Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türkiye'nin Başi Sağolsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    zargana_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cenix 18 vites bisiklet:)
    allah rahmet eylesin bir ADAM gitti
    İNSANLARIN EN ACİZİ DOST EDİNMEYENDİR BUNDAN ACİZİ İSE DOSTUNU YİTİRENDİR
    AKLINI KULLAN ADINI ÇIKAR DELİYE HERGÜN BAYRAM EĞLENMEK KALIR GERİYE
    (özlü sözler)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    çok üzüldüm çok sevdiğim liderlerden biriydi. tabi diğerleri gibi onunda kıymeti öldükten sonra anlaşılmaya başlandı ama neye fayda< ALLAH rahmet eylesin kazada yaşamını yitirenlere
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    allah rahmet eylesin..
    söyleyecek çok şey var ama.. söyleyecek ne yürekte nede dilde derman kalmıyor bazen..

neden böyle bir milletiz bilmiyorum. insana değil de hırsıza arsıza değer veririz? düzgünce doğruları söyleyene değil de yüzümüze gülene inanırız?
    adamı değil de jackal ı tutar baş yapmaya kalkarız?
    haysiyetten dem vururuz elalemin malında namusunda olur gözümüz?
    vatan millet sakarya deriz, ne kendimiz ne milletimiz için çay eşliğinde iki çift laftan başka bir şey yapmayız?
    devlet baba deriz, tek derdimiz memur olup akşama kadar pineklemektir?
    rüşvet skandalı ortaya çıkınca değil de, futbol karşılaşmasından sonra televizyonlarda yorumların ardı arkası kesilmez?
    neden her sabah ama her sabah kim evladıyla damadıyla ne yapmış programlarını izleyerek güne başlarız?
    neden çalışıp başarılı olmak dururken para kazanıp köşeyi dönme hayalleri kurarız?
    neden düzgün bir ailem var demek yerine şu evim şu arabam şu motosikletim var deme sevdasındayız?
    neden ben şuyum yerine ben şucuyum deme ihtiyacındayız?
    kürdistan diye yırtınan p.z.v.ng için değil de, futbol karşılaşması için elimize neden döner bıçağını alırız?
    neden isimsiz mehmetçik/üniversitedeki hoca/dürüst çalışan işçi kahraman olmaz da, polat alemdarül dallama kahraman olur saygı görür bu millet içinde?
    neden ülke gerçeklerini görmezden gelir, milletin birbirini ellediği diziler için koltuğa çakılı kalırız?
    neden kendimiz, kardeşimiz, yeğenimiz, arkadaşımız, evladımız, babamız, akrabamız işsizken; milletin damadının nasıl genel müdür olduğunu, milletin evladının nasıl fabrikatör yada armatör olduğunu sorgulamayız?
    neden okumuşu doğruları konuşanı düşünebilen aydını değil de.. düşünüp konuşamayan dizi film yıldızlarını, pop starları kendimize örnek alırız?
    Ne zaman ve neden buluş yapan bilimadamının haberinden önemli oldu; yarı k.v.ş. kılıklı bir hatunun hangi sevgilisiyle nerede ne yaptığı haberi?
    ne zaman unutkanlaştık bu kadar, şehitlerimiz değil de tek aklımızda kalan semra teyze gibi hikayeler oldu?
    neden sahiplenmeye kalktık kafasında bardak kıran caner dingozunu da.. unuttuk hemen şahsiyetli gazetecileri?
    ne zaman bizim gibi düşünmeyen ama vatanın iyiliğini kendince isteyen insanları düşman görmeye başladık, asıl düşmanlarımızı unutup?
    ne zaman bu ülkede gerçekler değilde hikayeler muteber oldu?
    neden abd askerinin kapısının önünde nöbet tutar olduk, doğuda vatandaşımızın çocukları kandırılıp dağa çıkarılırken?
    ne zaman bu ülkede başbakana padişah diye tezahürat yapılır oldu, ne zaman baba lakabı unutuldu?
    bilimadamlarımız neden başka milletler için çalışmaya zorlandı içleri vatan sevgisi dolu olduğu halde?
    neden birşeyler keşfeden mühendislerimiz yada vatan diye ortaya çıkan politikacılarımız komutanlarımız
    hep garip bir şekilde vefat ediyor?
    neden birbirimizin boğazına en ufak sebeple sarılırken, başka bir ülkenin vatandaşını gördüğümüzde yüzümüzde gülücükler açmaya başlar, kardeşimize ters ters bakarken omuz atarken, neden gavura yerimizi veririz?
    neden politikacının yolsuzluğu ortaya çıkınca canım hepsi çalıyor zaten deyip geçeriz?
    ne zamandır taşıdığımız kanla hareket etmeyi netice almayı bırakıp, kafamızı yukarı kaldırıp kucağımıza birşeyler düşmesini beklemeye başladık?
    neden işçi çalıştırıp büyümek dururken, vergi kaçırıp haysiyetsizce jeep e binmeyi tercih ederiz?
    neden milletin çocuğu okuyacak kitap bulamazken onlar için tek bir kitap almayız ama kendi çocuğumuza piyano vb dersi aldırmaya kalkarız?
    neden birbirimize verdiğimiz değer, giydiklerimizin kalitesine göre değişiyor?
    ne zamandır bu ülkede kırmızı ışıkta geçip kadın ezen p.. politikacı yada zengin oğlu olduğu için ceza almadan kurtulabiliyor?
    ne zamandır bu ülkede askerlik yapacağın yer paşa torunu veya vatan evladı olmana göre belirleniyor, sınırda yada müzede askerlik yapmak arasındaki fark aslında neden kaynaklanıyor?
    ne zamandır bu ülkede ellerine kına yakılarak askere gönderilen evlat; çaycılık yaptırmak ayakkabı boyatmak yada sınırda merminin karşısına çıkarılmak için kullanılır oldu?
    ne zaman bu ülkede aydın geçinenler mandacı, dindar geçinenler atatürk düşmanı oldu?
    ne zamandır bu ülkeye ihanet etmek; soykırım yapılmıştır, bu ülke adidir demek el üstünde tutulmak oldu?
    ne zamandır ülkeyi bölmek isteyen hainleri illetvekili yapar olduk?
    ne zamandır binlerce kişinin ölmesine sebep olan i.leri besiye çeker olduk?
    neden bu ülkenin en büyük hasletleri olan merhametin cesaretinin ve savaşçılığının simgesi olan askerlerimizin kafasına çuval geçirilmesine ses çıkarmaz olduk?
    ne zamandır bu ülkede politikacılar eleştirilemez oldu, ben yaptım doğrudur kesin ulan sesinizi diyebilmeye başladı?
    ne zaman yitirdik insan olduğumuz için kendimize ve çevremize saygı duyabilme yeteneğini?

nerde ne zaman kaybettik onurumuzu?
    türk olmanın gururunu, millet olmanın dayanışmasını, haysiyet sahibi bireyler olabilmeyi nerde unuttuk biz?
    nerede yitirdik şahsiyetimizi kişiliğimizi namusumuzu?

ne zaman abd başkanının sözleri ve ricaları, Atatürk ün sözleri ve emanetlerinin önüne geçebildi bu ülkede?
    Hani türkçe konuşan herkes türktü, ne mutlu türküm diyeneydi..
    ne zaman bu sözün yarısı atıldı da.. ne mutlu türküm diyene diye öğretildi bize?

ve ne zaman?... ne zaman nasıl kazanılabilecek tekrar? yitirilen şahsiyetimiz?

ben buradayım. ve hiçbir şeyi yitirmedim. alamadınız benden.. adım gencay güral ünsal.. 24 yaşında onca birincilikle başvuduğum üniversiteye kabul edilmezken kendi ülkemde.. başka bir ülkede üniversitede kalmayı seçebilirdim. ama çöpçü bile olsam işsiz bile kalsam burada kalacağım dedim. kendime de taşıdığım kana da güveniyorum. zeki değilim ama sorgulama yeteneğim var.. ve birgün.. vatanın sattığınız her santimetrekaresi için.. gerekirse sizin kadar adileşerek.. gerekirse eşlerinizi gerekirse çocuklarınızı peşkef çekerek.. her o kaybedilen santimetrekareyi geri almak için çalışacağım.. elbet yolumun kesiştiği insanların gözlerini açmak için elimden geleni yapacağım.. bu k.hp.l.klerinizin hesabını elbet bir gün sormak için adım atacağım merak etmeyin..

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    şunu editleyemiyoruz değil mi

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    ALLAH cc Gani gani rahmet etsin ( Amin )
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)