Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

jinlun bostanci subesinden alinan motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yav bi durun hemen ne açıklıyonuz
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Nikah işlemleri için gittiğimiz resmi dairede eşimi polis karakola götürmüştü, aranması varmış. Niye mi? Asker kaçağıymış
    ben buna şaştım

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Eyong, kızcağızı kalpten götüreceksin yani haftanın son gününde
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    OOOOOLLLCCAAYYYY cabuk sitenin kosesinde TEK ayak ustunde DDDUUURRR!!!!

Yahu valla napalim dedim 275YTL ise de vericez artik, ne koyun gibi olmusuz milletce yaaaa!!

Saol motoman simdi iste supriz gibi oldu, gider ben 30YTL veririm, bahsisimi de unutmam
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Emre,
    Bu konu için yarını bekliyordum. Servise gideceğim yarın soracağım diye. Sanırım Mesut'un motoru satarken temiz kağıdı almaya gittiğinde farkettigi olay meraklandirdi seni de.

Zaten adamla 3 aydır Msn de konusuyoruz. Dün anladık ki adam benimle sen diye konuşuyormuş .

Mesut'la konuştuktan sonra 2 gün önce Pendik Servisini aradım (ben oradan almıştım o yüzden) sordum. Aynen Eyong, 'un dediği gibi bilgi verdiler. kişi ödüyormuş bandrolü ben de bilmiyordum o yüzden ödemedim sanırım. 27 milyon gibi bir para yatırdıgımı hatırlıyorum Ziraat Bankası'na ama acaba neden yatırmıştım. Ehliyet kursumuydu yoksa bu konu içinmiydi bilmiyorum.

Jinlun sayfasında bizim aldığımız zaman fiyat listesi sayfası mevcut degildi su anda var.

Ben de Esenler, Bostancı ve Pendik bayilerinin hepsiyle tek tek konusmus bilgi almıstım motor almadan önce. Esenler ve Pendik bayileri bana daha samimi ve ilgili geldikleri için ikisi arasındaki tercihi mesafeyi hesaba katarak Pendik olarak yaptım. (Şunu da belirteyim Bostancı daha yakındı ve motoru ilk gördüğüm yerde orasıydı aslında)

Ben motoru aldığım zaman sitede fiyat listesi yoktu. Broşürlerde de yazmıyordu. Fiyat, bayi ile konusularak öğreniliyordu. 2700 YTL hersey dahil 2950 YTL pesin'e alabilirsin deniliyordu.

İlk defa sıfır bir araç aldığım için bandrol diye birseyden haberim yoktu.

Ben de 1 sene daha hiçbir vergi falan olmayacak diye düşündüm. Sanırım çoğumuz aynı şeyi düşünmüşüz.

Daha önce sıfır araç alan arkadaşlarıma soruyorum. Bandrolün ilk taksidini alınan firma ödemiş olmalı diyorlar.

Biraz araştırıyorum.

Kawasaki-turkiye sayfasında fiyat listesine bakıyorum.
    "Fiyatlara M/C'de %8, ATV'de %37 Ö.T.V. ve %18 K.D.V. dahil olup, plaka & ruhsat masrafları ve yıllık taşıt bandrol ücretleri hariçtir ." diyor.

Honda sitesinde fiyat listesinde "Fiyatlarımıza plaka ve diğer masraflar dahil değildir." yazıyor.

Yamaha sitesinde "Fiyatlara %18 KDV, %8 ÖTV dahildir" yazıyor.

Bunlar da bu işin bir standardı olmadığını gösteriyor bize. Sonuçta bir şekilde öğrenmemiz lazım. Vergi dairesine gitmeden. internetten falan sorgusu varmı bunun?

Sanırım bize en güzel bilgiyi expert, verir. Bir de ona danışalım.
    Sadobey

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Sadobey, Motorlu taşıt vergisi (bandrol) senede 2 defe ödenir ve her türlü motorlu aracın yaşına ve motor hacmine göre tarifelendirilendirilir. "Anahtar teslim fiyat" denildiğinde kdv+ötv dahil fatura tutarı, tescil masrafları (plaka levhası, dosya, ruhsat, ) ve trafik sigortasını kapsar. Bandrol ruhsat çıktıktan sonra maliyeye yada ziraat bankasına ibraz edilmek suretiyle yatar. Bu nedenlede baştan konuşmadıysanız ( doğal olarak bunları bilmediğiniz için konuşmadınız ve sanki bayi bunu cebinden ödeyecekmiş gibi asla yatırmaz. halbuki kardeşim ekle fiyata bandrolüde yatır bitsin. yatırmak zor geliyo demekki adamlara ) ruhsatınızla maliyeye yada ziraat bankasına giderek yatırırsınız. Yatırmadıysan bu zaten ilk muayne işleminde borcu yok kağıdı alacağın için karşına çıkacak ve cezalı olarak yatıracaksın.
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Teşekkürler motoman, dostum.
    Sadobey

expert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Elegance 250 cc Sari
    Değerli Dostlar ,

Jinlun fiyatlarına KDV + ÖTV dahildir. Bandrol (ocak - Temmuz ) da alıcı tarafından ödenir + plaka masraflarıda alıcıya aittir.

Saygılarımla ,
    expert

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler