Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkes Doğruyu Söylesin...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar :
    Son yıllarda ülkemizde yapılan alışverişlerde , bizler ; eskisi gibi ürünün kalitesine bakmak yerine önce fiyatına bakıyoruz.Fiyatı uygun bulursak kaliteyi düşünüyoruz.Yani alışverişte - ürünün kalitesi 2.plana düştü.
    Peki yaptığımız bu uygulama ne kadar doğru?
    Kullanmak için aldığım cüzdandan tutun da , arabaya kadar herşey artık eskisi gibi değil.Ucuz fiyat düşük kalite...Neden?
    Kullandığım için ; örnek vermek istiyorum : Ufak bir ingiliz anahtarı , hırdavatçıda 12 YTL , ucuzluk pazarlarında 1 YTL. Birisi pahalı , diğeri kalitesiz.Tek kullanımlık.Ben durduk yere 12YTL verirsem , niye masraf yapayım.Onun yerine 1 YTL lik olanı alırsam sadece 2defa kullanabilirim.Peki başka yolu yok mu?

Şimdi esas örneğe gelecem:
    Vatandaş , merakı olduğu için motor almak istiyor.Ama motora verecek fazla parası yok.Mecburen ucuz olanı alacak.Ucuz motor da 2 yıl sonra dağılacak.(Kimse motorunu övmesin,2005 yaz ayında satılan bütün tanınmamış markalar aynı.)

Kalite PAHALI.
    Ucuz ADİ.

Ne yapacaz?

Derdimi iyi-kötü anlattım : Şimdi siz doğruyu söyleyin! Birşeyi alırken önce fiyat mı? Kalite mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Bazen görünüş de aldatır ama paramız neye yetiyorsa o yani. Ucuza R1 vardıda bizmi almadık Şahsi konustum ha
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Bence motor için once teknik servisi yedek parca sorunu ondan sonra fiyatı daha sonrada kalitesi sonucta iyi bakıldıgı surece 2 deyil 5 yılda kulanılır.

10_uR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    matadorsaban, abi sen iyimisin Kafa iyi galiba
    DURUŞUNA KIZLAR, GİDİŞİNE YOLLAR HAYRAN !!!!!!!!!!!!!

\"AYAR İYİMİ\"

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amaca uygun olduktan sonra bazı şeylerde ucuza kaçılabilinir önemli olan amaca hizmet edebilmesidir...İngiliz anahtarını mesela fazla kullanmıyacaksan 1 ytl ye alınabilir.Bu tür şeyler ürüne göre değişir...Sen sanırım her konu hakkındaki görüşlerimizi sormuşsun sadece motor hakkında ki değil yani...Ben gıda konusunda çok dikkatli olmaya çalışıyorum fiyatından önce kalitesine dikkat etmeye çalışıyorum her şey neysede gıdanın kaliteli olması,temiz koşullarda üretilmesi bence çok önemli insanlar kendi sağlığıyla oynamamalı bence bi kaç milyon için...Olmayana değil söylediklerim tabi ki ama olup da gıda da ucuzuna dolayısıyla kalitesizine kaçmak bence saçma...Mantık kullanmak lazım 10 kilo sütten 1 kilo kaşar yapılıyorsa 4 milyona 1 kilo kaşar almak ne kadar mantıklı? Dediğim gibi amaca hizmet edebileceği sürece ucuz mallar tercih sebebi olabilir...Ama kalitede arasındaki parayla orantılı olmalıdır bence...Yani a ürünün kalitesi dünyaca onaylanmış ama b ürünü kimsenin bilmediği ve a ürünü kadar kaliteli olmayan bir ürünse ve aralarında çok az bi fiyat farkı varsa kesinlikle ne için olursa olsun a ürününü tercih ederim...Aslında gönül herşeyin kalitelisini almak istiyor ama maalesefki maddi durumlar buna izin vermiyor bazen...O noktada mantık giriyor işin içine ve araştırma...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    viper_1,
    arkadaşım ucuzmu kalitemi sorusu maddi olanağa bağlı şimdi kimse fazer a hayır demez hatta bu gün biri dalga amaçlı 2500 ytl dedi herkes atladı ama fiatı ortada vatandaş ayağını yerden kesmek istiyor çoğu genç arkadaş motora binmek istiyor durum ne çin malı ucuz ama kaliteli değil zaten 2000 ytl verdiğin motordan 9000 lik performans beklemeyeceksin ne oldu 2005 bi dönüm oldu türkiyede dahada olcak bak japonlar çat diye fiatları indiler veya sabitlediler italyanlar satılmadı elde patladı noldu hemen kampanya bunu bir çok yazımda yazdım senelerce çok yüksek fiyatlara scooterları kakaladılar bu millete işte şimdi neye bakıcaz motor alırken markaları irdeliyeceğiz malını satıp kaybolan servis veremeyen yedek parçası olmayan motorları burlarda ifşa edecez şimdi burda marka vermiyorum ama bazı çin malları malının her türlü arkasında duruyor ben eğer motorun her türlü parçasını bulursam kalite çok önemli deil o alet yürür milyarlar verip alınan yüksek fiatlı markalar dahi yedek parça temininde yok yurt dışına sioariş vereceğiz 1 ay sora ama extra hızlı isterseniz fiat bu yerseniz yapıyolar hayır yemeyiz hatta size o markaları sattırmayız hiç merak etmeyin
    viper_1,senin motora bakınca markasının hussar olduğunu gördüm oda çin malı bende de aynı motordan var geçen sene aldım şu an 15000 km ye geldi ufak tefek sorunlarım olmadı desem yalan olur ama daha önce piaggio bindim hangisi desen hussar derim niyemi her parçası var vede fahiş fiyatlara deil ufak cc de hükümranlık son buldu satmazlarmı satarlar ama kaç tane satarlar şimdi sırada 250 cc üstü motorlar var

en iyi motor yürütebildiğin motordur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Sertac_cagdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısın fiyat ön planda. Ben kendi adıma konuşiyim fiyatı uygun olduğu için Mondial 250 mtc aldım. Kalıtesinin düşük olduğunu biliyorum tabi. Motorun önrünün tanınmış markalara göre düşük olacağını da biliyorum ama ayağımı yorganıma göre uzatmak zorundayım. Kaliteli motor almayı ve kullanmayı ben de istiyorum ama 250cc'lik bir motor için ailemden 6.000 YTL vermesini bekleyemem doğrusu... Ne yapalım şartlar bunu gerektirdi, motorsuz kalmaktansa bu motoru aldık. AMa aşırı kötü olmadığını düşünüyorum. Çünkü alalı 4 ay oldu ve ilk 500km'de iki sorun yaşadım şu an vibrasyon dışında hiçbir sorun yok...
    Mondial 125 MT > Mondial 250 MCT > Kawasaki EN 500 > Yamaha FZ 6 (naked) > Şu an Honda CBR 600 f

Motosikleti
    kanuni
    adaşım sertac a katılıyorum.... çünkü aynı durumdayızz

BOZOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır kalitesiz motor alacağıma,markalı 2.el motor almayı yeğlerim.netice itibariye iki teker üstünde gidiyoruz. buda benim mantığım. Yaşamımdaki tek üstünlük Türk olarak Doğmamdır. Kemal ATATÜRK

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Ben emekli adamım çocuklar... Kawa veya Yamaha benim neyime... 2. eli bile dünya para... Biraz iri olduğumdan ufak cc bana uymuyor. O yüzden Tiger 250 için hazırlanıyorum.

Bahara yollarda olurum inşallah... Hele yılbaşındaki zam ve vergi iadesi de gelsin olay bitmiştir... İETT 65 yaş üstüne ücretsiz seyahat kartı veriyor. Benim daha 21 senem var bedava gezmeye...

Motor daha mantıklı... Yani....
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    viper_1, Türkiyede yaşadığın sürece kaliteye abartı paralar vermek zorundasın ve ucuz şeylerde adi oluyor genelde. Ancak Türkiyeyi terk eder veya AB ye girmemizi beklersen ki o zamanda baştakiler enteresan oyunlarından oynamazsa kaliteyi ucuza alabilirsin. Türksen eğer bunlara katlanmak zorundasın ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler