlar şu an 4 tane besliyorum zaten
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    memlekete okadar virüs girmiş bişey olmamışda bilgisayara girincemi olcek,hadi pc ye format atarsın silinir,memlekete nasıl format atacan

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    öyle virüsler var ki ne awast ne norton ne de daha iyileri buluyor..ayrıca biosunuza bulaşan virüs formatla da geçmez ve iyi bir kullanıcı degilsen sittinsene de bulamazsın..ha bu arada bazı virüsler hdd nizin ya da vga nızın yanmasına sebep olabilecek virüsler..bu yüzden ''bana bişey olmaz benim sistemime giremez '' gibi kelimeleri kask takmama sebeplerine benzetiyorum..''bana bişey olmaz'' ya da ''kısa yol gidecem nasılsa '' gibi....
    hadiyin TÜRKİYE maçı başlıyor bu arada..haydin sahaya..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    geçen benim pc ye bi virüs geldi pc den anlamasam hdd im elden gidiyodu ama sadice sensörle atlarabildik artiiist in dediği gibi hdd elden gidiyodu ama son anda müdahalemle sadice hdd nin ısı sensörü yandı
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    şu virüsler bir numaralı düşmanım 2 ayda bi format tek çare..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bendekine bişi olmadığına göre demekki bende birşey yok..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)